Микола  Сюткін

Микола Сюткін, засновник S&P Investment Risk Management Agency, виходячи з багаторічного досвіду діяльності компанії, визначив...

Микола Сюткін, засновник S&P Investment Risk Management Agency, виходячи з багаторічного досвіду діяльності компанії, визначив і обґрунтував фактори, які є найбільш сприятливими для інвестицій в Україну.

syutkyn

10 причин інвестувати в Україну

25.03.2020 (№ LDaily #13)

Микола Сюткін, засновник S&P Investment Risk Management Agency, виходячи з багаторічного досвіду діяльності компанії, визначив і обґрунтував фактори, які є найбільш сприятливими для інвестицій в Україну.

Ні для кого не секрет, що розвинені країни зі сталою економікою не можуть задовольнити потреби бізнесу. Натомість ринки, що активно розвиваються, можуть запропонувати дешеву робочу силу, надати площі для розширення виробництва, сприяти зменшенню операційних витрат та зростанню прибутку. Водночас чимало ринків із розвиненою економікою перебувають за межами Європи, що ускладнює багато бізнес-процесів та збільшує витрати бізнесу.

На території Європи до країн з економікою, що розвивається, належать майже всі, що колись входили до СРСР. Попри те, політичне середовище цих країн, географічне розташування, темпи реформ у бік євроінтеграції дуже різняться.

У цій статті я хочу звернути увагу саме на переваги України, яка справді була й залишається одним із найунікальніших та найпривабливіших ринків у Європі.

Привабливість України з економічних позицій:

1. Найбільша територія в Європі: 603 628 км².

2. Вигідне географічне розташування: перебуває в центральній частині Європи; межує із сімома іншими країнами, має виходи до морів.

3. Кількість населення 43 млн осіб.

4. Земельні площі — 60 млн га , сільськогосподарські землі — 42 млн га.

5. Вартість робочої сили значно менша, ніж у ЄС. Середня заробітна плата — 12264 грн (близько $503), тоді як мінімальна зарплата становить 4723 грн (близько $193).

6. Високоосвічене населення: у країні 652 заклади вищої освіти, в яких навчається понад 1,5 млн студентів.

7. Короткострокові терміни повернення інвестицій: від 3 до 7 років.

8. Висока дохідність проєктів: наприклад, у будівельній галузі — у середньому 15–17% річних (згідно з прогнозами Мінфіну на 2020-й).

З позицій бізнес-можливостей:

1. Прийнято нові закони «Про концесії» та «Про державно-приватне партнерство», що дало можливість бізнесу увійти в партнерство з державою по найцікавіших інвестиційних проєктах.

2. Уведено процедуру, за якою уряд України публікує перелік об’єктів концесії, які раніше перебували в державній власності. У конкурсі можуть узяти участь усі зацікавлені компанії.

3. Будь-який інвестор має право сам стати ініціатором концесії шляхом подання пропозиції щодо концесії того чи іншого об’єкта.

У перший місяць після прийняття Закону «Про концесію» компанії QTerminals (Катар) та Risoil S.A. (Швейцарія) стали першими концесіонерами, які отримали на вигідних умовах у довгострокову концесію морські порти «Ольвія» та «Херсон».

4. Законодавчий 20-літній мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення буде відмінено найближчим часом. Так, до квітня 2020-го Парламент прийме закон про ринок землі (законопроєкт пройшов уже перше читання).

5. Із 2020 року (за умови прийняття закону) інвестори зможуть придбати 42 млн км² земель сільськогосподарського призначення, більшість із яких становлять чорноземи.

6. Значно збільшено кількість державних об’єктів, які нині підлягають приватизації. Досі такі об’єкти були закріплені виключно в державній власності та не могли бути приватизовані.

7. Проведено та проводиться чимало прогресивних реформ, які значно зменшили ризики ведення бізнесу й спростили бізнес-процеси. Як приклад — податкова реформа (автоматична система відшкодування ПДВ, електронний кабінет для адміністрування податків).

8. Спрощено процедуру для відкриття та роботи представництв іноземних компаній.

9. Уряд розробив і вже затвердив Інвестиційний атлас України, який містить понад 70 пропозицій приватизації або концесії великих об’єктів:

Пилипець — гірська місцевість в Українських Карпатах і популярний гірськолижний курорт.

АТ «Дніпровська ТЕЦ» — електрична потужність — 61,6 МВт, теплова потужність — 500 Гкал/г, у т.ч. 187 Гкал/г від РОУ котлів; теплофікаційна установка ТЕЦ складається з 18 бойлерів, 6 РОУ, конденсатних, мережних та підживлювальних насосів.

ПрАТ «Президент Готель» — 4-зірковий готель у центральному діловому районі Києва, побудований 1990 року та реконструйований 2012-го.

АТ «Одеський припортовий завод» — провідна в Україні компанія з виробництва й перевалки азотних добрив. Частки заводу в загальному обсязі виробництва аміаку й карбаміду в країні становлять 23% і 18% відповідно, що робить ОПЗ найбільшим у країні виробником карбаміду й другим за обсягом потужностей виробником аміаку.

ПАТ »Сумихімпром» — виробництво мінеральних добрив, коагулянтів та добавок до цементу, кислоти, діоксиду титану й пігментів та інших видів хімічної продукції.

ДП «Укрспирт» — найбільший виробник високоякісного алкоголю та алкогольної продукції в Україні. Продукція підприємства незамінна у виробництві алкогольних напоїв, у медицині, парфумерії, виноробстві, кондитерській промисловості, у тваринництві та інших галузях національної економіки.

ДП Завод «Електроважмаш» — єдине підприємство України з розробки та випуску потужних гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, турбогенераторів для теплових і атомних електростанцій, електродвигунів.

Готель «Дніпро» — 4-зірковий готель на 12 поверхів, розташований у центрі Києва неподалік урядової площі. Був зведений 1964 року.

З детальним переліком об’єктів, які станом на сьогодні вже відкриті для концесії та приватизації, можна ознайомитися, перейшовши за QR кодом:

Читайте також: Успішним буде той бізнес, який витратив час на вивчення нового бізнес-середовища

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».