Бурак  Пехліван

Бурак Пехліван, голова Міжнародної спілки бізнесменів України та Туреччини (TUID).

Бурак Пехліван, голова Міжнародної спілки бізнесменів України та Туреччини (TUID).

pehlyvan 2

Зараз турецькі інвестиції в Україні становлять $3 млрд, але після підписання всіх угод, що стосуються Зони вільної торгівлі, упродовж наступних п'яти років вони зростуть мінімум удвічі

27.03.2020 (№ LDaily #13)

Бурак Пехліван, голова Міжнародної спілки бізнесменів України та Туреччини (TUID).

Після 2014 року Україна суттєво змінилася порівняно з тією, якою ми знали її досі. Помітно активізувалися процеси інтеграції з ЄС та загалом Заходом, із вільними ринками. Нині ми можемо бачити, що в Україні скоротилися прояви корупції, прийнято закони, які допомагають іноземним інвесторам, зменшилися геополітичні ризики. Ці елементи дають нам змогу ухвалювати рішення щодо більш масштабних та довгострокових інвестиційних проєктів. У рейтингу Світового банку 2011 року Україна посідала 152-те місце, а зараз перебуває на 64. Це суттєвий прогрес. Нині турецькі інвестори дуже хочуть інвестувати в Україну, у тому числі й у нерухомість. Звичайно, і до 2008-го, і до 2014 року інтерес до ринку нерухомості був вищим, ніж він того заслуговував, тому інвестори не хотіли зупинятися виключно на цій галузі. Але нині ринок перебуває в більш-менш збалансованому стані, чим і приваблює турецьких забудовників.

На українському ринку нерухомості вже діють такі турецькі компанії: Demir Group, Onur Group та Metal Yapi Konut, це три потенційні підприємства, які займаються нерухомістю в Україні.

Onur Group планує побудувати у Львові готель та технопарк для IT-компаній; Demir Group уже звела житловий квартал та комерційні об’єкти у Вінниці; Metal Yapi Konut викупили ділянки землі в Києві, однак поки що не розпочали будівництво.

Про економічні відносини між Україною й Туреччиною

Найважливіша частина економічних турецько-українських відносин — це підписання договору щодо зони вільної торгівлі. Ці переговори розпочалися ще 2007 року, минуло вже майже 13 років.

Під час лютневої зустрічі в Києві президентів обох країн було домовлено, що угода буде підписана цього року. Навіть міністри економіки України й Туреччини підписали меморандум про наміри. Також були обговорені питання у сферах оборони, освіти й культури, туризму: було підписано чимало договорів з багатьох напрямів. Уперше за десять років був організований турецько-український форум, на якому були присутні президенти Р. Т. Ердоган і В. Зеленський, а також керівники найбільших турецьких компаній, які зацікавлені в інвестиціях і веденні бізнесу в Україні.

Читайте також: Успішним буде той бізнес, який витратив час на вивчення нового бізнес-середовища

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».