Русмін  Лавін

Русмін Лавін, віце-президент Real Estate Indonesia (REI), віце-президент Міжнародної федерації фахівців з нерухомості (FIABCI...

Русмін Лавін, віце-президент Real Estate Indonesia (REI), віце-президент Міжнародної федерації фахівців з нерухомості (FIABCI International) Азіатсько-Тихоокеанського регіону, член ради директора Світової FIABCI та президент Індонезійсько-Гонконгської бізнес-асоціації (IDHKBA) Північної Суматри. Маючи чималий досвід роботи у сфері нерухомості, пан Русмін ділиться з LDaily думками щодо особливостей інвестування відповідного сектору в Україні й необхідної для цього стабільності ринку, а також переконаний, що завдяки освіченому й позитивно мислячому населенню Україна має значний потенціал розвитку.

lavyn

Усе, що необхідно сьогодні Україні, це прогресивний уряд, здатний пожвавити торгівлю та заохотити інвестиції

20.03.2020 (№ LDaily #13)

Русмін Лавін, віце-президент Real Estate Indonesia (REI), віце-президент Міжнародної федерації фахівців з нерухомості (FIABCI International) Азіатсько-Тихоокеанського регіону, член ради директора Світової FIABCI та президент Індонезійсько-Гонконгської бізнес-асоціації (IDHKBA) Північної Суматри. Маючи чималий досвід роботи у сфері нерухомості, пан Русмін ділиться з LDaily думками щодо особливостей інвестування відповідного сектору в Україні й необхідної для цього стабільності ринку, а також переконаний, що завдяки освіченому й позитивно мислячому населенню Україна має значний потенціал розвитку.

LDaily: Назвіть, будь ласка, ваші головні критерії під час ухвалення рішення — обрати чи ні певний ринок для інвестування?

Р. Лавін: Головним критерієм, звичайно ж, є політична стабільність, після чого йде економічне зростання, значна кількість населення, якість правової системи та рівень прибутку.

LDaily: Які найважливіші елементи, необхідні для стабільного розвитку ринку нерухомості?

Р. Лавін: Основними елементами, важливими для стабільного розвитку ринку нерухомості, є:

– закони про права власності та правозастосування;
– доступ до кредиту;
– ефективність управління;
– раціональне вирішення спорів;
– фінансова прозорість;
– відповідні правові регулювання.

LDaily: На який рівень прибутку та період окупності інвестицій ви розраховуєте, коли радите клієнтам той чи інший проєкт?

Р. Лавін: У світовій практиці інвестори очікують 10-120 IRR, проте я завжди раджу їм інвестувати трохи довше. Таким чином, потрібен час, щоб вивчити процес і зрозуміти, коли краще приєднатися до проєкту або вийти з нього.

LDaily: В які ринки інвестували ваші клієнти за останні три роки? Чому ви звернули увагу саме на Україну?

Р. Лавін: Житловий, комерційний та логістичний підсектори — найсприятливіші для інвестування за останні три роки:
– житловий підсектор завжди актуальний, особливо в країнах зі значною кількістю молодого та динамічного населення. В України цей важливий критерій наявний.
– комерційний підсектор стосується країн зі значною кількістю населення, а також стилю життя людей. Таким чином, ми маємо високий попит на комерційний простір, наприклад, торгові центри та ряди, готелі, ресторани. Кожні 200 тис. жителів країни потребують торговий центр в одній конкретній місцевості.

LDaily: Які сектори економіки є найбільш перспективними та трендовими для інвестицій у вашій країні?

Р. Лавін: Найпопулярнішими секторами у своїй країні я назвав би сільське господарство, морську, гірничу, а також житлову промисловості. Як найбільший архіпелаг у світі, який нараховує 17400 островів, та з населенням 280 млн осіб, у нас є чимало економічних зон, цікавих для закордонних інвесторів, як у промисловому, так і в туристичному напрямах.

LDaily: Як ви гадаєте, що могло б зацікавити ваших клієнтів вкладати гроші в аналогічний проєкт в Україні?

Р. Лавін: Я відвідував Україну. У вас багато молодих і динамічних людей із позитивними й прогресивними поглядами на життя, а як ми знаємо, хороші люди — це золотий фонд кожної країни.

Я помітив, що в Україні чимало іноземних гостей. Вважаю, що країна розвивається на потрібному рівні. Усе, що необхідно сьогодні, це прогресивний уряд, здатний пожвавити торгівлю та заохотити інвестиції.

Нині Україна прокладає свій шлях до отримання статусу центру європейської економіки, особливо в Східній Європі.

Інтуїція мені підказує, що країна має світле майбутнє. У вас чимало молодих талановитих людей у сфері технологій. Ці люди є найважливішою запорукою успіху.

Уряд має надати якісну програму для підтримки своїх талантів. Насправді я мрію, що одного дня Україна стане Силіконовою долиною Європи. Це саме той напрям, яким має слідувати країна… Проте це й ризикований виклик. Потрібно сформувати більше неоподатковуваних зон, які зможуть заохотити прямі закордонні інвестиції, допомогти створити робочі місця, підтримати місцеву економіку.

LDaily: Які ризики входження на український ринок можуть виникнути у ваших клієнтів? Як довго ви радите їм залишатися на ринку?

Р. Лавін: Кожна інвестиція в будь-якій країні має свої ризики, але ми можемо їх передбачити та управляти ними. Це доводить, що інвесторам необхідні професіонали для виконання всієї роботи.

Найважливішим питанням для клієнтів є сильний, стабільний уряд. Україна наразі має молодий, динамічний та перспективний уряд. Це вселяє надію!

Я порадив би клієнтам на початку звернути увагу на цикл інвестицій, що становить 3-5 років.

LDaily: Що ви порадили б клієнтам, якщо перший етап інвестицій був успішним: і далі інвестувати в українські проєкти чи шукати інший ринок? І чому?

Р. Лавін: Щоб інвестувати в одну країну, треба розраховувати на період від 5 до 10 років. Це саме той відтинок часу, що дає змогу вивчити ринок і стати конкурентоспроможними. Не існує якогось визначеного процесу для досягнення успіху.

Український ринок — один із нових європейських ринків, що розвивається. Ваша країна лише відчиняє свої двері для іноземних інвесторів, а уряд і далі впорядковує законодавство, щоб стати більш відкритим до інвестицій. Це хороший знак та найкращий час інвестувати.

Читайте також: Успішним буде той бізнес, який витратив час на вивчення нового бізнес-середовища

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».