Олександр  Кучерявий

Олександр Кучерявий, архітектор, верифікатор активних будівель, президент Альянсу активного будинку України, член ради директорів...

Олександр Кучерявий, архітектор, верифікатор активних будівель, президент Альянсу активного будинку України, член ради директорів Міжнародного альянсу активного будинку, керівник Active House Academy.

kucheryavyj 1

Ми сьогодні настільки сконцентрувалися на формах будівель і своєму Его, що забули, для чого насправді наші будинки призначені

26.03.2020 (№ LDaily #13)

Олександр Кучерявий, архітектор, верифікатор активних будівель, президент Альянсу активного будинку України, член ради директорів Міжнародного альянсу активного будинку, керівник Active House Academy.

Олександр Кучерявий — архітектор, який понад 15 років практикує сталу архітектуру. Автор Першого Active House в Україні, офіційно визнаного європейською спільнотою. Входить у топ-30 верифікаторів активних будівель у світі. Олександр розповів нам, у яких саме будинках люди живуть довше та щасливіше.

ПРО СУЧАСНУ АРХІТЕКТУРУ

Усі архітектори знають вислів Вітрувія: «Користь, міцність, краса». Що ж такого сталося в сучасному світі, що цю фразу почали читати з кінця, і в основі перебуває нині «краса» і «форма»? А для чого ми насправді зводимо будівлі, в яких, згідно з дослідженнями, проводимо 90% нашого часу? Ви ж не відмовилися б, якби в проєкті вашого будинку, торгового центру, офісу чи школи були збалансовані об’єктивні параметри, які впливають на вашу життєдіяльність?

ГОЛОВНЕ — ЗДОРОВ’Я

Що може бути важливіше за ваше здоров’я? Тільки саме життя. Коли ми добре почуваємося — наше життя повноцінне, а успіхи в інших сферах радують.

Архітектура дуже впливає на ваше здоров’я, тому що в приміщеннях, повторюю, ми проводимо 90% нашого часу. Як зробити так, щоб будівлі перестали бути нашими «в’язницями»?

Наприклад, якщо у вашому будинку вдосталь природного світла, то регуляція ваших циркадних ритмів у нормі. Вироблення гормонів кортизолу й мелатоніну працює належним чином, тому ви чудово висипаєтеся, продуктивні вдень, швидко відновлюєтеся. А гормони — справа серйозна! Це вам не вітамінки поприймати.

А ви знаєте, яким повітрям дихаєте вдома, на роботі, у школі? Навряд чи. На жаль, у більшості випадків рівень СО2 в приміщеннях становить понад 1 000 ppm. А це суттєво знижує вашу продуктивність, здатність концентруватися, є причиною головних болей та проблем із дихальними шляхами.

ПРО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Будівлі споживають 40% всієї енергії у світі. Ви напевне знаєте, скільки літрів пального на 100 км споживає ваш автомобіль. Так само можна бути в курсі, скільки необхідно вашій будівлі енергії, щоб забезпечувати ваш комфорт проживання упродовж року. Баланс енергій — основа проєктування активних будинків. Як архітектор, у своїх проєктах я завжди в курсі, куди й скільки енергії йде. В ідеалі будівля повинна виробляти більше, ніж споживає, щоб за період експлуатації (50–100 років) віддати «кредит» за ресурси, які ми взяли в природи.

НАШЕ ДОВКІЛЛЯ

Чим більше будівля споживає енергії, тим більше шкідливих речовин виділяється в атмосферу, потрапляє в ґрунт, забруднює воду. Кількість парникових газів зростає, підвищується температура довкілля, змінюється клімат. Відповідно якість нашого життя погіршується. Тому сьогодні економічно вигідніше звести енергоефективний будинок, ніж очищати повітря, воду та ґрунт.

ACTIVE HOUSE

Моє професійне життя присвячене сталой архітектурі. Понад 15 років моїм пріоритетом у проєктах є здоров’я людини та дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

Як архітектор я знайшов відповіді для себе й ефективні рішення для своїх клієнтів у комплексному підході Active House.

Аctive House — це міжнародна рейтингова система проєктування та оцінки сталих будівель. Уже на стадії ескізного проєкту я враховую 9 об’єктивних параметрів у сфері комфорту проживання, енергоефективності, безпеки для здоров’я та навколишнього середовища.

Завдяки такому підходу архітектура дає змогу досягати своїх істинних цілей та вирішувати проблеми, що виникають перед нашим поколінням.

ПРО ГЛОБАЛЬНІ ЦІЛІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Згідно з концепцією сталого розвитку, задовольняючи наші потреби сьогодні, ми повинні зберегти можливість майбутнім поколінням задовольняти свої. Проблема в тому, що майбутніх поколінь може не бути. Ми настільки вичерпали ресурси планети й запаскудили її сміттям, що до 2030 року нам знадобиться вже дві планети Земля, щоб була можливість жити так, як ми живемо. Де взяти другу планету?

Усе світове співтовариство нарешті визнало, що екологічні проблеми вже впливають на нас економічно й загрожують нашому існуванню. Тому в межах Паризької угоди, яку підписали 193 країни, визначено 17 глобальних цілей сталого розвитку. На досягнення цілей відведено всього лише 10 років. До 2030 року. Далі — точка неповернення.

Створюючи sustainable будівлі, ви вирішуєте аж 9 із 17 проблем сталого розвитку. Ми перше покоління, яке достеменно знає, що проблема в нас, і останнє покоління, яке може змінити ситуацію з екологічною кризою. Активних будинків повинно бути більше — це зробить наше життя кращим!

Читайте також: Успішним буде той бізнес, який витратив час на вивчення нового бізнес-середовища

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».