Ульф  Хаусбрандт

Ульф Хаусбрандт, доктор, директор Австрійського культурного форуму в Києві

Ульф Хаусбрандт, доктор, директор Австрійського культурного форуму в Києві

1 2 2

Австрійський культурний форум у Києві – культурний обмін та співробітництво між Австрією й Україною

27.03.2020 (№ LDaily #9)

Ульф Хаусбрандт, доктор, директор Австрійського культурного форуму в Києві.

Австрійський культурний форум у Києві був заснований 1994 року. Він є частиною глобальної мережі 30 австрійських культурних форумів, які просувають австрійське мистецтво та культуру за кордоном. Культурний форум є частиною Міністерства закордонних справ Австрії, яке фінансує діяльність фонду. Щорічно Культурний форум організовує та/або підтримує численні заходи в галузі мистецтва, музики, літератури, театру, науки тощо. Цими подіями та проектами ми не тільки демонструємо сучасне австрійське мистецтво та культуру в Україні, а й створюємо можливості для того, щоб українці та австрійці дізналися більше про обидві культури.

Цього року ми святкуємо Двосторонній рік культури Австрія-Україна та 25-річчя Культурного форуму Києва.
Для нас це можливість підняти культурний обмін і співпрацю між країнами на новий рівень. Це також дасть змогу зробити акцент на культурному обміні, що вже існує між Австрією та Україною.

Нещодавно ми запустили спільний проект Українського інституту та Австрійського культурного форуму в Києві – austriaukraine2019.com. Цей сайт особливий тим, що дає змогу обом сторонам завантажувати контент і презентувати свої проекти в Австрії та Україні. Ми також прагнемо залучити широку громадськість, запрошуючи людей брати участь у культурному році зі своїми проектами та ідеями. Усе це – культурний обмін і співпраця в дії.

Що стосується програми цього року, ми вирішили не проводити лише декілька великих заходів, а підтримати багато менших проектів у різних місцях. Таким чином, ми залучимо до цього більше українців. Це нелегке завдання, враховуючи розмір країни. Але ми впоралися з ним завдяки захопленим організаторам фестивалю та австрійським діячам мистецтва, які так само прагнуть відкрити Україну.

Упродовж наступних тижнів і місяців ми візьмемо участь у Gogolfest в Маріуполі, відвідуватимемо Книжковий арсенал у Києві та відправимо австрійську групу до Leopolis Jazz Fest у Львові. Ми побачимо повернення Тижня австрійського кіно в Києві, випустимо нову постановку в театрі «Колесо» і будемо співпрацювати з оркестром «Нова ера». Ми також плануємо опублікувати антологію сучасної австрійської літератури й організувати симпозіум австрійських та українських істориків. Це лише кілька прикладів, що ілюструють різноманітність проектів, якими ми плануємо займатися протягом цього культурного року. Усього планується провести більш ніж 50 подій та проектів. Їх кількість зростає й далі, оскільки ми щотижня
отримуємо чимало пропозицій цікавих проектів.

Проведення культурної роботи в Україні є надзвичайно корисним завданням. Це важливий внесок у двосторонні відносини наших країн. І це допомагає задовольнити наше прагнення краще знати один одного як сусідів та європейців. Як директор Австрійського культурного форуму в Києві, я бажаю австрійцям та українцям багато нових і цікавих культурних моментів упродовж цього року