Дітріх Трайс, генеральний директор ТОВ «УІФК-Агро», в розмові з журналістом LDaily поділився своїм баченням ситуації, яка склалася через поширення коронавірусу. На думку досвідченого аграрія, вплив пандемії на сільськогосподарський сектор буде, однак меншим, ніж на інші галузі економіки; та попри це, агропідприємства повинні максимально забезпечити своїх працівників на полях усім необхідним для захисту від хвороби.
LDaily: Як ви оцінюєте нинішню ситуацію стосовно епідемії коронавірусу?
Д. Трайс: Нинішня ситуація у світі диктує низку непередбачуваних явищ і, таким чином, відповідних дій для всіх сфер життя людини. Тому якщо ти хочеш займатися своєю улюбленою справою, але при цьому не захворіти на COVID-19, необхідно чітко дотримуватися відповідних заходів.
LDaily: Які заходи щодо непоширення інфекції були введені в «УІФК-Агро» на час карантину?
Д. Трайс: ТОВ «УІФК-Агро» з перших днів уведення карантину в Україні розпочало активно створювати безпечні умови праці. Насамперед:
LDaily: Чи проводите якусь соціальну діяльність на територіях, де розташоване «УІФК-Агро»?
Д. Трайс: Звичайно! Окрім створення сприятливих умов для оптимального робочого процесу, ми також попіклуємося й про місцеві громади та наших орендодавців. До сільських рад було передано дезінфікуючі засоби. У селах Волошинівка та Борщів представники ТОВ «УІФК-Агро» забезпечили пайовиків поважного віку (понад 70 років) базовими наборами продуктів й інформаційними брошурами щодо убезпечення себе від зараження COVID-19. Відмічу, що на період карантину ці заходи діятимуть на постійній основі.
LDaily: На думку Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, прямий вплив коронавірусу на економіку України буде незначний. Чи згодні ви з цим? Які наслідки можуть бути від пандемії для діяльності агрокомпаній?
Д. Трайс: До цього твердження потрібно додати слово: «частково» незначний вплив. Адже нині більшість галузей працює в онлайн-режимі або й загалом перебуває у відпустках… Сільське господарство за своєю природою є універсальним сектором економіки, тому прямого негативного впливу на нашу діяльність ми не відчуємо. Продукцію, виробництво якої ми забезпечуємо сировиною, люди купуватимуть завжди за будь-яких умов.
LDaily: А щодо інших галузей?
Д. Трайс: На жаль, для інших галузей наслідки пандемії будуть вельми відчутні. Аналітики з розвинених країн прогнозують спад економіки гірший, ніж 2008 року. Безробіття, зниження платоспроможності населення, інфляція, обмеження зовнішньоторговельних зв’язків й інші соціально-економічні процеси та явища спричиняють рецесію, для якої необхідно повне відновлення світової та національної економіки.
LDaily: Ціни на експорт зернових і олійних культур на міжнародному ринку й далі падають, і однією з найістотніших причин є спалах епідемії коронавірусу. Ви вже порахували можливі втрати?
Д. Трайс: Уже сьогодні ми зафіксували зростання цін на вказані Вами культури. Певний відсоток утрат завжди присутній, і він закладений у фінансовий річний план. Звичайно, що ситуація, яка склалася, не спонукає до оцінювання можливих ризиків, але вони повинні бути незначними.
LDaily: Яка нині ситуація з експортом? З якими труднощами зіткнулися?
Д. Трайс: На ринковий 2019–2020 рік експорт уже в більшості аграріїв завершується. Продукція, мінеральні добрива — вони вже відправлені й реалізовані. Експорт України не повинен значно впасти, адже частка такої сільськогосподарської продукції від загального обсягу врожаю становить близько 20-25%, тому економічні коливання мають по дотичній обійти сільське господарство. Але можуть зіграти негативну роль експортні обмеження: деякі країни вводять ліміти на певні види експортованої продукції. Проте нині найбільші труднощі — погодні умови. Вони зовсім не сприяють бажаному врожаю. Занадто мало вологи в землі… Це може бути ще одним значним фактором, з яким аграріям треба вести навіть гострішу боротьбу, ніж із COVID-19.
LDaily: Що побажаєте нашим читачам?
Д. Трайс: Бережіть себе і своїх рідних! Залишайтесь удома, поки ми працюємо в полі для вас!
Читайте також: Ніколи не здавайтеся!
Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8