Дітріх  Трайс

Дітріх Трайс, генеральний директор ТОВ «УІФК-Агро», в розмові з журналістом LDaily поділився своїм баченням ситуації, яка...

Дітріх Трайс, генеральний директор ТОВ «УІФК-Агро», в розмові з журналістом LDaily поділився своїм баченням ситуації, яка склалася через поширення коронавірусу. На думку досвідченого аграрія, вплив пандемії на сільськогосподарський сектор буде, однак меншим, ніж на інші галузі економіки; та попри це, агропідприємства повинні максимально забезпечити своїх працівників на полях усім необхідним для захисту від хвороби.

Дітріх  <span>Трайс</span>

Окрім створення сприятливих умов для робочого процесу, ми попіклуємося й про місцеві громади та наших орендодавців

15.06.2020 (№ LDaily #14)

Дітріх Трайс, генеральний директор ТОВ «УІФК-Агро», в розмові з журналістом LDaily поділився своїм баченням ситуації, яка склалася через поширення коронавірусу. На думку досвідченого аграрія, вплив пандемії на сільськогосподарський сектор буде, однак меншим, ніж на інші галузі економіки; та попри це, агропідприємства повинні максимально забезпечити своїх працівників на полях усім необхідним для захисту від хвороби.

LDaily: Як ви оцінюєте нинішню ситуацію стосовно епідемії коронавірусу?

Д. Трайс: Нинішня ситуація у світі диктує низку непередбачуваних явищ і, таким чином, відповідних дій для всіх сфер життя людини. Тому якщо ти хочеш займатися своєю улюбленою справою, але при цьому не захворіти на COVID-19, необхідно чітко дотримуватися відповідних заходів.

LDaily: Які заходи щодо непоширення інфекції були введені в «УІФК-Агро» на час карантину?

Д. Трайс: ТОВ «УІФК-Агро» з перших днів уведення карантину в Україні розпочало активно створювати безпечні умови праці. Насамперед:

  • керівництво визначило частину працівників, які можуть дистанційно виконувати свою роботу, водночас розробило план роботи на полях, щоб робітники мінімізували контакт один з одним;
  • усі структурні підрозділи отримали дезінфікуючі засоби, кожен працівник одержав респіраторну маску;
  • проводиться регулярна дезінфекція приміщень офісу та чергових автомобілів;
  • інформаційна складова стосовно того, як убезпечити себе від коронавірусу, представлена повною мірою: брошури й довідки на території підприємства, бесіди, пости в соціальних мережах — усі елементи містять правила та поради щодо уникнення хвороби (скасування рукостискань, дотримання відстані тощо).

LDaily: Чи проводите якусь соціальну діяльність на територіях, де розташоване «УІФК-Агро»?

Д. Трайс: Звичайно! Окрім створення сприятливих умов для оптимального робочого процесу, ми також попіклуємося й про місцеві громади та наших орендодавців. До сільських рад було передано дезінфікуючі засоби. У селах Волошинівка та Борщів представники ТОВ «УІФК-Агро» забезпечили пайовиків поважного віку (понад 70 років) базовими наборами продуктів й інформаційними брошурами щодо убезпечення себе від зараження COVID-19. Відмічу, що на період карантину ці заходи діятимуть на постійній основі.

LDaily: На думку Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, прямий вплив коронавірусу на економіку України буде незначний. Чи згодні ви з цим? Які наслідки можуть бути від пандемії для діяльності агрокомпаній?

Д. Трайс: До цього твердження потрібно додати слово: «частково» незначний вплив. Адже нині більшість галузей працює в онлайн-режимі або й загалом перебуває у відпустках… Сільське господарство за своєю природою є універсальним сектором економіки, тому прямого негативного впливу на нашу діяльність ми не відчуємо. Продукцію, виробництво якої ми забезпечуємо сировиною, люди купуватимуть завжди за будь-яких умов.

LDaily: А щодо інших галузей?

Д. Трайс: На жаль, для інших галузей наслідки пандемії будуть вельми відчутні. Аналітики з розвинених країн прогнозують спад економіки гірший, ніж 2008 року. Безробіття, зниження платоспроможності населення, інфляція, обмеження зовнішньоторговельних зв’язків й інші соціально-економічні процеси та явища спричиняють рецесію, для якої необхідно повне відновлення світової та національної економіки.

LDaily: Ціни на експорт зернових і олійних культур на міжнародному ринку й далі падають, і однією з найістотніших причин є спалах епідемії коронавірусу. Ви вже порахували можливі втрати?

Д. Трайс: Уже сьогодні ми зафіксували зростання цін на вказані Вами культури. Певний відсоток утрат завжди присутній, і він закладений у фінансовий річний план. Звичайно, що ситуація, яка склалася, не спонукає до оцінювання можливих ризиків, але вони повинні бути незначними.

LDaily: Яка нині ситуація з експортом? З якими труднощами зіткнулися?

Д. Трайс: На ринковий 2019–2020 рік експорт уже в більшості аграріїв завершується. Продукція, мінеральні добрива — вони вже відправлені й реалізовані. Експорт України не повинен значно впасти, адже частка такої сільськогосподарської продукції від загального обсягу врожаю становить близько 20-25%, тому економічні коливання мають по дотичній обійти сільське господарство. Але можуть зіграти негативну роль експортні обмеження: деякі країни вводять ліміти на певні види експортованої продукції. Проте нині найбільші труднощі — погодні умови. Вони зовсім не сприяють бажаному врожаю. Занадто мало вологи в землі… Це може бути ще одним значним фактором, з яким аграріям треба вести навіть гострішу боротьбу, ніж із COVID-19.

LDaily: Що побажаєте нашим читачам?

Д. Трайс: Бережіть себе і своїх рідних! Залишайтесь удома, поки ми працюємо в полі для вас!

Читайте також: Ніколи не здавайтеся!

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».