Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Із 2014 року в секретаріаті Кабінету Міністрів існував Урядовий офіс з питань європейської інтеграції. Ми його оновили. Тепер це Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції (до його складу були введені фахівці-євроатлантисти, адже до 2016 року в Уряді за інтеграцію в НАТО відповідало дві особи).
Офіс виконує значну кількість завдань: від перекладу директив ЄС – до аналізу всіх урядових рішень і законопроектів на відповідність Угоді про асоціацію.
Досягти вдалося теж чимало. Найголовніше – це інституційна основа для координації зусиль руху в ЄС і НАТО. У межах реформи державного управління в ключових міністерствах були створені директорати з питань стратегічного планування та європейської інтеграції, які забезпечують відповідність пріоритетів роботи Уряду євроінтеграційним зобов’язанням України. Тепер європейська та євроатлантична інтеграція стосується всіх сфер життя й усіх інституцій – від Уряду до найменшої громади.
Процес реформ, які відбуваються в Україні
Реформи могли б рухатися швидше, але є об’єктивні причини, чому так стається (та ж сама поки що не до кінця реформована система державного управління, інтереси окремих груп і, звичайно, війна, яка вимагає великого людського, фінансового й морального ресурсу). Однак наші партнери визнають, що за п’ять років в Україні зроблено більше, ніж за всі попередні роки незалежності. Тому я оцінюю процес позитивно. Адже ми займаємося не фарбуванням фасаду, а структурними змінами, а це тривалий і виважений процес, який, однак, дає кращі результати, ніж популістські рішення та гасла.
Коли Україна стане повноправним членом ЄС
Щойно буде готова. А готові ми будемо тоді, коли повністю виконаємо Угоду про асоціацію України з ЄС. Наголошую, що це найбільша й найамбітніша Угода, яку ЄС коли-небудь укладав із третіми країнами. Вона передбачає впровадження в наше законодавство до 90% права Євросоюзу. Це означає, що, виконавши Угоду, ми станемо взаємосумісними з країнами ЄС – матимемо ті самі правила й процедури, які функціонують там, забезпечуючи високий рівень прозорості державного управління та ведення бізнесу, які, своєю чергою, дають європейський добробут і повагу до людей. Ось коли ми досягнемо цієї взаємосумісності, ні в кого не залишиться аргументів проти вступу України до ЄС.
LDaily виступив медіа-партнером на відкритті виставки «НЕОБ’ЄКТИВНІ ОБ’ЄКТИ» Ярослава Деркача, яка проходила в галереї ЦЕХ. 10 абсолютно чорних артефактів роботи Ярослава Деркача покликані своєю лякаючою дивністю розсіяти сон розуму – звичний суб’єктно-об’єктний стан людської свідомості, що створює «об’єктивну» картину Всесвіту. Використавши абсолютно чорний колір при створенні цих об’єктів, художник повністю вилучив предмети зі звичної карти […]
02.03.2020 ДаліВиставка художника включає масштабні картини, натхненні ілюстрованим географічним атласом, який було опубліковано у багатьох виданнях наприкінці XIX – на початку ХХ століть у німецькому місті Лейпциг. Поряд з ландшафтами та пам’ятками на ілюстраціях зображено жителів країн, островів, пустель та гір у різних куточках світу. На картинах детально промальовано структуру тіла, черепа та обличчя людей різни […]
10.10.2019 ДаліLDaily виступив медіа-партнером Шведсько-українського бізнес-форуму, де представив новий номер журналу присвячений шведському бізнесу в Україні. На форумі були представлені відомі шведські компанії, що працюють в Україні, такі як Electrolux, Ericsson, Grain Alliance, SEB Корпоративний банк, Scania, Sigma Software, Westinghouse Electric Sweden, ABB та багато інших. Цього року проговорювались 3 ключові теми, які включають сталий розвиток, […]
28.05.2019 Далі