Іванна  Климпуш-Цинцадзе

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

klympush czynczadze

Найголовніше – це інституційна основа для координації зусиль руху в ЄС і НАТО

16.09.2019 (№ LDaily #10)

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Із 2014 року в секретаріаті Кабінету Міністрів існував Урядовий офіс з питань європейської інтеграції. Ми його оновили. Тепер це Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції (до його складу були введені фахівці-євроатлантисти, адже до 2016 року в Уряді за інтеграцію в НАТО відповідало дві особи).

Офіс виконує значну кількість завдань: від перекладу директив ЄС – до аналізу всіх урядових рішень і законопроектів на відповідність Угоді про асоціацію.

Досягти вдалося теж чимало. Найголовніше – це інституційна основа для координації зусиль руху в ЄС і НАТО. У межах реформи державного управління в ключових міністерствах були створені директорати з питань стратегічного планування та європейської інтеграції, які забезпечують відповідність пріоритетів роботи Уряду євроінтеграційним зобов’язанням України. Тепер європейська та євроатлантична інтеграція стосується всіх сфер життя й усіх інституцій – від Уряду до найменшої громади.

Процес реформ, які відбуваються в Україні

Реформи могли б рухатися швидше, але є об’єктивні причини, чому так стається (та ж сама поки що не до кінця реформована система державного управління, інтереси окремих груп і, звичайно, війна, яка вимагає великого людського, фінансового й морального ресурсу). Однак наші партнери визнають, що за п’ять років в Україні зроблено більше, ніж за всі попередні роки незалежності. Тому я оцінюю процес позитивно. Адже ми займаємося не фарбуванням фасаду, а структурними змінами, а це тривалий і виважений процес, який, однак, дає кращі результати, ніж популістські рішення та гасла.

Коли Україна стане повноправним членом ЄС

Щойно буде готова. А готові ми будемо тоді, коли повністю виконаємо Угоду про асоціацію України з ЄС. Наголошую, що це найбільша й найамбітніша Угода, яку ЄС коли-небудь укладав із третіми країнами. Вона передбачає впровадження в наше законодавство до 90% права Євросоюзу. Це означає, що, виконавши Угоду, ми станемо взаємосумісними з країнами ЄС – матимемо ті самі правила й процедури, які функціонують там, забезпечуючи високий рівень прозорості державного управління та ведення бізнесу, які, своєю чергою, дають європейський добробут і повагу до людей. Ось коли ми досягнемо цієї взаємосумісності, ні в кого не залишиться аргументів проти вступу України до ЄС.

Читайте також: Ведення бізнесу в Україні в період політичної нестабільності: що потрібно взяти до уваги

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».