Повернутися на сайт
skrypchenko

Бізнес інвестує в ті країни, де є передумови сталого економічного розвитку

Зміст

03.04.2020 (№ LDaily #10)

Бізнес інвестує в ті країни, де є передумови сталого економічного розвитку

Ольга Скрипченко, регіональний фінансовий директор Чорноморського регіону (Україна, Росія, Казахстан) компанії Cofco International.

Група Cofco International — одна з найбільших у світі державних експортних корпорацій, яка займається продовольчим забезпеченням Китаю. Представлена в близько 140 країнах. Крім зернового бізнесу, Cofco працює в інших галузях, пов’язаних із виробництвом і вирощуванням продовольчої групи товарів.

Україна для Cofco є стратегічною й перспективною країною, яка сприяє компанії в зміцненні своїх позицій на світовому ринку. Китай сприймає Україну як об’єкт інвестицій у розвиток інфраструктури, річкового транспорту, в будівництво елеваторів. Cofco виділяє достатні кошти на розвиток інфраструктури, укладено меморандуми між урядами, надається підтримка від Посольства Китаю.

За час присутності на ринку компанія інвестувала в економіку України понад 200 млн доларів США. Це інвестиції в модернізацію маслопереробного заводу в Маріуполі, у будівництво зернового терміналу з перевалки зернових і олійних культур у Миколаївському морському торговому порту, в елеватори в Херсонській, Донецькій і Дніпропетровській областях.

Ризики

Україна вважається доволі ризиковою країною, свідчення цьому — досить часті неправомірні перевірки різноманітними державними органами. Ці речі заважають вести бізнес. Проблема ще в тому, що ринок зерна не є стовідсотково білим: десь 70% — це ринок офіційний, 30% ринку потребує «відбілювання». Чорний ринок заважає аграрним компаніям прогнозувати обсяг урожаю, прибутки і збитки, доходи й витрати, а також завдає значних збитків державі у вигляді несплачених податків. Це є наслідком того, що аграрний бізнес в Україні перебуває під тиском з боку податкових та правоохоронних органів

Ми компанія, яка дотримується всіх правил, проте нечесність наших контрагентів нерідко хочуть перекласти на нас. Заважають роботі й постійні зміни в законодавстві, особливо в Податковому кодексі, що нівелюють стабільність бізнес-процесів.

Однак найбільшим фінансовим ризиком є різка зміна валютного курсу, який ми хеджуємо, використовуючи локальні кредитні лінії для покриття різниці.

Для європейців Україна є високоризиковою країною. Попри це, для інвесторів Україна — цікавий ринок, адже окупність інвестиційних проектів в Україні становить 3-5 років, натомість цей час у Європі буде для тих самих об’єктів значно тривалішим: доходитиме й до 15-20 років.

Реалії бізнесу

Напевно, п’ять років тому було легше працювати. Адже бюджет України більше наповненим, що зменшувало кількість перевірок.

Наразі маємо по кілька разів на місяць запити від податкових та правоохоронних органів про того чи іншого контрагента. Це пов’язано з тим, що ми відшкодовуємо ПДВ, і коли відбувається перевірка контрагентів, то в податкової служби виникають запитання або підозри, пов’язані з нібито невідомим походженням товару з якихось статей, вони ж намагаються довести безтоварність операції чи нелегальність придбання.

Тому підприємства змушенні доводити, що вони здійснюють свою діяльність виключно в рамках правового поля, що є незрозумілим для міжнародного інвестора.

Prev Next