Мартін Хаґстрьом, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні.
Поглиблення наших відносин, як сусідніх європейських країн, триває й сьогодні. Торгівля між нашими країнами зростає завдяки поточній економічній інтеграції України до ЄС. Зростає й обсяг інвестицій. Усе більше українців і шведів розуміють специфіку наших країн на особистому рівні завдяки безвізовому режиму та частим авіарейсам, які значно спростили подорожі між країнами. Дві години перельоту з української столиці — і Ви маєте можливість провести вихідні в Стокгольмі або Мальме!
Близько 100 шведських компаній, серед яких Electrolux, Ericsson, Grain Alliance, SEB Corporate Bank, Scania, Sigma Software, Westinghouse Electric Sweden, ABB та ще багато інших, успішно працюють в Україні. Нові компанії, що виходять на український ринок, такі як IKEA та H&M, уже впевнено почали роботу в країні.
Тому ми маємо всі підстави для того, щоб привітати один одного з позитивним розвитком наших відносин. Проте залишається очевидним, що ми не використовуємо повністю наш потенціал. Обсяг торгівлі та інвестицій зростає, але на абсолютному рівні він досі залишається незначним порівняно з багатьма сусідами України.
Це основні причини, чому Посольство Швеції в Києві разом із представниками шведської бізнес-спільноти організовує 23 травня шведсько-український Бізнес-форум. Форум проходитиме увосьме, і як завжди для нас це буде нагодою продемонструвати потенціал українських і шведських експортерів.
Цього року особливу увагу буде приділено питанню сталого розвитку в його найширшому сенсі. Це сфера, в якій шведський бізнес досяг надзвичайних успіхів як із погляду соціальної відповідальності і відповідальності за навколишнє середовище, так і з погляду виробництва товарів високої якості, які служитимуть тривалий час.
Також на форумі будуть порушені питання децентралізації та фінансового ринку. Пленарне засідання з децентралізації буде присвячено цифровій трансформації. Крім того, шведські й українські мери поділяться досвідом і реальними прикладами децентралізації. Щодо сесії з фінансового ринку, то серед інших питань вона торкнеться руху до безготівкового суспільства, в якому Швеція є одним зі світових лідерів. Нам приємно, що голова Національного банку Швеції пан Стефан Інгвес прийняв наше запрошення виступити на форумі з цього питання.
Як країна, Швеція також є постійним і стабільним партнером України. Наша підтримка у сфері впровадження реформ почалася ще 1995 року. Очікується, що загальний бюджет поточної програми, що охоплює період з 2014 до 2020 року, має сягнути €175 млн. Ми дуже віддані нашій підтримці України та налаштовані на подальший розвиток наших відносин як на двосторонньому рівні, так і на рівні ЄС.
Читайте також: Найважливіші рекомендації на 2019 рік щодо захисту бізнесу в Україні
Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8