Жак  Ружері

Жак Ружері, архітектор-візіонер, який захоплюється двома пристрастями — морем і архітектурою. Його останній морський проект...

Жак Ружері, архітектор-візіонер, який захоплюється двома пристрастями — морем і архітектурою. Його останній морський проект SeaOrbiter є синтезом понад 30 років інноваційних досліджень у морській і підводній архітектурі. Жак Ружері побудував підводні лабораторії, морські дослідницькі центри, судна з прозорими корпусами, субаквальні музеї. Він також розробив підводні села й структури, щоб показати красу моря та його фундаментальну роль у великій історії людства.

ruzheri

Море — величезне безцінне джерело енергії для людства прийдешнього дня

23.12.2019 (№ LDaily #11)

Жак Ружері, архітектор-візіонер, який захоплюється двома пристрастями — морем і архітектурою. Його останній морський проект SeaOrbiter є синтезом понад 30 років інноваційних досліджень у морській і підводній архітектурі. Жак Ружері побудував підводні лабораторії, морські дослідницькі центри, судна з прозорими корпусами, субаквальні музеї. Він також розробив підводні села й структури, щоб показати красу моря та його фундаментальну роль у великій історії людства.

: У вас чимало грандіозних проектів, пов’язаних з морем. Чому саме море?

Ж. Ружері: З самого дитинства мене вабило море й океан. Я люблю море й усе морське, не уявляю своє життя без нього й мрію створити підводне спорядження та будівлі, і в такий спосіб надати можливість досліджувати невідомий океан. Ми живемо в такий час, коли в мене є шанс створити те, про що я мріяв колись.

У наш час кількість населення планети й потенційне підвищення рівня моря спричиняють необхідність нових ідей про те, де люди можуть жити поза земною твердю. Уже понад 50% населення світу мешкають у межах 100 кілометрів від узбережжя, а до 2050 року процентне співвідношення досягне 75% і становитиме більше шести мільярдів осіб. Це те, що спонукає мене знаходити нові концепції та створювати інноваційні прибережні та морські технології.

Море — величезне безцінне джерело енергії для людства в майбутньому.

: Коли з’явився перший проект? Якого року?

Ж. Ружері: Перші підводні проекти я розробив на основі біомімікрії на початку 1970-х. Один із них — «Село під морем Віргінських островів» у Сполучених Штатах. Спочатку призначене воно було для NOAA і NASA — двох найбільших американських агентств у галузі морських і космічних досліджень. Проект був спрямований на створення спільнот акванавтів та астронавтів на морському дні Віргінських островів на Карибах. Село, занурене на глибину від 30 до 40 метрів, повинно було вміщувати від 50 до 250 мешканців. Біонічна архітектура, яка відповідала особливим умовам життя підводного співтовариства, була адаптована до досліджень і управління субакватичними ресурсами. Особлива увага приділялася технічному розвитку аквакультури. Також поселення повинно було виконувати функції підводної тренувальної бази для астронавтів NASA.

: Яка ваша місія, основна ідея, і на що ви хотіли б звернути увагу аудиторії? Що саме хочете донести?

Ж. Ружері: Мій девіз: «Доля майбутніх цивілізацій буде народжена в океані». Я був переконаний у цьому ще з дитинства. Теперішнє вже рухається в цьому напрямку. Тому я хотів би донести до молоді цінності «синього суспільства», щоб розвивати «синю економіку» на благо людства. Із цих самих причин я також створив міжнародний фонд, щорічно присуджуються архітектурні нагороди. На сьогодні ми зібрали 7000 заявок зі 135 країн.

: Скільки проектів ви реалізували?

Ж. Ружері: Близько 100 проектів.

: А яким із них найбільше пишаєтеся?

Ж. Ружері: Це космічна станція під водою SeaOrbiter. 12 років знадобилося на те, щоб із простої ідеї SeaOrbiter перетворилася на проект, наповнений інноваційними інженерними розробками. Конструкція судна увібрала в себе майже всі новітні «зелені» технології, що робить його максимально чистим з екологічного погляду. Для пересування SeaOrbiter переважно використовуватиме енергію морських і океанічних течій, сонячного світла, вітру й хвиль, а в разі необхідності буде застосовуватися біопаливо, яке «вирощують» і виробляють прямо на борту судна.

Біонічна та біоміметична концепція міста Мерієна, сконструйована у формі гігантського ската, з’явилася у 2009 році та походить від концепції цивілізації Мерієна. Цей Міжнародний океанографічний університет, що дрейфує у великих океанських течіях, має на меті приймати дослідників, вчених, викладачів та студентів у всьому світі протягом дуже тривалого часу. Розроблене як плаваюче наукове місто, Мерієна повністю присвячена спостереженню та аналізу морського біорізноманіття. Це місто, в якому впроваджуються мультидисциплінарні програми, розроблені мережею роботів SeaOrbiter у 2050 році. Воно буде завдовжки близько 900 і завширшки близько 500 метрів, а населяти його зможуть близько 25 000 мешканців. Мобільне місто зможе розмістити їх у внутрішніх дослідницьких лагунах та суднах різних розмірів, присвячених глибоководним дослідженням. Також тут будуть знаходитися багато житлових приміщень: лекційні аудиторії, лабораторії, житлові кімнати та спеціальні зали для занять спортом і відпочинку.

Для наукового світу SeaOrbiter та місто Мерієна мають величезний дослідний потенціал, до того ж результати досліджень, здійснених на цих суднах, можна буде використовувати на практиці для покращення як життєзабезпечення людства в майбутньому, так і екологічної ситуації на планеті. Проект сприятиме відкриттю тих наукових горизонтів, які досі поки що найменш досліджені.

: Чому цей проект особливий?

Ж. Ружері: Тому що в цьому проекті об’єднані всі пошуки, всі наукові й творчі ідеї, і він допоможе відкрити людству нові шляхи дослідження космосу й морського світу. Своєрідний фетиш.

: Хто допомагає організовувати проекти? Це якісь компанії, фонди?

Ж. Ружері: У нас для цього є агентство Jacques Rougerie Architectes Associés і власний фонд Jacques Rougerie Foundation Space and Sea Generation

: Наскільки ваші проекти безпечні для мешканців моря?

Ж. Ружері: Це дуже важливе питання. Ми побудували кілька підводних будинків, включаючи Galathée, Hippocampe, Aquabulle. Очевидно, що коли ми зводимо підводні об’єкти проживання, то робимо все максимально безпечно. Підводні стандарти безпеки значно відрізняються від наземних. Вони ближче, скажімо так, до норм космічного будівництва.

: Які проекти реалізували чи реалізовуватимете в Китаї?

Ж. Ружері: Проект Парку Академії Китаю і проект Морського музею в Циндао.

: Над якими працюєте зараз?

Ж. Ружері: Нещодавно ми завершили будівництво Європейського центру Навсікая (Nausicaa). Нині працюємо над різноманітними проектами: конкурс на кращий басейн Паризької Олімпіади-2024, приватний термінал аеропорту в Маямі й уже згаданий проект SeoOrbiter. Також ми будуємо Морський музей Французької Полінезії на Таїті, Музей Середземного моря в Перпіньяні, займаємося іншими проектами, які перебувають поки що на стадії формування.

: Як ви гадаєте, в Україні можуть з’явитися подібні проекти?

Жак Ружері: В Україні дуже талановита молодь і значний потенціал. Також у вас є масштабні водні ресурси — Чорне й Азовське моря, групи великих озер у багатьох регіонах країни. Молодому поколінню, зацікавленому в цій науковій сфері, необхідно давати шанс брати участь у міжнародних конкурсах із розробки морських проектів. Життєве кредо, що космос і морський світ — частково вторований і вкрай перспективний шлях удосконалення життя людства загалом, сприятиме розвитку поколінь у майбутньому і, таким чином — майбутнім цивілізаціям, у тому числі й в Україні. Потенціал є. Так чому б і не використовувати його?

: Чи плануєте ви реалізувати якийсь грандіозний проект в Україні?

Жак Ружері: Можливо. Про це згодом… (посміхається).

Читайте також: Управління ризиками та захист активів — першочергове завдання для будь-якого бізнесу в Україні

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».