Олексій  Мироненко

Олексій Мироненко, генеральний менеджер групи компаній MIKO Group, усупереч коронакризі оптимістично дивиться на розвиток...

Олексій Мироненко, генеральний менеджер групи компаній MIKO Group, усупереч коронакризі оптимістично дивиться на розвиток логістичної галузі в Україні. І для цього є всі підстави: на переконання досвідченого менеджера, енергійна, молода та амбіційна команда, особиста відповідальність, професіоналізм і високі вимоги до якості здатні творити чудеса, попри будь-які економічні негаразди.

Олексій  <span>Мироненко</span>

За підходом до роботи, як у MIKO Group, майбутнє міжнародної логістики

28.10.2020

Олексій Мироненко, генеральний менеджер групи компаній MIKO Group, усупереч коронакризі оптимістично дивиться на розвиток логістичної галузі в Україні. І для цього є всі підстави: на переконання досвідченого менеджера, енергійна, молода та амбіційна команда, особиста відповідальність, професіоналізм і високі вимоги до якості здатні творити чудеса, попри будь-які економічні негаразди.

LDaily: Розкажіть, будь ласка, про компанію MIKO Group. У чому ваша перевага перед конкурентами?

О. Мироненко: MIKO Group — логістична група компаній із центром в Україні. Ми працюємо на ринку вже 13 років, співпрацюємо з найбільшими європейськими хімічними концернами та іншими клієнтами з різних галузей промисловості. MIKO Group займається перевезеннями складних і стандартних вантажів: наливних, насипних, палетованих та інших. У нас також є великий парк своїх автомобілів.

MIKO починалася в далекому 2007 році як офіс, де перебувало всього два співробітники. Зараз, крім головного офісу в Дніпрі, у нас є представництва в Польщі й Чехії, а наш колектив становить понад 120 професіоналів. Команда — наша головна перевага. Такої якості обслуговування, експертизи у сфері перевезень та спектра послуг немає ні в кого на ринку.

LDaily: Будь-який бізнес починається з людей. Розкажіть, будь ласка, про особливості підбору працівників й умови роботи у вашій компанії. Який він, мотивований співробітник у компанії MIKO Group? Як ви працюєте з мотивацією персоналу?

О. Мироненко: У MIKO Group ми віддаємо перевагу молодим співробітникам. Уся наша команда — це енергійні, мотивовані люди, які буквально творять чудеса. І клієнт навіть не помічає тієї титанічної роботи, яка передувала кожній доставці. Наш головний принцип: якщо взяв на себе зобов’язання, ти повинен виконати їх, хоч би чого це коштувало.

Для мене важливо, щоб люди навколо були молоді й амбітні, щоб були спроможні зробити прорив разом із компанією. Щоб у них була енергія не зупинятися. Коли ми тільки починали, я особисто провів 400 співбесід, щоб знайти тих самих співробітників. Відібрав трьох… Вони досі працюють з нами, і пройшли кар’єрними сходами від рядових співробітників до керівників проектів, роблячи неоціненний внесок.

Потрібно також розуміти, що ми — дуже дружна команда. Люди, що розділяють наші спільні цінності та принципи, залишаються з нами надовго. Ми працюємо й відпочиваємо разом, беремо участь у соціальних активностях і спортивних заходах.

LDaily: З якими компаніями ви співпрацюєте?

О. Мироненко: Співпраця з європейськими хімічними концернами BASF і DOW — особлива гордість MIKO Group. Для української компанії завоювати довіру таких гігантів — це непросте завдання. Ми єдина група логістичних компаній на нашому ринку, яка виконує вимоги Європейської Ради хімічної промисловості (CEFIC) для транспортних, експедиційних компаній і станцій очищення, що підтверджено оцінкою згідно з SQAS.

CEFIC встановлює високі стандарти якості перевезення хімічних вантажів, яких дотримується кожен співробітник. Це дає нам можливість працювати з найсуворішими щодо вимог до перевезень заводами. Уже понад 13 років ми займаємося доставкою хімічних вантажів для наших клієнтів у Європі й Україні. Хімічні речовини відрізняються від інших вантажів властивістю вступати в реакції, тому їх перевезення пов’язане з виконанням великої кількості вимог, чимало з яких специфічні для кожного окремого продукту.

Це значно вище піднімає планку управління процесами й контролю якості, на відміну від перевезень інших вантажів. Я впевнений, що такого рівня експертності в цьому питанні немає в жодної логістичної компанії в СНД.

MIKO Group працює не тільки з хімічними вантажами. Наша дочірня компанія Cargo Delivery працює в стандартних секторах економіки, забезпечуючи таку саму якість послуг, що й MIKO Group. Структура компанії одна, і теж підпорядкована високим європейським стандартам якості.

LDaily: Що змінив коронавірус на ринку логістичних послуг? Що він іще змінить у логістиці й глобальних ланцюжках поставок?

О. Мироненко: Я думаю, що коронавірус прискорить автоматизацію всіх процесів у світі, і насамперед вплине на ланцюжок поставок. Значення людського фактора в цьому секторі поступово падатиме. Карантин показав, що віддалена робота за ефективністю нічим не поступається роботі в офісі та особистими зустрічами. Автоматичні програми для ланцюга поставок, Zoom, Skype, віртуальні рейтинги компаній і фахівців, які в них працюють, — за цим майбутнє. Я гадаю, вже через пару років на пропозицію про особисту зустріч клієнти здивовано відповідатимуть: «Може, ви все-таки надішлете свою презентацію в месенджер, і домовимося про зустріч у режимі онлайн?»

LDaily: Чи змінювали ви бізнес-процеси в компанії через коронакризу?

О. Мироненко: Наш офіс пішов на карантин, але суть роботи залишилася такою самою. Було дуже цікаво за цим спостерігати: для мене віддалена робота була схожа на невеликий експеримент. Виявилося, що наша ефективність підвищилася, і навіть зросла порівняно з періодом до коронакризи. У віддаленій роботі немає нічого складного, якщо підібрати хорошу команду й налагодити бізнес-процеси «на березі».

LDaily: Які виклики стоять перед логістичними компаніями, що працюють в Україні? У чому особливість українського ринку логістики? Чому ви взагалі вирішили займатися логістикою?

О. Мироненко: Україна — доволі специфічний в усіх відношеннях ринок. Але якщо робити свою справу добре й виконувати всі зобов’язання перед клієнтами, на будь-якому ринку можна досягти успіху. Послідовності в усьому й відповідальності за свої рішення мене навчив мій дід, Павло Минович Мироненко. Я безмежно поважаю цю людину, і саме завдяки йому почав займатися логістикою. Мене можна назвати спадковим транспортником.

Я бачу в нашій країні тренд на розвиток інтермодальних перевезень. За портами й залізницею — майбутнє, тим більше, що Україна дуже вигідно розташована географічно. Через особливості нашої інфраструктури ми маємо весь потенціал, щоб стати величезним логістичним центром для таких перевезень. Головне — докласти зусиль до розвитку цієї галузі, не втратити цю можливість і робити все з глуздом.

LDaily: Які інвестиції заплановані на найближчі кілька років? Чи змінили ви плани щодо інвестицій через коронавірус?

О. Мироненко: Я бачу нашу місію в підвищенні стандартів для всього ринку логістики в Україні. Ми хочемо, щоб українських компаній з європейською філософією ставало все більше. Саме тому ми консультуємо клієнтів із питань, пов’язаних з організацією логістики, проводимо внутрішній аудит для наших перевізників, працюємо тільки з кращими й подаємо приклад для всієї галузі. Ми хочемо побудувати екологічну в усіх сенсах цього слова, прозору й чесну компанію з максимальною відповідальністю за те, чим ми займаємося в рамках світового тренду sustainable development.

Зараз ми розвиваємо мережу мийок для цистерн, які транспортують хімічні та інші вантажі. Наші мийки були прийняті в загальноєвропейську галузеву організацію EFTCO і проходять регулярні перевірки з боку CEFIC. Я впевнений, що за підходом до роботи, як у MIKO Group, майбутнє міжнародної логістики.

Читайте також: Криза: що робити компанії , і чого ні, в публічній площині

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».