Крег  Сміт

Крег Сміт – засновник видання Europaproperty.com. Маючи більш ніж десятирічний досвід у видавничій справі у сфері комерційної...

Крег Сміт – засновник видання Europaproperty.com. Маючи більш ніж десятирічний досвід у видавничій справі у сфері комерційної нерухомості, він став однією із провідних фігур на ринку.

smyt

Основні зміни в економіці не можуть відбутися без прямих іноземних інвестицій. Щоб залучити їх в Україну, країні потрібна потужна пропаганда за кордоном

13.06.2018 (№ LDaily #5)

Крег Сміт – засновник видання Europaproperty.com. Маючи більш ніж десятирічний досвід у видавничій справі у сфері комерційної нерухомості, він став однією із провідних фігур на ринку.

Europaproperty.com публікує новини комерційної нерухомості у Центральній і Східній Європі, Росії та країнах СНД. Подальша ринкова підтримка забезпечується серією конференцій про комерційну нерухомість і пов’язаних з нею заходів, які проводяться в семи країнах на трьох континентах, та охоплюють комерційну нерухомість, інвестиції, офісні будівлі і кабінети, ритейл, виробництво/промисловість та енергетику.

З 2015 року разом з Українським клубом нерухомості, Europaproperty.com збирає в листопаді основних гравців ринку нерухомості з України, Грузії, Білорусі, Молдови, Казахстану та Азербайджану, щоб обговорити основні тенденції та відзначити досягнення і кращі проекти.

: Ви організовуєте масштабні заходи у Варшаві та по всій Європі. Які основні відмінності, порівняно з київським ринком?

К. Сміт: Масштаб і цінність подій у Варшаві та основних європейських містах залежать від масштабу самого ринку нерухомості. Кількість учасників ринку і обсяг угод відображається в моїх подіях та публікаціях. Наші форуми, конференції та події надають професіоналам комерційної нерухомості унікальну можливість налагодити нові контакти, поспілкуватись з інвесторами та обговорити останні новини ринку. Ми організовуємо премії у Варшаві 10 років поспіль, і тепер легко збираємо більше 400-500 представників галузевих компаній. У зв’язку із нестабільною економічною ситуацією в Єврозоні, посилюється необхідність створення майданчиків не лише для обговорення основних тенденцій і угод, а й для відзначення досягнень.

Основна відмінність – у масштабності. Оскільки український ринок нерухомості залишається локальним і повільно зростає, наш захід у Києві набагато менший, ніж у Польщі. При цьому ми бачимо позитивні тенденції і жорстку потребу в такій комунікаційній платформі. Інша відмінна від європейського ринку риса – це кількість подібних подій в Україні. Я думаю, що наш Eastern Europe Forum and Awards є, ймовірно, єдиною подією такого формату в Києві.

: Як ви оцінюєте бізнес-клімат в Україні?

К. Сміт: Цього року я очікую найбільших змін в умовах ведення бізнесу, після тривалої напруженості у зв’язку з анексією Криму і підтримкою Росією українських сепаратистів. Ситуація знаходиться під контролем України, і це, рано чи пізно, забезпечить місце країні на інвестиційній карті. Зміни в економіці неможливі без прямих іноземних інвестицій. Для їх залучення Україні необхідна потужна пропаганда за кордоном. Я один з найбільших шанувальників Києва і цього регіону. Але тисячі українців мають бути присутніми на головних подіях ринку, таких як MIPIM, MAPIC, Expo Real, Cityscape тощо.

: Оскільки ми вже згадували про міжнародні інвестиційні майданчики, чи можете ви порекомендувати нашим читачам, як потрібно просувати свої можливості в Україні та на чому акцентувати увагу?

К. Сміт: Я бачу великий потенціал у житловому та готельному ринку країни, а також в інфраструктурі. Промислова нерухомість також має значний потенціал. Ці сфери слід активно пропагувати на кожній інвестиційній платформі за кордоном, а також за допомогою road show, що може стати потужним інструментом залучення інвестиційних фондів і венчурних капіталів. Я знаю країни, які можуть похвалитися величезними закордонними інвестиціями, і, як і раніше, просувають себе, оскільки ніколи не буває забагато. Необхідно використовувати будь-яку можливість для залучення інвесторів. Крім того, кожен іноземний турист також є потенційним інвестором. Я маю інформацію про те, що інвестори з Німеччини, Польщі, Індії, ОАЕ, Китаю цікавляться українським ринком. Однак, найбільш привабливим сектором залишається сільське господарство.

: Які основні зміни ви можете спрогнозувати для українського ринку у найближчі 5 років?

К. Сміт: У наш час будь-які прогнози і оцінки марні, хоча ринок нерухомості є відносно стабільним, і більшість проектів тривають декілька років. Я мою думку, Україна є другою Польщею з точки зору її потенціалу. Забезпечення політичної та економічної стабільності спричинить зростання прямих іноземних інвестицій. Для будь-якого інвестора позитивні показники економічної ефективності будуть поштовхом для інвестування.

Думаю, що наш щорічний Форум і Премія для всього регіону Східної Європи є одним з інструментів просування країни. І, вносячи свою лепту, ми з упевненістю відчуваємо світле майбутнє України.

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8