Артур  Мхітарян

Засновнику девелоперської компанії Taryan Group Артуру Мхітаряну всього 35 років. Він має американську освіту, їздить по...

Засновнику девелоперської компанії Taryan Group Артуру Мхітаряну всього 35 років. Він має американську освіту, їздить по офісу на гіроборді і створює незвичайні, як для ринку України, проекти: на дахах його будинків парки, басейни, панорамні ресторани і ,навіть, двоповерхові скляні мости. Об’єкти Taryan виграють міжнародні премії, а більшість квартир розпродаються ще до закінчення будівництва.

mhytaryan

Покупець житла в Україні в будинках з якісними концепціями може розраховувати на прибутковість в 30 %

05.06.2018 (№ LDaily #5)

Засновнику девелоперської компанії Taryan Group Артуру Мхітаряну всього 35 років. Він має американську освіту, їздить по офісу на гіроборді і створює незвичайні, як для ринку України, проекти: на дахах його будинків парки, басейни, панорамні ресторани і ,навіть, двоповерхові скляні мости. Об’єкти Taryan виграють міжнародні премії, а більшість квартир розпродаються ще до закінчення будівництва.

Редакція  попросила Артура дати кілька порад, в які об’єкти в Україні краще вкладати гроші, скільки можна заробити і як убезпечити свої інвестиції.

: Яку би ви в першу чергу, дали пораду потенційному інвестору, який думає про вкладення коштів в Україну. У нашій країні будівельний бум, зводиться безліч житлових комплексів. Як визначитися з об’єктом інвестування?

А. Мхітарян: Інвесторів цікавить три питання: мінімізація ризиків, ліквідність і потенційний прибуток. Вони зазвичай купують одно-двокімнатні квартири — їх легше продати або здати в оренду. Почнемо з ліквідності. Для інвестицій потрібно вибирати саме те житло, яке користується попитом. Переконаний, в першу чергу, це має бути житловий комплекс з якісно продуманою концепцією в центрі Києва. Раджу ознайомлюватися з тим, що ви отримуєте за свої гроші крім квартири, які сервіси будуть в будинку, і яка додаткова інфраструктура створюється для майбутніх мешканців.

Наприклад, Taryan побудував в 2016 році житловий комплекс Royal Tower з першим парком на даху. Інвестори вірять в такі проекти — в Royal Tower залишилося всього 10 вільних з 268 квартир. У грудні минулого року ми завершили будівництво Jack Housе, де на даху термальний басейн, панорамний ресторан і фітнес зі spa-зоною. І там вже теж залишилося менше 20 % можливих для придбання квартир.

Зазначу, що в кожному з наших проектів обов’язково знаходиться правильний reception і стильне лобі, де можна випити чашку кави і провести переговори, кімната для дітей і безліч інших послуг, таких, як консьєрж-сервіс або можливість замовити послуги клінінгу.

Такі «фішки», як парк або басейн на даху будинку, панорамний ресторан або власний фітнес зі spa зоною стають «магнітами», а квартири в таких будинках стають предметом бажання мешканців. Подібна нерухомість завжди буде користуватися попитом, її можна буде легко продати або здати в оренду, отже, вона буде ліквідна і цікава інвесторам.

:  Скільки може заробити потенційний інвестор?

А. Мхітарян: Якщо говорити про потенційний прибуток, то купуючи елітну квартиру в споруджуваному комплексі, можна розраховувати на велику прибутковість. У нас в Taryan Group зараз приблизно 30-40 % покупців — це інвестори, які купують житло не для життя, а для перепродажу, можливості здати його в оренду або віддати в управління під «апарт-готель». При цьому треба розуміти, що в Україні ціна на житло преміум-класу з хорошою концепцією відносно доступна, якщо порівнювати з іншими ринками. Квартири в наших будинках продаються в середньому за ціною близько $ 2 тис. за кв. м, і є величезний потенціал до зростання. На ранніх етапах ціна досить низька, але до моменту здачі будинку вона може вирости на 30-40 %. Наприклад, вартість квадратного метра в Royal tower з моменту початку інвестування до здачі будинку виросла в середньому на 40-50 %. Де зараз можна отримати таку прибутковість? Тому багато активних іноземців інвестують в український ринок житла. У нас в будинках, які будує Taryan Group, є покупці з таких країн, як Німеччина, США, Японія, Ізраїль, Великобританія, Канада. Наприклад, іноземці викупили мало не 20 % нашого будинку з парком на даху.

: А безпека інвестицій? Що повинен вивчити інвестор, купуючи активи в житловій нерухомості в Україні, крім документів?

А. Мхітарян: Для безпеки інвестування орієнтуйтеся на динамічно споруджені об’єкти (на етапі надземної частини). Для покупця головний ризик — це несумлінний забудовник. Якщо ціни занадто низькі, а компанія мало кому відома — це поганий сигнал. В результаті клієнти можуть отримати або неякісний будинок, або недобудований об’єкт. Моя порада:

вибирайте тільки сильні девелоперські компанії, які мають довгу історію, великий портфель об’єктів, а власники яких — публічні люди. При виборі об’єкта інвестування головне вивчити не тільки документи, а ознайомитися з останнім побудованим будинком — це скаже про нинішню реальну ситуацію в компанії.

: Який останній проект у Taryan Group?

А. Мхітарян: Зараз ми активно будуємо наш флагманський проект — Taryan Towers. Це три 31-поверхові башти, які ми з’єднали дворівневими скляними мостами. Уявіть собі, ви зможете подивитися на Київ через прозорі секції в підлозі мостів на висоті пташиного польоту або здійснювати пробіжку. У кожного даху Taryan towers буде своя концепція: авторський панорамний ресторан, цілорічний парк зі штучним озером і зимовим садом, а також музей майбутнього з зоною інновацій та розваг. Архітектурний образ Taryan Towers створив відомий британський архітектор Джон Доуз, з яким ми співпрацюємо в багатьох наших проектах. Ми сумлінно зібрали в цьому комплексі все, щоб він став предметом бажання для майбутніх мешканців, а, саме, інвестиційно-привабливим об’єктом. Планується спеціальний формат фітнес-комплексу Tsarsky з критим і відкритим басейнами, фітнес-зоною, сауною, хамамом, SPА. Ми створюємо власний ТРЦ з бутіковою галереєю, супермаркетом, дитячою школою раннього розвитку і багато іншого цікавого. Упевнений, що якщо Taryan towers розмістити в інших містах світу: Сінгапурі, Дубаї, Токіо, Нью-Йорку, то він і там буде вважатися якщо не кращим житловим комплексом, то одним з них. А потенційний інвестор отримає не меншу прибутковість, ніж в інших наших житлових комплексах.

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8