Олег  Поліщук

Директор по запобіганню і протидії корупції державної компанії “Енергоатом” Олег Поліщук розповів про свій кар’єрний шлях,...

Директор по запобіганню і протидії корупції державної компанії “Енергоатом” Олег Поліщук розповів про свій кар’єрний шлях, про роботу за покликом душі, зміни в країні і про те, як спорт навчив його дивитися на життя по-новому в ексклюзивному інтерв’ю для LDaily.

maxresdefault

“Результати завтрашнього дня – це прийняті рішення сьогодні!”

30.10.2017

Директор по запобіганню і протидії корупції державної компанії “Енергоатом” Олег Поліщук розповів про свій кар’єрний шлях, про роботу за покликом душі, зміни в країні і про те, як спорт навчив його дивитися на життя по-новому в ексклюзивному інтерв’ю для LDaily.

“Будь-яка людина має право почати з нуля”, – говорить наш герой. Корінні зміни в країні, за які він палко вболівав, нова відповідальна посада, зміни в особистому житті … Занадто багато змін для однієї людини, тому Олег почав шукати додаткові джерела сили. Ним виявився спорт. Його шлях в світ великих змагань починався з ранкових аматорських пробіжок для підтримки форми, а завершився перепливом Босфору, міжнародними марафонами і проходженням дистанції Ironman 70.3. Та що вже там – не завершився! Спортивна історія Олега Поліщука ще тільки починається.

Робота, в яку віриш

: Олеже, розкажіть про свою роботу в “Енергоатомі”.

О. Поліщук: Я займаю посаду директора по запобіганню і протидії корупції компанії “Енергоатом”. В енергетиці працюю з 2001 року і починав свою діяльність юрисконсультом в державному підприємстві «Енергоринок» (за освітою я юрист). У 2004 році мене запросили в “Енергоатом” на посаду керівника відділу. Це було підвищення по кар’єрних сходах. Потім з 2010 по 2014 роки я знову працював у державній компанії “Енергоринок”, яка займається оптовим продажем електроенергії, де я очолював юридичну службу. Після Революції Гідності керівник компанії “Енергоатом” запросив мене на зовсім нову посаду, яку я займаю донині.

Основна місія очолюваної мною дирекції і мене як керівника – впровадження комплексних заходів щодо запобігання корупції. Це, насправді, дуже непросто, адже потрібно зробити так, щоб змінювалося не тільки зовнішнє, але й внутрішнє соціальне середовище. Корупція перетворилася в образ нашого життя і міцно вкоренилася в головах українців. І в абсолютній більшості випадків протидія корупції закінчується в районі власних інтересів

Але дуже важливо, що зараз, хоч і повільно, але позитивні зміни вже є. Навіть банальна кількість хабарів на дорогах набагато скоротилося. Їх практично немає. У мене як у водія навіть не спадає на думку дати хабар поліцейському на дорозі після трагічних подій лютого 2014 року. Порушив – заплати штраф. Ось це і є зміна свідомості. Те ж саме відбувається і в державному секторі. Зараз багато «активістів-експертів» кричать, що корупції стало ще більше. Ніколи не погоджуюся з цим твердженням. Просто у нас очікування були завищені. Зараз, як і раніше багато локальної корупції, але тієї централізованої корупційної системи, яка існувала при Януковичі, вже немає.

: Ви займаєте свою посаду за покликом душі?

О. Поліщук: У 2014-му році велика кількість молодих, але вже відомих людей, що брали активну участь в Революції Гідності прийшли в державні компанії, органи влади щоб внести свій вклад в побудову нової, зрозумілої, прозорої системи правовідносин в нашому суспільстві. Це був щирий крок і ми віримо, що Україна просто зобов’язана стати комфортною і безпечною державою для життя. І це все в наших руках.

: Що потрібно робити щоб успішно протидіяти корупції?

О. Поліщук: Корупцію я розглядаю не як локальне правопорушення, а як частину нашого буття. Суспільство лігитимізувало це згубне явище не розуміючи, що саме воно знищує засади самого суспільства. Саме корупція створює громадську несправедливість. Адже фактично ми народжуємося з корупцією (дати гроші при пологах), живемо з корупцією (садки, школи, жеки, лікарі, суди, прокурори, дозвільна система) і вмираємо з корупцією (місце на кладовищі теж проблема без хабара). Тому це вже частина нашого світогляду. Значить цей світогляд треба змінювати. Потрібно багато роз’яснювати, що може і повинно бути по-іншому. Адже закон на боці споживача.

Люди повинні знати, що можна досягти потрібного результату не порушуючи закон або встановлену процедуру. Адже якщо всі перестануть давати, то тоді нічого буде брати. Адже даючи хабар, людина здійснює правопорушення, за яке обов’язково має бути покарання. Причому покарання повинно застосовуватися до будь-якого порушника, яку б високу посаду він не займав. Наприклад, на сайті нашого підприємства ви можете побачити інформацію про притягнення до дисциплінарної відповідальності будь-якого співробітника, від простого інженера до топ-керівника

По-друге, прозорість всіх регламентів і процедур. Всі регламенти повинні бути зрозумілі, прості, доступні, відкриті, а головне, повинні працювати. Наприклад, процедура прийняття на роботу. Більшість українців переконані, що неможливо отримати хорошу посаду в державному підприємстві або органі влади просто відправивши резюме, потрібні “зв’язки”, “свої люди” і тут, нажаль, багато правди. Особливо це стосується державних монополій де вкоренилося таке явище як «сімейні клани», коли свій тягне свого. Тому, максимальна прозорість у процедурі прийняття на роботу зніме будь-які спекуляції в цьому питанні.

І, по-третє, це заробітна плата. Адже бідний чиновник – це корумпований чиновник. Держава повинна зрозуміти, що кожен працюючий повинен отримувати зарплату, достатню для задоволення його необхідних життєвих потреб, інакше він буде шукати інші джерела доходу.

В процесі антикорупційної діяльності ми часто стикаємося зі скептицизмом, більшість не  вірить, і тому постійно доводиться завойовувати цю саму довіру. І при цьому, ми самі зобов’язані позитивно мислити. Песиміст не може впливати на світогляд людей, а тим більше бути прикладом.

Спортивна історія

: Олеже, у вас велика зайнятість, дуже мало часу, навіщо Вам спорт?

О. Поліщук: Все просто:

мені подобається біг, тому що кожне тренування – це постійна перемога над собою, щоденні маленькі рекорди, величезні потоки. Це час на роздуми і обмірковування. Коли ти біжиш на довгій дистанції є тільки ти і твої думки

Свій перший напівмарафон я пробіг в жовтні 2013 року, фактично без нормальної системної підготовки. Було дуже важко, я травмував коліно, але добіг. І тут же виникло бажання пробігти марафон. Мрію вдалося здійснити через 2 роки, після трьох місяців напруженої літньої підготовки. Це був київський марафон Wizz Air, складна траса, столичні пагорби. Мені це вдалося і сьогодні на моєму рахунку вже 4 марафони, один ультрамарафон на 50 км і дві дистанції Ironman 70.3: плавання – 1,9 км, велосипед – 90 км, біг – 21 км. Цього літа я переплив Босфор і подолав плавальну дистанцію в 5 км шляхами графа Монте-Крісто, зробивши з моїми друзями з LIVE.LOVE втечу із замку Іф. 15 жовтня я пройшов мій другий Ironman 70.3, поліпшивши свій попередній результат на 21 хвилину. Моя спортивна мрія – повний Ironman (плавання – 3,8 км, велосипед – 180 км, біг – 42 км) в 2018 році. Ми проходимо ці довгі дистанції для свого щастя!

: Як Ви опинилися в LIVE.LOVE?

О. Поліщук: У грудні 2016 року у стрічці на Facebook я побачив реєстрацію на Ironman 70.3 OCEANLAVA Montenegro і тут же вирішив брати участь в ньому в травні 2017 року. Для того, щоб пройти дистанцію, потрібно було дуже багато готуватися і підтягнути плавання, це моя найслабша категорія в тріатлоні. Через соцмережі я дізнався про хаб LIVE.LOVE, де якраз проходив набір групи для запливу через Босфор. В той момент я вже мав реєстрацію на Босфор. “Що заважає мені готуватися до триатлону та Босфору одночасно?” – подумав я і прийняв рішення почати тренування в групі LIVE.LOVE. Так я потрапив в оточення позитивних і успішних людей.

Модель S&B

: Що особисто Вам дають заняття спортом? Можливо, змінилися риси характеру, в тому числі як у керівника?

О. Поліщук: Перше – це позитивні зміни в особистому житті. Я створив сім’ю. У мене дуже істотно розширилося коло знайомств, з’явилося оточення успішних людей. Всі вони різні за родом занять, але всі сильні духом, позитивні в мисленні, цілеспрямовані в досягненні цілей. Таке собі оточення Ironman-ів. Крім того, звичайно ж з’явилися нові якості і навички. Марафон і триатлон розвивають стратегічне мислення, адже це складні, виснажливі дистанції, тут важливі не тільки сила і витривалість, але і стратегічне мислення на шляху, без якого неможливо досягти результату. Те ж стосується і тренувального процесу. Все це постійно генерує найвищу мотивацію на всі життєві процеси. Ще одна важлива риса, яку розвиває спорт – впевненість в собі і своїх силах, а це – базова якість для будь-якого керівника.

Про українців

: І на завершення нашої бесіди, скажіть, чого на Вашу думку не вистачає українцям?

О. Поліщук: Нам не вистачає довіри. Зараз у нас є спільні цілі – побудувати успішну країну, єдиний вектор зовнішньополітичного розвитку, ми все менше сперечаємося про нашу історію і мову, але довіри немає як і раніше . Її відсутність – це і є найбільш благодатний ґрунт для корупції. Але я переконаний, що ми змінимо все в кращу сторону. І саме спорт може стати причиною прискорення таких процесів. Адже він мотивує, заряджає позитивною енергією, дисциплінує, робить сильним і щасливим.