Олександр  Єрьомін

Олександр Єрьомін, фізіотерапевт, реабілітолог, засновник реабілітаційного центру Eremin Center, розповів LDaily про особливості...

Олександр Єрьомін, фізіотерапевт, реабілітолог, засновник реабілітаційного центру Eremin Center, розповів LDaily про особливості переходу реабілітаційного закладу на воєнні рейки, власну методику, поточні бізнес-виклики, а також про покликання, а особливо — соціальну відповідальність реабілітологів.

Олександр  <span>Єрьомін</span>

Надихає результат: без результату не пішов жоден наш пацієнт

24.07.2023 (№ LDaily #20)

Олександр Єрьомін, фізіотерапевт, реабілітолог, засновник реабілітаційного центру Eremin Center, розповів LDaily про особливості переходу реабілітаційного закладу на воєнні рейки, власну методику, поточні бізнес-виклики, а також про покликання, а особливо — соціальну відповідальність реабілітологів.

LDaily: Як виникла ідея заснувати «Єрьомін Центр»? Які послуги він надає?

О. Єрьомін: У минулому я був професійним спортсменом, однак через травми спорт довелося кинути. Проте співпрацював із нашим київським лікарем-травматологом, і він мене направив до Німеччини, тож я й поїхав до Мюнхена навчатися реабілітації. Прожив там достатній час, навчився, повернувся сюди й почав практикувати реабілітацію. Ознайомившись із київськими медичними центрами, зрозумів, що аналогів тому, чому мене навчили в Німеччині, у Києві немає. Так почав розвивати свою справу. Людей у центрі стало вже набагато більше. Тож я переконався, що треба набирати команду, навчати їх моєму баченню реабілітації й зокрема фізіореабілітації. Таким чином, центр працює уже майже 10 років.

LDaily: Скільки зараз людей у вашій команді?

О. Єрьомін: Зараз маю штат із 30 осіб. Із війною потік осіб, які потребують лікування, мабуть, збільшився увосьмеро разів. Бо військових ми зараз відновлюємо безкоштовно. Щомісяця від кожної лікарні — по 10-12 пацієнтів. А лікарень у нас десять. Лише на штатній основі займаються 100-120 людей.

LDaily: Чому обрали шлях фізіотерапевта?

О. Єрьомін: Бо сам зазнав травм, сам відновлювався — усе на собі випробував. Доволі значний «досвід» мав у цьому: чотири операції на коліні, одна на плече, трепанація черепа… Весь цей час щоразу відновлюватися доводилося самому. І тоді запитав себе: а чому не організувати лікування грамотно, чому б цьому не навчитися повноцінно і, плюс із моїм досвідом, реалізувати?!

LDaily: Що надихає в професії?

О. Єрьомін: Надихає результат. Коли бачу людину, яка не могла ходити чи не ворушила рукою, але завдяки нашій праці — змогла. Ось недавно був пацієнт, військовий. Він прийшов до мене, бо йому вибухом відірвало сідниці повністю і пів куприка. Нерви не зачепило, тож він ходив. Запитую: яка в тебе мрія? Він відповідає: моя мрія — сидіти, просто сидіти й дивитися телевізор. І ми це зробили. Тому коли бачу, що людина сидить, їсть, обіймає мене — це найкраща подяка, бо я бачу результат.

LDaily: Ви сказали, що зараз маєте у команді 30 співробітників. Чи складно шукати спеціалістів в Україні?

О. Єрьомін: Для мене дуже важливими є саме людські якості. Бо фахівців зараз на ринку дуже багато — здається, кожен п’ятий-шостий хоче бути реабілітологом. Якість фахівців — це вже інше питання, і воно кульгає… Тому намагаюся брати навіть із найменшим досвідом — з інституту чи коли спеціаліст десь попрацював місяць-два чи й рік за фахом, — щоб потім я міг передати йому своє бачення, свою систему, щоб він міг стати командним гравцем. Бо в мене у центрі кожен спеціаліст виконує певне завдання. Не загальний фахівець, масажист, тренер, фізіотерапевт тощо, ні, а вузько спеціалізований: хтось робить певний вид масажу, хтось — фізпроцедури, хтось — акупунктуру, хтось — 3Д-рухи ззаду і т.п. Тобто кожен спеціаліст — наче гвинтик величезної машини, яка діє, а він конкретно сам — працює локально й у правильному місці.

LDaily: Який маєте досвід у роботі з пацієнтами з різними захворюваннями й травмами? З якими недугами до вас найчастіше звертаються?

О. Єрьомін: Нині — щодо всьього опорно-рухового апарату. Всі види артроскопії після операції. Усі види переломів. Усі види травм хребта, грижі, протрузії тощо. Наразі через те, що така ситуація в країні — мінно-вибухові травми, парези кінцівок, навіть ампутації, парез нервів. Довелося відкрити книжки, зошити, онлайн-курси і швидко, оперативно навчатися. Далі — за допомогою практики, практики й практики (бо дуже багато пацієнтів) набуваєш колосального досвіду й знань. Тоді вже все фіксуєш, записуєш і створюєш свою методику, яка починає працювати й допомагати людям.

LDaily: Який мінімальний термін для реабілітації і максимальний?

О. Єрьомін: Що таке реабілітація взагалі? З кимось достатньо просто поговорити, показати, що він чи вона може — і проблема може вирішитися за одну зустріч. А можуть бути якісь соматичні проблеми через стреси і спазми. У людей нерідко болить спина, але насправді причина в тому, що вони просто не можуть розслабитися, заснути, бо кортизол підвищений і т.д. А є, звичайно, проблеми фізіологічні, механічні, які потребують років реабілітації — рік, два, навіть три. Є вроджені травми, і їх теж треба якось виправляти, адаптувати організм до життя.

LDaily: Як ви допомагаєте пацієнтам із реабілітацією після травм і операцій? Що саме робите? Які вправи, масажі?

О. Єрьомін: Спочатку здійснюємо діагностику. Далі — розписуємо графік реабілітації, тобто що саме робитимемо з пацієнтом. Згідно з цим графіком уже застосовуємо всі інноваційні технології, які є у світі. Маємо спеціальні інтерножі, магніти, лазери, індукційні магніти, застосовуємо пресотерапію, сальні лінії… У в моєму центрі є всі інноваційні техніки, які існують у світі.

LDaily: Як ви оцінюєте свої результати з пацієнтом?

О. Єрьомін: Вважаю, що моя команда зараз, напевно, найкраща в Україні. Бо ми допомагаємо людям десь у 80 % зі 100 %. Що таке 20 %? 10 % — це подобається наш інтер’єр, де сам центр розміщений. Іншим 10 % подобається, як із ними спілкуються. А якщо брати роботу, то 80 % — наша праця, і жоден пацієнт не пішов без результату.

LDaily: Як організовуєте свій робочий день, щоб бути ефективними й успішними в роботі? О котрій годині розпочинаєте, о котрій закінчуєте?

О. Єрьомін: Прокидаюся десь о 6:30-7:00. Обов’язково приймаю контрастний душ, щоб збадьоритися, щоб був прилив енергії. Обов’язково снідаю — я дуже багато енергії віддаю на роботі, тож без сніданку не можна. Потім цілую дружину, дітей, сідаю в автівку, вмикаю музику і з гарним настроєм їду на роботу.

LDaily: І так щодня з понеділка по п’ятницю?

О. Єрьомін: І так щодня… А як урізноманітнюю буденне життя? Завантажую різні плейлісти, слухаю різну музику, мрію про щось. Тоді вже якась різноманітність. Маю багато пацієнтів «на виїзд» — це коли я приїжджаю до них додому чи до лікарень і допомагаю. Нерідко спеціально викликають у різні місця.

LDaily: Скільки максимально пацієнтів за день ви приймаєте?

О. Єрьомін: У центрі через мене проходить фактично кожен пацієнт. Я кожного консультую, кажу, яка в нього сьогодні програма і що він робитиме. Мав рекорд — 212 осіб за день!

LDaily: І впоралися?

О. Єрьомін: І впорався. Однак коли нарешті приходжу додому, то навіть не маю змоги поспілкуватися з рідними… Просто сиджу, вирубаюся й усе.

LDaily: Ще в березні минулого року ваш центр запропонував безкоштовну реабілітацію всім військовим й учасникам воєнних дій. Скільки їх за цей час звернулося саме до вашого центру?

О. Єрьомін: Багато. Може, 200-300 осіб.

LDaily: І це безкоштовно?

О. Єрьомін: Так.

LDaily: З якими травмами найчастіше зверталися?

О. Єрьомін: Переважно осколкові поранення. Бо коли відриваються нерви, шматки, то відповідно потрібна контрактура, операція. Атрофія глибокого м’яза, атрофія зв’язкового апарату… Треба все це відновлювати. Важко.

LDaily: Наскільки ви були готові до реабілітації після таких травм?

О. Єрьомін: Не був готовий зовсім. До війни взагалі не був готовий. А коли вона почалася, навіть трохи розгубився — ніяк не міг зрозуміти, чим далі займатись у житті в такий час. У мене ще й дружина була вагітна — народжувала в підвалі, хоча було оплачено найкращий пологовий будинок в Україні. І я усвідомив, що треба взяти себе в руки й діяти. І буквально на третьому тижні війни всі почали мені дзвонити й говорити: Сашо, допоможи, ми одягли бронежилети, почали бігати, у всіх повилітали спини, коліна тощо, що робити? Реально, що робити? Вони ж ніколи в житті не бігали з такою вагою. Каски вдягли, зброю начепили — і в шийному відділі все відразу повилазило. Почали ноги німіти, пальці. Військовим дуже непросто — має бути просто нереальна фізична підготовка. Вважаю, що Міноборони треба звертати більшу увагу на реабілітацію. Учити солдатів не тільки стріляти, бігати, а й здійснювати якісь реабілітаційні заходи, щоб підготувати організм до такого стресу й навантаження.

LDaily: Чи є меценати, які жертвують на розвиток вашого центру?

О. Єрьомін: Звичайно є. Міська адміністрація нам допомагала, міський голова. Багато депутатів час від часу надають допомогу, та й звичайні люди, які бачать, що ми безкоштовно допомагаємо. Для мене найголовніше — інвентар, тому прошу всіх просто закуповувати потрібні речі — розхідники, різні магніти, бинти, прилади, стимулятори тощо. Грошима допомагати не треба, треба інвентарем.

LDaily: Які ваші плани щодо розвитку центру? Чи плануєте розширювати бізнес, наприклад, в інших областях України або, можливо, й у світі?

О. Єрьомін: Так, зараз багато відповідних пропозицій. Із різних міст дзвонять і пропонують: відкриймо франшизу. Проте в чому була найістотніша ідея «Єрьомін Центр»? «Єрьомін Центр» — це якість. Відкривати франшизи — це вже не якість, це вже більше про бізнес. Я взагалі, як бізнесмен, живу, якісно роблю свою справу, і в мене все в житті добре. Маю будинок, квартири, машини — я порівняно багата людина в цій країні. Проте ставати тільки бізнесменом, щоб «рубати» гроші на цьому більш глобально й масштабно, при цьому втративши добре ім’я, — я цього не хочу. Хочу мати один центр, але щоб він був найкращим у Європі, у світі. У нас практики — шалені, фахівці — дуже професійні. Зробити це все на високому рівні — так.