Сьогодні це найбільший і найпотужніший аеропорт України. Він з’єднує Азію з Європою та Америкою. Унікальний для Східної Європи, єдиний хаб України, з якого регулярно прямують лайнери між континентами, нині святкує 25-річчя. Про його історію, розвиток і вдосконалення розповідає комерційний директор Георгій Зубко.
Перший політ
Історія головної повітряної гавані України почалася з шести польових наметів. Так був облаштований військовий аеродром під Борисполем наприкінці 50-х років минулого століття. Перші пасажири приземлилися тут 7 липня 1959-го. Їх привіз єдиний у світі реактивний пасажирський лайнер Ту-104. До цього посадити літак такого рівня під Києвом було технічно неможливо. Ось чому радянське керівництво вирішило на базі військового аеродрому створити аеропорт Цивільного флоту «Київ» (Центральний). І ось, лайнер успішно здолав маршрут від столиці СРСР до столиці України – і назад. Цей політ увійшов в історію української авіації як перший для майбутнього потужного аеропорту.
Нова історія
У часи незалежності України аеропорт пережив друге народження. Саме тоді налагоджувалися дипломатичні зв’язки, а отже, термінал мав вийти на принципово новий рівень. 11 березня 1993 року «Бориспіль» отримує статус державного міжнародного аеропорту. Першим його керівником було призначено Миколу ШМАТКА, який очолював флагман вітчизняної авіаційної інфраструктури понад десятиліття – найдовше серед усіх його наступників.
Через кілька років відкрився термінал С – спеціально для обслуговування першого саміту Європейського банку реконструкції та розвитку. Згодом він регулярно прийматиме VIP-пасажирів. У 1996 році вперше на території СНД розпочав роботу комплекс опрацювання вантажів – повністю автоматизована система зберігання та видачі вантажу на 1200 місць. А ще за рік «Бориспіль» було визнано найкращим серед аеропортів країн СНД.
Смуга № 1
Напевно, одна з найбільш грандіозних та зворушливих подій в історії аеропорту – відкриття злітно-посадкової смуги № 1. Його приурочили до 10-ї річниці Незалежності України. Тоді до аеропорту прибули перші посадові особи України, СНД, Європи, а також Митрополит Володимир. Серед запрошених – 38 керівників авіаційних адміністрацій європейських країн.
«Це був сонячний весняний день. Відкривали смугу легендарні літаки «Руслан» і «Мрія», – згадує директор Музею аеропорту Петро ДАНЬКОВ. – Хоча французи пропонували для цієї мети свій надзвуковий «Конкорд». Гості з європейських країн, спочатку скептично налаштовані, були вражені нашими лайнерами й технічними можливостями смуги. Дивилися на найбільший літак у світі з дитячим захопленням. Крім того, усередині лайнерів руками талановитих працівників аеропорту були облаштовані прекрасні експозиції. Не сумніваюся, що подія 26 травня 2001 року запам’яталася тисячам людей як справжнє свято».
Ліга Чемпіонів 2018: Підсумки аеропорту «Бориспіль»
Цікаві факти
Ліга Чемпіонів 2018: Підсумки аеропорту «Бориспіль»
Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8