Михайло  Радуцький

Охорона здоров'я в Україні - перспективна галузь або глобальна проблема? Які права держава може гарантувати лікарю і пацієнту? ...

Охорона здоров'я в Україні - перспективна галузь або глобальна проблема? Які права держава може гарантувати лікарю і пацієнту?  Яка роль юристів в сучасній медицині, і коли ми зможемо розраховувати на якісне медичне обслуговування - на ці та інші питання відповів президент клініки «Борис» - Михайло Радуцький.

235551

В Україні немає кваліфікованих юристів, які займаються медичним правом

08.02.2016

Охорона здоров’я в Україні – перспективна галузь або глобальна проблема? Які права держава може гарантувати лікарю і пацієнту?  Яка роль юристів в сучасній медицині, і коли ми зможемо розраховувати на якісне медичне обслуговування – на ці та інші питання відповів президент клініки «Борис» – Михайло Радуцький.

LDaily: Наскільки якісною є медична освіта в Україні?

М. Радуцький: Оскільки у нас не існує системи охорони здоров’я, а медична освіта входить в цю систему ,- з цим теж виникає проблема. У будь-якій країні світу людина стає лікарем вже далеко після закінчення університету. Вони багато навчаються. У нас же з 1000 студентів лише один – два стають лікарями. Решта, якщо є бажання, продовжують вчитися на практиці, а якщо бажання немає – йдуть працювати в торгові представництва або ще кудись.

Сварити медичну освіту немає за що, адже це дитя нашої системи охорони здоров’я. Про яку освіту може йти мова, якщо лікарні в занедбаному стані, і чому може навчитися студент в таких умовах?

LDaily: Чи є в Україні гідна інтернатура, практика, підвищення кваліфікації для лікарів?

М. Радуцький: У нас, на жаль, в країні інтернатуру не шукають,  у нас розподіляють.  Це найбільша помилка. У той же час для бажаючих стати хорошими лікарями сьогодні існує безліч можливостей чогось навчитися і підвищити кваліфікацію, в тому числі і в Україні. Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. Є хлопці, які працюють санітарами, відвідують медичні школи і так себе розвивають.

У будь-якій країні світу, і в Україні, лікарі належать  до досить заможної частини населення. У хорошого лікаря доходи завжди є. Людина сама в себе повинна інвестувати. Як в будь-якому бізнесі: потрібно в себе робити внески, щоб збільшити доходи.

LDaily: Чи існує конкуренція у сфері охорони здоров’я в Україні?

М. Радуцький: Про яку конкуренцію сьогодні можна говорити, якщо в Україні ринок приватної та державної медицини не заповнений? Конкуренція – це коли все заповнено і треба викручуватись.

LDaily: Чи готова Україна до повномасштабної реформи на даному етапі свого розвитку?

М. Радуцький: Україна готова не до реформ, Україна готова до реанімаційних дій. Реанімація – це екстрена допомога. Країні потрібна екстрена допомога. Системи охорони здоров’я як такої не існує.

LDaily: Чи залежить успіх бізнесу від юристів, які його супроводжують, чим займаються юристи в медичній галузі?

М. Радуцький: В Україні – не залежить. У нас юристи – це ті, хто займаються рутинною роботою, контролюють господарську діяльність, як в будь-якому бізнесі.

В Україні немає юристів, які є експертами в медичному праві. І я можу зрозуміти, чому вони не з’являються: в нашій країні немає прав ні у лікарів, ні у пацієнтів, відсутнє страхування лікарської помилки. Адже юрист – це правозахисник, але що йому захищати, якщо права не сформовані ні для лікарів , ні для пацієнтів?