Ернст  Райхель

Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

rajhel

Пізнавайте Німеччину, відкривайте для себе нові можливості!

15.04.2019 (№ LDaily #9)

Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

П’ять років тому українці вийшли на вулиці, щоб боротися за краще життя, за чесну владу та за європейське майбутнє своєї країни. Ця історична подія створила новий контекст – у тому числі для німецько-українських відносин. Упродовж останніх п’яти років реформ, років змін, Німеччина непохитно стояла на боці України й українського народу. Німеччина (і ширше – Європейський Союз) глибоко зацікавлена у стабільній, незалежній і процвітаючій Україні як ключовому члені сім’ї вільних європейських держав.

Починаючи з 2014 року Німеччина надала Україні допомогу в розмірі близько 400 мільйонів євро в рамках технічного та понад 1 мільярд євро в рамках фінансового співробітництва у багатьох сферах, основними з яких є належне врядування, енергоефективність і сталий економічний розвиток.

Ми рішуче підтримуємо процес реформ, які прагне здійснити Україна, а також її зближення з Європейським Союзом у рамках Угоди про асоціацію. Зважаючи на власний історичний досвід після возз’єднання, ми приділили значну увагу реформі децентралізації. До того ж, Німеччина є найбільшим гуманітарним донором у зоні конфлікту на сході України. З 2014 року, діючи на основі двосторонніх угод, Німеччина надала понад 100 мільйонів євро на проекти гуманітарної допомоги (включно з програмами з гуманітарного розмінування території й очищення від боєприпасів, що не вибухнули). Особливо близько до серця ми сприйняли необхідність допомогти внутрішньо переміщеним особам і громадам, які їх приймають, зосереджуючи зусилля на цьому напрямку роботи з 2014 року.

Ми переконані, що Україна може успішно розвиватися лише як суверенна, незалежна, демократична й мирна країна. Німеччина не визнає анексії Криму. З самого початку інспірованого Росією конфлікту на Донбасі Німеччина активно залучена до дипломатичних зусиль, спрямованих на встановлення миру та відновлення повної територіальної цілісності України. У червні 2014 року, коли відзначався ювілей висадки союзників у Нормандії, Канцлер Ангела Меркель разом із Президентом Франції Франсуа Олландом започаткували так званий «нормандський формат». У межах цього формату 12 лютого 2015 року Франція, Німеччина, Україна та Росія узгодили Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Відтоді Німеччина також активно сприяє Тристоронній робочій групі в Мінську, яка відстежує й обговорює поступ у виконанні Комплексу заходів.

З очевидних причин ми наразі не можемо бути задоволені результатами переговорного процесу. Попри те, що домовленості від лютого 2015 року зупинили масове кровопролиття, насильство не вщухає й донині, щотижня призводячи до втрат серед військових і мирного населення. Відтак досі не досягнуто мети Комплексу заходів – відновлення суверенітету України на Донбасі. Водночас, узгоджені положення є нині єдиною основою для проведення переговорів; вони надають можливість рухатись уперед за наявності політичної волі до розвʼязання конфлікту.

Одночасно з конфліктом Україна переживає кардинальні зміни в суспільстві й економіці. Останніми роками завершено важливі реформи, зокрема в газовому секторі, сфері державних закупівель і банківському секторі. Низка інших, як-от: судова реформа, децентралізація, реформа охорони здоров’я, створення інституційної архітектури для запобігання та покарання корупції, – ще тривають. Найважливішою передумовою поліпшення інвестиційного клімату та забезпечення суттєвого й сталого економічного зростання є посилення верховенства права. Чимало ще необхідно зробити. Конкретні проблеми у сфері бізнесу, що потребують розвʼязання, включають митні правила та непрозорі імпортно-експортні процедури (наприклад, визначення митної вартості та класифікація товарів), необґрунтовані, непередбачувані й непрозорі дії правоохоронних і контролюючих органів, органів ліцензування, а також рейдерство. «Відтік мізків» теж спричиняє неабиякі складнощі для німецьких компаній по всій Україні.

Угода про асоціацію з Європейським Союзом задає необхідні рамки співробітництва й допомоги. Наполеглива праця впродовж останніх п’яти років уже приносить плоди: торгівля між Україною та ЄС стрімко зростає, а Німеччина є найважливішим торговим партнером України в ЄС.

Минулого року двосторонній товарообіг між Україною та Німеччиною зріс на 8 %. Підвищується інтерес нашої бізнес-спільноти до України: на сьогодні, тут діє (у формі представництв, філій чи дочірніх компаній) близько 2000 активних німецьких компаній з різних галузей економіки, і їхня кількість зростає. На визнання цих позитивних тенденцій, у 2016 році ми вирішили заснувати Німецько-Українську промислово-торговельну палату. Палата організовує численні інформаційні та консультаційні заходи по всій Україні та Німеччині, ділові зустрічі німецьких і українських підприємців. Статті Президента та членів Палати в цьому виданні свідчать про зростання інтересу німецької промисловості та бізнесу до цієї держави.

Нещодавно в Україні розпочав роботу представник Агентства економічного розвитку Федеративної Республіки Німеччина (Germany Trade & Invest – GTAI). Він регулярно інформує німецькі компанії про розвиток і потенціал окремих галузей економіки, про інвестиційні можливості в Україні. Спільно з нашою Палатою GTAI також надає українським компаніям інформацію про Німеччину та поради щодо їхнього виходу на німецький ринок.

Наприкінці минулого року відбувся III Німецько-український економічний форум у Берліні. Захід, на відкритті якого виступили Канцлер Ангела Меркель і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, зібрав близько 400 представників бізнесу, політичних кіл, спілок і засобів масової інформації, що взяли участь в експертному обговоренні таких тем, як цифрова економіка та промисловість 4.0, сільське господарство та харчова промисловість, логістика, інфраструктура і транспорт, комунальні послуги, енергоефективність і поводження з відходами.

Я з великим оптимізмом дивлюсь у майбутнє німецько-українських відносин – як у загалом, так і у сфері бізнесу. Хочу закликати читачів цього спеціального видання: пізнавайте Німеччину, відкривайте для себе нові можливості!

Читайте также: Найважливіші рекомендації на 2019 рік щодо захисту бізнесу в Україні

Читайте новости в нашем приложении!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Обратите внимание!
«СНН ГРУПП» обладает исключительными авторскими правами данную статью.
Автор имеет исключительное право контролировать использование данного материала, что означает запрет на использование данной информации без его согласия. Под информацией понимаются тексты, фото, рисунки, другие материалы. Любое использование материалов с данной статьи без письменного согласия автора запрещено.
Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное. В случае выявленных нарушений автор имеет право на защиту авторских прав в порядке, предусмотренном ст. 50-53 Закона Украины «Об авторском праве и смежных правах».