Андрій  Оністрат

Прогноз можливого розвитку економіки України від українського банкіра Андрія Оністрата

Прогноз можливого розвитку економіки України від українського банкіра Андрія Оністрата

efe3a6ba32da5f2ff8fc43bb9bffaeb3 xl

«Через 10 років все споживання у світі буде направлене на муніципалітет»

26.06.2017

Прогноз можливого розвитку економіки України від українського банкіра Андрія Оністрата.

Цілком логічне судження: світ розвивається без зупинки, кожен день створюються нові технології. І хто б міг подумати ще якихось 20 років тому, що всесвітня павутина – Інтернет – зруйнує існуючі кордони. Поки про це ми говоримо в переносному сенсі, але Андрій Оністрат, український банкір, бізнесмен, віце-президент Федерації триатлону України, упевнений, що через 10 років ми заговоримо про це зовсім інакше. За його словами, несподівані зміни можуть торкнутися і України. З якого боку можна чекати біди і що принесе країні безвізовий режим – у відвертому інтерв’ю для LDaily розповів Андрій Оністрат.

LDaily: Зараз питанню інвестиційної привабливості України приділяється чимало уваги. На думку багатьох експертів, якщо в країну попливуть інвестиції, економіка почне зростати. Андрій, як ви думаєте, іноземні компанії хочуть вкладати гроші в Україну?

А. Оністрат: На даний момент інвестиційну привабливість України я оцінюю на тверду двійку з мінусом. Візуально, здається, що для нерезидентів, які працюють у нашій державі, але зареєстровані – в іншій, у нас досить комфортні умови. Але, якщо реально дивитися на ситуацію, більшість компаній з іноземними інвестиціями йшли з українського ринку з великими збитками.

Якщо говорити простіше: будь-який інвестор, вкладаючи в бізнес, хоче на цьому заробити. В Україні ж відбувається все з точністю до навпаки. За час розвитку ринку країни мені відомо мало історій, коли бізнес продавався за дуже великі гроші, тому що в наших реаліях продати щось дуже непросто.

LDaily: Поясніть, будь ласка, з чим це пов’язано?

А. Оністрат: Така ситуація відбувається через те, що український ринок зараз дуже бідний. Неможливо продати бізнес за його реальну вартість, тому що грошей, щоб купити, у людей немає, і тому у нас добре продається все найдешевше. І така тенденція спостерігається в усіх сферах.

Відповідно, інвестори не вірять у нашу країну. Усі, хто залишився тут, працює за простою філософією – чемодан без ручки: і нести важко, і залишити шкода. Така стратегія обходиться їм у досить таки кругленькі суми.

Яскравим прикладом можна вважати банківську сферу України. Усі банки-нерезиденти отримують величезні збитки і страждають від корупційних схем з боку НБУ і Антимонопольного комітету. Велика частина українських клієнтів зараз обслуговується в державному «Приватбанку», тому що у нерезидентів дуже дорого, а деякі банки взагалі – на межі закриття.

LDaily: Як у такому випадку бути тим компаніям з інвестиційним капіталом, які заходили на український ринок, як дистриб’ютори?

А. Оністрат: Я б радив їм закривати дистрибуцію, віддавати регіональним дистриб’юторам представництва і йти з ринку. Тому, що вони в Україні зараз нічого не продадуть і не зароблять. Окрім того девальвація національної валюти буде продовжуватися. Звичайно, ці компанії можуть витратити ще кілька років у надії на диво. Але зовсім незрозуміло, що може статися за цей час.

LDaily: Аналізуючи ваші слова, можна зробити висновок, що нашій країні не варто очікувати зростання економіки. Або ж є якась перспектива?

А. Оністрат: Найбільша і єдина штука, яку досяг президент України Петро Порошенко, – введення безвізового режиму з Європою. Це дає перспективу в найближчі шість місяців отримати грошові надходження. Тобто,

…зараз ми відкриємося для Європи, як країна походження нелегального трудового капіталу. Українці зможуть працювати як румуни: 90 днів працювати, 90 днів сидіти вдома. Якщо припустити, що кількість таких людей складе 2-3 млн, можна підрахувати, що в країну будуть «входити» мільярди євро. З одного боку, на економіку така схема вплине позитивно. Але з іншого боку, тоді ми продовжимо жити з ризиком розпаду країни.

LDaily: Ви маєте на увазі нові втрати позицій на Донбасі?

А. Оністрат: Як би це не звучало дивно, але ризик втрати території варто очікувати з боку Європейського союзу, а точніше – нашого польського сусіда. Наприклад, жителі західної України активно отримують посвідку на проживання в Польщі. Якщо звернутися до історії, то так само починалися події на Донбасі і в Криму з російськими паспортами.

Незважаючи на ХХІ століття поляки не забули, як довго вони володіли західної України. Звичайно, зараз вони не про це думають. Їх головна мета – стати першою країною ЄС за рівнем ВВП. Зараз вони вже розмістилися на третьому місці. Щороку ВВП в Польщі зростає на 6-7%, а це дуже непогані показники. Тому своєї мети вони досягнуть без проблем. Посилившись в Євросоюзі, поляки почнуть диктувати свої умови геополітики, і не мало ймовірно, що десь на кордоні Польща зможе «віджати» собі бажані території. Звичайно, порівнювати нашого сусіда з ДНРЛНР немає сенсу, але і ігнорувати таку можливість поляків теж не варто. Відповідно, ризик розвалу держави у нас існує, а поки він є, інвестор не наважиться вкладати гроші в таку країну.

LDaily: Чи є якийсь вихід із цієї ситуації?

А. Оністрат: Я про це замислювався і не раз. І прийшов до висновку, що є вихід, але він глобальний, для всього світу. Завдяки інтернету, світ, держави втратили свої межі. І на це повинні звернути увагу всі бізнесмени. Я переконаний у тому, що через 10 років не буде 252-х країн, буде лише 600 головних міст світу. І все споживання буде направлене на муніципалітети. Тому зараз світовий бізнес повинен прорахувати свої кроки і перекваліфікуватися.

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

 

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».