Повернутися на сайт
Імена, які назавжди залишилися в історії Швейцарії

Імена, які назавжди залишилися в історії Швейцарії

Зміст

16.04.2020 (№ LDaily #4)

Імена, які назавжди залишилися в історії Швейцарії

Швейцарія – країна, яка подарувала світу не лише шоколад, годинники та наднадійні банки, а ще й особистостей, які у той чи інший шлях змінили хід історії або залишили у ній свої імена.

У спорті

Роджер Федерер

Шестиразовий найкращий спортсмен Швейцарії, що 19 разів виграв турнір великого шолому. Професійний тенісист, протягом тривалого часу – №1 у світових тенісних рейтингах. Його називають кращим тенісистом в історії. У груді 2012 року його визнали кращим спортсменом усіх часів за результатами опитування, проведеного виданням Gazzetta dello Sport.

Мартіна Хінгіс

Видатна швейцарська тенісистка, багаторазова переможниця найвідоміших турнірів та змагань. Протягом певного періоду часу була першою ракеткою світу. Має місце у Міжнародному залі тенісної слави.

В мистецтві

Ле Корбюзье (Шарль-Єдуар Жаннере-Грі)

Видатний архітектор швейцарського походження.
Автор багатьох відомих творів монументального мистецтва, на прикладі робіт
якого вивчилось багато поколінь архітекторів та дизайнерів світу.

Ханс Рудольф Гігер

Швейцарський художник, представник фантастичного реалізму, найбільш відомий своєю роботою для фільму «Чужий». Унікальність картинам Гігера придає аерограф – пристрій, що розпилює фарбу.
Гігер був перший художником, який довів, що живопис можна створювати за допомогою механізму.

Петер Рене Бауман

Відомий нам DJ BoBo – талановитий швейцарський композитор та співак, володар найпрестижніших музичних нагород, таких як World Music Awards, вважається найуспішнішим швейцарським артистом.

У науці

Альберт Ейнштейн

Науковець народився у Німеччині, а помер в Америці. Тим не менше, вважається швейцарцем з огляду на те, що між цими періодами жив та працював у Швейцарії, мав її громадянство. Крім того, найблискучі його відкриття були здійснені саме у «швейцарський» період. У рік отримання Нобелівської премії по фізиці Ейнштейн був швейцарцем.

Леонард Ейлер

Швейцарський фізик та математик, який вважається найвидатнішим математиком 18 століття. У його послужному списку найвидатніші та, мабуть, найчисленніші відкриття у математиці. Був фахівцем у математичному аналізі, теорії чисел. Саме він є «батьком» великої частини сучасних математичних позначень та термінології.

Бертран Пікар

Швейцарець, який своєю любов’ю до неба зробив можливими неймовірні речі. Разом зі своїм другом та партнером Пікар здійснив першу у світі навколосвітню подорож на повітряній кулі, отримавши за це визнання та нагороди. У 2007 році разом з іншим своїм колегою Бертран створив літак, що працював на сонячних батареях, та здійснив на ньому перший трансконтинентальний переліт.

Жан Анрі Дюнан

Швейцарський підприємець та громадський діяч, що фактично ініціював створення організації, яка сьогодні має назву Міжнародний комітет Червоного хреста. Міжнародний день Червоного хреста відмічається саме у день народження Анрі Дюнана. У 1901 році отримав Нобелівську премію у галузі миру.

Жак Пікар

Відомий швейцарський інженер, океанолог та винахідник, який разом зі своїм батьком створив батискаф під назвою Трієст. Ця глибоководна субмарина здійснила найглибше занурення до Маріанського жолоба 23 січня 1960 року.

Огюст Пікар

Швейцарський фізик та винахідник, який, окрім усього іншого, здійснив перший у світі політ у стратосферу, сконструювавши стратостат.

Карл Густав Юнг

Швейцарський психіатр, засновник аналітичної психології. Своїм основним завданням Юнг вважав тлумачення архетипових образів, що виникають у пацієнтів. Мета психотерапії згідно з ученням Юнга – індивідуалізація особистості. Його концепція психологічних типів отримала неймовірну популярність.

Prev Next
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com