Геннадій  Ігнатьєв

Геннадій Ігнатьєв, мануальний терапевт і вертебролог із понад 35-річним стажем роботи, поділився з LDaily спостереженнями...

Геннадій Ігнатьєв, мануальний терапевт і вертебролог із понад 35-річним стажем роботи, поділився з LDaily спостереженнями й міркуваннями щодо правильного ставлення до стану хребта як до стрижня життя і в прямому, і в переносному значенні слова. Наш співрозмовник — автор патентів на лікування остеохондрозу, дисплазії тазостегнових суглобів у немовлят і багатьох інших захворювань опорно-рухової системи без хірургії та ортопедичних пристосувань, а також розробник лікувальної методики

Геннадій  <span>Ігнатьєв</span>

Насамперед людина повинна чітко розуміти, що вона робить і яких успіхів у лікуванні хоче досягти

30.12.2020 (№ LDaily #16)

Геннадій Ігнатьєв, мануальний терапевт і вертебролог із понад 35-річним стажем роботи, поділився з LDaily спостереженнями й міркуваннями щодо правильного ставлення до стану хребта як до стрижня життя і в прямому, і в переносному значенні слова. Наш співрозмовник — автор патентів на лікування остеохондрозу, дисплазії тазостегнових суглобів у немовлят і багатьох інших захворювань опорно-рухової системи без хірургії та ортопедичних пристосувань, а також розробник лікувальної методики.

LDaily: Як часто до вас звертаються з проблемою болю в хребті й із чим вона пов’язана?

Г. Ігнатьєв: Наші люди звикли йти до лікаря тільки тоді, коли щось заболить. ЗМІ не розповідає про серйозні проблеми, що стосуються хребта. Якщо рекламу про стоматологію та її важливість регулярно показують, то про хребці не згадує ніхто. Тож мало хто розуміє, що хребет — це основа всього організму, і якщо в ньому відбуваються якісь процеси, то вони вже незворотні. Хребці не підлягають відновленню, а разом із ними страждають внутрішні органи. Усі тканини довкола них починають працювати автономно і, не отримуючи потрібний сигнал нейронів від спинного мозку, швидко старіють.

Нам вдалося дійти істини і зрозуміти, чому виникають проблеми зі спиною. Моя методика дає змогу прогнозувати, з якими проблемами вже може народитися дитина, тільки глянувши на майбутню маму. Адже мама, в тому числі й сурогатне материнство (це не генетика), передає майбутній дитині біомеханіку і, в такому разі, проблеми з хребтом, з усією опорно-руховою системою. 98% дітей народжуються з проблемами, пов’язаними з хребтом. Тобто вони отримують травму вже пренатально (внутрішньоутробно) або під час пологів.

Раніше було дуже популярно робити кесарів розтин. Однак при цьому виникає проблема: дитину витягують з матки за голівку двома пальцями через занадто вузький надріз, через що відбувається підвивих першого шийного хребця. Під час звичайних пологів діти часто нерідко з підвивихом першого й другого шийних хребців, а це ж початок спинного мозку! Далі травмована дитина приймає компенсаторні пози, отримує рефлекторну звивистість хребта, що, своєю чергою, призводить до сколіозу, деформацій ребер у грудній клітці та до різноманітних дисфункцій (наприклад, до скошено-скрученого тазу). Проблема може дійти до гомілковостопних суглобів, до плоскостопості.

Незначні зміщення першого шийного хребця відбиваються на мозковому кровообігу, а також відразу виникають дисфункції кісток черепа у вигляді асиметрії обличчя.

Коли дитина потрапляє до нас на лікування, в будь-якому разі ми приносимо їй користь, а не шкоду. Наша мета — зупинити негативні процеси, що протікають упродовж усього життя. А негативний процес йде не сам по собі — з кожним днем у нього втягуються все нові системи й органи, виникають нові перевантаження, і відповідно додаткові проблеми.

Чим раніше дитина до нас потрапляє на лікування, тим більше шансів зупинити негативні наслідки. Ідеальний період для цього — 10-15-й день від народження. У цей період ми визначаємо й перериваємо патологічні ланцюги, коли одна проблема може спричинити за собою ряд інших. У результаті перші 28 днів, в неонатальний період, дитина дозріває й розвивається як годиться, і згодом у неї не виникає жодних проблем.

LDaily: Як проходить лікування у вашій клініці? Розкажіть, будь ласка, докладніше про вашу методику.

Г. Ігнатьєв: Наша методика розрахована на 2,5 року. Перші прийоми, від 1 до 5, проходять через день. Наступні — з інтервалами в місяць, два, три по наростаючій — до шести місяців. Далі впродовж 2–3,5 років прийоми проходять раз на півроку. Загалом усього за весь період лікування — від 10 до 12 прийомів за 2,5 року.

Методика заснована на тому, щоб своєчасно прибрати всі порушення в біомеханіці й запустити організм заново, давши можливість йому самозбалансуватися.

Я за 38 років практики фактично не зустрічав жодної схожої історії хвороби — у кожному випадку свої особливості. Три десятки років тому ніхто не користувався термінологією на кшталт «скручений таз», поняття «перекіс таза» не існувало. У 2000-х, коли я порушував питання й тему скручено-скошеного тазу, чимало ортопедів, неврологів, травматологів просто сміялися. А зараз усі визнали, що є таке поняття, і воно означає справді серйозну проблему.

Нині існує багато костоправів і мануальних терапевтів, які пропонують послуги, проте зайве втручання в опорно-рухову систему може призвести до інвалідності. Є ряд протипоказань, які треба враховувати, і до кожного пацієнта підходити індивідуально. Але більшість мануальних терапевтів дисфункцію скошено-скрученого тазу фактично прибирають максимум на 2-3 дні, через що відбувається ефект бумеранга, а часте втручання призводить до нестабільності й до ускладнень. Моя ж методика прибирає чимало дисфункцій на все життя з гарантією.

LDaily: Нормативи рівня Iron Man, триатлон і т.д. — це прийнятні види спорту для спини?

Г. Ігнатьєв: Перед тим, як починати займатися будь-яким видом спорту, в тому числі йогою, пілатесом і багатьма іншими, потрібно обстежитися. Неправильно приходити в зал чи занурюватися в будь-який із видів спорту, не розуміючи, чи спроможний на це твій організм. Сенс у тому, що перед тим, як іти в тренажерний зал і починати займатися спортом, треба бути впевненим, що навантаження буде корисним, а не завдасть шкоди. Тому було б непогано відвідати фахівця, який продіагностує вас і зробить свій висновок. І якщо є хоч найменші порушення, то зверне на них вашу увагу або ж усуне їх.

LDaily: Біг — корисний чи шкідливий?

Г. Ігнатьєв: Перші 18 місяців життя, до 1,5 року розвиваються міжхребетні диски. Нормальна висота міжхребта становить одну третю частину вищого хребця. Якщо вище розміщений хребець у нас 3 см, то міжхребцевий диск під ним повинен бути рівний 1 см. Покажіть мені хоч одну дитину в школі чи підлітка, у якого є 10-міліметровий міжхребцевий диск? Їх практично не існує. Як правило, це всього 2-3 мм. Він просто з раннього дитинства не «розкрився» і не отримав нормального розвитку. Здоровий міжхребцевий диск працює як амортизатор. Він може під час бігу і стискатися, і розтягуватися. А тепер скажіть, куди він стискатиметься, якщо його товщина всього 2-3 мм? Що буде далі? Динамічні навантаження будуть поступово нищити хребет. Робіть висновки … Я за девіз: «Рух — це життя!» Але рух повинен бути гармонійним, правильним, й організму треба всього-на-всього лише трохи допомогти!

LDaily: Який сьогодні маршрут лікування для пацієнта з болем у спині?

Г. Ігнатьєв: Усі пацієнти, які до нас потрапляють, спочатку мають пройти діагностику й дообстеження. За необхідності — МРТ хребта, дослідження крові, УЗД, R-графію, дослідження на токсини паразитів, нейровірусні інфекції, якщо треба — додаткові консультації вузьких фахівців і багато іншого.

Читайте також: Який інструмент допоможе перевести відчай і страх, що несе в собі COVID-19, в енергію росту прибутку компанії?

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».