Південнокорейські компанії LG та Samsung подали позов проти уряду Індії з вимогою скасувати нову політику, що передбачає мінімальні виплати від корпорацій переробникам електронних відходів. Про це повідомляє агентство новин Reuters.
Індія – третій за обсягами переробник електронних відходів у світі після Китаю та США. Однак торік лишень 43% цих відходів були перероблені, а близько 80% сектору становлять неформальні збирачі брухту.
Samsung і LG раніше виступали проти рішення запровадити мінімальну виплату переробникам, пояснюючи це тим, що такий крок значно підвищить їхні витрати.
Уряд Індії наполягає, що нові правила необхідні для залучення до галузі більше офіційних гравців та стимулювати інвестиції у переробку. Згідно з новими індійськими правилами, компанії мають сплачувати щонайменше 25 центів США за кожен кілограм електроніки, що підлягає переробці. За оцінками виробників, це майже утричі підвищить їхні витрати і принесе вигоду лише переробникам.
Samsung у своєму позові стверджує, що “регулювання цін саме по собі не сприяє захисту довкілля” і попереджає про “значний фінансовий тягар”. У своєму позові Samsung вказала, що зверталася до офісу прем’єра Моді з попередженням: нові тарифи у 5–15 разів перевищують нинішній рівень виплат.
LG у листі до уряду в серпні заявила, що запропоновані ставки є “надто високими і мають бути знижені”, а ціни варто залишити на розсуд ринку.
Індійський виробник кондиціонерів Blue Star також подав позов, посилаючись на надмірне регуляторне навантаження. У той же час компанія Johnson Controls-Hitachi нещодавно відкликала свій позов без пояснень.
До цього аналогічні позови подали компанії Daikin, індійська Havells та Voltas (входить до Tata Group).
Читайте нас у Telegram
США встановили нові мита в розмірі до 3521% на імпорт сонячних панелей із чотирьох країн Південно-Східної Азії. Про це пише Bloomberg.
Зазначається, що мита є кульмінацією річного торгового розслідування, яке виявило, що виробники сонячних батарей у Камбоджі, В’єтнамі, Малайзії та Таїланді несправедливо отримували вигоду від державних субсидій і продавали експорт у США за цінами, нижчими за собівартість виробництва.
Розслідування було ініційовано американськими виробниками сонячних батарей і розпочато за колишнього президента Джо Байдена.
Для Камбоджі мита було встановлено на рівні 3521%, що відображає рішення країни припинити участь у розслідуванні.
Компанії у В’єтнамі отримають мита в розмірі до 395,9%, тоді як у Таїланді вони встановлені на рівні 375,2%. Ставки для Малайзії були встановлені мита на рівні 34,4%. Для окремих компаній встановлено підвищені мита.
Хоча нові мита покликані підтримати вітчизняних виробників, водночас вони ускладнять роботу американських компаній у сфері відновлюваної енергетики, які традиційно залежать від дешевих іноземних комплектуючих.
Минулого року США імпортували сонячного обладнання на 12,9 млрд доларів із чотирьох країн, які підпадають під нові мита. Це становить приблизно 77% від загального обсягу імпорту сонячних модулів.
На засідання парламентського комітету винесуть законопроєкт про віртуальні активи. Про це повідомив голова Фінансового комітету Данило Гетманцев.
Документ обсягом понад 200 сторінок, за словами Гетманцева, об’єднує ключові аспекти регулювання обігу криптоактивів, визначення статусу регуляторів та систему оподаткування.
Серед основних положень:
- Оподаткування: запропонована проста модель – оподатковується прибуток. Податок сплачуватиметься з різниці між витратами на купівлю криптоактивів і доходами від їх продажу.
- Перехідний період: протягом року можна буде продати криптоактиви та задекларувати дохід зі ставкою 5% без необхідності підтвердження витрат на їх придбання.
Деталі законопроєкту Гетманцев пообіцяв оприлюднити після засідання комітету.
Читайте нас у Telegram
Попри найбільший дохід серед транспортних компаній, Укрзалізниця завершила 2024 рік зі збитком 4,2 млрд грн. Про це свідчать дані індексу “Найкращі підприємства України” від Опендатаботу.
Загалом десять провідних компаній у сфері транспорту та поштових послуг у 2024 році заробили 243,7 млрд грн – на 11,7% більше, ніж роком раніше. Проте лише половина з них змогла вийти у плюс.
Сумарний прибуток п’яти компаній склав 8,2 млрд грн, тоді як чотири інші отримали збитків на 12,1 млрд. Ще одна компанія спрацювала в нуль.
Державні підприємства становлять половину списку, але забезпечили понад 70% загального доходу – 171,9 млрд грн.
АТ Укрзалізниця, як і раніше, очолює рейтинг з виручкою 102,9 млрд грн (+11% за рік), проте з фінансовими втратами у 4,2 млрд.
Друге місце посіла Нова пошта, яка заробила 44,8 млрд грн (+23%), хоча її прибуток скоротився у 1,6 раза – до 2,5 млрд.
У списку також опинився Лемтранс із доходом 7,3 млрд грн (+3%).
Читайте нас у Telegram
За результатами розміщень ОВДП 22 квітня 2025 року, до державного бюджету залучено 9 млрд грн. Про це повідомляє Мінфін.
Зазначається, що облігацій з терміном погашення через 1,2 роки продали на 2,9 мільярда. Їхня дохідність становила 16,35% (на 0,01 відсотковий пункт більше, аніж на минулому аукціоні).
З 1,9 річним терміном погашення було залучено 1,1 мільярд, їхня дохідність становить 17,1% (на 0,01 відсотковий пункт більше, аніж на минулому аукціоні).
З 3-х річним терміном погашення було залучено 5 мільярдів (дохідність 17,8%).
Читайте нас у Telegram
У січні–березні 2025 року Китай зменшив обсяги імпорту російської нафти на 14,7% у річному вимірі – до 24,315 млн тонн. Вартість поставок за цей період становила $13 млрд, що на 22% менше, ніж у першому кварталі 2024 року. Про це повідомило Головне митне управління КНР.
Одначе, попри зниження обсягів, Росія зберегла позицію найбільшого постачальника нафти до Китаю. На нафту припадає понад 40% вартості всього імпорту з РФ до КНР.
У березні 2025 року імпорт російської нафти до Китаю зріс на 14% проти лютого – до 8,85 млн тонн. Вартість поставок за цей місяць склала $4,6 млрд, що на 9% більше, ніж минулого місяця.
Зниження імпорту в першому кварталі може бути пов’язане з обережністю китайських державних компаній щодо санкційних ризиків.
У березні деякі з них скоротили або призупинили закупівлі російської нафти через побоювання щодо вторинних санкцій.
Читайте нас у Telegram
Німецька міжнародна логістична компанія DHL з 21 квітня призупинить доставку посилок для приватних осіб у США вартістю понад 800 доларів. Про це повідомила прес-служба компанії.
“В результаті нещодавніх змін у нормативних актах Митної служби США ми стикаємося з багатоденними затримками при доставці в країну вантажів з будь-якого місця відправлення”, – йдеться у повідомленні.
У компанії додали, що з 5 квітня всі постачання до США із заявленою митною вартістю понад 800 дол. вимагають оформлення митної документації. Через особливу процедуру почали проходили відправлення від 2,5 тис. дол.
“Нові заходи не стосуватимуться доставок товарів для бізнесу, проте юридичні особи також можуть зіткнутися із затримками”, – зазначили у DHL.
Компанія наголосила, що нові правила у США збільшили навантаження на логістику, а DHL потрібно перерозподілити ресурси та адаптувати внутрішні процеси.
Зупинення доставки деяких товарів є тимчасовим заходом, наголосили в корпорації.
Туреччина завершила першу фазу освоєння газового родовища Сакарія у Чорному морі. Добовий обсяг видобутку газу сягнув рекордних показників, повідомив міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Альпарслан Байрактар у соцмережі Х.
“Першу чергу газового родовища Сакарія завершено. Щоденне видобуток 9,5 млн кубометрів”, – повідомив міністр.
Він зазначив, що цього об’єму природного газу достатньо для забезпечення 4 млн домогосподарств і роботи зі збільшення видобутку триватимуть.
Читайте нас у Telegram
Китай запровадив санкції проти деяких членів Конгресу США, урядовців, та керівників неурядових організацій за “обурливу поведінку в питаннях, пов’язаних з Гонконгом”. Про це повідомляє Reuters з посиланням на міністерство закордонних справ Китаю.
Санкції стали відповіддю на запровадження США санкцій проти шістьох офіційних осіб Китаю та Гонконгу. Речник міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь заявив, що Китай “рішуче засуджує” такі дії.
Посол Китаю в Сполучених Штатах Сє Фен закликав США припинити торгову війну, але зауважив, що Китай “готовий відповісти у відповідь на ескалацію торгової війни”.
Посол Китаю в США під час заходу у Вашингтоні заявив, що митна політика президента Трампа “зруйнує світову економіку”.
Китайська економіка у першому кварталі 2025 року зросла завдяки сильному експорту, та конфлікт між Вашингтоном і Пекіном затьмарює подальші перспективи, мовиться у звіті уряду КНР.
Читайте нас у Telegram
Долар обвалився в понеділок, 21 квітня, оскільки довіра інвесторів до економіки США знову була підірвана. Причина цього полягає в його намірах президента США Дональда Трампа змінити Федеральну резервну систему (ФРС), що ставить під сумнів незалежність центрального банку. Про це повідомляє Reuters.
Економічний радник Білого дому Кевін Гассет повідомив у п’ятницю, 18 квітня, що президент та його команда продовжують вивчати можливість звільнення голови ФРС Джерома Пауелла.
В результаті курс долара впав до десятирічного мінімуму щодо швейцарського фунту. Тоді ж як євро піднявся вище за $1,15, а новозеландський долар вперше за більш ніж п’ять місяців повернувся до рівня $0,6.
Курс долара також впав до семимісячного мінімуму 140,615 до єни. Водночас фунт стерлінгів зріс більш ніж на 0,5% до $1,33855, досягнувши свого максимуму з 1 жовтня, австралійський долар піднявся до чотиримісячного максимуму $0,6427.
“Пауелл не підпорядковується безпосередньо Трампу, тому Трамп насправді не може його звільнити. Він може бути усунений з посади лише за певними процедурами, які потребують великих зусиль… Але чи може президент впливати на механізми, щоб підірвати передбачувану незалежність ФРС? Звичайно, може… Я сказав би, що їм навіть не потрібно негайно звільняти Пауелла. Достатньо створити враження, що ви можете повністю змінити уявлення про незалежність ФРС”, – заявив представник японської банківської холдингової компанії Mizuho Financial Group Вішну Варатан.
Читайте нас у Telegram