3×4, a recently-founded Ukrainian Web3 fundraising platform, launches its first campaign

3×4, a Web3 fundraising platform for non-profits, has been launched in Ukraine to bring innovative crypto & NFT fundraising to the rising number of social impact causes. 3×4 helps non-profit organizations to fundraise utilizing NFTs in collaborations with artists and brands while providing donors utility, revenue and transparency.

The idea of 3×4 was born in February, 2022, by three Ukrainians, Artur Kachur, Sergii Reznichenko, and Dan Pasko, when they realized the potential social impact that can be done if only dedicating a small % of NFT sales toward the good cause. By establishing 3×4 despite the challenges associated with the war, the Company set up a long-term visionary goal to increase altruism and philanthropy worldwide, bring awareness to great causes, and aid organizations with fundraising campaigns. 

The Company has raised $150,000 angel financing since its launch from Diligent Capital Partners to develop the product (Web and App Store applications).

3×4 is currently launching its first fundraising campaign for Children of Heroes, a Ukrainian non-profit, to help rebuild the destroyed house in Kyiv oblast for one of the children that the charity fund supports, in a collaboration with several Ukrainian artists. To support the campaign and learn more about 3×4, please visit the link: https://www.3×4.art/fundraisers/D15CADEA-BC99-4261-9C17-85073C3D8440.

The September, 29 will take place the international investment forum REBUILDING UKRAINE WITH THE PRIVATE SECTOR: International Investment Fair

In order to present existing opportunities and draw attention of the international business community, UkraineInvest organizes an international forum with the participation of leading business representatives and expert environment of Ukraine and the world.

The need to rebuild Ukraine creates a variety of attractive investment projects aimed at contributing to shaping a new economy of a free European country. Implementation of such projects will become an integral part of the recovery plan, its driving force in the development of entrepreneurship and the involvement of Ukrainian businesses in regional and global supply chains. Annual private investment projects aimed at reconstructing Ukraine worth dozens of billions of US dollars is a vivid opportunity that requires thoughtful preparation and quality implementation.

Taking into consideration the need for unique mechanisms to stimulate investments in this difficult period, the organizers will begin the event with a discussion of the possibilities of insurance for private investments and other important topics for investors. We invite everyone to join the forum online.

Organizer: UkraineInvest

Format: online event with simultaneous Ukr-Eng and Eng-Ukr translation.

Date: September 29, 2022

Registration: https://bit.ly/3Q1MTMD

More details read on web-site UkraineInvest: https://bit.ly/3TSy95a

 

Україна планує запровадити нове мито на імпорт

Проект, що його розробляє уряд, визначає введення 10% збору на купівлю іноземної валюти імпортерами. Деталі ініціативи Кабміну повідомив нардеп Ярослав Железняк, який є заступником голови податкового комітету Верховної Ради.
“Тут варто зазначити, що обрана концепція не передбачає додаткових імпортних мит (що є складним при адмініструванні), а визначає запровадження 10% збору на валютообмінні операції із купівлі всіх імпортних товарів та послуг”, – пояснив нардеп.
За його словами, мета законопроекту не тільки в збільшенні надходжень до бюджету, а й у тому, щоб знизити попит на імпортні товари і послуги серед українців і, відповідно, тиск на міжнародні резерви й стабільність гривні.
Нардеп додав, що законопроект у парламент Кабмін внесе найближчими тижнями.

Китай спустив на воду найбільший у світі контейнеровоз

У Китаї суднобудівна компанія Hudong-Zhonghua Shipbuilding спустила на воду найбільший у світі контейнеровоз, який отримав назву Tessa. Про це повідомляє сайт компанії.

Вказано, що судно будується на замовлення швейцарсько-італійської Mediterranean Shipping Company (MSC). Воно має ті ж габарити, що й нещодавно побудовані для компанії Evergreen контейнеровози Alot та Apex, але трохи більшої ємності.
“Хоча основні розміри залишилися незмінними, команда проектувальників контейнеровозів оптимізувала надбудову судна, радіолокаційну щоглу та інші пов’язані конструкції відповідно до характеристик операційних маршрутів судновласника”, – йдеться у повідомленні Hudong-Zhonghua.
Це дозволило звільнити місце додатково для 112 стандартних контейнерів TEU, які можна буде штабелювати на 25 рівнів. Завдяки редизайну вантажопідйомність MSC Tessa досягла 24 116 TEU, тоді як судна Evergreen розраховані на 24 004 TEU.
Контейнеровози класу Hudong матимуть довжину близько 400 метрів, що на 60 метрів більше, ніж у найбільшого авіаносця і ширину 61,5 метра. Загалом MSC замовила чотири судна у Hudong-Zhonghua. Корабель Tessa буде добудований та зданий протягом цього року.
Раніше найбільшими контейнеровозами у флоті MSC були судна класу Gülsün на 23 756 контейнерів. На момент спуску на воду у 2019 році головний корабель був найбільшим у світі, включаючи не лише контейнеровози, а й усі пасажирські судна.

Банк Англії підняв ставки рекордно за 27 років

Банк Англії підвищив базову процентну ставку максимальними темпами з 1995 року, на 50 базисних пунктів – до 1,75% із 1,25%. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Сама ставка зараз перебуває на максимальному рівні з грудня 2008 року, коли вона становила 2%.
Банк Англії прийняв таке рішення на тлі високої інфляції, яка зараз становить 13%. Регулятор прогнозує, що економіка почне скорочуватися в останньому кварталі 2022 року і падатиме протягом усього 2023 року, що зробить рецесію найтривалішою після світової фінансової кризи у 2008-2009 роках.
Інфляція зростає, переважно, через різке зростання цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну. Це призведе до того, що доходи домогосподарств знижуватимуться два роки поспіль, що стане найбільшим скороченням з 1964 року.

В Україні відновлять приватизацію в умовах війни

Верховна Рада на засіданні у середу, 28 липня, 233 голосами ухвалила законопроект про спрощення приватизації, повідомляє нардеп Ярослав Железняк.
Ухвалений законопроект №7451 дозволяє відновити приватизацію, яка була зупинена через воєнне вторгнення Росії.
Законопроект пропонує зробити приватизацію швидшою. Так, приватизація з моменту оголошення аукціону до підписання договору триватиме не більше двох місяців, а вся інформація про об’єкти приватизації буде доступна онлайн.
Скорочується та спрощується підготовку об’єктів до приватизації (без аудиту, інвентаризації, оцінки майна) та прискорюється проведення торгів.
Оплата за актив провадитиметься до укладення договору купівлі-продажу, що має стати додатковою гарантією виконання зобов’язань покупцем.
Також скасовується обов’язкове переоформлення всіх ліцензій та дозволів після придбання активу, що дозволяє значно скоротити терміни його запуску новим власником.

Доходи українців впадуть на чверть у рік війни

За підсумками 2022 року доходи українців впадуть на 25%. Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку України.

Загалом номінальні зарплати скоротяться на 12%, а в реальному вимірі (з урахуванням інфляції) – на 27%.

“Надалі з відновленням економіки, пожвавленням попиту на робочу силу номінальні зарплати швидко зростатимуть і перевищать довоєнний рівень вже в 2023 році. Втім, з урахуванням інфляційних процесів реальні зарплати наприкінці 2024 року будуть все ще нижчими за довоєнний рівень”, – йдеться в повідомленні.

У НБУ наголошують, що українські підприємства намагалися виплачувати зарплату, а деякі робили додаткові виплати чи надавали матеріальну допомогу, навіть якщо не працювали.

“Однак із продовженням бойових дій підприємства частіше звільняють персонал і переважно не в змозі платити довоєнну зарплату. Серед великих компаній, особливо міжнародних, переважають ті, хто виплачував зарплату повністю. Втім, навіть ці компанії оптимізують витрати на персонал. Серед МСБ стійкості менше, тому звільнень та зниження зарплат більше”, – сказано у звіті.

Також наголошується, що перевищення пропозиції над попитом на ринку праці зумовлює зниження й очікуваних зарплат. За різними опитуваннями, падіння зарплат у приватному секторі у травні становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом. Дещо краща ситуація в бюджетному секторі.

Стверджується, що втрата доходів населення частково компенсувалася соціальною допомогою, підвищенням пенсій та значним збільшенням виплат військовим.

На Україну чекає найбільше в історії падіння ВВП

Падіння економіки України у 2022 році буде найбільшим за всю історію країни. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку.
“Військові дії зумовили глибокий спад економіки. Після шоку перших місяців війни вона поступово адаптується до нових умов, проте падіння ВВП у 2022 році буде найглибшим за всю історію України”, – йдеться у повідомленні.
За базовим сценарієм, цього року економіка впаде на 33,4%. Це значно більше, ніж під час кризи 2014-2015 років.
У НБУ вважають, що перехід до економічного зростання можливий не раніше за середину 2023 року.
Істотна активізація відновлення економіки можлива у разі зменшення військових загроз. Але з огляду на значні руйнування промисловості та втрату населення, відновлення економіки України в 2023–2024 роках відбуватиметься повільно (близько 5-6% на рік).
Для більш швидкого відновлення потрібна міжнародна допомога, зокрема аналог “плану Маршалла”.

ООН оцінила збитки агросектору України через війну

Сільськогосподарський сектор України за час війни зазнав збитків від 4 до 6 млрд доларів. Про це у п’ятницю, 29 липня, повідомила представниця Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Вікторія Михальчук.

Підраховані на червень збитки включають шкоду інфраструктурі, такій як іригаційне обладнання, сховища, інфраструктура судноплавства та переробки, теплиці, польові культури, сільськогосподарські тварини.

Михальчук зазначила, що цього року Україна очікує зібрати до 51 млн тонн зернових.

“З огляду на райони, які безпосередньо постраждали від війни, лише 61 млн тонн із загальної кількості 75 млн сховищ є фізично доступними. 14% пошкоджено або зруйновано, 10% розміщено на окупованій Росією території”, – розповіла вона.

При цьому з доступних сховищ 35% залишаються наповненими 22 млн тонн продовольства, яке очікує на експорт.

В ООН також повідомили, що працюють із Мінагрополітики над альтернативними шляхами експорту зернових.

“Один із таких альтернативних шляхів, який ми зараз підтримуємо, це експорт через Румунію та допомога ізмаїльській лабораторії у збільшенні її потужностей, щоб сертифікація проходила набагато швидше і, відповідно, збільшилася кількість експорту, можливо, через ці кордони”, – розповіла Михальчук.

Безробіття в Україні досягло рекордних масштабів

Через війну рівень безробіття в Україні підскочив до рекордних 35%, йдеться в інфляційному звіті Національного банку України.
Аналітики зазначають, що через глибокий спад економічної активності та міграції внаслідок ризиків безпеки у прифронтових регіонах значна частина населення втратила роботу. А невеликий фінансовий запас міцності змушував домогосподарства активно шукати роботу.
Рівень безробіття також підскочив внаслідок вибуття частини населення із робочої сили внаслідок міграції.
“Втім, якби мігранти залишалися в Україні та активно шукали роботу, рівень безробіття зріс би ще більше”, – зазначили в НБУ.
Стримувала зростання безробіття також мобілізація до ЗСУ.