Олексій  Вадатурський

Генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський розповів про те, чому іноземні інвестори повинні заходити в...

Генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський розповів про те, чому іноземні інвестори повинні заходити в Україну: спеціально для LDaily.

vadaturskyj

«Західні бізнес-партнери ведуть діалог тільки з тими компаніями, на яких вони зможуть заробити»

19.05.2017 (№ LDaily #2)

Генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський розповів про те, чому іноземні інвестори повинні заходити в Україну: спеціально для LDaily.

Багатогалузева компанія «Нібулон» не втрачає своїх лідерських позицій на ринку України вже протягом 25 років. Вона досягла успіхів як експортер, аграрна, промислова, судноплавна, суднобудівна, а також – інвестиційна компанія. Олексій Вадатурський – незмінний генеральний директор підприємства –  впевнений, що саме чесність у веденні бізнесу допомогла їм досягти таких результатів. Але, з іншого боку, незацікавленість держави у розвитку економіки країни, негативно впливає на підприємництво в Україні. Це робить вітчизняні компанії незахищеними в умовах міжнародного ринку торгівлі: в умовах потужної конкуренції.

Про те, які аграрні компанії здатні вижити в українських реаліях, та якими цілями керуються в своїй діяльності потенційні інвестори, розповів в інтерв’ю нашому виданню Олексій Вадатурський.

: Пане Олексію, у минулому 2016 році більшість українських бізнесменів констатували початок періоду стабілізації української економіки. Відповідно, можна допустити, що це позитивно вплинуло на ведення бізнесу в країні. Розкажіть, будь ласка, з якими показниками компанія «Нібулон» закінчила 2016 рік?

О. Вадатурський: Хочу зазначати, що наша аграрна компанії підводить підсумки не за результатами календарного року, а маркетингового. Один маркетинговий рік триває з першого липня по 30 червня. Зараз у нас пройшло вже півроку роботи. Таким чином, станом на перше січня  2016-2017 маркетингового року, я можу сказати, що у фінансовому плані ми спрацювали краще, ніж за аналогічне півріччя 2015-2016 р.

: Отже, Ви також можете підтвердити покращення економічної ситуації в країні? 

О. Вадатурський: Сьогодні у нас виникла така ситуація, коли бізнес самостійно визначає, як йому розвиватися в непростих умовах. І цей розвиток залежить від потенціалу самої компанії та волі керівника.

Тому в Україні розвивається тільки той бізнес, керівники якого хочуть цього. На жаль, жодного стимулу від держави такі компанії не отримують: ніхто не намагається створити вигідні фінансові умови для розвитку бізнесу. Підприємства повністю належать самі собі

Але нам дуже приємно, коли «НІБУЛОН» як успішну компанію запрошують регіональні лідери, приємно бачити, коли розумний губернатор і його команда дійсно створюють привабливий інвестиційний клімат в області. Тому ми вдячні губернатору Херсонської області Гордєєву Андрію Анатолійовичу, Запорізької області Брилю Костянтину Івановичу, Дніпропетровської області Резніченку Валентину Михайловичу та їх командам за те, що вони запросили нас інвестувати в інфраструктурні проекти та успішно освоювати кредитні кошти в рамках нашої співпраці з Європейським інвестиційним банком.

: «Нібулон» – унікальна компанія. Адже Вам вдається працювати в різних галузях. Опираючись на власний досвід, розкажіть, в якій із галузей налагодити ефективну роботу найскладніше?

О. Вадатурський:  Можу вас запевнити, що кожен із напрямків роботи компанії – надскладний. Проте, окремо хочу зупинитись саме на промисловому виробництві. Ми активно інвестуємо в суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» у Миколаєві, який сьогодні успішно працює. Окрім нашого заводу, на жаль, інші схожі промислові об’єкти там недієздатні. Ми єдина компанія, яка будує власний флот з українського металу, флот, який ходить під українським прапором нашими внутрішніми водними шляхами. Але ми вимушені розвиватися на свій страх та ризик. Тому що ні Міністерство інфраструктури України, ні Адміністрація морських портів не проводять необхідні реформи для розвитку цих галузей. Причиною цьому є відсутність професіоналів серед управлінців цієї галузі.

: Ви очолюєте компанію «Нібулон» уже 25 років. Які зміни Ви можете констатувати на аграрному ринку України за цей час?

О. Вадатурський: Україна завжди була кращою за економічними показниками республікою в Радянському Союзі. Для того, щоб знову досягнути цих результатів, державі знадобилося 20 років. Лише зараз, в період останніх 5 років, я спостерігаю поступову стабілізацію розвитку аграрного сектору. Але влада не підтримує цей розвиток законодавчо, що допомогло б країні стати більш цивілізованою. Тому сьогодні на аграрному ринку найлегше виживати компаніям, інтереси яких активно лобіюються їхніми представниками, що перебувають при владі.

Ці компанії так знахабніли, що не бояться нічого і нікого, і дозволяють собі на власний розсуд встановлювати правила гри на ринку

: Часто Ваша компанія стикається з таким явищем як рейдерство?

О. Вадатурський: Останні спроби рейдерських захоплень я пам’ятаю ще у 1992-1993 роках. Та й зараз ми вимушені боротися з новими атаками – інформаційними. Шкода, що замовники неправдивих публікацій не розуміють, що таким чином вони принижують, перш за все, імідж України, дискредитують інвестиційний клімат всередині держави. Свою державницьку позицію я завжди висловлюю відкрито та публічно, у зв‘язку з чим наша компанія час від часу і стикається з інформаційними атаками, за які, на жаль, ніхто не несе відповідальності.

: Яким чином Ви захищаєте свої активи?

О. Вадатурський: Ми – успішна компанія, яка має велику повагу серед людей бізнесу і влади. У нас є великий досвід захисту бізнесу. Це – комплексна річ, яка залежить від правил ведення справи. Нашим головним захистом є сильна і згуртована команда професіоналів, прозорі та законні методи здійснення господарської діяльності, відкритість та прозорість в цілому. Наприклад, кожен з наших 25-ти тисяч власників земельних ділянок, які передали нам в оренду свою землю, завжди знають, до кого необхідно звернутися, щоб отримати достовірну інформацію про компанію, отримати необхідну допомогу тощо.

: У вас є досвід роботи з багатьма бізнес-партнерами. На Вашу думку, з ким легше співпрацювати: з іноземними чи українськими підприємцями? 

О. Вадатурський: Сьогодні в Україні правила ведення бізнесу багато в чому схожі на ті, що діють на Заході. В рамках українського ринку нам доводиться боротися зі складною економічною ситуацією, а закордоном – на рівних конкурувати з транснаціональними компаніями, які захищають найрозвинутіші держави світу. У цілому, щоб досягти успіху в будь-якій справі, потрібно навчитися поважати український бізнес і вміти налагоджувати ділові стосунки з українськими партнерами. Працювати із західними партнерами теж не так просто. Вони готові вести діалог тільки з тими компаніями, на яких вони зможуть заробити. А якщо ти не виконав умови договору, то тобі не пробачать ані цента. Потрібно вміти відстоювати інтереси українського бізнесу: це допоможе нам стати більш конкурентоздатними на світовому ринку.

: Що б Ви порадили іноземному інвестору, який планує зайти на аграрний ринок України?

О. Вадатурський: Я вже давно раджу їм не чекати, поки ми наведемо порядок у країні або створимо інвестиційно-привабливий клімат.

Приходьте до нас, давайте разом боротися проти корупції, робити все заради майбутнього України. Не чекайте, поки ми все зробимо за вас. Ризикуйте!