Андрій  Лепенець

Андрій Лепенець, співзасновник компанії аstarios, що займається розробкою програмного забезпечення, поділився досвідом успішного...

Андрій Лепенець, співзасновник компанії аstarios, що займається розробкою програмного забезпечення, поділився досвідом успішного розвитку бізнесу на міжнародному рівні, а також акцентував, що найперспективніші напрями, які багато в чому визначають майбутнє й можливості людства, це сфера відновлюваних джерел енергії та Інтернет речей. І це саме ті сфери, в яких працює компанія.

Андрій  <span>Лепенець</span>

Наша мета — створювати продукти, які визначатимуть майбутнє

01.04.2021 (№ LDaily #17)

Андрій Лепенець, співзасновник компанії Astarios, що займається розробкою програмного забезпечення, поділився досвідом успішного розвитку бізнесу на міжнародному рівні, а також акцентував, що найперспективніші напрями, які багато в чому визначають майбутнє й можливості людства, це сфера відновлюваних джерел енергії та Інтернет речей. І це саме ті сфери, в яких працює компанія.

LDaily: Розкажіть, будь ласка, про аstarios. Які її конкурентні переваги?

А. Лепенець: Astarios — IT компанія, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення. Ми з моїм партнером Ретом Кезером створили її 2017 року. Окрім послуг з розробки програмного забезпечення, ми також допомагаємо підбирати таланти у вже існуючі команди й надаємо послуги з тестування безпеки програмного забезпечення. Ідея створити таку компанію виникла в мене із самого початку моєї кар’єри в IT, а зустріч із Рето — людиною з таким вражаючим професійним бекграундом і бажанням співпрацювати, підштовхнула до дії. Реєстрація у Швейцарії й підписання контракту з клієнтом із Цюріха були першими кроками нашого спільного шляху. Нині в нас два офіси — у Швейцарії та Україні, і декілька готових кейсів у нашому портфоліо. Це гарний початок, ураховуючи, що старт відбувся нещодавно.

До Astarios я співпрацював із декількома лідерами на ринку послуг із розробки програмного забезпечення, такими як Ciklum, lnfopulse та деякими іншими. Спостерігаючи за лаштунками цього бізнесу, менi захотілося створити прозору, клієнтоорієнтовану компанію, метою якої було б не нарощування доходів якнайшвидше, а готовність насамперед бути корисними своїм клієнтам і світові, вибудовувати здорові, гідні стосунки зі своїми співробітниками. Попри те, що цей принцип може видатися чимось само собою зрозумілим, чимало компаній усе ще не може відрізнити чорне від білого. Я дуже радий, що поки що мої цінності ідеально працюють з обома сторонами. Наші клієнти рекомендують Astarios своїм партнерам, наші розробники задоволені своєю роботою, і після закінчення проєктів хочуть і далі з нами співпрацювати. У будь-якому бізнесі іноді бувають злети й падіння, однак приємно знати, що ти все робиш правильно.

Дуже добре, що Рето допоміг визначитися з нашою парафією й підштовхнув Astarios до розробки ПЗ для сфери поновлюваних джерел енергії та IoT для сільськогосподарського й будівельного секторів. У нього, як технічного директора, є необхідний досвід роботи з проєктами будь-якого обсягу. Також одним із його головних захоплень є програмна безпека, він регулярно організовує мітапи DevSecOps у Цюріху, так що це ще одна перевага нашої команди. За 30 років діяльності у сфері інженерії Рето завершив декілька проєктів для різних галузей — фінтех, Big Data, AI і Machine Learning. Попри це, ми вирішили сфокусуватися на розробці у сферах енергетики й IoT завдяки позитивному впливу цих напрямів на майбутнє людства. Промислові революції минулого століття дали світу потяг і телеграф, централізовану електрику, дешеву нафту й вугілля. Однак ці джерела вичерпуються, і як з’ясувалося, завдають непоправної шкоди екології. Що ж нам робити далі? Я вважаю, що правильний спосіб для людства досягти успіху в довгостроковій перспективі — розкрити потенціал поновлюваних джерел енергії й розширити використання IoT. Ці галузі вимагають розробки величезної кількості ПЗ. І ми раді, що Astarios уже стала частиною цих змін.

LDaily: Компанія представлена у Швейцарії та Україні. Розкажіть, будь ласка, у чому різниця впровадження ІТ-бізнесу в цих країнах?

А. Лепенець: На перший погляд так може не здаватися, але в України та Швейцарії є багато передумов вести IT-бізнес спільно. Наприклад, для віддаленої співпраці важливими чинниками є культурна схожість і психологія сторін. Наші європейські клієнти відмічають, що їм доволі комфортно працювати з українськими інженерами завдяки ментальній схожості, та й різниця в часі у нас лише одна година. Також український ринок без проблем може допомогти європейцям вирішувати питання нестачі місцевих фахівців. Деякі компанії упродовж місяців безуспішно шукали розробників, перш ніж прийшли до нас, а ми допомогли їм знайти відповідних фахівців усього за декілька тижнів. Без сумніву, зарплатні очікування теж істотно відрізняються від європейських і американських. Ми не можемо конкурувати з країнами Сходу, які пропонують ціни нижчі, однак поки що Україні вдається бути «золотою серединою» на IT- ринку.

З юридичної й фінансової сторін у нас теж є ряд переваг — наші клієнти можуть оплачувати послуги через швейцарський або український банки, залежно від того, який їм більше до вподоби. Це, безумовно, суттєво спрощує процес обробки рахунків.

LDaily: Ви відчуваєте брак кваліфікованих кадрів? Які країни більш відкриті для співпраці з нашими ІТ-фахівцями?

А. Лепенець: У принципі, в Україні доволі багато компетентних ІТ-фахівців з абсолютно різним технічним бекграундом. Закриття особливо унікальних позицій може зайняти деякий час, проте це, безумовно, того коштує. У багатьох країнах Україна вважається ідеальним місцем для аутсорсингу.

З погляду бізнес-девелопменту ми більше націлені працювати з німецькомовними країнами, США й Ізраїлем. Проте одним із наших найкрупніших клієнтів була західноафриканська компанія — лідер у сфері сонячної енергетики Африки. Як бачите, чимало хто готовий співпрацювати з Україною, коли це вигідно.

LDaily: Хотілося б обговорити кризу, яка виникла через коронавірус, та її вплив на бізнес. Як останні події позначилися на вашій компанії?

А. Лепенець: На щастя, нікого з наших клієнтів криза не зачепила. Проте, це палиця на два кінці. По-перше, як помітив один з наших клієнтів, йому стало легше сприймати віддалену роботу з нашими інженерами, оскільки вся його команда тепер працює дистанційно. Як бачимо, позитивний ефект для нас однозначно є. З другого боку, через вплив кризи деякі наші потенційні клієнти повідомили, що скорочують бюджети й змушені поки що заморозити плани на розробки. Деякі галузі, наприклад, Gaming, отримують величезні прибутки завдяки ізоляції, а ось у сфері туризму картина прямо протилежна. Хай там як, але я сподіваюся, що пандемія закінчиться якнайскоріше. Врешті-решт, просто приємно час від часу зустрічатися в офісі!

LDaily: Які плани компанії на майбутнє? Чи збираєтеся відкривати представництва в інших країнах?

А. Лепенець: Ми зараз перебуваємо у процесі відкриття офісу в Австрії. США теж у наших планах. Але, як я вже зазначав, наша першочергова мета — не стрімке зростання. Ми хочемо створювати продукти, які визначатимуть майбутнє.