Чарльз  Тіне

Чарльз Тіне, технологічний підприємець з Франції, який тепер проживає в Монреалі, розповідає про свій шлях від сфери технологій...

Чарльз Тіне, технологічний підприємець з Франції, який тепер проживає в Монреалі, розповідає про свій шлях від сфери технологій до гуманітарної діяльності. Після продажу своєї компанії з кібербезпеки в 2021 році він займався консультуванням. Побачивши кризу в Україні, він відчув необхідність внести свій внесок і вирушив у подорож на кордон України та Польщі. Чарльз відіграв ключову роль в ТЦ "Теско", який надавав допомогу 1500 біженцям щоденно. Стикаючись з надзвичайними викликами, він творив рішення на льоту. Після двох з половиною місяців в Україні Чарльз повернувся до Канади і, рефлексуючи над своїм досвідом, співзасновав The Small Projects Team у 2022 році. Команда використовує своє вміння залучати кошти для фінансування проектів на місці. У інтерв'ю для LDaily Чарльз Тіне поділився враженнями відносно The Small Projects Team та його ключової ролі у наданні підтримки під час гуманітарних криз.

Чарльз  <span>Тіне</span>

В основі наших операцій лежать довіра та ефективність, які формуються через постійний контакт на місцях, що дозволяє нам будувати стійкі партнерські відносини

17.03.2024 (№ LDaily #22)

Чарльз Тіне, технологічний підприємець з Франції, який тепер проживає в Монреалі, розповідає про свій шлях від сфери технологій до гуманітарної діяльності. Після продажу своєї компанії з кібербезпеки в 2021 році він займався консультуванням. Побачивши кризу в Україні, він відчув необхідність внести свій внесок і вирушив у подорож на кордон України та Польщі. Чарльз відіграв ключову роль в ТЦ “Теско”, який надавав допомогу 1500 біженцям щоденно. Стикаючись з надзвичайними викликами, він творив рішення на льоту. Після двох з половиною місяців в Україні Чарльз повернувся до Канади і, рефлексуючи над своїм досвідом, співзасновав The Small Projects Team у 2022 році. Команда використовує своє вміння залучати кошти для фінансування проектів на місці. У інтерв’ю для LDaily Чарльз Тіне поділився враженнями відносно The Small Projects Team та його ключової ролі у наданні підтримки під час гуманітарних криз.

LDaily: Будь ласка, розкажіть трохи про себе та свій досвід. Як з’явилася ідея створення The Small Projects Team?

Ч. Тіне: Мене звати Чарльз Тіне. Мені 58, я родом з Франції, але зараз проживаю в Монреалі, Канада. Моя кар’єра в основному була пов’язана з технологічною індустрією, де я був підприємцем протягом останніх 25 років. Мій шлях почався зі створення компанії з реєстрації доменних імен, яка пізніше розширилася на кібербезпеку, зосередившись на захисті брендів і онлайн-захисті. У 2021 році я продав цю компанію та провів наступний рік, займаючись різними консультаційними проектами.

Моє залучення в гуманітарні проєкти почалося під час візиту до моїх дітей у Франції, що збіглося з початком повномасштабного вторгнення в Україну у лютому. Ставши свідком глобальної реакції на кризу, я відчув нагальну потребу долучитися, я просто не міг стояти осторонь і нічого не робити. Будучи всього за кілька годин від Польщі та України, незважаючи на боротьбу з COVID-19 в той час, я вирушив у подорож до Кракова після завершення періоду карантину. Потім я поїхав на кордон України та Польщі на поїзді, не будучи готовим до сцен, які я мав побачити, але маючи бажання допомогти.

Відповідь на гуманітарну кризу була просто неймовірною. Тисячі вантажівок, наповнених допомогою, щодня прибували з кожного куточка світу. Ця хвиля підтримки була виявом громадської сутності організації, об’єднавши індивідуумів з різних країн з єдиною метою допомогти. Це колективне зусилля було не тільки надихаючим, але і надзвичайно ефективним. У Центрі Tesco ми надавали допомогу приблизно 1500 біженцям щодня. Ми зосередились на тих, хто шукав притулку в країнах, крім Польщі. Для тих, хто вирішив залишитися в Польщі, були зроблені інші заходи для їхнього направлення до Кракова чи Варшави. Однак, для тих, хто планував переїзд до інших країн, центр Tesco став їхньою першою зупинкою, де ми організували різні столи за категоріями країн – Франція, Великобританія, Швеція та інші. Кожен стіл обслуговували волонтери з відповідних країн, готові надати індивідуалізовану підтримку біженцям.

Нашим завданням було знайти транспорт, прийомні сім’ї та надати інформацію про імміграційні процеси – виклики, з якими жоден з нас раніше не стикався. Ми по суті створювали літак, який уже летів. Провівши близько півтора місяця в центрі, я переїхав до Львова ще на місяць, щоб продовжити наші зусилля. Потім моя дружина у Монреалі запитала мене: “Ти збираєшся залишитися в Україні на все життя?” коли я знову і знову говорив: “Я повернуся наступного тижня,” тиждень за тижнем. Врешті-решт вона висловила свій скептицизм: “Я тобі не вірю. Спочатку ти сказав, що залишишся на два тижні.” Загалом я залишився на два з половиною місяці.

Потім я поїхав до Львова, де в той час точна інформація була ключовою для прийняття рішень людьми. Для нас було важливо інформувати біженців, поки вони ще були в Україні, чи хочуть вони їхати до Польщі чи в інші країни. Після битви за Київ початковий потік людей, які хотіли залишити країну, почав спадати, і рішення про те, залишатися в Україні чи виїхати, ставало складнішим для людей. Щоб вирішити це, ми встановили інформаційний стенд на вокзалі Львова. Однак нашу діяльність на вокзалі довелося переоцінити після трагічного обстрілу станції Краматорськ. Влада попросила нас переїхати з вокзалів, які стали потенційними цілями. Після цього я об’їжджав різні організації, допомагаючи як волонтер, перш ніж повернутися до Канади, роздумуючи, який внесок я міг би зробити звідти. Роздумуючи над своїм досвідом, я обговорював свої ідеї з колегами, яких зустрів під час цього часу. Разом ми думали про те, як більш ефективно структурувати наші зусилля. Це призвело до заснування The Small Projects у серпні 2022 року, спочатку відомої як The Small Projects Fund. Основна ідея полягала в тому, щоб використати мою майстерність у залученні коштів для фінансування проектів, які можна було б виконати на місці нашими партнерами.

LDaily: Які основні цілі та місія The Small Projects Team?

Ч. Тіне: В основі своїй The Small Projects Team є громадською організацією, глибоко вкоріненою у цінностях партнерства та довіри. На відміну від більших структур, наш підхід характеризується спритністю та швидким реагуванням на потреби, яке ми любимо називати “гуманітарним миттєвим впливом”. Незважаючи на те, що ми працюємо зі скромними бюджетами, наша операційна модель забезпечує швидке та ефективне використання коштів у момент їх отримання.

Наш досвід показав, що традиційні процеси фінансування можуть бути громіздкими та повільними, що непрактично, коли потрібні негайні дії. Тому ми запевняємо наших донорів у ефективності та невідкладності їхніх внесків, обіцяючи дії та відчутні результати в короткі терміни.

У нашій роботі ми закуповуємо різноманітні товари, від аптечок для спільнот у Херсонській області до відновлених комп’ютерів, зібраних у Франції, які ми розподіляємо дітям у сімейних дитячих будинках у Харківській області. Цей безпосередній та економічно ефективний підхід означає, що ми використовуємо кожну копійку на користь справи. Наша організація процвітає завдяки волонтерству, гарантуючи, що 100% пожертв направляються безпосередньо на проекти. Навіть мої особисті витрати під час місій, такі як моя подорож з Канади до України, покриваються з власної кишені.

LDaily: Які критерії та процеси керують вашим вибором гуманітарних мікро проектів?

Ч. Тіне: В центрі нашої діяльності лежать довіра та ефективність, які були розвинуті через тривалу взаємодію на місцях, дозволяючи нам будувати стійкі партнерства. Наші активності охоплюють різні регіони, включаючи Харків, Херсон, Іванків та Львів, де ми співпрацюємо з партнерами, яких ми знаємо та яким довіряємо протягом значного часу. Спочатку ми взаємодіяли з кількома організаціями на початку повномасштабного вторгнення, але мусили припинити співпрацю з деякими через відсутність прозорості та недостатнє звітування.

Наші проекти були дуже різноманітними, від забезпечення генераторами під час зими до встановлення дров’яних печей, серед інших ініціатив, і іноді нам доводилося бути дуже обережними у виборі бенефіціарів у випадку дорого вартісних предметів, як от радіатори, де відстеження їх розгортання та їхнього справжнього використання людьми іноді було складно.

Для дотримання нашої зобов’язаності перед донорами важливо забезпечити цілісність наших партнерств та відповідальність нашого звітування. Наша обіцянка донорам – це зобов’язання прозорості, забезпечення того, що кожен внесок є відстежуваний, маючи безпосередній вплив на призначених бенефіціарів. Це зобов’язання поширюється на надання матеріальних доказів нашої роботи, таких як відео, фотографії та інші методи.

LDaily: Ви взаємодієте з місцевими громадами під час втілення гуманітарних проектів? Як оцінюються їхні потреби?

Ч. Тіне: Проекти, які ми реалізуємо, це ті, що нам пропонують наші партнери, вони не нав’язуються зверху. Ми регулярно консультуємося з нашими партнерами щомісяця, запитуючи, наприклад, “Що вам найбільше потрібно цього місяця? Чи є потреба в генераторах цієї зими?” Минулого року відповідь була: “Ні, електроенергія надійніша, ніж раніше, тому додаткові генератори не потрібні.”

Ми цінуємо, коли наші партнери можуть прозоро сказати нам “Ні, нам це не потрібно”. Це відображає чесність і прозорість, особливо порівняно з минулими досвідами, коли нам казали “Так, нам потрібно все”, без чітких потреб проекту. Особливо я ціную, коли хтось каже мені: “Мені потрібні гігієнічні набори, але не генератори”. Це безпосереднє спілкування з нашими партнерами дозволяє нам точно оцінити місцеві потреби.

На основі цих оцінок ми потім виділяємо конкретне фінансування для задоволення виявлених потреб. Наш підхід є агностичним: ми не віддаємо перевагу одній демографічній групі над іншою, але зосереджуємося виключно на потребах цивільних, уникаючи будь-якої військової участі. Хоча я особисто можу підтримувати армію через інші ініціативи, The Small Projects Team залишається відданим лише гуманітарній діяльності.

LDaily: Як ваша команда розподіляє ресурси для досягнення своїх цілей?

Ч. Тіне: Ми зосереджуємося на проектах меншого масштабу, як правило, в діапазоні від 5 000 до 20 000 євро, а не на масштабних ініціативах чи управлінні великими центрами. Наприклад, внесок у 500 євро від донора безпосередньо спрямовується на один з наших поточних проектів.

Прийняття рішень щодо вибору проектів є вирішальним і часто складним, оскільки воно передбачає встановлення пріоритетів. Дилемою може бути вибір між відправкою аптечок літнім людям в Херсонській області або наданням комп’ютерів для домашнього навчання дітям у Харкові. Ми намагалися задовольнити невідкладні потреби, такі як створення мікро бібліотек у центрах для ВПО, щоб підтримати освіту дітей, оскільки вважаємо, що важливо зберегти українську мову та підтримати культурну ідентичність, особливо після знищення українських книг у нещодавно звільнених селах, де залишилося дуже мало.

Ми отримали запити від центрів для ВПО у Львові, місті, яке є відносно мирним порівняно з іншими. Це спонукало нас до дискусії, чи варто віддавати пріоритет книгам для людей у Львові чи Харкові. Врешті-решт, ми вирішили також підтримати ініціативи в містах, як-от Львів, визнаючи, що діти в притулках для ВПО, незалежно від місцезнаходження, пережили травматичний досвід. Цей підхід ілюструє наш метод визначення пріоритетів і забезпечення того, що наша допомога надається швидко та ефективно.

LDaily: Які основні виклики ваша команда зустрічає?

Ч. Тіне: Логістика в Україні досить ефективна, завдяки таким службам, як Нова Пошта, та сильній мережі волонтерів та партнерів, які ми маємо на місцях. Однак, час від часу ми стикаємося з труднощами при транспортуванні предметів з-за меж України, зокрема в нашому випадку з Франції. Враховуючи, що ми є французькою організацією, хоч і з моїм місцем проживання в Канаді, транспортування таких речей, як комп’ютери, отримані у Франції, до Харкова є унікальним викликом. Хоча перевезення речей зі Львова до Харкова є простим, подорож з Парижа до Львова може бути складною, часто вимагаючи від нас чекати на допомогу партнерів. Це було набагато простіше на початкових етапах війни, коли багато конвоїв були в дії.

Наразі, оскільки глобальний інтерес до ситуації в Україні слабшає, помітно зменшується кількість гуманітарних пожертв та залучення волонтерів, що робить транзит через Європу з Франції до України складнішим, ніж раніше. Ми уникаємо користування послугами професійних транспортних компаній, оскільки вони жахливо дорогі – нелогічно витрачати 3 000 євро на транспортування предметів на суму 2 000 євро. Тому ми сильно покладаємося на нашу мережу партнерств, покриваючи основні витрати, як-от паливо. На жаль, доступність таких організацій на основі волонтерства зменшується.

І, звичайно, нашим головним викликом є фінансування. Глобальний інтерес та охоплення преси того, що відбувається в Україні, різко зменшилося за останні місяці, що безпосередньо впливає на суму пожертв, які ми отримуємо. Сьогодні для нас ключовим є продовження залучення та переконання нових донорів, оскільки ті, хто допомагав нам протягом останніх двох років, зробили свій внесок і не можуть, у більшості випадків, зробити більше, ніж зробили до цього часу. Нашими основними донорами сьогодні є МСП, які зазвичай дають від 500 до 10 000 євро, і ми приділяємо багато уваги створенню надихаючих та індивідуальних звітів, які вони, наприклад, можуть використовувати у своєму глобальному спілкуванні.

LDaily: Як окремі особи або організації можуть брати участь у ваших проектах?

Ч. Тіне: Звичайно, у нас є соціальні мережі та веб-сайт, де вони можуть зв’язатися з нами. Після двох років, як ви можете уявити, ми побудували велику мережу волонтерів, людей, яких ми зустріли на місцях. Особисто я відвідую Україну кожні три місяці, щоб зустрітися з цими людьми. Крім того, ми є частиною значної мережі міжнародних волонтерів. Через цю мережу ми часто отримуємо запити.

Наприклад, три тижні тому, через нашу міжнародну партнерську мережу, ми зустрілися з організацією, яка допомагає домашнім тваринам, зокрема котам, вони базується в Одесі. Вони відчайдушно потребували нового хірургічного столу для свого ветеринара, про що ми дізналися через їхній пост у WhatsApp групі. Протягом хвилин ми вирішили придбати хірургічний стіл для них, вартістю близько 350 євро. Це було швидке рішення, що втілює наш принцип “миттєвого впливу”. Швидкість нашої відповіді була такою несподіваною, що ветеринар був шокований, він не міг у це повірити, тільки що розпочавши заклик про допомогу. Будучи невеликою організацією, ми можемо швидко визначити, що є критично важливим для нас і де ми можемо зробити негайний, відчутний вплив.