Аналітика

Тонкощі оформлення відносин із забудовником. Ч.3

Продовжуючи тему правильного оформлення відносин між інвестором і забудовником ми продовжуємо інформувати про юридичні тонкощі можливих варіантів оформлення таких відносин в рамках спецпроекту «Будівельні афери».

Ми вже говорили про те, як оформляти угоду пайової участі, попередній договір купівлі-продажу, сьогодні ж мова піде про особливості взаємодії між забудовником та інвестором на етапі документального оформлення відносин, а точніше – про покупку цінних паперів і придбання майнових прав у Фонду фінансування будівництва.

Що таке ФФБ

Порівняно надійним способом інвестування в споруджуваний об’єкт нерухомості є укладення договору з Фондом фінансування будівництва.

Нагадаємо, що фонд фінансування будівництва – особа, створена фінансовою установою, метою діяльності якого є залучення коштів приватних інвесторів, організація будівництва і контроль над забудовником.

Як показує практика, подібний спосіб інвестування є відносно надійним, тому що діяльність фінансових установ ретельно контролюють державні органи. Однак виконання законів залежить від самих виконавців і в меншій мірі від законодавця.

Також і умовна «надійність» фонду фінансування будівництва залежить в основному від порядності управителя (фінансової установи), який створив подібний фонд.

Нюанси, які не прийнято оголошувати

Інтернет насичений матеріалами, які яскраво описують надійність інвестицій та прав інвесторів, якщо вкладати в фонд фінансування будівництва. Lawyers Daily розібравшись в ситуації, говорить про те, про що намагаються замовчувати. Йдеться про те, що:

  • фонд фінансування будівництва і забудовник майже в 90% випадках управляється з одного «центру»;
  • в договорах про участь у фонді фінансування будівництва, як правило, передбачені положення згідно з якими, тільки фонд представляє інтереси інвестора;
  • у інвестора відсутні будь-які письмові угоди із забудовником;
  • трапляється, що умови договору містять положення, які ущемляють права інвесторів на догоду забудовнику (або фонду);
  • банкрутство забудовника в певних випадках тягне повну втрату інвестицій.

На питання про те, як впливають вищевказані фактори на дотримання прав інвестора, Ви можете сказати: «Більшість забудовників захищають свої інтереси і це цілком зрозуміло. А інвестор завжди може відмовитися від укладення договору з фондом ».

Звертаємо вашу увагу:

забудовник і фонд зацікавлені в продажу квартир набагато більше, ніж інвестор зацікавлений в їх купівлі.

Це пояснюється досить широким вибором забудовників та об’єктів будівництва в нашій столиці. А це означає, що під час переговорів з фондом фінансування будівництва цілком можливо досягти певного балансу між правами інвестора і його обов’язками.

Ризики інвестора

До ризиків приватного вкладника можна віднести наступне:

  • відсутність у інвестора можливості впливати і на діяльність як фонду, і забудовника;
  • відсутність у інвестицій захисту від банкрутства забудовника;
  • істотне порушення забудовником строків введення будинку в експлуатацію з неможливістю пред’явлення позовів безпосередньо до забудовника, оскільки між інвестором і забудовником немає договірних взаємин.

Резюме

Підсумовуючи, відзначаємо, що у порівнянні з іншими способами інвестування, укладання договору з фондом фінансування будівництва виглядає досить надійним, однак просимо не забувати про те, що ключову роль тут відіграє те, хто є управителем фонду і його  забудовником.

  •  

Напишіть коментар