5 років тому компанія S&P Investment Risk Management Agency запустила юридичний портал Lawyer.ua. Він проектувався як інноваційна онлайн-платформа для комунікації юристів і всіх, хто потребував правової допомоги. Тепер фахівці можуть ефективно надавати юридичні послуги, працюючи в персональних онлайн-кабінетах, а клієнти — оперативно отримувати кваліфіковану юридичну допомогу. Нині Lawyer.ua виріс у масштабний портал, на якому зареєстровано понад 2600 юристів та адвокатів із різних регіонів України, які спеціалізуються у всіх галузях права. По допомогу на сайт звернулось уже більш ніж 11 тисяч осіб. Щодня менеджери Lawyer.ua обробляють десятки нових звернень потенційних клієнтів, а також заявок юристів на співробітництво. СЕО та засновник S&P та Lawyer.ua Микола Сюткін розповів LDaily про те, як створювався портал юридичних послуг онлайн.
Новий погляд на ринок юридичних послуг
Компанія S&P спеціалізується на захисті інвестиційних ризиків великих іноземних та українських компаній. У потужному бізнесі без грамотного юридичного супроводу не обійтися, це беззаперечний факт нашого часу. І учасники бізнес-середовища це чудово розуміють. Однак ми переконалися, що юридичної допомоги вкрай потребують також малий та середній бізнес, і особливо рядові громадяни, які постійно стикаються з побутовими проблемами в правовому полі. Більшості з них недоступна ефективна юридична консультація, а чимало хто навіть не розуміє її цінності й узагалі не знайомий із культурою надання правових послуг.
Коли виникають питання стосовно розділу майна під час розлучення, отримання спадку, реєстрації ФОП, коли розгоряється конфлікт за землю між сусідами або автоінспектор виписує несправедливий штраф, — людина найчастіше шукає відповідей у друзів, знайомих чи в Інтернеті. І тільки зробивши чимало непотрібних кроків, вона приходить до адвокатської контори.
Зважаючи на ситуацію, ми вирішили реалізувати всеукраїнський проект Lawyer.ua — віртуальну платформу, на якій люди з усіх куточків країни могли б спілкуватися з юристами та адвокатами, отримувати необхідну інформацію, поради й роз’яснення на актуальні життєві питання, і в результаті мати доступну кваліфікаційну юридичну допомогу. Створення Lawyer.ua мотивовано й іншими нашими міркуваннями: виявляється, нерідко людині значно зручніше спитати онлайн, спочатку уточнити ряд навідних запитань по своїй проблемі, аніж наважитись одразу на особисту зустріч з адвокатом.
Люди часто не розуміють усієї глибини юридичного питання. Сьогодні ви економите гроші на консультацію у фахівця, а завтра отримуєте проблему, на рішення якої потрібно в рази більше коштів та сил.
Спілкування з юристом у режимі онлайн — це насамперед значна економія часу. Людині не треба підлаштовуватися під назначену зустріч, їхати кудись в офіс. Замовити консультацію й вирішувати юридичні питання можна моментально, не відволікаючись від своїх справ і в будь-який зручний час.
Ще одне важливе завдання, яке вирішує портал, — оптимізація кон’юнктури ринку юридичних послуг. Щорічно ЗВО випускають близько 30 тис. молодих фахівців, і для них Lawyer.ua може стати чудовою платформою для пошуку клієнтів, щоденної практики й удосконалення себе в професії.
Від ідеї до втілення: розробка порталу
Для роботи над порталом були залучені найкращі IT-фахівці, дизайнери, маркетологи, копірайтери. Підготовча робота тривала упродовж року. Прописувався складний механізм і створювався зовнішній вигляд Lawyer.ua.
Ефективна робота на сайті і його активне середовище формувалися завдяки декільком умовам. Так, перші два роки Lawyer.ua надавав безкоштовні юридичні послуги. Тобто, зареєструвавшись, юристи повинні були закрити по 5 безкоштовних питань, і тільки після цього їм дозволявся доступ до оплачуваних. А це і придбання молодим фахівцем певного досвіду реальної роботи, і своєрідне тестування на професійність. Нині портал надає можливість заробітку всім партнерам проекту, незалежно від того, новачок він чи профі. Головне — вчасно і якісно виконана робота. Щодня кожен зареєстрований юрист переглядає заявки клієнтів і пропонує свої послуги за спеціалізацією, у якій він найбільш компетентний. Вказує свій гонорар і коротко описує, який обсяг робіт готовий надати. Клієнт, своєю чергою, вибирає найбільш оптимальний варіант, сплачує й отримує на порталі доступ до чату з юристом. Адміністрація Lawyer.ua виступає арбітражем між учасниками, стежить за тим, щоб між сторонами не виникало протиріч.
Lawyer.ua в цифрах
Щомісячно наш сайт відвідує близько 30 тис. осіб. Він активний учасник соціальних мереж, які є потужним інструментом для розширення аудиторії порталу й комунікації з людьми. Lawyer.ua веде сторінки спільнот у багатьох соціальних мережах, у першу чергу підвищуючи правову грамотність українців. Зокрема, публікуються коментарі за новим законодавством, яке щойно набуло чинності; аналізуються типові й часті випадки з юридичної практики, формується інфографіка, є навіть розважальний контент. Тому сьогодні аудиторія спільноти у Фейсбук — це близько 20 тис. підписників. Ми також просуваємо профілі успішних юристів (як заохочення найактивніших співробітників порталу), їхні професійні статті й коментарі, які також публікуються у блозі на сайті.
«Підтримка безперебійної роботи порталу — дуже відповідальна й затратна справа. S&P інвестує мільйони гривень на рік, щоб Lawyer.ua функціонував максимально ефективно».
Соціальна місія
Наша місія — надання юридичних послуг будь-яким категоріям громадян, у будь-який час, з будь-якого правового питання і з будь-якої точки світу.
Юристи порталу на добровільних засадах надають безкоштовні юридичні консультації з питань, які ми виносимо в розділ «соціальні». Наша мета в цьому напрямку — масштабувати соціальну діяльність. Саме тому останнім часом Lawyer.ua залучений в активний пошук грантів. Але за S&P, як і раніше, залишається забезпечення життєдіяльності порталу.
Поставити запитання на Lawyer.ua може кожен. Закономірно, що часто до нас звертаються по допомогу громадяни із найнезахищеніших прошарків населення. Це люди з обмеженими можливостями, матері-одиначки, багатодітні сім’ї, люди похилого віку, біженці, переселенці… Допомога таким категоріям — важливе завдання, механізм вирішення якого вже створюється на порталі.
Наші фахівці готові детально проінструктувати клієнта з нагальних питань, якщо потрібно — представити його інтереси в усіх судах, організаціях та установах України й за кордоном. Тому на Lawyer.ua можна знайти фахівця з будь-якого регіону країни й отримати консультацію з будь-якої юридичної проблеми в усіх галузях права. Lawyer.ua — це також доступна юридична допомога для наших співвітчизників за кордоном, у яких залишилися невирішені справи вдома, і для іноземців в Україні. Чимало роз’яснень надаються англійською та іншими мовами.
Однією з найважливіших умов роботи на Lawyer.ua є дотримання конфіденційності. Ми не публікуємо запитань клієнтів і відповідей юристів у загальному доступі. Ми поважаємо право приватності й інтелектуальну працю наших фахівців.
Німецький автоконцерн Volkswagen офіційно представив фактично передсерійну версію нового електричного хетчбека ID.2all. Новий бюджетний електромобіль замінить у модельній лінійці бренда хетчбек Polo, який стало невигідно випускати через жорсткі екологічні норми. Зазначається, що Volkswagen ID.2all побудований на скороченому варіанті тієї ж електричної платформи MEB, яка лежить в основі всіх сучасних електрокарів марки – від ID.3 до […]
Найбільша у світі американська платформа онлайн-торгівлі Amazon оголосила, що скоротить ще 9 000 робочих місць. Про це повідомляє Reuters. “З огляду на невизначеність в економіці, з якою ми живемо, і неясності, що існують у найближчому майбутньому, ми вирішили більш раціонально підходити до наших витрат і чисельності персоналу”, – йдеться в заяві генерального директора Amazon. Повідомляється, що звільнення, […]
Країна-агресор Росія ухвалила рішення про продовження “добровільного” скорочення видобутку нафти на 500 тис. барелів на добу (б/д) ще на три місяці – до червня включно. Про це сказав віце-прем’єр-міністр РФ Олександр Новак. “Відповідно до поточної ситуації на ринку, рішення про добровільне скорочення видобутку у розмірі 500 тис. барелів на добу діятиме до червня 2023 року […]
Національний банк України встановив вимоги щодо розкриття банками інформації про зв’язки клієнтів з Росією. Про це йдеться у повідомленні НБУ. Наголошується, що тепер НБУ має право звернутися до банку з окремим запитом для отримання відомостей про виявлені зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою-агресором. Зокрема, згідно з постановою НБУ, банки мають збирати інформацію про клієнтів, які: […]
Європейська сталеливарна асоціація (EUROFER) виступила за посилення санкцій проти експорту російської металопродукції та залізорудної сировини до Євросоюзу. Про це заявив у Мілані генеральний директор EUROFER Аксель Еггерт під час панельної дискусії щодо майбутнього України та внеску Італії у відновлення країни, повідомляє компанія Метінвест. “Я обговорював санкції проти експорту російської сталі та сировини до ЄС з українським бізнесом […]
Найбільший швейцарський банк UBS купує банк Credit Suisse, який опинився у складному фінансовому становищі. Сума цієї угоди щодо поглинання становила 3 млрд швейцарських франків ($3,24 млрд). “За умовами угоди, яка включала всі акції, акціонери Credit Suisse отримають одну акцію UBS за кожні 22,48 акції Credit Suisse, що дорівнює 0,76 франка ($0,82 – ред.), на загальну […]
В обмінних пунктах України у понеділок, 20 березня, курс долара у продажу зріс на п’ять копійок до 38,95 гривні за долар. Курс євро зріс на 10 копійок до 41,2 гривні за євро. На готівковому ринку середній курс долара в Україні складає: купівля – 38,3 грн (38,25 – 17 березня) продаж – 38,95 грн (38,9 – […]
Курс Bitcoin уперше з 12 червня 2022 року перевищив позначку 28 000 доларів. Про це свідчать дані криптовалютної біржі CoinGecko. За останні 24 години максимальна вартість криптовалюти становила 28 509 доларів, а мінімальна – 27 081 долара. Добове зростання тановило 4,2%, а тижневе – 27,9%. До 12:12 понеділка Bitcoin торгується на рівні 28 400 доларів. […]
Відома американська компанія повідомила про нове велике придбання. Мова йде про виробника WiFi-роутерів Eero. Відомо, що сума буде загалом не маленькою, але точні цифри угоди не розголошуються. За відомостями The Wall Street Journal, два роки тому майже 100 мільйонів доларів було залучено розробником розумних роутерів. Оцінка Eero в 2016 році дорівнювала – 251 млн доларів. […]
ДаліЗ 3 лютого «Укрзалізниця» запускає послугу доставки ручної поклажі. Як говориться в повідомленні прес-служби УЗ, послуга буде надаватися в пілотному режимі в трьох поїздах. Механізм надання послуги будуть відпрацьовувати на вокзалах Київ-Пасажирський, Дніпро, Львів, Харків-Пасажирський і в поїздах № 79 / 80 Дніпро – Київ – Дніпро, № 92 / 91 Львів – Київ – […]
ДаліАнтимонопольний комітет України має намір покарати державне підприємство «Національні інформаційні системи» за зловживання монопольним становищем при наданні доступу до державних реєстрів. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомила Агия Загребельського – державний уповноважений АМКУ. Згідно із заявою, відповідну заяву про розгляд справи було підписано в понеділок, 12-го червня. Передумовою до втручання українського […]
ДаліDomain Holdings Australia Ltd назвали Джейсона Пеллегріно як головного керуючого і виконавчого директора у вівторок. Пеллегріно повноцінно займе свою посаду в серпні після того, як чинний СЕО Ентоні Каталано пішов у відставку в січні цього року. Нік Феллон продовжить обіймати посаду тимчасового виконувача обов’язків головного виконавчого директора Domain Holdings Australia Ltd, поки на посаду не […]
ДаліКапіталізація компанії Apple наблизилася до позначки 3 трлн доларів. Про це повідомляє CBS News. На торгах сьогодні акції компанії подорожчали на 1%, внаслідок чого капіталізація корпорації досягла 2,96 трлн доларів. Тепер Apple знаходиться за крок від того, щоб стати першою компанією США, капіталізація якої досягне 3 трлн доларів. Як зазначає канал, вартість корпорації перевищить ВВП таких […]
ДаліРада директорів агропромхолдинга «Астарта» 18 лютого 2019 року одержала від Kopernik Global Investors LLC (США) повідомлення про збільшення частки. «14 лютого 2019 року в результаті операції з купівлі 12 947 акцій в статутному капіталі Astarta Holding NV, частка Kopernik Global Investors LLC в статутному капіталі компанії і в загальній кількості голосів на загальних зборах збільшилася […]
Далі5 років тому компанія S&P Investment Risk Management Agency запустила юридичний портал Lawyer.ua. Він проектувався як інноваційна онлайн-платформа для комунікації юристів і всіх, хто потребував правової допомоги. Тепер фахівці можуть ефективно надавати юридичні послуги, працюючи в персональних онлайн-кабінетах, а клієнти — оперативно отримувати кваліфіковану юридичну допомогу. Нині Lawyer.ua виріс у масштабний портал, на якому зареєстровано […]
ДаліУ контексті сучасних внутрішньополітичних подій прибутки українського бізнесу на міжнародному ринку значно впали. Аналізуючи основні тенденції розвитку економіки Східної та Центральної Європи, фахівці мультинаціональної мережі консалтингових компаній Delottie відзначили, що за останній рік перелік українських корпорацій, що потрапляють до «Топ-500» скоротився майже вдвічі. Отже: якщо в середині 2014 року в рейтингу можна було відшукати близько […]
ДаліЗ 2015 по вересень 2018 року Україна експортувала продукції п’яти найбільших товарних груп на $112 млрд. З них $42 млрд пішли у офшори. Потенційно це обсяг “схемного експорту” для ухилення від податків. Організація з економічного розвитку та співробітництва оцінює щорічні втрати від розмивання податкової бази у 4-10% сукупних податкових надходжень за рік у всьому світі. […]
ДаліАмериканські Держдеп, Мінфін і Міненерго дали зрозуміти європейським компаніям, причетним до будівництва російського газопроводу, про серйозність намірів. Сполучені Штати посилили тиск на європейських підрядників, задіяних у будівництві газопроводу Північний потік-2. Про це повідомила газета Die Welt. Зазначається, що чиновники з Держдепу, Мінфіну і Міненерго почали проводити двосторонні відеобесіди з компаніями з європейських країн, причетними до […]
ДаліІнвестиційний фонд Cascade Віталія Хомутинника створив окремий напрямок для інвестицій у високотехнологічні швидкозростаючі компанії. Про це Хомутинник повідомив в Facebook. За словами підприємця, сьогодні в світі є дуже багато нових технологічних компаній, які ще маловідомі, але мають високий потенціал стати лідерами в різних сферах, витісняючи традиційні бізнеси. “Саме тому з’явилася ідея створити окремий напрямок Cascade […]
ДаліНа тлі повідомлень про перший підтверджений випадок штаму коронавірусу Омікрон у США основні американські біржові індекси обвалилися. Про це свідчать дані Нью-Йоркської фондової біржі. Так, на момент закриття торгів промисловий індекс Dow Jones знизився на 1,3%, індекс 500 найбільших американських компаній S&P 500 – на 1,2%, індекс електронної біржі Nasdaq – на 1,8%. Крім того, на 1,62%, до […]
ДаліРинок київської нерухомості поповнився новими пропозиціями. На початку вересня стартував продаж відразу в декількох новобудовах: ЖК Tetris Hall (КАН), РК Spas Sky (Укрбуд), РК FreeDom, ЖК «Деміївка» (Інтергал-буд), РК «Оберіг-2», ЖК «Чарівне місто» і ЖК «Злагода». Більшість проектів належать Укрбуду. Забудовники пропонують нерухомість різного рівня презентабельності: від квартир VIP-класу до економ-варіантів. Очікувано, що найдорожча житлова […]
ДаліСтало відомо, що через систему електронних торгів ProZorro було проведено вже 150 вдалих аукціонів дрібної приватизації. Підрахунок експертів показав, що станом на початок жовтня, було оголошено більше 700 аукціонів з стартовою ціною 841 мільйонів гривень. Про це було сказано на головній сторінці ProZorro. Всі вдалі торги малої приватизації, мають подарувати своїм організаторам більше 170-ти мільйонів […]
ДаліНа сервісі YouTube відтепер будуть блокуватися ролики, в яких йдеться про перевагу одних людей над іншими. Про зміну правил повідомляється в блозі сервісу. Під заборону потрапили ролики, що виправдовують “дискримінацію, сегрегацію або ізоляцію за такими ознаками, як вік, стать, раса, каста, релігія, сексуальна орієнтація або статус ветерана”. Під заборону потрапляють і відеоролики, які пропагують націоналістичні […]
ДаліРосійський газовий монополіст Газпром знову зменшив обсяг добового транзиту у вівторок після деякого зростання у понеділок. “Заявка Газпрому на транзит газу через Україну становить 51 млн куб. м після 62,5 млн куб. м у понеділок і 51 млн куб. м на вихідних… Вона вдвічі нижча за рівень бронювання за довгостроковим контрактом (109 млн кубометрів на […]
Далі