Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку

Новини

Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку

05.02.2021 Новини
 • Компанія Lenovo демонструє рекордні показники виручки, доходу до сплати податків та чистого прибутку другий квартал поспіль.
 • Виручка групи компаній зросла на 22% та сягнула $17,2 млрд.
 • У третьому кварталі дохід до сплати податків склав $591 млн і зріс на 52% рік до року.
 • У всіх основних бізнес-напрямах компанія продемонструвала зростання як виручки, так і чистого прибутку рік до року.
 • Lenovo Group оголошує про організаційні зміни задля реалізації стратегії, орієнтованої на послуги та трансформацію.

Київ, 4 лютого 2021 р. — Компанія Lenovo Group звітує про рекордну виручку у третьому кварталі, яка склала $17,2 млрд та збільшилась на 22% рік до року. Основні бізнес-підрозділи компанії повідомляють про розвиток — завдяки цьому Lenovo демонструє рекордні показники другий квартал поспіль. Дохід до сплати податків зріс на 52% рік до року та сягнув $591 млн. Чистий прибуток також зріс на 53% та досяг $395 млн. Постійний розвиток компанії Lenovo забезпечує інноваційний портфель продуктів, який швидко адаптується до вимог “нової реальності” щодо роботи, навчання й розваг вдома. Інвестиції у трансформацію відкриватимуть нові можливості для довгострокового зростання. Базовий прибуток на акцію за третій квартал склав $3,31 цент (25,66 центів HK$).

«Рекордні показники у третьому кварталі — відображення нашого інноваційного портфоліо продуктів і досконалої операційної діяльності, що забезпечує розвиток усіх бізнес-напрямів компанії, — прокоментував Ян Юаньцін (Yang Yuanging), Голова ради директорів і генеральний директор Lenovo. — 2020 був складним роком, який значно змінив наш світ. Lenovo швидко відреагувала на вимоги ринку, нові тенденції у сфері праці й способу життя та досягла гарних результатів. Тепер, коли ми бачимо результати інвестицій у трансформацію, ми продовжуватимемо розвивати інновації, сервіси та продукти, впроваджувати “розумні” технології в різних сферах та забезпечувати сталий розвиток».

Бізнес-прогноз та економічні перспективи

Виклики 2020 року впливатимуть на бізнес у новому році, зокрема геополітична невизначеність, дефіцит компонентів у зв’язку з високим попитом, пандемія COVID-19. Втім, компанія Lenovo бачить позитивні перспективи на 2021 рік. “Нова норма” роботи, навчання та розваг із дому забезпечить довгострокове зростання попиту на пристрої та сформує вимоги до хмарних й інфраструктурних рішень.

Огляд бізнес-групи

Підрозділ Intelligent Devices Group (IDG) тримає лідерські позиції розвитку. Група PC and Smart Devices (PCSD) другий квартал поспіль демонструє рекордні показники. Виручка підрозділу сягнула $14 млрд, що на 27% більше рік до року. Група звітує про рекордний дохід до оподаткування — $925 млн, на 35% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, а також про маржу прибутку на рівні 6,6%. Високі результати забезпечила швидка адаптація до мінливих потреб клієнтів у період “нової норми” роботи, розваг та навчання з дому. Компанія зосередилась на інноваціях, що дозволило посісти перше місце у світі з виробництва ПК. Завдяки цьому Lenovo — лідер на світовому ринку ПК із рекордною часткою 25,3%.

Компанія демонструє високі показники по регіонах. Північна Америка показала зростання у 60% рік до року, а перше місце за часткою ринку вперше посів регіон Європи, Близького Сходу та Африки (EMEA). Азійсько-тихоокеанський регіон підвищив рентабельність до нового рекорду, а Китай збільшив поставки на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Бізнес-група прогнозує, що ринок ПК зростатиме. Останні дані IDC підтвердили, що загальний об’єм ринку в 2020 році перевищив 300 мільйонів одиниць. У компанії переконані, що робота, навчання та розваги з дому стимулюватимуть клієнтів мінімізувати спільне використання та обирати один пристрій для кожної людини, тож попит на ПК, планшети та “розумні” гаджети зростатиме. Компанія триматиме фокус на інноваціях та нових потребах клієнтів, а також підвищуватиме рівень операційної діяльності, щоб задовольнити високий попит на пристрої у майбутньому.

Другий підрозділ IDG, Mobile Business Group (MBG), звітує про двозначне збільшення квартальної виручки. Компанія не лише відновила рентабельність бізнес-напряму, але й досягла найвищого показника від моменту приєднання Motorola. Завдяки партнерству з операторами мобільного зв’язку, а також розвиненому портфелю пристроїв, MBG продемонструвала двозначне і тризначне зростання у Європі та Азії відповідно. Компанія надалі покращуватиме пристрої та впроваджуватиме інновації 5G для успішного зростання напряму.

Підрозділ Data Center Group (DCG) звітує про рекордну виручку в $1,63 млрд, що стало можливим завдяки всебічному розвитку, та про підвищення рентабельності майже на один пункт рік до року. Напрями постачання хмарних послуг Cloud Service Provider, підприємств, малого і середнього бізнесу Enterprise and SMB business у річному обчисленні показали значне зростання на ринку. Виручка Enterprise and SMB business сягнула $1 млрд — це найвищий показник за останні три роки. Підрозділ систем зберігання даних Storage показав рекордну виручку й перевершив ринковий прогноз на 11 пунктів. Сегмент програмно-визначеної інфраструктури (Software Defined Infrastructure) також досяг найбільшого зростання виручки. Інфраструктуру як послугу TruScale (TruScale Private Cloud Infrastructure-as-a-Service) від Lenovo у поєднанні з корпоративним хмарним рішенням від SAP (HANA Enterprise Cloud) добре прийняли клієнти, що сприяє стабільному попиту. Водночас підрозділ тримає лідерську позицію в ТОП-500 суперкомп’ютерів. У майбутньому компанія планує задовольнити зростаючий попит на технологію гібридної хмари (Hybrid Cloud) та ІТ-інфраструктуру. Це дозволить Lenovo зростати, перевершуючи очікування ринку й збільшуючи рентабельність.

Підрозділ Intelligent Transformation прогресує — загальна виручка по рахунках від програмного забезпечення та послуг зросла на 36% показавши новий рекорд ㅡ майже $1,4 млрд, що складає понад 8% загального доходу Lenovo Group. Компанія показала зростання рік до року в напрямах доданих послуг і програмного забезпечення (Attached Service and Software), а також керованих послуг (Managed Service) і рішень (Solutions Services) майже на 26%, 73% та 49% відповідно. Сервіс “пристрій як послуга” (Device-as-a-Service) показав двозначне зростання (74%) у річному обчисленні. Крім того, виручка сегменту електронної комерції E-commerce зросла майже на 45% порівняно з аналогічним періодом минулого року та продовжила встановлювати нові рекорди. Ці неабиякі результати демонструють важливість інтелектуальної трансформації в процесі зростання Lenovo Group. Компанія планує й надалі використовувати свій досвід та можливості для створення “розумного” виробництва й освіти та смарт-рішень у галузі охорони здоров’я.

Нова організаційна структура на 2021/2022 фінансовий рік

Компанія Lenovo оголошує нову організаційну структуру, розроблену для капіталізації трансформації Lenovo Group за рахунок послуг. З 1 квітня 2021 року Lenovo об’єднає команди з надання послуг і рішень, а також можливості всієї компанії, щоб сформувати окрему організацію ㅡ  групу рішень і послуг Solutions & Services Group. SSG сприятиме перетворенню компанії, пропонуючи додаткові рішення через “розумні” вертикалі, додані й керовані послуги та “пропозиції як послуги”, включаючи DaaS та Truscale™.

Тепер бізнес Lenovo буде розділений на три основні напрями, що відповідають 3S-стратегії компанії: “розумний” Інтернет речей (Smart IoT), смарт-інфраструктура (Smart Infrastructure) та “розумні” вертикалі (Smart Verticals). З 1 квітня 2021 року Lenovo Group матиме наступну структуру:

 • IDG (Intelligent Devices Group) буде сфокусована на Smart IoT;
 • ISG (Infrastructure Solutions Group, раніше була DCG (Data Center Group), орієнтована на Smart Infrastructure;
 • SSG (Solutions & Services Group) працюватиме над Smart Verticals&Services.

На глобальному рівні IDG очолить Лука Россі (Luca Rossi), який виконує обов’язки старшого віцепрезидента (SVP) та президента PCSD у регіоні Європи, Близького Сходу та Африки (EMEA) й Латинської Америки. ISG і надалі очолюватиме Кірк Скауген (Kirk Skaugen). Нещодавно створену глобальну групу Lenovo Solutions&Services Group (SSG) очолить Кен Вонг (Ken Wong), який нині SVP і президент PCSD Азіатсько-тихоокеанського регіону.

Торгові організації Lenovo на ринках у всьому світі поділять на підрозділи за географічною ознакою на китайський China Geo та Міжнародну організацію продажів International Sales Organization, що забезпечить більше синергії та ефективності між бізнес-групами. Першу очолить Лю Цзюнь (Liu Jun) (зараз EVP та Президент IDG у Китаї), а другу — Метью Зелінськи (Matt Zielinski), який нині SVP та Президент PCSD регіону Північної Америки. Всі п’ять лідерів груп будуть підпорядковані безпосередньо Ян Юаньціню (Yang Yuanging) та засідатимуть у Виконавчому комітеті Lenovo (LEC).

Джанфранко Ланчі (Gianfranco Lanci), корпоративний президент та головний операційний директор (COO) Lenovo, оголосив про свої плани покинути компанію з вересня 2021 року. До цього часу він виконуватиме обов’язки президента та COO Lenovo Group і відповідати за глобальні ділові операції компанії в усіх бізнес-групах та торгових організаціях.

Довідка

3 квартал 2020 фінансового року Lenovo тривав із 1 жовтня по 31 грудня 2020 року.

Про компанію Lenovo:

Компанія Lenovo – світовий лідер у розробці та виробництві інноваційних технологічних рішень для дому та бізнесу. Lenovo – це стартова точка багатьох відкриттів для кожного.

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) – технологічна компанія з капіталізацією 50 млрд доларів США, що має представництва у 180 країнах. Lenovo входить до переліку найбільших міжнародних компаній Fortune Global 500, у якому в 2020 році посіла 224 місце. Утримуючи лідерські позиції протягом багатьох років, Lenovo надає всьому світу надійні, високоякісні, безпечні продукти й послуги, серед яких смартфони (в тому числі бренд Motorola), планшети, ПК (включаючи ігрову лінійку Legion та відомі бренди ThinkPad, YOGA), робочі станції, пристрої AR/VR, а також розумні рішення для дому та офісу. Рішення, розроблені Lenovo для центрів обробки даних нового покоління (ThinkSystem, ThinkAgile), створюють обчислювальні потужності та можливості, що змінюють бізнес і суспільство.

Lenovo працює над тим, щоб надихати всіх та будувати розумне майбутнє, де кожен може процвітати.

Підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Instagram. Інформація про компанію та продукцію також представлена на сайті Lenovo.ua.

Інші статті на цю тему

 • 2780752
  Новини

  Нацбанк збільшив продаж валюти на 40%

  Національний банк України протягом робочого тижня з 28 листопада по 2 грудня купив на міжбанківському валютному ринку 6,6 млн доларів і продав 569,32 млн доларів. Негативне сальдо інтервенцій склало 562,72 млн доларів. Про це свідчать дані на сайті регулятора. НБУ на 40,1% збільшив продаж валюти порівняно з минулим тижнем, коли було продано 401,52 млн доларів. Всього […]

 • 1287a1d imgonline com ua resize nfk2b2exp2rrjxrl
  Новини

  Ціна на нафту закріпилася нижче за 80 доларів

  Світові ціни на еталонні сорти нафти продовжують суттєве зниження і вже закріпилися лише на рівні нижче за 80 доларів за барель. Про це свідчать дані торгів. Так, вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent з постачанням у лютому на лондонській біржі ICE Futures впала на $1,51 (-1,90%) – до $77,84 за барель. Своєю чергою, ф’ючерси на […]

 • 1200 0 1651441605 4449
  Новини

  Азовсталь просить запровадити санкції проти росіян-крадіїв

  Металургійний завод Азовсталь звернувся з листом до Офісу президента із закликом накласти санкції на компанії та осіб, причетних до крадіжки з Маріуполя української металопродукції. Про це йдеться у листі заводу. Зокрема, Азовсталь просить запровадити санкції проти російської компанії Керуюча компанія Река-Море, зареєстрованої в Ростові-на-Дону, її керівника Геннадія Арустамова, а також проти компанії Крамбол плюс та […]

 • 5fe107ba6d428 20201221153310 1632 1200
  Новини

  Мінекономіки поновило дані по спаду ВВП

  Міністерство економіки повернулося до початкового прогнозу падіння реального валового внутрішнього продукту України в цьому році на 32-33,5% через російську атаку на енергетичну інфраструктуру. Об цьому сказала перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко на брифінгу. За її словами, “абсолютно очевидно”, що макропрогноз повинен бути змінений і відкоригований. «Ми на початку року передбачали, що падіння економіки […]

 • 2786953
  Новини

  SCM за 9 місяців сплатила 60 млрд грн податків

  За 9 місяців 2022 року українські підприємства інвестиційної групи SCM сплатили до державного та місцевих бюджетів 60,2 млрд грн податків та зборів. Про це повідомляє прес-служба SCM. Українські підприємства групи сплатили 57,3 млрд грн податків та зборів до бюджетів усіх рівнів (49 млрд грн до держбюджету, 8,3 млрд грн – до місцевих). Ще 2,8 млрд грн […]

 • xyqdlh c1200x630x50px50p c1200x630x50px50p a2c448b592a94210840440c137e98649
  Новини

  Airbus повністю відмовиться від використання титану з Росії

  Одна з найбільших авіабудівних компаній у світі – європейська Airbus – має намір повністю відмовитись від закупівель титану в Росії. Про це повідомляє Reuters. “Що стосується титану, то ми перебуваємо в процесі розриву (зв’язків – ред.) з Росією. Це питання місяців, а не років. Я не можу назвати вам точну дату, це складний процес із сертифікацією і […]

 • zerno 30
  Новини

  Україна за півроку продала 18 млн. тонн зерна

  Україна з початку 2022/2023 маркетингового року (МР, липень-червень) та станом на 2 грудня експортувала 18,08 млн тонн зернових культур. Про це свідчать дані Міністерства аграрної політики та продовольства. Вказано, що темпи експорту зернових з початку поточного МР на 29,84% нижчі за показники аналогічного періоду минулого МР (з 1 липня 2020 року по 2 грудня 2021 […]

 • original
  Новини

  Молдова вперше отримала газ через Трансбалканський газопровід

  Молдова в тестовому режимі вперше імпортувала природний газ Трансбалканським газопроводом у зворотному напрямку – з півдня на північ. Про це повідомило місцеве видання NewsMaker з посиланням на компанію Energocom. Вказано, що у тестовому режимі було імпортовано 4,3 млн кубометрів газу Трансбалканським трубопроводом у зворотному напрямку. “Раніше Трансбалканський коридор працював лише з півночі на південь, але тепер вперше […]

Читайте також

Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Дрони Samsung незабаром можуть стати реальністю

Компанія отримала ще один патент в цій галузі Компанія Samsung, судячи з усього, серйозно має намір вийти на ринок дронів. Коли це трапиться, неясно, але сьогодні стало відомо про чергове патенті корейського гіганта, що стосується дронів. Вперше про такі патенти стало відомо ще навесні, так що можна говорити про те, що Samsung не кинула цю […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

У Зеленського прокоментували рішення суду про звільнення глави НАБУ Ситника

В Офісі президента заявили, що рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) щодо звільнення директора НАБУ Артема Ситника не можна вважати остаточним, оскільки воно буде оскаржене. Про це у вівторок, 27 жовтня, повідомляє прес-служба Офісу президента. У президента також відзначили, що будь-які розбіжності навколо антикорупційних органів не повинні вплинути на незалежність антикорупційної інфраструктури. В ОП також […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Сергій Тігіпко купує велику лізингову компанію

Банкір Сергій Тігіпко має намір купити компанію Український лізинговий фонд. Про це пише FinClub посилаючись на обізнані джерела у фінансових колах. Повідомляється, що угода не закрита, але сторони вже прийшли до згоди. В ТАСкомбанку, що належить Тігіпко, не змогли офіційно підтвердити покупку компанії. В Українському лізинговому фонді запевнили, що в разі зміни власника, робота з […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Норвежці побудують в Україні вітропарки на 700-800 МВт

Будівництво планують розпочати в наступні 6-9 місяців. Норвезька компанія NBT збирається побудувати вітрової енергокомплекс в Україні, в Запорізькій області. Потенціал проекту оцінюють у 700-800 МВт вітрових потужностей. Про плани на будівництво оголосив генеральний директор NBT ПАР Вікен під час засідання Національної інвестиційної ради України в Давосі. Будівництво планують розпочати в наступні 6-9 місяців, зараз компанія […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Аграрії одержали 116,8 млн. грн. державної компенсації за придбану через Ощадбанк вітчизняну сільгосптехніку

З початку 2018 року 1023 клієнти Ощадбанку – агропромислові підприємства скористались перевагами однієї з урядових програм підтримки АПК. Вони придбали через Ощадбанк 1903 одиниці сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва на загальну суму 476 млн. грн. та отримали 116,8 млн. грн. державної компенсації. Ще 468 клієнтів очікують компенсацію на загальну суму 39,5 млн. грн. Їх заявки банк вже передав до міністерства АПК. За умовами урядової програми з […]

Далі
UTC Raytheon Optimized
Новини

Raytheon і United Technologies оголосили про злиття

Одні з провідних компаній військово-промислового комплексу США Raytheon і United Technologies (UTC) домовилися про злиття. Про це йдеться в опублікованому в неділю спільному прес-релізі підприємств. “Raytheon і United Technologies уклали угоду про об’єднання на паритетних засадах, – наголошується в повідомленні. – В результаті угоди буде створено провідного постачальника технологічно просунутих систем для ряду стрімко зростаючих […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Економіст попередив про високий ризик дефолту для України

Без нових позик від МВФ та ЄС Україна буде змушена оголосити дефолт. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці Андрій Новак, голова Комітету економістів України. Новак зазначив, що у найближчі три роки держава має повернути зовнішнім та внутрішнім кредиторам 25 мільярдів доларів боргу. Ця сума зіставна з річним бюджетом України. «Цього не витримає будь-яка країна, тому […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Boeing отримав в червні замовлення на поставку тільки одного літака

Американський концерн Boeing Co. в червні отримав тільки одне замовлення на поставку літака, що на вісім лайнерів менше, ніж в травні, повідомила компанія. Пандемія коронавірусу вдарила по світовим пасажирським автоперевезенням, в зв’язку з чим компанії обмежили закупівлі нової авіатехніки. З початку року Boeing отримав замовлення на поставку 59 літаків. У травні компанія отримала замовлення на […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Металурги звернулися до Зеленського через найбільшу кризу галузі

Українські металурги звернулися за допомогою до президента країни Володимира Зеленського через найбільшу кризу в історії галузі. Про це йдеться у відкритому листі ОП Укрметалургпром. “Сьогодні ГМК переживає найважчий стан за всю історію незалежності України. Це пов’язано з високими логістичними витратами та стрімким зростанням тарифів на залізничні перевезення в Україні (+141% для руди/вугілля/коксу та +70% для чорних […]

Далі
5d2f050865238
Новини

Мінфін збільшив продаж держоблігацій

Мінфін у ході розміщень облігацій внутрішньої держпозики 5 листопада залучив до держбюджету 3,139 млрд грн, у той час як на попередньому аукціоні 29 жовтня обсяг був 1,574 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба міністерства. Зокрема, Мінфін продав гривневі ОВДП: з погашенням 19.02.2020 р. на суму 311 664 млн грн, середньозважений рівень прибутковості склав 14,35% річних. […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Інвестиційні плани щодо створення агрокластера

Представники «Першого українського сільськогосподарського кооперативу» заявили про наміри створення агрокластера на базі 16 сільськогосподарських підприємств. У зв’язку із забезпеченням невеликих фермерських господарств можливістю користування елеваторами, сушками, під’їзними шляхами для транспортування продукції запланований інвестиційний проект зі створення кластера. Статистичні дані констатують реалізацію через кооперативи лише 2% агропродукції, що стало причиною для об’єднання, формування та розвитку кооперативів […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

РФ використовує газ для посилення свого впливу на Європу

Антимонопольний регулятор Європейського Союзу уклав угоду з «Газпромом». Варто відзначити, що дана угода не передбачає оплату штрафів російський газовим монополістом. Протягом семирічного розслідування, яке почалося з поліцейських обшуків в офісах компанії в десяти країнах, «Газпром» зіткнувся зі звинуваченнями в зловживанні впливом на ринку і завищенні цін. Нова угода збільшує обсяги газу, що поставляється для споживачів […]

Далі
97732208 041505844 1
Новини

Facebook уперше дав ученим доступ до своїх конфіденційних даних

При цьому вчені не отримають доступ до даних соцмережі за ті періоди, коли Facebook зазнавав найбільш гострої критики. Facebook уперше відкрив доступ до своїх конфіденційних даних групі вчених, повідомили в прес-службі компанії в понеділок, 29 квітня. Незалежна група з 60 учених, які представляють 30 академічних інститутів з 11 країн, отримає доступ до даних із січня […]

Далі
15
Аналітика

Ринок київської нерухомості: замітка для інвестора

Ринок нерухомості – один із тих, що найшвидше розвиваються, в умовах сучасної української економіки. Раніше, ми вже неодноразово торкалися цієї теми на сторінках LDaily, аналізуючи основні тенденції та надаючи читачам інформацію щодо юридичних аспектів оформлення взаємовідносин із забудовником у рамках спецрубрики від нашого журналу – “Будівельні афери“. Сьогодні ми пропонуємо ознайомитись з ринком київської нерухомості більш […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Металургійна компанія Posco інвестує $2 млрд у виробництво нових марок сталі

Південнокорейська компанія Posco інвестує 2 мільярди доларів у модернізацію виробництва сталі. Про це пресі повідомили представники підприємства – передає український інформаційний ресурс inventure. Згідно оновленої стратегії Posco, у майбутньому компанія має намір збільшити фінансування на розробку нових високоміцних марок сталі, а також – наростити виробництво літію. Окрім цього південнокорейський виробник планує інвестувати частину коштів у […]

Далі
original 1
Новини

ЄБРР виділить 450 млн євро на реконструкцію дороги Київ-Одеса

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) та уряд України в минулу п’ятницю в Лондоні підписали Меморандум про взаєморозуміння по проєкту реконструкції автодороги M05 Київ-Одеса в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях протяжністю 314 км, а також будівництва нової дороги в обхід Львова протяжністю 23 км. Про це повідомляється в прес-релізі ЄБРР. Меморандум підписали прем’єр-міністр України […]

Далі