Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку

Новини

Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку

05.02.2021 Новини
 • Компанія Lenovo демонструє рекордні показники виручки, доходу до сплати податків та чистого прибутку другий квартал поспіль.
 • Виручка групи компаній зросла на 22% та сягнула $17,2 млрд.
 • У третьому кварталі дохід до сплати податків склав $591 млн і зріс на 52% рік до року.
 • У всіх основних бізнес-напрямах компанія продемонструвала зростання як виручки, так і чистого прибутку рік до року.
 • Lenovo Group оголошує про організаційні зміни задля реалізації стратегії, орієнтованої на послуги та трансформацію.

Київ, 4 лютого 2021 р. — Компанія Lenovo Group звітує про рекордну виручку у третьому кварталі, яка склала $17,2 млрд та збільшилась на 22% рік до року. Основні бізнес-підрозділи компанії повідомляють про розвиток — завдяки цьому Lenovo демонструє рекордні показники другий квартал поспіль. Дохід до сплати податків зріс на 52% рік до року та сягнув $591 млн. Чистий прибуток також зріс на 53% та досяг $395 млн. Постійний розвиток компанії Lenovo забезпечує інноваційний портфель продуктів, який швидко адаптується до вимог “нової реальності” щодо роботи, навчання й розваг вдома. Інвестиції у трансформацію відкриватимуть нові можливості для довгострокового зростання. Базовий прибуток на акцію за третій квартал склав $3,31 цент (25,66 центів HK$).

«Рекордні показники у третьому кварталі — відображення нашого інноваційного портфоліо продуктів і досконалої операційної діяльності, що забезпечує розвиток усіх бізнес-напрямів компанії, — прокоментував Ян Юаньцін (Yang Yuanging), Голова ради директорів і генеральний директор Lenovo. — 2020 був складним роком, який значно змінив наш світ. Lenovo швидко відреагувала на вимоги ринку, нові тенденції у сфері праці й способу життя та досягла гарних результатів. Тепер, коли ми бачимо результати інвестицій у трансформацію, ми продовжуватимемо розвивати інновації, сервіси та продукти, впроваджувати “розумні” технології в різних сферах та забезпечувати сталий розвиток».

Бізнес-прогноз та економічні перспективи

Виклики 2020 року впливатимуть на бізнес у новому році, зокрема геополітична невизначеність, дефіцит компонентів у зв’язку з високим попитом, пандемія COVID-19. Втім, компанія Lenovo бачить позитивні перспективи на 2021 рік. “Нова норма” роботи, навчання та розваг із дому забезпечить довгострокове зростання попиту на пристрої та сформує вимоги до хмарних й інфраструктурних рішень.

Огляд бізнес-групи

Підрозділ Intelligent Devices Group (IDG) тримає лідерські позиції розвитку. Група PC and Smart Devices (PCSD) другий квартал поспіль демонструє рекордні показники. Виручка підрозділу сягнула $14 млрд, що на 27% більше рік до року. Група звітує про рекордний дохід до оподаткування — $925 млн, на 35% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, а також про маржу прибутку на рівні 6,6%. Високі результати забезпечила швидка адаптація до мінливих потреб клієнтів у період “нової норми” роботи, розваг та навчання з дому. Компанія зосередилась на інноваціях, що дозволило посісти перше місце у світі з виробництва ПК. Завдяки цьому Lenovo — лідер на світовому ринку ПК із рекордною часткою 25,3%.

Компанія демонструє високі показники по регіонах. Північна Америка показала зростання у 60% рік до року, а перше місце за часткою ринку вперше посів регіон Європи, Близького Сходу та Африки (EMEA). Азійсько-тихоокеанський регіон підвищив рентабельність до нового рекорду, а Китай збільшив поставки на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Бізнес-група прогнозує, що ринок ПК зростатиме. Останні дані IDC підтвердили, що загальний об’єм ринку в 2020 році перевищив 300 мільйонів одиниць. У компанії переконані, що робота, навчання та розваги з дому стимулюватимуть клієнтів мінімізувати спільне використання та обирати один пристрій для кожної людини, тож попит на ПК, планшети та “розумні” гаджети зростатиме. Компанія триматиме фокус на інноваціях та нових потребах клієнтів, а також підвищуватиме рівень операційної діяльності, щоб задовольнити високий попит на пристрої у майбутньому.

Другий підрозділ IDG, Mobile Business Group (MBG), звітує про двозначне збільшення квартальної виручки. Компанія не лише відновила рентабельність бізнес-напряму, але й досягла найвищого показника від моменту приєднання Motorola. Завдяки партнерству з операторами мобільного зв’язку, а також розвиненому портфелю пристроїв, MBG продемонструвала двозначне і тризначне зростання у Європі та Азії відповідно. Компанія надалі покращуватиме пристрої та впроваджуватиме інновації 5G для успішного зростання напряму.

Підрозділ Data Center Group (DCG) звітує про рекордну виручку в $1,63 млрд, що стало можливим завдяки всебічному розвитку, та про підвищення рентабельності майже на один пункт рік до року. Напрями постачання хмарних послуг Cloud Service Provider, підприємств, малого і середнього бізнесу Enterprise and SMB business у річному обчисленні показали значне зростання на ринку. Виручка Enterprise and SMB business сягнула $1 млрд — це найвищий показник за останні три роки. Підрозділ систем зберігання даних Storage показав рекордну виручку й перевершив ринковий прогноз на 11 пунктів. Сегмент програмно-визначеної інфраструктури (Software Defined Infrastructure) також досяг найбільшого зростання виручки. Інфраструктуру як послугу TruScale (TruScale Private Cloud Infrastructure-as-a-Service) від Lenovo у поєднанні з корпоративним хмарним рішенням від SAP (HANA Enterprise Cloud) добре прийняли клієнти, що сприяє стабільному попиту. Водночас підрозділ тримає лідерську позицію в ТОП-500 суперкомп’ютерів. У майбутньому компанія планує задовольнити зростаючий попит на технологію гібридної хмари (Hybrid Cloud) та ІТ-інфраструктуру. Це дозволить Lenovo зростати, перевершуючи очікування ринку й збільшуючи рентабельність.

Підрозділ Intelligent Transformation прогресує — загальна виручка по рахунках від програмного забезпечення та послуг зросла на 36% показавши новий рекорд ㅡ майже $1,4 млрд, що складає понад 8% загального доходу Lenovo Group. Компанія показала зростання рік до року в напрямах доданих послуг і програмного забезпечення (Attached Service and Software), а також керованих послуг (Managed Service) і рішень (Solutions Services) майже на 26%, 73% та 49% відповідно. Сервіс “пристрій як послуга” (Device-as-a-Service) показав двозначне зростання (74%) у річному обчисленні. Крім того, виручка сегменту електронної комерції E-commerce зросла майже на 45% порівняно з аналогічним періодом минулого року та продовжила встановлювати нові рекорди. Ці неабиякі результати демонструють важливість інтелектуальної трансформації в процесі зростання Lenovo Group. Компанія планує й надалі використовувати свій досвід та можливості для створення “розумного” виробництва й освіти та смарт-рішень у галузі охорони здоров’я.

Нова організаційна структура на 2021/2022 фінансовий рік

Компанія Lenovo оголошує нову організаційну структуру, розроблену для капіталізації трансформації Lenovo Group за рахунок послуг. З 1 квітня 2021 року Lenovo об’єднає команди з надання послуг і рішень, а також можливості всієї компанії, щоб сформувати окрему організацію ㅡ  групу рішень і послуг Solutions & Services Group. SSG сприятиме перетворенню компанії, пропонуючи додаткові рішення через “розумні” вертикалі, додані й керовані послуги та “пропозиції як послуги”, включаючи DaaS та Truscale™.

Тепер бізнес Lenovo буде розділений на три основні напрями, що відповідають 3S-стратегії компанії: “розумний” Інтернет речей (Smart IoT), смарт-інфраструктура (Smart Infrastructure) та “розумні” вертикалі (Smart Verticals). З 1 квітня 2021 року Lenovo Group матиме наступну структуру:

 • IDG (Intelligent Devices Group) буде сфокусована на Smart IoT;
 • ISG (Infrastructure Solutions Group, раніше була DCG (Data Center Group), орієнтована на Smart Infrastructure;
 • SSG (Solutions & Services Group) працюватиме над Smart Verticals&Services.

На глобальному рівні IDG очолить Лука Россі (Luca Rossi), який виконує обов’язки старшого віцепрезидента (SVP) та президента PCSD у регіоні Європи, Близького Сходу та Африки (EMEA) й Латинської Америки. ISG і надалі очолюватиме Кірк Скауген (Kirk Skaugen). Нещодавно створену глобальну групу Lenovo Solutions&Services Group (SSG) очолить Кен Вонг (Ken Wong), який нині SVP і президент PCSD Азіатсько-тихоокеанського регіону.

Торгові організації Lenovo на ринках у всьому світі поділять на підрозділи за географічною ознакою на китайський China Geo та Міжнародну організацію продажів International Sales Organization, що забезпечить більше синергії та ефективності між бізнес-групами. Першу очолить Лю Цзюнь (Liu Jun) (зараз EVP та Президент IDG у Китаї), а другу — Метью Зелінськи (Matt Zielinski), який нині SVP та Президент PCSD регіону Північної Америки. Всі п’ять лідерів груп будуть підпорядковані безпосередньо Ян Юаньціню (Yang Yuanging) та засідатимуть у Виконавчому комітеті Lenovo (LEC).

Джанфранко Ланчі (Gianfranco Lanci), корпоративний президент та головний операційний директор (COO) Lenovo, оголосив про свої плани покинути компанію з вересня 2021 року. До цього часу він виконуватиме обов’язки президента та COO Lenovo Group і відповідати за глобальні ділові операції компанії в усіх бізнес-групах та торгових організаціях.

Довідка

3 квартал 2020 фінансового року Lenovo тривав із 1 жовтня по 31 грудня 2020 року.

Про компанію Lenovo:

Компанія Lenovo – світовий лідер у розробці та виробництві інноваційних технологічних рішень для дому та бізнесу. Lenovo – це стартова точка багатьох відкриттів для кожного.

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) – технологічна компанія з капіталізацією 50 млрд доларів США, що має представництва у 180 країнах. Lenovo входить до переліку найбільших міжнародних компаній Fortune Global 500, у якому в 2020 році посіла 224 місце. Утримуючи лідерські позиції протягом багатьох років, Lenovo надає всьому світу надійні, високоякісні, безпечні продукти й послуги, серед яких смартфони (в тому числі бренд Motorola), планшети, ПК (включаючи ігрову лінійку Legion та відомі бренди ThinkPad, YOGA), робочі станції, пристрої AR/VR, а також розумні рішення для дому та офісу. Рішення, розроблені Lenovo для центрів обробки даних нового покоління (ThinkSystem, ThinkAgile), створюють обчислювальні потужності та можливості, що змінюють бізнес і суспільство.

Lenovo працює над тим, щоб надихати всіх та будувати розумне майбутнє, де кожен може процвітати.

Підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Instagram. Інформація про компанію та продукцію також представлена на сайті Lenovo.ua.

Інші статті на цю тему

 • Газпром підвищив прогноз експортної ціни на газ
  Новини

  Газпром підвищив прогноз експортної ціни на газ

  Російський газовий монополіст Газпром збільшив оцінку середньої ціни експорту газу в далеке зарубіжжя на 2021 рік з нещодавніх $270 до $295-330 за тисячу кубометрів. Експерти відзначають, що оцінка у $295 є дуже консервативною. На основі поточних форвардних цін показник може становити $330 і вище. Середня експортна ціна 2021 року може бути ще вищою, якщо спотові котирування […]

 • Боррель не побачив порушень у газовому контракті Угорщини і РФ
  Новини

  Боррель не побачив порушень у газовому контракті Угорщини і РФ

  Газовий контракт між російським монополістом Газпромом та угорською енергетичною компанією MVM не порушує європейське законодавство. Про це сказав верховний представник Європейського Союзу у закордонних справах і політики безпеки Жозеп Боррель. “Країни-члени ЄС можуть вільно укладати двосторонні угоди. Наскільки мені відомо, в угоді між Угорщиною і Газпромом немає нічого протизаконного, нічого такого, що йшло б урозріз із європейським законодавством”, […]

 • Lego відмовиться від гендерних стереотипів у своїй продукції
  Новини

  Lego відмовиться від гендерних стереотипів у своїй продукції

  Данська компанія Lego оголосила, що буде усувати гендерні стереотипи в своїх іграшках. Зокрема, вона відмовиться від випуску наборів “для дівчаток” і “для хлопчиків”. Про це повідомляє The Guardian. У Lego розповіли, що до такого рішення їх підштовхнуло дослідження про те, як діти грають з тими чи іншими іграшками. З’ясувалося, що тоді як дівчатка однаково впевнено грають з […]

 • Ціна нафти побила багаторічний рекорд
  Новини

  Ціна нафти побила багаторічний рекорд

  У ході торгів у понеділок, 11 жовтня, ціна бареля нафти марки Brent зросла на 2% і склала $84,01. Такої позначки вона досягла вперше з жовтня 2018 року. Американська нафта WTI подорожчала на $1,62, до $81,3 – найвищої ціни з 2014 року, повідомляє Reuters. Відзначається, що нафта Brent стабільно дорожчає п’ятий тиждень поспіль, WTI – сьомий, відзначає […]

 • Транснаціональні корпорації з 2023 року мають сплачувати корпоративний податок за ставкою не нижче 15%
  Новини

  Транснаціональні корпорації з 2023 року мають сплачувати корпоративний податок за ставкою не нижче 15%

  Угоду про єдину ставку корпоративного податку мінімум у 15 відсотків уклали 136 держав, на яких припадає понад 90 відсотків світового ВВП. Домовленість спрямована на боротьбу з ухиленням від сплати зборів міжнародними корпораціями. Ініціативу підписали і ті країни, які спочатку були проти податкової реформи, наприклад, Угорщина, Ірландія та Естонія, які колись були зручними хабами для IT-гігантів. […]

 • Електроліз води. У ФРН роблять гас без нафти
  Новини

  Електроліз води. У ФРН роблять гас без нафти

  Для виробництва авіаційного палива в майбутньому не буде потрібна нафта. Екологічне паливо для літаків можна отримувати методом електролізу води, використовуючи поновлювані джерела енергії (ВДЕ) і з’єднуючи виділений водень з CO2, який утворюється при виробництві біогазу. Перспективність такої технології покликана довести першу в світі установку з випуску синтетичного авіаційного гасу в промислових масштабах. Її офіційне відкриття […]

 • НБУ нарахував “на руках” у населення до $35 млрд
  Новини

  НБУ нарахував “на руках” у населення до $35 млрд

  Збереження громадян України поза банківською системою оцінюються в $30-35 млрд. Таку оцінку дав голова Національного банку Кирило Шевченко в ході Київського економічного форуму. “Є різні оцінки “сірої” економіки. Ми в Нацбанку вважаємо, що це до 30% ВВП. Якщо говорити про обсяг заощаджень громадян України, які перебувають поза банківською системою після 2010 року, то він дорівнює […]

 • НБУ в 15 разів збільшив купівлю валюти на міжбанку
  Новини

  НБУ в 15 разів збільшив купівлю валюти на міжбанку

  Національний банк України протягом тижня року купив на міжбанківському валютному ринку 228 млн доларів. Водночас центробанк не продавав валюту на міжбанку. Так НБУ продовжив купувати валюту на міжбанку, він збільшив її в порівнянні з минулим тижнем (15 млн доларів) у 15 разів. Про це повідомляє НБУ. Загалом з початку року НБУ купив на міжбанку 1 904,70 […]

Читайте також

Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

США підвищать мита на літаки з ЄС

Американська влада в березні підвищить мита на імпортовані з ЄС літаки з 10% до 15%. Про це йдеться в заяві торгового представника США, опублікованій 14 лютого. “Сполучені Штати підвищують додаткові мита, які накладаються на повітряні судна з ЄС, з 10% до 15%, починаючи з 18 березня 2020 року”, – наголошується в заяві. При цьому, як […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

США виділили $1,2 млрд на британську вакцину від COVID-19

США виділили фармацевтичній компанії AstraZeneca 1,2 млрд доларів на розробку вакцини від коронавіруса COVID-19. Про це повідомили міністерство охорони здоров’я США і британсько-шведський концерн у четвер, 21 травня. Ці гроші дозволять прискорити розробку вакцини і забезпечити поставку мільйонів доз препарату в США. Вакцина, що розробляється AstraZeneca, знаходиться ще в тестовій стадії. За заявою концерну, компанія […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

ФБР веде розслідування проти Tesla

ФБР розслідує, чи знала компанія, що її плани стосовно швидкості виробництва Model 3 неможливо реалізувати. Федеральне бюро розслідувань веде розслідування щодо компанії Tesla. Як пише The Wall Street Journal, керівництво компанії підозрюють у наданні інвесторам недостовірних відомостей про графік виробництва нової моделі електромобіля Model 3. За даними видання, ФБР зв’язалося з колишніми співробітниками компанії, щоб […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Antonov Airlines відкриє представництво в Британії

Українська авіаційна компанія Antonov Airlines в 2017 році відкриє представництво в Великобританії – Dreamlifts Ltd. Про це повідомляє прес-служба вітчизняного авіахолдингу. Основний напрямок діяльності новоствореного підприємства – здійснення міжнародних вантажних перевезень. У рамках роботи команди Dreamlifts Ltd. на території  Об’єднаного Королівства будуть використовуватися літаки моделі Ан-124-100, вантажопідйомність яких становить 120 тисяч кілограм. Саме на технічні […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

«МЕТРО Кеш енд Кері Україна» стала членом Глобального договору ООН в Україні

«МЕТРО Кеш енд Кері Україна», як частина великого міжнародного рітейлера METRO AG, підтримує глобальні тенденції щодо збереження навколишнього середовища та прагне бути корисною для суспільства, впроваджуючи волонтерські, соціальні та екологічні ініціативи. Саме тому компанія ще раз засвідчує своє чітке бачення відповідального ведення бізнесу в усіх сферах своєї діяльності як на глобальному, так і на локальному […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Спростування новини про те, що Ростислав Шурма був звільнений з поста генерального директора «Запоріжсталі»

Інформуємо вас про те, що інформація, яка вийшла в інтернет-ЗМІ про звільнення Ростислава Шурми з поста генерального директора «Запоріжсталі» не відповідає дійсності. Ростислав Шурма є керівником комбінату і продовжує реалізацію поточних і стратегічних цілей, спрямованих на підвищення фінансової та операційної ефективності підприємства.

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Суд в РФ продовжив арешт активів Липецької фабрики Roshen

Суд в Москві продовжив арешт нерухомого майна і земельних ділянок Липецької кондитерської фабрики Roshen. Басманний суд Москви в черговий раз продовжив арешт нерухомого майна і земельних ділянок Липецької кондитерської фабрики Roshen, яка належить президенту України Петру Порошенко. Зазначено також, що арбітражні суди різних інстанцій скасували забезпечувальні заходи, які дозволяли раніше податковим органам здійснювати будь-які дії […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Бізнес-підсумки тижня від LDaily

Україна Як стало відомо з повідомлення прес-служби Глави держави, Президент України Петро Порошенко під час проведення П’ятого саміту Східного партнерства, який проходить в Брюсселі, провів ряд зустрічей з лідерами європейських країн і обговорив питання миротворчої місії ООН, економічного співробітництва та інтеграції України до енергетичного ринку ЄС . Від сьогодні право розслідування злочинів, які вчинені екс-президентами, […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Вакцину Moderna почали перевіряти. Її можуть схвалити в прискореному режимі

У Швейцарії розпочалася процедура прискореної перевірки вакцини Moderna – це дозволить схвалити препарат в прискореному режимі, якщо він пройде всі клінічні випробування. Про це повідомило агентство Reuters. «Swissmedic може отримати початкове уявлення про переваги і ризики вакцин-кандидатів до завершення досліджень. Це прискорює процес розгляду і в той же час зберігає той же рівень ретельної перевірки […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Блогери втратили підписників через збій в Instagram

Instagram-блогери втратили мільйони підписників. Це відбулося через масштабний збій у соціальній мережі. Проблеми в Instagram було помічено ще 12 лютого. Першим про це повідомив Джеймс Чарльз. Відомий YouТube-блогер втратив 500 000 підписників. Про втрату підписників заявило багато медійних людей, в їх кількості – Аріана Гранде, Селена Гомес. Згідно з даними Track Analytics, зірки втратили приблизно […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Дональд Трамп готується до допиту

Як стало відомо, президент Америки Дональд Трамп найближчим часом буде викликаний на допит у справі, яка отримала назву «російський слід» в зв’язку з впливом РФ на результати президентських виборів і змови передвиборчого штабу з Москвою. Про це повідомляє Washington Post. Спеціальний прокурор Роберт Мюллер в кінці минулого року зустрічався з юристами Дональда Трампа – Джоном […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Дарниця домоглася арешту рахунків посередника Борщагівського фармзаводу

Високий суд справедливості в Лондоні 19 березня задовольнив позов фармкомпанії Дарниця і наклав арешт на рахунки компанії, яка є посередником у закупівлях сировини у німецької компанії Farmaplant Fabrikation Chemischer Produkte GmbH для Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу. Ідеться про британську компанію Metabay Import/Export Limited, розповів РБК-Україна адвокат Дарниці, радник юридичної фірми Aequo Євген Левицький. За словами адвоката, суть спору […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Вплив чуток, або Як Apple капіталізацію втратив

У зв’язку з неоднозначними відгуками про представлені новинки компанії Apple, прогнозами низьких показників продажів, минулий тиждень став для компанії невдалим в плані показника ринкової вартості, тобто протягом тижня капіталізація компанії продемонструвала різке зниження і зафіксувала падіння на 43 мільярди доларів. Це стало найменшим показником, практично, за період у проміжку півтора останніх років. Видавництво Financial Times опублікувало […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Глава Міненерго розповів, де Westinghouse побудує нові енергоблоки

Меморандум між НАЕК Енергоатом і американською компанією Westinghouse передбачає будівництво енергоблоків на вже існуючих АЕС в Україні. Про це сказав міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді. “У підписаному меморандумі йдеться про побудову блока на Хмельницькій АЕС як пілотного проекту і потім про побудову ще чотирьох блоків на існуючих […]

Далі
Lenovo демонструє рекордні результати другий квартал поспіль завдяки стратегії сталого розвитку
Новини

Женевський автосалон вперше скасували через коронавірус

Швейцарський уряд ухвалив рішення про заборону проведення всіх масових заходів з більш ніж тисячею учасників через загрозу поширення коронавірусу, включаючи знаменитий Женевський автосалон. Заборона на проведення масових заходів вводиться негайно і діятиме, як мінімум, до 15 березня. Він може бути розширений у будь-який момент. В уряді вперше охарактеризували ситуацію в Швейцарії як особливу. Відзначається, що […]

Далі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com