Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи

Новини

Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи

10.11.2021 Новини

                                                                 ПОЄДНАТИ ДОРОГУ Й КОМФОРТ

Компанія Shell запускає новий кавовий бренд Shell Café у масштабах Центральної та Східної Європи (на зміну бренду Deli by Shell) — і як завжди на найвищому рівні обслуговування й якості продукту.

Концепція Shell Café, розроблена глобальною командою Shell, передбачає цілий комплекс заходів: від  приготування напоїв — і до нового рівня обслуговування та зручного облаштування територій АЗС. Ці заходи взаємно доповнюють один одного й спрямовані не тільки на оновлену продуктову лінійки, а й загалом на поширення культури споживання кави як дійства, як важливої частини повсякденного життя людини.

По-перше, це створення особливої лінійки напоїв, виготовлених на основі найякісніших сортів кави з різних країн походження. Для цього компанія Shell об’єдналася зі всесвітньо відомими експертами у приготуванні та обсмажуванні, щоб створити дві суміші обсмаженої кави власного бренду з високоякісних кавових зерен. Справжній гурман достойно оцінить, приміром, такий купаж:

— «Смак Південної Америки»: 80% арабіка, 20% робуста, багатий, насичений, відмінно збалансований зі смаком чорного шоколаду. Походження: Південно-Східна Азія, Центральна й Південна Америка;

— «М’який фруктовий смак»: 100% арабіка. Походження: Південна Америка.

По-друге, це врахування особливостей далекої подорожі: каву споживатимуть насамперед водії й пасажири, які перебувають у  дорозі. Тому на АЗС пропонуються відповідні умови обслуговування, навіть посуд, з якого, за потреби, можна поїсти на місці чи взяти страви із собою. Наприклад, клієнти можуть замовити напій у власну термочашку, завдяки чому їхня кава збережеться свіжою й гарячою впродовж годин.

По-третє, це облаштування затишних і зручних кав’ярень при АЗС, щоб клієнти  могли комфортно відпочити й розслабитися за філіжанкою запашного напою. І тут на станціях ураховується не тільки інтер’єр приміщень (зручне розташування меблів, гармонійна колірна гама з елементами оздоблення й декору, просторі зали), а й довкілля. Так, наприклад, в Україні терасакав’ярні АЗС 4221 у Білій Церкві безпосередньо на трасі Одеса-Київ  облаштована таким чином, щоб мандрівники могли сповна насолодитися красивим і заспокійливим видом на  чудове озеро.

По-четверте, на багатьох АЗС обладнуються зручні паркувальні місця, щоб водіям — навіть великотоннажних автівок і автобусів — було зручно зупинитися й разом із пасажирами відпочити в кав’ярні.

І по-п’яте, бренд кавової культури Shell Café передбачає не тільки цей популярний у світі напій, а й широкий гастрономічний ряд, який корисно й приємно доповнює відпочинок на АЗС. Наприклад, в меню Shell в Україні, заснованому на ідеї «кухні світу», були представлені такі види хот-догів, як «Баварія», «Мексика», «Нью-Йорк». А в оновленому асортименті з’явився новий продукт – ковбаска в беконі. Також відповідно до концепції «кухні світу» в меню пропонується й кесадилья, національна мексиканська страва. І команда Shell на цьому не зупиняється: відвідувачів чекає ще чимало приємних новинок у гастрономії й обслуговуванні.

ЧОМУ САМЕ КАВА?

Свого часу компанія Shell провела масштабне опитування серед клієнтів із п’яти європейських країн. І згідно з цим дослідженням, кава є однією з вагомих причин (якщо не брати до уваги власне заправляння автівок), чому водії зупиняються на АЗС. Це й не дивно, адже міцна якісна кава допомагає збадьоритися, та й загалом перепочити від поїздки.

Однак зупинитися «на каву» — це далеко не лише посмакувати запашний напій. Це також і фізично порухатися (адже тривале сидіння в автомобілі доволі виснажливе), та й загалом переключити свою увагу на щось інше, крім одноманітної дорожньої смуги. Ось ці всі потреби клієнтів й ураховано в концепції Shell Café: компанія Shell запускає цей бренд для того, щоб створити повністю новий кавовий досвід, і водночас щоб АЗС стали місцем, яке пропонує різноманітні зручності та сервіси й де можна повноцінно перепочити.

Таким чином, окрім цілком нової лінії якісної кави та інших продуктів, власне передбачено й облаштування кав’ярень і «кавових куточків». Це новий глобальний бренд Shell Group, який запущено в країнах Європи.

Проте насамперед — кава. Під час згадуваного вище опитування 10 000 споживачів поділилися своїми баченнями досконалого напою. Саме їхні думки й було взято до уваги при розробці нової концепції кав’ярень.

SHELL CAFÉ НАБИРАЄ ПОПУЛЯРНОСТІ В УКРАЇНІ

Як зазначив генеральний директор Shell Retail в Україні Петер Керекдярто: «Shell Café — це не просто кав’ярня, а трендове місце, де можна відпочити, підкріпитися смачними стравами, насолодитися авторським блендом кави. Саме каві ми приділили особливу увагу. Зазвичай у клієнтів досить високі очікування щодо цього напою на автозаправних станціях. Саме тому Shell Café створює новий підхід, що базується на високій якості кави, смачній їжі та унікальному досвіді».

Фотограф — Сергій Мотрій

В Україні перший заклад Shell Café, який цілком відповідає всім перерахованим вище характеристикам, відкрився в липні 2021 року на АЗС 4221, що в Білій Церкві (вул. Петра Запорожця, 377-А). Нові кафе вже працюють на АЗС 4044 (село Чайки на межі з Києвом, поруч виїзд на трасу Е-40 у бік Житомира) та АЗС 9101 (поблизу містечка Решетилівка Полтавської області на трасі Харків – Київ Е-40). У найближчі місяці оновлення відбудеться по всій мережі.

Примітно, що за часом у просуванні бренду Shell Café українці перебувають на перших місцях поруч зі своїми європейськими сусідами. І хоч  формат Shell Café є новим у Центральній та Східній Європі, однак, за словами Петера Керекдярто, його стрімкий розвиток в Україні — це лише питання найближчого часу.

Фотограф — Сергій Мотрій

АЗС Shell в Україні обладнані сучасними кавовими машинами, які дозволяють готувати ароматну каву з ніжною стійкою молочною піною. Запроваджено новий сорт кави Classic Grand Crema Rainforest Alliance, що відповідає європейським трендам і який ми будемо використовувати для приготування наших кавових напоїв.  Головна відмінність полягає в тому, що новий купаж містить зерна арабіки і робусти. Цей купаж із зерен темного обсмаження має багатий насичений смак, а додавання зерен робусти створює більш потужний смак та приємний аромат. Додатково ми оновили кавову карту з урахуванням європейських тенденцій, додали великі порції, щоб клієнти довше могли насолоджуватись смаком улюбленої кави в дорозі.

Фотограф – Сергій Мотрій

ЯК СПРАВИ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ СУСІДІВ

Shell Café відкриваються й найближчим часом відкриються в Чехії, Німеччині, Австрії, Швейцарії, Бельгії, Нідерландах, Франції, Люксембурзі, Польщі, Словаччині, Болгарії та Угорщині. У кожній європейській країні, в якій провадить діяльність Shell, відкриття Shell Café має свої особливості.

Так, в Угорщині, окрім упровадження нової лінії напоїв за розробленими купажами (у цій країні вони за назвами «Смак Південної Америки» та «Смак Африки»), Shell Café на території країни також пропонуватиме новий асортимент національних страв та інших напоїв.

Цікаві результати дослідження, проведеного маркетинговим агентством NMS. Воно показало, що під час тривалих поїздок (понад три години) більшість угорців періодично зупиняються на невелику перерву, і здебільшого на АЗС, щоб перепочити, підкріпитися й відновити сили. Головними показниками якості кави для них є країна походження й професійна кавоварка, яка дає можливість приготувати напій преміум-класу. Також вагоме місце посідає асортимент кави. Під час зупинки на АЗС надзвичайно важливе значення має привітність персоналу. Близько 60% опитаних угорців відповіли, що чемний персонал може сприяти спонтанному рішенню випити кави. Частота споживання кави в Угорщині відповідає частоті заправки автівок, а це свідчить про значний потенціал, щоб зробити АЗС місцем для короткої перерви на каву. До того ж дві третини опитаних клієнтів вважають за краще випити кави на АЗС і водночас перепочити. Також опитування за 2020–2021 роки свідчать, що угорці нарешті повертаються до тих звичок, які мали до пандемії, і починають більше подорожувати. Якщо у квітні 2020 року 40% респондентів відповіли, що планують менші витрати на подорожі та відпочинок, то вже в березні 2021-го майже 40% респондентів заявили, що таки планують подорожі в межах країни, а 20% висловили намір поїхати за кордон.

Загалом концепція Shell Café доступна на 129 автозаправних станціях Shell на всій території Угорщини.

Дещо «продуктивніша» ситуація в Польщі: у цій країні Shell Café відкрито на 237 автозаправних станціях Shell, на яких пропонують розроблені компанією купажі кави під назвами «Еспресо» й «Лунго/Американо». І в цій країні теж є доволі цікаві статистичні «кавові» дослідження. Так, за результатами опитування SW Research, проведеного компанією Shell Польща серед 1000 споживачів кави, 86% із них п’ють цей напій щодня, а 26% — тричі на день, при цьому 40% споживають зранку (з 6 до 10 години). Більшість поляків п’ють каву, щоб насолодитися ароматом (62%), збадьоритися (48%), або ж це вже як звичка (43%). Цікаво, що 80% «кавоманів» п’ють каву за межами дому під час прогулянок, а 41% із них купують напій на АЗС. 46% респондентів свідчать, що для цього відвідують станції щонайменше раз на тиждень. Для 78% учасників опитування найважливішим показником якості кави є аромат, для 76% — смак, а для 37% — якість зерна. Як бачимо, тут особливої ваги набуває процес приготування кави, саме тому працівники проходять навчання на бариста в спеціалізованій академії у Варшаві — Shell Café Academy.

У Чехії діяльність Shell Café вже доступна на 168 зі 180 АЗС компанії Shell. Залежно від розміру та розташування станцій, клієнтам доступні різні формати продажу кави: від повноцінних кав’ярень — до «кавових куточків», де клієнти можуть придбати свіжозмелену каву на виніс. Усі точки продажу оснащені найсучаснішими кавовими машинами. Також відвідувачі чеських АЗС Shell можуть насолодитися свіжоприготовленими фірмовими стравами з гриля, багетами, ролами й паніні. Особливо популярні в країні хот-доги, які отримали нагороду «Česká chuťovka» («Чеська закуска») і знак якості dTest.

SHELL CAFÉ МОЖЕ СТАТИ ПРИКЛАДОМ ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ

Як бачимо, Shell Café — це цілком новий бренд концептуальних магазинів-кав’ярень і високоякісної кави. Це також прагнення Shell змінити призначення автозаправних станцій, яке практикувалося донині: із місця тільки для заправки — на своєрідний локус, який надає широкий спектр роздрібних послуг, комфортне обслуговування і можливість повноцінно відпочити.

У країнах Європи Shell Café замінює собою нинішню торгову марку роздрібної торгівлі Deli by Shell та пропонує два фірмові купажі кави, розроблені всесвітньо відомими кавовими експертами та майстрами обсмажування, а в Україні, відповідно, продовжує розвиток оновленого бренду Shell Café.

Бренд Shell Café повністю відповідає найвищим стандартам відповідальності та етики, а всі сорти кави сертифіковано відповідно до Rainforest Alliance Certified™. Варто зазначити, що сертифікат «Тропічний ліс»,  підтверджує, що зерна поставляються відповідно до трьох основних принципів сталого розвитку — соціального, економічного й екологічного. Постачальники та фермери зобов’язані дотримуватися суворих критеріїв щодо виробництва і обробки кавової продукції.

Про Shell в Україні

Shell – глобальна група енергетичних та нафтохімічних компаній, яка діє в понад 70 країнах, а її загальний штат становить 83 000 працівників. Одна з її цілей – забезпечення сталого майбутнього. Для цього Shell використовує найсучасніші технології та інноваційний підхід у всіх напрямах діяльності. Компанія також інвестує в розвиток енергетики (зокрема низьковуглецевої, а також у вітрову й сонячну) та нові види пального для транспорту (серед них – удосконалене біопальне й водень).

Shell Retail увійшла на український ринок 2007 року. Відтоді мережа АЗС під брендом Shell управляється Royal Dutch Shell. Shell Retail Ukraine входить до кластеру Центральної та Східної Європи Shell Downstream.

Нині мережа АЗС Shell нараховує 132 станції у 20 областях України. У компанії працює близько 1 500 осіб. Shell пропонує клієнтам високоякісні нафтопродукти, включно з пальним Shell V-Power, дизельним пальним та зрідженим нафтовим газом (ЗНГ), а також широкий асортимент супутніх товарів, зокрема смачну їжу та напої. Shell також прагне відповідати потребам власників електромобілів, кількість яких постійно зростає, тому завдяки співпраці з партнерами на українських АЗС було встановлено шість швидкісних електрозарядних модулів.

Інші статті на цю тему

 • test1
  Новини

  test1

  test1

 • rayf
  Новини

  Raiffeisen Bank має намір позбутися свого російського підрозділу

  Австрійський банк Raiffeisen Bank International (RBI) прагне продажу чи виділення свого російського підрозділу Райффайзенбанку. Про це повідомила прес-служба банку. “Щоб зберегти ліцензію, ми продовжимо деяку банківську діяльність у РФ. Ми просто не можемо негайно згорнути всі операції. Прагнемо до можливого продажу або виділення російського бізнесу”, – розповів генеральний директор RBI Йоханн Штробль. За його словами, RBI […]

 • mcdonalds otkrыl v vynnycze pervыj novыj restoran v ukrayne s nachala goda
  Новини

  McDonald's відкрив новий ресторан у Вінниці

  Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s в Україні відкрила у четвер, 30 березня, новий ресторан у Вінниці, повідомила прес-служба компанії. Це четвертий новий ресторан з моменту відновлення діяльності McDonald’s в Україні. Тепер у місті працюють три ресторани McDonald’s, а загалом в Україні – 73. “Відтепер цей заклад – четвертий новий ресторан, який відкрився після початку повномасштабного […]

 • 2816079
  Новини

  Сподівалися на більше: у Раді підбили підсумки податкової амністії

  Податкова амністія, що закінчилася 1 березня, не принесла очікуваного фінансового результату. Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. “Ми, звичайно, сподівалися на більше”, – сказав він, зазначивши, що було кілька факторів, які вплинули на результат. “Перший фактор – це навіть не стільки війна, скільки валютні обмеження Національного банку. У формулі амністії […]

 • original
  Новини

  ПДВ на пальне повернуть до 20%, зниження податку було помилкою – Гетманцев

  Зниження податку на пальне на початку минулого року було помилкою. Як заявив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев в інтерв’ю РБК-Україна, ситуація на чорному ринку не змінилася. “Згадайте рішення початку 2022 року про скасування акцизу та зменшення ставки ПДВ до 7% на пальне. Воно призвело до виходу ринку в білу? Ні! Нелегальні бочки виросли як гриби після […]

 • censornet news 528
  Новини

  Кабмін схвалив залучення гранту на $2,5 млрд

  Кабінет Міністрів України схвалив залучення другого гранту від США у розмірі $2,5 млрд. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду. “Сьогодні уряд затвердив розпорядження для отримання другого гранту цього року від США. Йдеться про $2,5 млрд. Ці кошти надійдуть через проект Міжнародного банку реконструкції та розвитку, а також Міжнародної асоціації розвитку. Ще $150 […]

 • bajden ne bachyt rizkogo pogirshennya bankivskoyi kryzy
  Новини

  Байден заявив, що криза в банківській сфері слабшає

  Президент США Джо Байден заявив, що криза в банківській сфері слабшає, але в разі потреби влада країни може вжити нових заходів для підтримки галузі. Про це повідомило агентство Bloomberg. “Я думаю, що ми зробили все необхідне. Я впевнений, що ситуація налагоджується. Ринки на це реагують”, – сказав Байден журналістам після заходу в Північній Кароліні. Він […]

 • thumbnail tw 20230328154221 7798
  Новини

  Apple випустила оновлення iOS 16.4

  Apple випустила оновлення операційної системи iOS 16.4, до якої додала безліч функцій. Про це повідомляє The Verge. Зокрема, в оновленні з’явилися не лише нові емодзі, а й кілька інших невеликих доповнень. Тепер можна отримувати push-сповіщення від веб-застосунків Safari на домашньому екрані. Крім того, у новій версії з’явилося так зване предиктивне введення ще для кількох мов, включаючи українську. […]

Читайте також

Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

ПриватБанк запровадив обмеження на кількість переказів з картки на картку

ПриватБанк обмежив кількість переказів із картки на картку до сотні в місяць. Про це повідомляє прес-служба банку. Щомісяця перекази з картки на картку в Приват24 роблять понад 7 млн ​​клієнтів. При цьому 99,7% з них користуються цією послугою для особистих цілей і відправляють або отримують не більше 100 переказів на місяць. Вже з жовтня в рамках […]

Далі
Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

На виплати ФОПам дали менш як 1,5 мільярда

На виплату одноразової допомоги для підприємців і найманих працівників направили 1,4 мільярда гривень Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів. “З 19 ​​квітня 2021 року розпочався прийом заявок на отримання 8 тисяч одноразової матеріальної допомоги від держави. Підприємці та наймані працівники, діяльність яких була припинена на час перебування області в “червоній” зоні, зможуть оформити заяву на отримання грошової допомоги. Для […]

Далі
516
Новини

Поглинання стартапу від Airbnb

Airbnb розповіли про поглинання стартапу Gaest.com. Компанія прийняла рішення про те, щоб те, щоб забрати Gaest разом зі співробітниками. На жаль вартість угоди і її деталі поки тримаються в секреті. Нагадуємо, що датський стартап являє собою майданчик з оренди офісних приміщень. Оренда приміщень здійснюється виключно на короткостроковій основі. Airbnb поглинув Gaest для того, щоб саме […]

Далі
img 8353
Новини

Укрпошта випустила конверт «Ласкаво просимо до пекла» з російським диктатором

Укрпошта 20 вересня випустила  маркований художній конверт «Ласкаво просимо до пекла», на якому зображений найбільший ворог України – російський диктатор путін – в день, коли мужні українські воїни знищать окупантів і прийдуть нищити його. На конверті зображено ескіз, який Роман Чалий створив в рамках конкурсу для поштової марки «Доброго вечора, ми з України». Тоді українці саме за ідею […]

Далі
Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

«Укртелеком» повернули державі

За рішенням Господарського суду місто Києва українська телекомунікаційна компанія «Укртелеком» повернута у власність держави. Попередній договір купівлі-продажу компанії було розірвано. Таку інформацію повідомив керівник Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук». Крім цього, рішенням суду ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» зобов’язаний списати з рахунку ТОВ «ЕСУ» пакет акцій ВАТ «Укртелеком» на […]

Далі
Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

ФДС: У першому півріччі 2017 року надходження податків до бюджету від великого бізнесу – 128,6 мільярдів гривень

У першому півріччі 2017 року великий бізнес заплатив податків на 20% більше, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби. За підсумками результативності роботи в період перших шести місяців року бюджет країни поповнився 128,6 мільярдами гривень, а це на 21,3 мільярда гривень більше, аніж за цей же звітний період […]

Далі
Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

Екс-глава Volkswagen постане перед судом за шахрайство

Майже через п’ять років після “дизельного скандалу”, що розгорівся навколо автовиробника Volkswagen, земельний суд в Брауншвейгу схвалив позов проти колишнього керівника концерну Мартіна Вінтеркорна і ще чотирьох осіб. Вінтеркорну пред’явлено підозру в комерційному шахрайстві, скоєному за попередньою змовою. Як повідомили представники суду, існує висока ймовірність обвинувального вироку. Аналогічна підозра пред’явлена чотирьом колишнім і як і […]

Далі
preview w698zc0
Новини

Державіаслужба дозволила польоти до Тель-Авіва трьом авіакомпаніям

Дозвіл на польоти до Тель-Авіва отримали авіакомпанії “Роза Вітрів”, “Атласджет Україна” і SkyUp. 26 липня Державна авіаційна служба України на засіданні комісії з розгляду питань щодо прав на експлуатацію повітряних ліній схвалила заявки авіакомпаній “Роза Вітрів”, “Атласджет Україна” і SkyUp на експлуатацію повітряних ліній між Україною та Тель-Авівом. Так, за повідомленням прес-служби відомства, ТОВ “Авіаційна […]

Далі
316181w540zc0
Новини

Фармак і Дарниця відновили 15-річну суперечку за “Корвалол”

Два великих виробника судяться за торговельну марку зі змінним успіхом. У Господарському суді Києва відновилася судова справа компаній Фарма і Фармацевтична компанія Дарниця за торгову марку Корвалол. В цілому судова справа триває вже 15 років. Спочатку процес був ініційований компанією Фармак, щоб скасувати держреєстрацію лікарського засобу “Корвалол-Дарниця”. У 2011 році Фармак програв Дарниці судовий процес, […]

Далі
img top
Новини

НБУ продав чверть мільярда доларів для стабілізації на валютному ринку

Національний банк України у вівторок, 10 березня, вийшов з інтервенцією з продажу валюти і продав 250 млн доларів. Про це повідомляє прес-служба НБУ. Як зазначили прес-службі, НБУ зберігає активну присутність на міжбанківському валютному ринку для згладжування надмірних коливань, які посилилися упродовж останнього тижня. Цьому сприяли погіршення настроїв учасників ринку в умовах високої невизначеності щодо подальшого […]

Далі
boeing 787 dreamliner
Новини

Boeing заявив, що припинить виробництво пасажирських літаків 787 на своєму заводі в Південній Кароліні

Boeing через спалах коронавіруса продовжує зупиняти свої виробництва. На цей раз мова йде про закриття цехів по збірці надекономічних цивільних літаків 787 Dreamliner в штаті Південна Кароліна. “З восьмого квітня Boeing призупинить всю роботу в Південній Кароліні до подальшого повідомлення. Частина співробітників підприємства продовжать роботу віддалено. Завод в Південній Кароліні був одним з останніх, який […]

Далі
Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

НКРЗІ озвучила умови тендеру на отримання 4G ліцензії

Національна комісія з регулювання в галузі зв’язку та інформатизації озвучила умови тендеру для операторів на отримання 4G ліцензії. Згідно з рішенням колегіального органу, найближчим часом до постанови Кабміну, що регулює дане питання, будуть внесені певні поправки, які допоможуть здійснити запуск високоякісного інтернет-зв’язку в Україні вже на початку наступного року. Процедура прийому пропозицій і поправок триватиме […]

Далі
2760563
Новини

Другий місяць зернового коридору почався виходом п’яти суден

Розпочався другий місяць роботи зернового коридору. У четвер, 1 вересня, з українських портів вийшли п’ять суден з агропродукцією, повідомляє Міноборони Туреччини. “У рамках відвантаження зерна сьогодні вранці з України вирушили ще 5 суден із зерном”, – сказано у повідомленні. Зазначається, що відвантаження триває відповідно до плану під контролем спільного координаційного центру в Стамбулі. За даними ООН, за перший […]

Далі
Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

За період карантину Бельгія втратила 47 млрд євро

Через пандемію коронавирусу і карантину економіка Бельгії втратила близько 47 млрд євро. Також країні прогнозують три роки втраченого зростання, оскільки відновлення в 2021-2022 роках не зможе компенсувати прогнозоване зниження на 9% в цьому році. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на дані центрального банку Бельгії. Центральний банк Бельгії заявив, що валовий внутрішній продукт в шостій за […]

Далі
Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

«… Якби ми купили північнокорейську валюту, в один момент виявилися б неймовірно багатими»

В інтерв’ю, яке відомий американський інвестор Джим Роджерс дав телеканалу Real Vision TV, прозвучало, що вклади у Північну Корею можуть принести інвесторам просто нечуваний успіх. За його словами, якби ми купили їхню валюту, в один прекрасний момент виявилися б неймовірно багатими. Він упевнений у тому, що країна-ізгой, як її зараз багато хто називає, перебуває на […]

Далі
Оновлений бренд Shell Café вітає клієнтів в Україні та країнах Центральної й Східної Європи
Новини

Великі шоколадні фабрики інвестують $ 1 млрд. в програму виробництва какао

За відомостями Euromonitor International в 2015 році попит на шоколад  в світі піднявся на 0,6%, до рекордної позначки в 7,1 млн. тонн. Спираючись на таку статистику, провідні світові виробники шоколаду, серед яких – Mondelez (власник брендів Cadbury, Oreo), а також Mars, Hershey та ін. вирішили зробити вкладення в сумі $ 1 млрд. у видобуток какао-бобів […]

Далі