Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал

Новини

Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал

10.11.2021 Новини

Компанія Lenovo Group оголосила про рекордні результати за другий квартал 2021/22 фінансового року1 з історично максимальними рентабельністю та виручкою. Lenovo вдалося покращити показники рік до року — чистий прибуток компанії зріс на 65% і склав $512 млн, а маржинальність збільшилася на 0,7 пункти, що відповідає меті компанії збільшити показник удвічі за три роки. Дохід до сплати податків склав $742 млн, що на 58% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Виручка компанії сягнула $17,9 млрд, показавши зростання на 23% рік до року. Грошовий потік від операційної діяльності зріс вдвічі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та сягнув $1,6 млрд, водночас витрати компанії на дослідження та розробку (R&D) зросли на 60% внаслідок збільшення інвестицій у інновації.

Високі виробничі показники, інновації та чітке виконання цілей компанії лежать у основі покращень у всіх ключових підрозділах бізнес-групи, попри проблеми з постачанням комплектуючих на ринку. Прискорена цифровізація, інтелектуальна трансформація та швидке оновлення пристроїв, інфраструктури та застосунків сприяють довгостроковому та стабільному зростанню рентабельності компанії.

Компанія Lenovo Group і надалі працюватиме з високомаржинальними сегментами. Водночас компанія планує подвоїти інвестиції в R&D протягом трьох років, як було оголошено в першому кварталі 2021/22 фінансового року2. Така стратегія підтримує безперервну трансформацію компанії, розробку технологій і розвиток архітектури “Клієнт-Периферія-Хмара-Мережа-Інтелектуальні технології” (Client-Edge-Cloud-Network-Intelligence), щоб відповідати новим потребам користувачів.

Рада директорів компанії Lenovo визначила базовий прибуток на акцію в розмірі 8 гонконгських центів (8 HK$).

«Новий підхід до ІТ-архітектури Lenovo “Клієнт-Периферія-Хмара-Мережа-Інтелектуальні технології” набирає обертів і стає все більш популярним у галузі. Завдяки чіткому виконанню стратегії 3S3 (Smart IoT, Smart Infrastructure, Smart Solutions) у минулому кварталі ми досягли нових рекордів як у показниках чистого прибутку, так й у виручці. Наразі ми на шляху до збільшення чистого прибутку вдвічі за наступні три роки. Водночас наші інвестиції в дослідження та розробку (R&D) зросли майже на 60%, — коментує Ян Юаньцин (Yang Yuanging), Голова ради директорів і генеральний директор Lenovo. — Ми й далі будемо йти до нашої мети — подвоїти витрати на R&D протягом трьох років і надалі просувати інтелектуальну трансформацію, що базується на послугах».

Solutions and Services Group (SSG): швидке зростання та збільшення прибутків, що сприяє підвищенню рентабельності Lenovo Group

Група продовжує забезпечувати високу рентабельність і зростати на ринку, що швидко розширюється. У міру того, як технологічна архітектура стає складнішою, клієнтам необхідні досконаліші ІТ-послуги. У групі зазначають, що до 2025 року обсяг ринку ІТ-послуг становитиме понад $1 трлн. Також компанія очікує, що обсяг ринку “пристроїв як послуга” (device-as-a-service) становитиме $67 млрд до 2025 року.

Ефективність групи у другому кварталі 2021/22 фінансового року:

 • SSG показала значне зростання виручки, що сягнула $1,36 млрд (зростання на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Виручка підрозділу SSG склала 7,3% від загальної виручки Lenovo Group при операційній маржі майже 21%.
 • Група збільшила кількість послуг із підтримки користувачів ПК й інфраструктури. Виручка від керованих послуг (Managed Service) зросла майже на 90% рік до року. Повторювані вертикальні рішення на базі інтелектуальної власності Lenovo розвиваються — виручка від проєктних сервісів і рішень (Project Services and Solutions) зросла на 22% у річному обчисленні.
 • Під час заходу Tech World, присвяченому інноваціям, група оголосила про еволюцію бізнес-моделі. Компанія запустила TruScale — портфель рішень, що поєднує всі “рішення-як-послуга” (Lenovo as-a-Service) і забезпечує користувачів усіма пристроями та хмарними рішеннями.

Плани на розвиток:

 • Lenovo продовжить стимулювати зростання виручки та рентабельності. Інтегруючи внутрішні ІТ-рішення в структуру SSG, група планує збільшити інвестиції у R&D і перетворити внутрішні цифрові можливості в рішення для користувачів.
 • Керовані послуги отримають нові платформи, інструменти та можливості виходу на ринок, щоб розширити портфель пропозицій “рішень-як-послуга” TruScale.
 • Враховуючи темпи відновлення сегмента для бізнесу, підрозділ має на меті збільшити проникнення рішень компанії на ринок.

Infrastructure Solutions Group (ISG): рекордний квартал і випередження темпів зростання ринку

У всьому світі продовжується модернізація інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що сприяє створенню нових можливостей для зростання та розвитку бізнес-групи ISG. За прогнозами, до 2025 року ринок рішень для інфраструктури ІКТ складе $250 млрд, що зробить його таким же великим, як і ринок ПК.

Ефективність групи у другому кварталі 2021/22 фінансового року:

 • ISG відзвітувала про рекордну ефективність і високу виручку в розмірі майже $2 млрд, що на 34% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Рентабельність показала зростання на $24 млн рік до року. Фінансові показники бізнес-групи наближають її до рівня беззбитковості.
 • Група випереджає темпи розвитку ринку практично в усіх сегментах. Постачання хмарних послуг сягнуло рекордно високої виручки зі зростанням більш ніж на 50% у річному обчисленні. Виручка в сегменті рішень для підприємств малого та середнього бізнесу зросла на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
 • У сегментах із вищою маржею виручка від систем зберігання даних зросла більш ніж на 50% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, продемонструвавши новий рекорд. Підрозділ високопродуктивних обчислень передав університету в Китаї найшвидший високопродуктивний комп’ютер, що працює на базі технології водяного охолодження Lenovo Neptune.

Плани на розвиток:

 • Група продовжить збільшувати інвестиції в сегменти, що швидко зростають, такі як периферійні обчислення, гібридні хмарні рішення та конвергенція хмарних мереж 5G.
 • Підрозділ також продовжить зміцнювати власні конструкторські та виробничі можливості для підвищення прибутковості, щоб досягти беззбитковості.
 • Мета групи — стати найбільшим і найнадійнішим постачальником рішень для ІКТ-інфраструктури у світі.

Intelligent Devices Group (IDG): впевнене зростання доходів і підвищення рентабельності, збільшення прибутку від бізнесу, не пов’язаного з ПК

Попит на персональні комп’ютери та інші інтелектуальні пристрої залишається на високому рівні. Це зумовлено відновленням попиту на ноутбуки для бізнесу та очікуваним збільшенням зацікавленості після запуску Windows 11. Згідно з ринковими звітами, обсяг сегменту ПК для бізнесу (за винятком Chromebooks) у попередньому кварталі зріс на 18% рік до року. Компанія Lenovo очікує, що попит на ПК у найближчі кілька років відповідатиме галузевим оцінкам — 340-355 мільйонів одиниць на рік. У той же час світовий ринок смартфонів дає великі можливості для розвитку. Разом із тим, за прогнозами, до 2025 року обсяг ринку Інтернету речей (IoT) зросте на 11%.

Ефективність групи у другому кварталі 2021/22 фінансового року:

 • Виручка зросла до позначки у $15,3 млрд, що на 21% більше рік до року. Рентабельність також зросла та сягнула $1,2 млрд — це на 34% більше проти аналогічного періоду минулого року.
 • Сегмент преміальних ПК продемонстрував високі темпи зростання: виручка пристроїв YOGA та робочих станцій зросла більше ніж удвічі. Виручка сегменту ПК для корпоративного використання зросла на 29% рік до року, а прибуток від продажів ПК для малого та середнього бізнесу зріс на 48% рік до року.
 • Цей квартал став найкращим для смартфонів: прибуток сягнув нового історичного максимуму — $89 млн, а виручка зросла на 27% у річному обчисленні — це рекорд за останні 15 кварталів. Усі регіони світу забезпечили значне зростання рентабельності — не лише на традиційних ринках Латинської та Північної Америки, але й у країнах Європи, Близького Сходу та Африки, а також в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, що постійно розширюється. Виручка від продажів планшетів зросла на 20% рік до року, а аксесуарів — на 31%.

Плани на розвиток:

 • Lenovo й далі інвестуватиме в преміальні сегменти для підвищення рентабельності та середньої ціни продажу. Суміжні продукти, що не пов’язані з ПК, зокрема смартфони, планшети, пристрої для інтелектуальної співпраці та вбудовані обчислювальні системи сприятимуть подальшому зростанню цього сегменту.

Основні операційні показники й інвестиції в майбутнє

 • Група й надалі приділятиме велику увагу екологічному, соціальному та корпоративному управлінню (Environmental, Social, and Corporate Governance, ESG) в усіх підрозділах. У рамках щорічного ESG-звіту Lenovo встановила нові цілі щодо зменшення наслідків у зміні клімату. Компанія зобов’язалася видалити один мільйон тонн викидів парникових газів зі свого ланцюжка постачання до 2025/26 фінансового року4. Це дозволить скоротити викиди до 2030 року в рамках стратегії, затвердженої ініціативою науково-обгрунтованих цілей (Science-Based Targets Initiative). Крім того, компанія планує інтегрувати перероблені матеріали зі вторсировини в 100% продуктів до 2025 року. Також Lenovo перегляне цілі по соціальних показниках, щоб до 2025 року 27% керівних посад у компанії в усьому світі обіймали жінки (у порівнянні з 21% у 2020 році).
 • Lenovo Group нещодавно була відзначена за свої зобов’язання та роботу в екологічному, соціальному та корпоративному управлінні (ESG), отримавши найвищу оцінку за індексом корпоративної стійкості Hang Seng. Компанія вперше досягла рейтингу AA+ й отримала найвищий загальний бал серед представників індустрії високих технологій.
 • Після виходу на пенсію Джанфранко Ланчі (Gianfranco Lanci), корпоративного президента та головного операційного директора (COO), Lenovo оголосила Че Мін (Джаммі) Ту (Che Min (Jammi) Tu) керівником Групи компаній (Group Operations Officer). На своїй посаді він буде спиратися на сильні сторони компанії в галузі виробничої діяльності та вдосконалення ланцюжка постачання.

12021/22 фінансовий рік Lenovo триває з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року.

22 квартал 2021/22 фінансового року Lenovo тривав із 1 липня по 30 вересня 2021 року.

33S-стратегія — “розумний” Інтернет речей (Smart IoT), смарт-інфраструктура (Smart Infrastructure) та “розумні” вертикальні рішення (Smart Verticals).

42025/26 фінансовий рік Lenovo триватиме з 1 квітня 2025 року по 31 березня 2026 року.

Інші статті на цю тему

 • 2964436 dolar deshevshae ta vzhe peretnuv psihologichnu vidmitku mi porivnyali obminniki ta banki ternopolya
  Новини

  Курс долара знову зростає в обмінниках

  В обмінних пунктах України у понеділок, 20 березня, курс долара у продажу зріс на п’ять копійок до 38,95 гривні за долар. Курс євро зріс на 10 копійок до 41,2 гривні за євро. На готівковому ринку середній курс долара в Україні складає:  купівля – 38,3 грн (38,25 – 17 березня)  продаж – 38,95 грн (38,9 – […]

 • bez ymeny 1 1 1
  Новини

  Курс Bitcoin оновив максимум з червня 2022 року

  Курс Bitcoin уперше з 12 червня 2022 року перевищив позначку 28 000 доларів. Про це свідчать дані криптовалютної біржі CoinGecko. За останні 24 години максимальна вартість криптовалюти становила 28 509 доларів, а мінімальна – 27 081 долара. Добове зростання тановило 4,2%, а тижневе – 27,9%. До 12:12 понеділка Bitcoin торгується на рівні 28 400 доларів. […]

 • bez nazvanyya 3
  Новини

  У РФ заморозили активи Volkswagen

  Російський суд заморозив усі активи Volkswagen у Росії. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на судові документи. Зазначається, що Volkswagen був однією з іноземних автомобільних компаній, які призупинили свою діяльність у Росії після того, як Захід запровадив безпрецедентні санкції проти Москви через війну в Україні. Російський автовиробник ГАЗ, який за контрактом робив автомобілі Volkswagen на […]

 • 4417a26eb32c4f923964a132f8203616
  Новини

  Компанія з Люксембургу передавала супутникові знімки ПВК Вагнер

  Міністерства економіки та закордонних справ Люксембургу подали до суду на компанію Spacety Luxembourg SA за її ймовірні зв’язки з російською приватною компанією Вагнер, яка воює в Україні. Про це повідомляє Euractiv. Відомства передали справу проти Spacety у прокуратурі за те, що вона нібито надала супутникові знімки “вагнерівцям”. Таким чином компанія порушила санкції ЄС та закон про […]

 • 3e628e431f44e38558dda2f75cdfa1be
  Новини

  Європейські банки постраждали через обвал акцій Credit Suisse на 20%

  Акції європейських банків упали після того, як вартість швейцарського банку Credit Suisse знизилася до нового рекордного мінімуму. Про це повідомляє Reuters. Акції Credit Suisse вперше опустилися нижче за 2 швейцарські франки, оскільки найбільший акціонер кредитора Національний банк Саудівської Аравії повідомив про неможливість надання йому додаткової фінансової допомоги. “Ми не можемо, тому що інакше нам доведеться […]

 • 243745 1
  Новини

  Концерн E.ON знизив до нуля свою частку у Північному потоку

  Німецький енергетичний концерн E.ON повністю списав свою частку 15,5% у газопроводі Північний потік. Про це йдеться у річному звіті компанії. Зазначається, що спочатку пакет коштував 1,2 мільярда євро, але у кілька етапів його ціну було знижено до нуля. В E.ON наголосили, що вторгнення РФ в Україну має далекосяжні економічні наслідки, і його прямий вплив вже відчувається в […]

 • bez nazvanyya 2
  Новини

  Nasdaq виключить акції компаній РФ із біржового списку

  Фондова біржа Nasdaq повідомила російські компанії Яндекс та Ozon про те, що їхні акції будуть виключені з лістингу. Про це повідомило агентство Reuters. Зазначається, що рік тому біржа призупинила торги цінними паперами низки компаній, які працюють у Росії через вторгнення російської армії в Україну. Яндекс та Ozon заявили, що оскаржуватимуть рішення Nasdaq. Жодна із них […]

 • a654330450fb04d6c7a7196d06bd5e8d
  Новини

  Credit Suisse для виходу з кризи позичить у центробанку Швейцарії $54 млрд

  Другий за розміром швейцарський банк Credit Suisse звернувся до національного банку країни з проханням про позику у 54 млрд доларів та пропозицією викупити частину боргу банку. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на заяву фінустанови. Банк позичить гроші у центробанку і зробить тендерну пропозицію на викуп до трьох мільярдів франків боргу, деномінованого у доларах і євро. Зазначається, […]

Читайте також

ec29e43b 542e 45e8 bf07 08c0907d8804
Новини

Xiaomi розповів світові свої плани на найближчі п'ять років

Xiaomi планує протягом 5-ти років інвестувати крупну суму в розвиток IoT і ІІ-технологій. Півтора мільярда доларів на думку керівництва компанії повинні виправити проблеми виникли через падіння попиту на смартфони. Саме це змусило компанію зайнятися пошуком нових джерел доходу. Xiaomi протягом п’яти років інвестує в розвиток IoT і ІІ-технологій, про це заявив сам засновник компанії Л. […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

У РФ рекордний спад виробництва

У Росії її виробнича активність у березні показала різке падіння, що можна порівняти з першою хвилею пандемії. Такий спад аналітики пов’язують зі збільшенням термінів та гострою нестачею матеріалів. Зазначається, що, за даними рейтингового агентства S&P Global, індекс ділової активності (PMI) обробних галузей РФ різко знизився в березні до 44,1 пункту з 48,6 пункту в лютому. […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Через корупцію на митниці Держбюджет не отримує 30% платежів

Через корупцію на митниці держбюджет недоотримує 30% митних платежів. Про це 12 листопада заявив Генпрокурор України Юрій Луценко під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку. “Митниця  – впевнений, що там є величезні проблеми. Як мінімум 30% щодо неотримуваних державою коштів. Не буду казати, що говорити, але від слів треба переходити до діла”, – сказав […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Британський кредитор повертається на ринок України

Британське експортно-кредитне агентство (UKEF) відновить роботу на українському ринку. Такої домовленості між Україною і Великою Британією було досягнуто в четвер, 8 жовтня. “UKEF відновлює роботу на українському ринку з підтримки британського експорту і тепер може надати кредитні гарантії в розмірі до 2,5 млрд фунтів стерлінгів для британсько-українських торговельних контрактів”, – йдеться в повідомленні. Даною підтримкою […]

Далі
nbu 3 1 850x477 1
Новини

НБУ розширює мережу чергових відділень банків на випадок блекауту

Спільна банківська мережа POWER BANKING, яка створена для обслуговування українців за умов тривалого відключення електрики, буде розширюватись. Наразі вона об’єднує понад 1000 відділень 14 системно-важливих банків, повідомила прес-служба Національного банку. Зазначається, що спільна мережа POWER BANKING буде працювати та надавати клієнтам банківські послуги навіть у критичній ситуації під час блекауту. Відділення, що входять до неї, забезпечені […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Екс-глава Volkswagen постане перед судом

Майже через п’ять років після “дизельного скандалу”, що розгорівся навколо автовиробника Volkswagen, земельний суд в Брауншвейгу схвалив позов проти колишнього керівника концерну Мартіна Вінтеркорна і ще чотирьох осіб. Вінтеркорну пред’явлена підозра в комерційному шахрайстві, скоєному за попередньою змовою. Як повідомили представники суду, існує висока ймовірність обвинувального вироку. Аналогічна підозра пред’явлена чотирьом співробітникам. Концерн Volkswagen і […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

У 2016 році фінансові втрати Uber склали $800 мільйонів

У третьому кварталі 2016-го року фінансові втрати транснаціонального сервісу Uber склали понад 800 мільйонів доларів. Про це повідомляє аналітичний ресурс Financial Times з посиланням на внутрішні джерела. Згідно з офіційною інформацією, збитки пов’язані з масштабними інвестиціями американської компанії в розвиток нових пропозицій, а також – з витратами на проекти в рамках впровадження послуг на нових […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

АМКУ дав дозвіл на контроль над дистриб’ютором сільгосптехніки «АС-ТЕРРА» бізнесменові Вадиму Ермолаєву

Фіз. особа – громадянин України Вадим Єрмолаєв придбає над компанією «AC-Terra International Ltd.» свій контроль внаслідок дозволу на це Антимонопольного комітету (АМКУ). Таку інформацію оприлюднив на своєму сайті Інтерфакс Україна. Відповідно до інформації, яку оприлюднив Антимонопольний комітет на своєму сайті, «AC-Terra International» реалізовує сільськогосподарське технічне обладнання компанії «New Holland». У сферу бізнес-діяльності підприємця з Дніпра […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Іноземці вчать українців вести бізнес чесно

Досить часто від українських бізнесменів можна почути скарги на недовіру іноземних партнерів до наших. Причиною цього стали часті порушення умови договору, обман і навіть корупція. Відповідно, для будь-якої української компанії необхідно заробити високу репутацію, яка є головним скарбом для кожного бізнесу. А приклад того, як правильно себе поводити на ринку, вітчизняним бізнесменам подають іноземні компанії. […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Арсеній Яценюк – бенефіціар телеканалу «Еспрессо.ТВ», або Збагнули на трьох

Частка активів компанії «Астра Фінанс», яку придбав Арсеній Яценюк складає 30%, тобто він вніс в статутний фонд компанії 42,6 тисяч гривень. Співвласниками телеканалу також є дружина глави МВС Інна Авакова і дружина народного депутата Лариса Княжицька. Якщо ж говорити про розподіл часток партнерів, то: Арсеній Яценюк володіє 30% акцій; Інна Авакова володіє 40% акцій, відповідно […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Завод Одесавинпром продали за 235 млн гривень

Фонд державного майна продав на аукціоні цілісний майновий комплекс Одесавинпром, який розташовано в Одесі. Торги відбулися у вівторок, 14 вересня. У них взяли участь 12 компаній, повідомлено на сайті Prozorro.Продажі. Лот включав одразу 97 об’єктів нерухомості на Французькому бульварі, вулицях Наливна й Отамана Головатого, а також різне устаткування. Стартова ціна на завод була 65 млн гривень […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Microsoft запускає хмарну платформу для охорони здоров’я

Хмарні рішення Microsoft стають більш спеціалізованими для окремих галузей. «Охорона здоров’я стане першою галуззю, в якій з’являться додаткові галузеві хмари», – сказав Том МакГіннесс, віце-президент Wordwide Health в Microsoft. Найдинамічніший бізнес хмарних обчислень Microsoft отримав новий поштовх для зростання, коли компанія поставила перед собою мету внести свій вклад ( «обчислення, дані і AI-технології») в боротьбу […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Украинские аэропорты сподобались малазійцям

Малайзійські компанії заявили про бажання брати участь у процесі управління аеропортами України. Про це заявив прем’єр-міністр Малайзії Наджіб Тун Разак після того, як були проведені переговори з українським президентом Петром Порошенко у Путраджаї (Малайзія). За словами першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлії Ковалів, мова йде про Malaysia Airports Holdings Berhad, яка вже […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Доходи Google від реклами в США впадуть на 5,3%

Дослідницька компанія eMarketer у понеділок дала песимістичний прогноз доходів Google від цифрової реклами в США через негативний вплив пандемії COVID-19. Згідно з оцінкою eMarketer, доходи Google від цифрової реклами в США в цьому році впадуть на 5,3% до $ 39,58 млрд. з $ 41,8 млрд. в 2019 році. Якщо прогноз виправдається, це стане першим зниженням […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Стали відомі подробиці реорганізації компанії Microsoft Corporation

Компанія Microsoft Corporation проводить реорганізацію. Про це вже повідомляло LDaily 3 липня з посиланням на щотижневий діловий журнал Америки Puget Sound Business Journal. Стали відомі подробиці нововведень: скорочення 5 тисяч співробітників (sales manager) департаментів продажів. На сьогоднішній день в департаменті продажів (NASDAQ: MSFT) компанії Microsoft Corporation працює п’ятдесят тисяч співробітників, а згідно з планом глобальної реорганізації […]

Далі