Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал

Новини

Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал

10.11.2021 Новини

Компанія Lenovo Group оголосила про рекордні результати за другий квартал 2021/22 фінансового року1 з історично максимальними рентабельністю та виручкою. Lenovo вдалося покращити показники рік до року — чистий прибуток компанії зріс на 65% і склав $512 млн, а маржинальність збільшилася на 0,7 пункти, що відповідає меті компанії збільшити показник удвічі за три роки. Дохід до сплати податків склав $742 млн, що на 58% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Виручка компанії сягнула $17,9 млрд, показавши зростання на 23% рік до року. Грошовий потік від операційної діяльності зріс вдвічі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та сягнув $1,6 млрд, водночас витрати компанії на дослідження та розробку (R&D) зросли на 60% внаслідок збільшення інвестицій у інновації.

Високі виробничі показники, інновації та чітке виконання цілей компанії лежать у основі покращень у всіх ключових підрозділах бізнес-групи, попри проблеми з постачанням комплектуючих на ринку. Прискорена цифровізація, інтелектуальна трансформація та швидке оновлення пристроїв, інфраструктури та застосунків сприяють довгостроковому та стабільному зростанню рентабельності компанії.

Компанія Lenovo Group і надалі працюватиме з високомаржинальними сегментами. Водночас компанія планує подвоїти інвестиції в R&D протягом трьох років, як було оголошено в першому кварталі 2021/22 фінансового року2. Така стратегія підтримує безперервну трансформацію компанії, розробку технологій і розвиток архітектури “Клієнт-Периферія-Хмара-Мережа-Інтелектуальні технології” (Client-Edge-Cloud-Network-Intelligence), щоб відповідати новим потребам користувачів.

Рада директорів компанії Lenovo визначила базовий прибуток на акцію в розмірі 8 гонконгських центів (8 HK$).

«Новий підхід до ІТ-архітектури Lenovo “Клієнт-Периферія-Хмара-Мережа-Інтелектуальні технології” набирає обертів і стає все більш популярним у галузі. Завдяки чіткому виконанню стратегії 3S3 (Smart IoT, Smart Infrastructure, Smart Solutions) у минулому кварталі ми досягли нових рекордів як у показниках чистого прибутку, так й у виручці. Наразі ми на шляху до збільшення чистого прибутку вдвічі за наступні три роки. Водночас наші інвестиції в дослідження та розробку (R&D) зросли майже на 60%, — коментує Ян Юаньцин (Yang Yuanging), Голова ради директорів і генеральний директор Lenovo. — Ми й далі будемо йти до нашої мети — подвоїти витрати на R&D протягом трьох років і надалі просувати інтелектуальну трансформацію, що базується на послугах».

Solutions and Services Group (SSG): швидке зростання та збільшення прибутків, що сприяє підвищенню рентабельності Lenovo Group

Група продовжує забезпечувати високу рентабельність і зростати на ринку, що швидко розширюється. У міру того, як технологічна архітектура стає складнішою, клієнтам необхідні досконаліші ІТ-послуги. У групі зазначають, що до 2025 року обсяг ринку ІТ-послуг становитиме понад $1 трлн. Також компанія очікує, що обсяг ринку “пристроїв як послуга” (device-as-a-service) становитиме $67 млрд до 2025 року.

Ефективність групи у другому кварталі 2021/22 фінансового року:

 • SSG показала значне зростання виручки, що сягнула $1,36 млрд (зростання на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Виручка підрозділу SSG склала 7,3% від загальної виручки Lenovo Group при операційній маржі майже 21%.
 • Група збільшила кількість послуг із підтримки користувачів ПК й інфраструктури. Виручка від керованих послуг (Managed Service) зросла майже на 90% рік до року. Повторювані вертикальні рішення на базі інтелектуальної власності Lenovo розвиваються — виручка від проєктних сервісів і рішень (Project Services and Solutions) зросла на 22% у річному обчисленні.
 • Під час заходу Tech World, присвяченому інноваціям, група оголосила про еволюцію бізнес-моделі. Компанія запустила TruScale — портфель рішень, що поєднує всі “рішення-як-послуга” (Lenovo as-a-Service) і забезпечує користувачів усіма пристроями та хмарними рішеннями.

Плани на розвиток:

 • Lenovo продовжить стимулювати зростання виручки та рентабельності. Інтегруючи внутрішні ІТ-рішення в структуру SSG, група планує збільшити інвестиції у R&D і перетворити внутрішні цифрові можливості в рішення для користувачів.
 • Керовані послуги отримають нові платформи, інструменти та можливості виходу на ринок, щоб розширити портфель пропозицій “рішень-як-послуга” TruScale.
 • Враховуючи темпи відновлення сегмента для бізнесу, підрозділ має на меті збільшити проникнення рішень компанії на ринок.

Infrastructure Solutions Group (ISG): рекордний квартал і випередження темпів зростання ринку

У всьому світі продовжується модернізація інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що сприяє створенню нових можливостей для зростання та розвитку бізнес-групи ISG. За прогнозами, до 2025 року ринок рішень для інфраструктури ІКТ складе $250 млрд, що зробить його таким же великим, як і ринок ПК.

Ефективність групи у другому кварталі 2021/22 фінансового року:

 • ISG відзвітувала про рекордну ефективність і високу виручку в розмірі майже $2 млрд, що на 34% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Рентабельність показала зростання на $24 млн рік до року. Фінансові показники бізнес-групи наближають її до рівня беззбитковості.
 • Група випереджає темпи розвитку ринку практично в усіх сегментах. Постачання хмарних послуг сягнуло рекордно високої виручки зі зростанням більш ніж на 50% у річному обчисленні. Виручка в сегменті рішень для підприємств малого та середнього бізнесу зросла на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
 • У сегментах із вищою маржею виручка від систем зберігання даних зросла більш ніж на 50% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, продемонструвавши новий рекорд. Підрозділ високопродуктивних обчислень передав університету в Китаї найшвидший високопродуктивний комп’ютер, що працює на базі технології водяного охолодження Lenovo Neptune.

Плани на розвиток:

 • Група продовжить збільшувати інвестиції в сегменти, що швидко зростають, такі як периферійні обчислення, гібридні хмарні рішення та конвергенція хмарних мереж 5G.
 • Підрозділ також продовжить зміцнювати власні конструкторські та виробничі можливості для підвищення прибутковості, щоб досягти беззбитковості.
 • Мета групи — стати найбільшим і найнадійнішим постачальником рішень для ІКТ-інфраструктури у світі.

Intelligent Devices Group (IDG): впевнене зростання доходів і підвищення рентабельності, збільшення прибутку від бізнесу, не пов’язаного з ПК

Попит на персональні комп’ютери та інші інтелектуальні пристрої залишається на високому рівні. Це зумовлено відновленням попиту на ноутбуки для бізнесу та очікуваним збільшенням зацікавленості після запуску Windows 11. Згідно з ринковими звітами, обсяг сегменту ПК для бізнесу (за винятком Chromebooks) у попередньому кварталі зріс на 18% рік до року. Компанія Lenovo очікує, що попит на ПК у найближчі кілька років відповідатиме галузевим оцінкам — 340-355 мільйонів одиниць на рік. У той же час світовий ринок смартфонів дає великі можливості для розвитку. Разом із тим, за прогнозами, до 2025 року обсяг ринку Інтернету речей (IoT) зросте на 11%.

Ефективність групи у другому кварталі 2021/22 фінансового року:

 • Виручка зросла до позначки у $15,3 млрд, що на 21% більше рік до року. Рентабельність також зросла та сягнула $1,2 млрд — це на 34% більше проти аналогічного періоду минулого року.
 • Сегмент преміальних ПК продемонстрував високі темпи зростання: виручка пристроїв YOGA та робочих станцій зросла більше ніж удвічі. Виручка сегменту ПК для корпоративного використання зросла на 29% рік до року, а прибуток від продажів ПК для малого та середнього бізнесу зріс на 48% рік до року.
 • Цей квартал став найкращим для смартфонів: прибуток сягнув нового історичного максимуму — $89 млн, а виручка зросла на 27% у річному обчисленні — це рекорд за останні 15 кварталів. Усі регіони світу забезпечили значне зростання рентабельності — не лише на традиційних ринках Латинської та Північної Америки, але й у країнах Європи, Близького Сходу та Африки, а також в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, що постійно розширюється. Виручка від продажів планшетів зросла на 20% рік до року, а аксесуарів — на 31%.

Плани на розвиток:

 • Lenovo й далі інвестуватиме в преміальні сегменти для підвищення рентабельності та середньої ціни продажу. Суміжні продукти, що не пов’язані з ПК, зокрема смартфони, планшети, пристрої для інтелектуальної співпраці та вбудовані обчислювальні системи сприятимуть подальшому зростанню цього сегменту.

Основні операційні показники й інвестиції в майбутнє

 • Група й надалі приділятиме велику увагу екологічному, соціальному та корпоративному управлінню (Environmental, Social, and Corporate Governance, ESG) в усіх підрозділах. У рамках щорічного ESG-звіту Lenovo встановила нові цілі щодо зменшення наслідків у зміні клімату. Компанія зобов’язалася видалити один мільйон тонн викидів парникових газів зі свого ланцюжка постачання до 2025/26 фінансового року4. Це дозволить скоротити викиди до 2030 року в рамках стратегії, затвердженої ініціативою науково-обгрунтованих цілей (Science-Based Targets Initiative). Крім того, компанія планує інтегрувати перероблені матеріали зі вторсировини в 100% продуктів до 2025 року. Також Lenovo перегляне цілі по соціальних показниках, щоб до 2025 року 27% керівних посад у компанії в усьому світі обіймали жінки (у порівнянні з 21% у 2020 році).
 • Lenovo Group нещодавно була відзначена за свої зобов’язання та роботу в екологічному, соціальному та корпоративному управлінні (ESG), отримавши найвищу оцінку за індексом корпоративної стійкості Hang Seng. Компанія вперше досягла рейтингу AA+ й отримала найвищий загальний бал серед представників індустрії високих технологій.
 • Після виходу на пенсію Джанфранко Ланчі (Gianfranco Lanci), корпоративного президента та головного операційного директора (COO), Lenovo оголосила Че Мін (Джаммі) Ту (Che Min (Jammi) Tu) керівником Групи компаній (Group Operations Officer). На своїй посаді він буде спиратися на сильні сторони компанії в галузі виробничої діяльності та вдосконалення ланцюжка постачання.

12021/22 фінансовий рік Lenovo триває з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року.

22 квартал 2021/22 фінансового року Lenovo тривав із 1 липня по 30 вересня 2021 року.

33S-стратегія — “розумний” Інтернет речей (Smart IoT), смарт-інфраструктура (Smart Infrastructure) та “розумні” вертикальні рішення (Smart Verticals).

42025/26 фінансовий рік Lenovo триватиме з 1 квітня 2025 року по 31 березня 2026 року.

Інші статті на цю тему

 • e3885b 1960 wall street
  Новини

  Банки Волл-стріт прогнозують подальше падіння фунта стерлінгів

  Bank of America прогнозує падіння курсу фунта стерлінгів до паритету з доларом на тлі нестабільності економіки Великобританії, яку спостерігають упродовж тижня. Про це повідомляє інформагентство Bloomberg. “Чернеткові” попередні розрахунки наслідків нової фіскальної політики британського уряду не сприяли зміцненню довіри інвесторів до Британії, повідомляє стратег американського банку Камаль Шарма у вказівці для клієнтів. Він також зазначив, […]

 • 2772294
  Новини

  Оператора Турецького потоку позбавили ліцензії

  Нідерланди відкликали ліцензію дочірньої компанії Газпрому South Stream Transport B.V., яка є оператором газопроводу Турецький потік, пише Радіо Свобода. За даними видання, у внутрішніх документах компанії йдеться, що газопровід має зупинитися 17 вересня. Через це без російського газу можуть залишитися Сербія та Угорщина. Стверджується, що 14 вересня виконавчий директор South Stream Transport Олег Аксютін надіслав керівникам […]

 • palne
  Новини

  Зеленський затвердив повернення акцизів на пальне

  Президент Володимир Зеленський підписав закон про повернення акцизів на пальне. Закон на підпис президенту був направлений 26 вересня, а повернутий з підписом – 28 вересня. Минулого тижня Верховна Рада проголосувала за повернення акцизів у розмірі: бензин – €100/1000 л, дизель – €100/1000 л, біопаливо – €100/1000 л, газ – €52/1000 л.

 • photo 1
  Новини

  Отримати грант чи піти стажером: як IT-компанії впливають на розвиток освіти в Україні

  Станом на середину вересня 44% українських шкіл навчаються в онлайн-форматі, 32% – в гібридному, про це заявив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет. Аналогічна ситуація із закладами вищої освіти, однак, попри онлайн-навчання, освіта та наука в Україні продовжують розвиватися, зокрема завдяки підтримці IT-компаній. Співпраця з українськими університетами IT-компанії інвестують у співпрацю з університетами та […]

 • nb n 15
  Новини

  НБУ отримав за півроку майже 70 млрд грн прибутку

  Консолідований прибуток Національного банку за перше півріччя 2022 року склав 69,7 млрд гривень, повідомляє прес-служба центробанку. Так, процентні доходи становили 41 млрд гривень, що в 1,7 рази більше, ніж за відповідний період минулого року. Це пов’язано зі збільшенням обсягів процентних активів та зростанням процентних ставок. Обсяг активів НБУ за півроку збільшився на 3% до 1417 млрд […]

 • d7909dd54df990150422c2acb1a42b65
  Новини

  Amazon на рік скасував комісію для українського бізнесу

  Найбільший онлайн-ритейлер Amazon скасував реферальну комісію для українських продавців-експортерів. З 6 вересня бізнес, який відправляє товари з України, звільняється терміном на рік від сплати відсотка із продажу, повідомляє Укрпошта. “Кілька місяців тому Міністерство цифрової трансформації України, Укрпошта, маркетплейс-промоушн-агентство Disqover Agency та Startup Ukraine із спільною ініціативою звернулися до Amazon, щоб полегшити умови для українських продавців. Як […]

 • 2770621

  У США оштрафували Boeing на 200 млн доларів за обман

  Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) США оштрафувала компанію Boeingна 200 мільйонів доларів через оманливі запевнення інвесторів щодо безпеки літака 737 MAX. Також на один мільйон доларів оштрафовано колишнього генерального директора компанії Денніса Мюленбурга, повідомила SEC у четвер, 22 вересня. Зазначається, що Boeing і Мюленбург погодилися сплатити штраф і не оскаржуватимуть висновки Комісії. За […]

 • original 2
  Новини

  Одразу 4 стаціонарні відділення Укрпошти відновили роботу на Харківщині

  З 26 вересня відновили роботу чотири стаціонарні відділення Укрпошти в Балаклії, Вербівці та Пришибі Ізюмського району Харківської області. Йдеться про відділення: ·        64203 (ВПЗ Балаклія) ·        64207 (ВПЗ Балаклія) – за тимчасовою адресою вул. Соборна, 87 ·        64219 (ВПЗ Вербівка) ·        64223 (ВПЗ Пришиб) Відділення поштового зв’язку надаватимуть базові поштові послуги – в них можна отримати або оформити доставку відправлення по Україні, оформити передплату, […]

Читайте також

Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Американські штати подали позов проти Google

Вашингтон і 36 штатів подали позов проти компанії Google за порушення антимонопольного законодавства в роботі магазину додатків для пристроїв з операційною системою Android. Зазначається, що ініціаторами позову стали штати Юта, Північна Кароліна, Теннессі, Нью-Йорк, Аризона, Колорадо, Айова і Небраска. “Це вже третій подібний позов в зв’язку з ймовірним порушенням антимонопольних законів”, – повідомляє Politico. З […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Tesla досліджує можливість побудови Gigafactory в Європі

Tesla Inc веде переговори з владою в Німеччині і Нідерландах про будівництво свого першого великого європейського заводу, повідомляє Wall Street Journal в понеділок, пославшись на чиновників, які займаються цим питанням. У виробника електромобілів були попередні обговорення з двома європейськими урядами з приводу розміщення на їх території Gigafactory для побудови автомобілів і автомобільних батарей. Згідно публічної […]

Далі
6 1200 630 1
Новини

Будівельний бум закінчується, а криза починається? Чи так це та що робити – дізнайтеся 11 вересня 2019

Нішування, цикли, підрядники, дозволи, скачки курсу, персонал, продажі, маркетинг, планування, аналіз, ризики, криза – це тисячна частина думок, які щодня прокручує власник або топ-менеджер будівельного бізнесу в Україні. Кожну секунду – боротьба. Кожну хвилину – виклик. Кожен день – нові правила. Що чекає на будівельний ринок України в 2020? Хто, як і коли буде купувати […]

Далі
gongsi Alibaba
Новини

Alibaba купує платформу електронної комерції Kaola у NetEase за $ 2 млрд

Китайська компанія Alibaba домовилася про покупку платформи електронної комерції Kaola, орієнтованої на продаж імпортних товарів, у технологічній компанії з КНР NetEase. Вартість покупки становить 2 мільярди доларів. “Ця угода відкриває шлях для двох інтернет-компаній для подальшого визначення і вивчення можливостей ділового співробітництва”, – йдеться в повідомленні. Alibaba планує, що Kaola продовжить працювати самостійно під своїм […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Швейцарський бренд Hennes&Mauritz виходить на український ринок

У 2018 році на українському ринку споживчих товарів може з’явитися ще один серйозний гравець. Йдеться про шведський рітейл Hennes&Mauritz AB (H&M), якому належить друга за величиною мережа магазинів одягу на території Європи. Про плани компанії увійти на ринок України стало відомо зі звіту H&M за останнє півріччя, опублікованого в четвер, 29-го червня, – передають журналісти […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

У МВФ назвали умови кредитування України після відставки Смолія

Україна повинна зберегти незалежність Національного банку, а також не відходити від принципів інфляційного таргетування і плаваючого валютного курсу. Такі умови співпраці закладені в програмі Stand by України з МВФ. Про це представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив в інтерв’ю виданню LIGA.net. За його словами, при колишньому главі НБУ Якова Смолія регулятор ефективно впроваджував зважену […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Українці будуть по-новому платити податки на спадщину

Спадкоємців другої черги звільнили від необхідності віддавати державі 5% від вартості заповіданого майна. Відповідні поправки до Податкового кодексу прийняла Верховна Рада. Раніше право на нульову ставку податку мали тільки спадкоємці першої черги, тобто батьки, чоловік / дружина і діти. Також зміни торкнулися правил оподаткування подарунків. За новими правилами, подарунки від родичів першого ступінь підпадають під […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

Генеральний директор Panasonic піде у відставку

Генеральний директор японського гіганта електроніки Panasonic Кадзухиро Цуга покине свій пост. Про це в п’ятницю оголосила японська компанія. У повідомленні наголошується, що Цуга покине свою посаду 24 червня 2021 року його місце займе Юкі Касуми. Повідомляється також, що Panasonic дасть прес-конференцію, в ході якої, зокрема, пояснить відповідне рішення і розповість про подальші плани корпорації. Читайте […]

Далі
1482241477 8667
Новини

Банк Японії прийняв рішення про необмежену покупку держоблігацій

В рамках боротьби з економічною кризою, викликаною пандемією коронавіруса, Банк Японії анонсував необмежену покупку держоблігацій, а також збільшення обсягів викупу корпоративного боргу і спрощення фінансування для банків, повідомляє Financial Times. Видання відзначає, що нові рішення були прийняті в ході останнього одноденного засідання ради директорів BoJ. Однак, як підкреслює газета, викуп держоблігацій все-таки може бути обмежений […]

Далі
2 3
Новини

Уряд США застерігає від вкладень в криптовалюту

Унаслідок безповоротності вкладень, неможливості відновлення втрачених коштів, представники Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку США зробили заяву і попередили інвесторів з питання криптовалюти, а зокрема біткоіна. За словами голови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку США Джея Клейтона, законодавчо поки що не врегульовані питання повернення інвестицій в криптовалюту. Тому, всім інвестуючим […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

SpaceX підключить до Starlink літаки і весь вантажний транспорт

Компанія Ілона Маска звернулася до Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) за дозволом про підключення до своєї мережі інтернет-супутників Starlink, що швидко зростає, автомобілів, вантажівок, вантажних суден і літаків. У заповненому документі йдеться, що SpaceX запитує комплексну ліцензію на роботу терміналів Starlink на так званих “рухомих наземних станціях, до яких відносяться автомобілі, вантажівки, морські судна […]

Далі
Чистий прибуток зріс на 65%: Lenovo звітує про рекордні показники за квартал
Новини

UniCredit готується до злиття з SocGen

Італійський банк UniCredit SpA розглядає можливість злиття з французьким Societe Generale SA. Дана угода може стати об’єднанням двух найбільших фінансових установ Європи. Виконавчий директор UniCredit Жан П’єр Мустье, француз, який колись працював в SocGen, виношував цю ідею вже кілька місяців. Менеджмент SocGen також стверджує, що протягом довгого часу вивчали можливість злиття. Financial Times стверджує, що […]

Далі
amazon is firing its delivery firms following peo 2 2568 1570924963 0 dblbig
Новини

Ринкова вартість Amazon перевищила трильйон доларів

Акції компанії виросли за один день на 9,9% – це найбільший одноденний приріст із жовтня 2017 року. Згідно із фінансовою звітністю за четвертий квартал 2019 року капіталізація компанії Amazon перевищила один трильйон доларів за підсумками торгів 31 січня. Про це повідомляє Bloomberg. Акції Amazon зросли на 9,9% – це найбільший одноденний приріст із жовтня 2017 […]

Далі