Вернуться на сайт
Нана Пипия. Слово редактора

Нана Пипия. Слово редактора

Содержание

31.03.2020 (№ LDaily #12)

Нана Пипия. Слово редактора

Завершення 2019-го позначилося знаковими подіями, спрямованими на поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Форум RE: THINK. Invest in Ukraine в Маріуполі, ініційований особисто президентом В. Зеленським; входження країни в Топ-10 найперспективніших країн для інвестицій у «чисту» енергетику (згідно зі Звітом Climatescope 2019, відбувся «стрибок» відразу на 55 позицій у рейтингу); підписання президентом України закону про стимулювання інвестиційної діяльності; лібералізація валютного законодавства…

Однак, згідно з даними Європейської бізнес-асоціації, на тлі попередніх років інвестиційна привабливість країни погіршилася: показник Індексу інвестпривабливості наразі становить 2,85 бала (рівень 2016-го), упавши порівняно з минулорічним 3,07 бала. Можливо, саме ці негативні тенденції й змусили нову українську владу звернути увагу на цей сектор економічного розвитку?

Експерти з Представництва ЄС в Україні найвагомішою перешкодою для інвестицій називають високий рівень корупції, а також (як наслідок) недосконалість верховенства закону та неналежну роботу державних інституцій, покликаних забезпечувати ефективність фінансово-економічної діяльності.

Попри те, нинішні позитивні зрушення й урядові ініціативи дають підстави для оптимістичних прогнозів: хай і повільно, однак інвестклімат неухильно поліпшуватиметься. Ризиків для ведення бізнесу поки що чимало, однак правильна побудова правового захисту, налагодження ефективної комунікації дають можливість бізнесу успішно утвердитися на ринку країни й отримувати прибутки значно вищі, ніж у Європі.

У цьому номері журналу ми попросили відомих спеціалістів в сфері ризик-менеджменту, керівників міжнародних організацій, потужних бізнесменів, які працюють на українському ринку, поділитися своїм досвідом стосовно того, з якими проблемами може стикнутися потенційний інвестор в Україні і як їх можна вирішити.

Нана Піпія
головний редактор LDaily

Prev Next
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com