china education by grants 2.jpg.pagespeed.ce .ou2aal0hyn 810x456 1

Китай: країна перспектив і викликів

16.11.2019 Аналітика

Територія Китайської Народної Республіки посідає третє місце за площею (після Росії й Канади; далі за КНР слідує США). Однак за кількістю населення — понад 1,404 млрд — перебуває на першому місці, залишивши позаду Індію (понад 1,377 млрд) і далеко позаду США (понад 331 млн). На квадратний кілометр припадає понад 146 осіб (в Україні — трохи більше 73).

ВВП на душу населення КНР (згідно з прогнозними даними ООН на 2019-й) — $19 581 (для порівняння: США — $64 805, Велика Британія — $47 479, Японія — $45 956, Росія — $29 504, Україна — $9 741, Індія —$8 348 ).

Уже саме географічне розташування країни передбачає лідерські позиції в східноазійському регіоні: Піднебесна межує по суші з 15 країнами, по морю — із шістьма.

Розвитку країни дуже сприяють китайські мігранти й діаспора, яка є найбільшою у світі (близько 50 млн осіб) і проживає чи не в усіх країнах світу. Капітал китайської діаспори оцінюється в $1 500 млрд. Щорічно трудові мігранти відправляють на батьківщину близько $80 млрд. В Україні, за даними китайського посольства, нараховується близько 20 тис. вихідців із Піднебесної, хоча ще 2001 року їх було 2213. Цікаво, що на кінець ХХ століття в Китаї проживало 20 тис. українців, але вони повністю інтегрувалися в суспільне життя країни.

Культурно розвинена країна (грамотність населення — 96,4%), маючи величезний економічний і технологічний потенціал, чудову логістичну структуру в регіоні, — вона, природно, прагне мати рівноправні відносини з такими самими гігантами (але не в плані території чи населення) з позицій фінансового, виробничого, технологічного та торгового потенціалу.

ЧИЙ СВІТОВИЙ РИНОК?

Звичайно, такий масштабний споживчий ринок є ласим шматочком для багатьох країн в експортуванні своїх товарів і послуг. І справді, імпорт Китаю ще з 2013 року перетнув позначку в $2 трлн, а з 2017-го стабільно зростає. Для ще більшого сприяння торгівлі в 2018 році уряд знизив мита для ввезення широкого асортименту товарів. І згідно з даними департаменту зовнішньої торгівлі Міністерства торгівлі КНР, 2019 року Пекін має намір ужити додаткових заходів для стимулювання імпорту передових технологій, сільгосппродукції, товарів широкого вжитку й послуг, а також продовжити зниження загального рівня імпортних мит.

Але є й другий бік медалі: Китай посилено нарощує експорт своєї продукції та послуг. 2017 року його сума становила понад $2,42 трлн (зростання на 10,24% порівняно з попереднім роком), а позитивне сальдо експорту становило $873 млрд. Серед основних країн-покупців: США, потім Гонконг, Японія, Німеччина, Південна Корея… Однак якщо порівняти основні країни-отримувачі й країни-постачальники в Китай, то список практично однаковий, але за «невеликим» винятком: серед головних експортерів у Китай США перемістилися на передостаннє місце, поступившись першістю, крім названих, також ряду країн Азії. Власне, агресивна, але продумана і, по суті, правильна (тобто в інтересах країни!) політика Піднебесної, спрямована на економічне обмеження Америки, сприяла різкому зростанню економічного розвитку та, згодом, експансії світового товарного ринку. У планах — і ринку технологій. Це насторожило основних гравців і лідерів на світовому ринку, особливо США, адже прецедент є: ще в далекому 2012 році Америка вперше поступилася Китаю лідерством у світовій торгівлі — $3,82 трлн і $3,87 трлн відповідно. І тенденція таки насущна: починаючи з 2003-го торговельні обсяги Піднебесної різко пішли вгору — якщо на кінець 2002 року експорт становив трохи більше $247 млрд, а імпорт — $210 млрд, то 2017-го — понад $2,4 трлн і $2,1 трлн відповідно. Можливо, саме через ці «торгові» причини Дональд Трамп нещодавно оголосив «війну» одному з найбільших китайських телекомунікаційних гігантів, виробникові електронних приладів бездротових мереж і споживчих пристроїв — Huawei Technologies Co. Ltd. (видав наказ про введення в країні режиму надзвичайного стану для захисту комунікаційних мереж). Офіційна причина розслідування — порушення американських санкцій, уведених проти Ірану.

І згідно з прогнозами, економічна експансія Китаю й далі стрімко розширюватиметься, займаючи панівне становище в різноманітних секторах ринку — послуг, споживчих товарів, технологій, транспорту і т.д. І в майбутньому очікується іще більший опір інших потужних гравців на економічній карті світу, аж до повного переформатування сфер політичного впливу на основні регіони планети.

У чому причина такого драматичного бачення?

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ КИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ

Ідеться не про власне китайську філософію, яка є однією з найдавніших культур Сходу й поклала початок численним філософським школам і течіям. Ідеться про сучасну економічну ідеологію держави й виховання світогляду громадян. Із давніх-давен Китай просував ідею повернення (і захоплення) територій, утрачених в різні періоди історичного минулого. Такі ідеї підтримуються в суспільстві й досі. «Після Другої опіумної війни Російська імперія, скориставшися тим, що Китай захопила армія Великої Британії та Франції, окупувала китайські території за допомогою сили зброї, у підступний спосіб привласнила землі північного сходу й північного заходу Китаю площею понад 1,5 мільйона квадратних кілометрів» — читаємо в китайському підручнику з історії для 8-го класу.

Історія пішла в минуле. Природно, примітивні загарбницькі наміри бачаться утопічними на тлі сучасних світових реалій. Однак сама ідея латентно залишилася, перетворившись на нібито рису національного характеру, ставши складовою національної ментальності. І трансформувалася в економічну експансію, яка проходить під гаслом «Ми за мир у світі й бізнес». Це гасло можна трохи перефразувати: «Ми за бізнес у мирному світі». Ідеться про китайський бізнес…

Держава дотримується політики максимального сприяння виходу місцевих підприємств на ринки світу. Під особливо пильною увагою перебувають високі технології (зокрема, штучний інтелект), промисловий і транспортний сектор, програмне забезпечення: саме за ними китайські експерти (та й не тільки вони) бачать майбутнє в розвитку на Землі взагалі. Крім зацікавленості у співпраці власних підприємств із передовими технологічними компаніями Європи та Америки, уряд сприяє якісній освіті своїх громадян за кордоном, теж переважно в США та Європі. Сотні тисяч молодих китайців навчаються в європейських вишах, причому не тільки в технічній сфері, а й у гуманітарній. Україна є однією з країн, яку облюбували студенти з КНР.

Держава розробила відповідну програму, яка підтримує тих фермерів, які скуповують сільськогосподарські угіддя за кордоном. Росія, як географічно найзручніший регіон, у цих планах посідає перше місце.

Так, в африканські країни, де місцеві закони лояльно ставляться до купівлі земель, Китай інвестував понад $10 млрд, а в країни Латинської Америки — понад $25 млрд.

Україна перебуває серед пріоритетних регіонів у цьому контексті. 2017 року, як заявив під час Китайсько-українського бізнес-форуму радник із торгово-економічних питань посольства КНР в Україні Лю Цзюнь, Китай інвестував понад $7 млрд у розвиток сільськогосподарської, енергетичної та інфраструктурної галузей нашої країни.

Однак фактично скрізь, де китайські фермери та підприємці потужно заходять в іншу країну, вони перетворюють її на свій сировинний придаток.

УКРАЇНА І КИТАЙ: ЕКСКУРС У НОВІТНЮ ІСТОРІЮ

Для України такий великий ринок для потенційного експорту, а також можливості імпорту конкурентоспроможних товарів і послуг (якщо порівняти з імпортом з Європи, а також урахувати різкий спад за останні роки імпорту з РФ), становить стратегічний інтерес. Для розуміння цього варто звернутися до найближчої в часі історії формування відносин…

А відносини в цьому ключі налагоджувалися фактично від часу проголошення Україною незалежності, яку Китай визнав уже 27 грудня 1991 року, тобто через кілька днів після проведення Всеукраїнського референдуму. До речі, навіть раніше, ніж деякі показні країни ЄС — Франція, Італія, Велика Британія, Греція, Данія…

Ще до офіційних візитів глав держав було підписано низку документів, спрямованих на унормування відносин (Спільне комюніке про встановлення дипломатичних відносин, січень 1992; Спільне українсько-китайське комюніке, жовтень 1992 і червень 1995). Перші зустрічі на міжурядовому рівні (у форматі обміну державними візитами) відбулися в 1994–1995 роках — між тодішнім президентом України Леонідом Кучмою і главою КНР Цзян Цземінем. Були підписані два документи: «Спільна декларація між Україною й Китайською Народною Республікою» (6.09.1994, так звана Київська), і наступного року — «Спільна декларація про розвиток та поглиблення відносин дружби і співробітництва між Україною та КНР» (04.12.1995, так звана Пекінська). Документи швидше декларативні, з метою дотримання формальностей визнання один одного як суб’єктів міжнародних відносин (взаємне підтвердження територіальної цілісності й легітимності урядів, гарантія мирного співіснування, тісної співпраці на рівні міністерств). Але все ж це було першим серйозним кроком в активізації відносин між країнами на всіх рівнях. 2001-го глава КНР Цзян Цземінь удруге відвідав Україну, внаслідок чого підписано «Спільну декларацію про зміцнення дружби і всебічного співробітництва в ХХI столітті» (так звана Київська), а листопаді 2002-го Леонід Кучма вперше особисто відвідав КНР, де була підписана зустрічна «Спільна декларація» (так звана Пекінська). І вже буквально через півроку, в квітні 2003-го, здійснює другий візит. У вересні 2010-го Китай відвідує Віктор Янукович (підписання низки важливих документів, зокрема, «Спільної заяви України та КНР щодо всебічного підвищення відносин дружби та співробітництва» і «Основних напрямків розвитку відносин між Україною та КНР на 2010–2012»). А вже влітку наступного року глава КНР Ху Цзіньтао візитує до України, унаслідок чого було підписано «Спільну декларацію про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною і КНР». 2013 року, незважаючи на вкрай нестабільну ситуацію в Україні, президент знову вирушає до КНР, де підписує «Договір про дружбу і співробітництво» між країнами і «Спільну декларацію про подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства» (обидва документи від 5.12.2013), а також «Програму розвитку відносин на 2014–2018 роки». Звичайно, чимало експертів ставить під сумнів функціональність цих документів 2013 року, але хай там як, це свідчить про серйозні наміри розвивати відносини.

Крім зазначених вище, у різний час було підписано ще три важливі угоди: про науково-технічне (квітень 1992) і торгово-економічне співробітництво (серпень 1992), а також про заохочення і взаємний захист інвестицій (травень 1993).

Узагалі, чинна на сьогодні договірно-правова база українсько-китайських відносин налічує близько 250 документів, крім того, підписано низку контрактів між державними установами та підприємствами обох країн.

І ще важливий факт: серед усіх країн східного регіону Китай удостоївся найбільшої кількості відвідувань українськими президентами. І навіть якщо врахувати членів ЄС, то КНР, напевно, все одно перебуває в лідерах серед уподобаних вищим істеблішментом України країн.

Наче ж усі законодавчі важелі є, держава теж ніби сприяє, перспективи для співпраці величезні — тільки працювати й працювати! Але…

КИТАЙ ТЕСТУЄ УКРАЇНУ

Сьогодні співробітництво між нашими країнами — це мляво-повільний процес. В Україні працює група китайських компаній, однак їхні дії більше нагадують тестування ситуації, ніж повноцінне ведення бізнесу. Інвестуючи порівняно невеликі суми в аграрний сектор, сировину, ІТ-ринок, вони оцінюють перспективи й гіпотетичний ступінь економічної віддачі. Може, Україна для Китаю дуже зручний майданчик для ривка в Європу? Свого часу виконавчий директор Китайської торгової асоціації Руслан Осипенко написав у своєму блозі: «Україна їм вигідна ще й географічно, як плацдарм для виходу на ринки Європи».

Парадокс, але факт: суми інвестицій Китаю в Україну визначити точно дуже складно. Вітчизняні чиновники твердять про одні цифри, китайські ж інвестори говорять про інші. Показовий випадок із 2017-го: повернувшись із Пекіна, українська делегація була спантеличена, мовляв, ми з Піднебесною давно працюємо, і згідно з даними Посольства КНР китайські інвестиції в Україну становлять $7 млрд, але ось куди були спрямовані ці гроші — не відаємо… Деякі експерти припускають, що китайські «інвестиції» існують тільки на папері — у численних угодах і меморандумах, підписаних упродовж майже 30-літніх відносин. Але це не зовсім так: китайські інвестори схильні працювати в Україні тихо, щоб не привертати зайвої уваги, особливо з боку численних корупціонерів і нечистих на руку чиновників.

Але навіть ці $7 млрд на тлі сотень мільярдів, які Китай інвестує щорічно за кордоном, мають вигляд доволі мізерних.

Усупереч очікуванням і переконанням вітчизняних політиків, якихось помітних зрушень в активізації українсько-китайських відносин не простежується. У кінці 2018 року був підписаний План дій з економічного співробітництва, а на початку 2019-го перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з віце-прем’єром Держради КНР Лю Хе з цього та інших питань. До слова, фактично жодного проекту, розпочатого між країнами раніше, не було завершено: упровадження між нашими країнами стратегії вільної торгівлі; проект «Китай — Мотор Січ» із випуску «Мрії»; модернізація локомотивів «Укрзалізниці»; спорудження (за китайськими технологіями) заводів із газифікації вугілля…

Так ось, усупереч сподіванням і запевненням політиків, врешті вся китайсько-українська інвестиційна діяльність реалізувалася в тому, що 16 квітня 2019-го Степан Кубів підписав угоду, за умовами якої Україна отримає техніко-економічну допомогу в розмірі $29,7 млн… Не густо. І не інвестиційно.

Загалом, реалізація спільних проектів засвідчила, що Китай зацікавлений не стільки в інвестуванні в Україну, скільки в кредитуванні спільних проектів. Однак за однієї умови, що використовуватиметься китайське обладнання, застосовуватимуться китайські технології, залучатимуться китайські робітники й підрядники. Звичайно, такі відносини економічно не завжди не взаємовигідні.

Не кращий стан справ і в товарообігу. Хоч згідно з експортною стратегією України Піднебесній відведено друге місце в списку пріоритетних країн для експорту, товарообіг між ними 2018 року досяг лише $8 млрд. При цьому Україна продала Китаю товарів на суму ледве за $1 млрд, однак імпортувала з КНР уп’ятеро більше.

У ретроспективі суми товарообігу порівняно незначні, протягом 10 років істотних стрибків не відбувалося й для України завжди мали від’ємне сальдо (рис. 1).

Для порівняння: товарообіг між КНР і РФ перевищує $80 млрд, з ЄС — понад $500 млрд, США — понад $600 млрд. Але майже у всіх країн негативне торговельне сальдо, а в Китаю — позитивне.

Якщо проаналізувати торгівлю між Україною й Китаєм у товарному розрізі, то наша країна поставляє переважно мінеральні продукти (близько 42%,) продукти рослинного походження (у межах 23%), тваринні жири й рослинні олії та продукти їх переробки (понад 23%).

Китай ввозить в Україну машини, механічні прилади, електрообладнання. Ця стаття в загальній масі товарів становить понад 35%. На текстиль і текстильні вироби припадає в середньому 11%, на метали й вироби з кольорових металів — 10%, пластмаси та вироби з них — близько 8%, хімічну продукцію — 7%.

У цьому розрізі товарообігу вимальовується реальна картина економічних відносин: Україна для Китаю поки що є ринком збуту своєї продукції (висока додана вартість), і водночас — ринком придбання сировини й напівфабрикатів (низька додана вартість).

ПРОБЛЕМИ, РІШЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ

Нині вкрай необхідна ревізія досягнутих на державному рівні домовленостей.

Це передбачає насамперед очищення відносин від корупційної складової. Очищення всіх структур, залучених до налагодження економічної співпраці між країнами. Або відсторонення їх. Корупція — це головна, якщо не ключова, перешкода на шляху до ефективного економічного співробітництва. Саме через корупційні домагання й зловживання чимало угод та меморандумів, усупереч їх справді благим намірам, залишилися тільки на папері, а нечисленні реалізовані проекти досі викликають запитання. На підтвердження цього можна навести слова посла Китаю в Україні Ду Вея, які він сказав ще два роки тому в інтерв’ю газеті «KyivPost»: «Китайські інвестори зацікавлені в українському ринку, але, хай там як, це залишається тільки наміром». Далі посол дипломатично пом’якшив жорстку правду, ухильно обнадіявши, що для поліпшення відносин «потрібно вирішити ряд питань і здійснити чимало роботи».

Попри значні перспективи споживчого ринку Китаю, українські підприємці фактично не обізнані про можливості розвитку свого бізнесу в КНР. Тому чимало з них, не володіючи достатньою інформацією, побоюються виходити на китайський ринок. А дарма. Є низка дуже перспективних напрямків.

1. Саме сільськогосподарська галузь — починаючи від переробки продукції й закінчуючи виробництвом готового товару — є найперспективнішою в активізації бізнес-відносин із Піднебесною. Китай — величезна країна з мільярдним населенням, яку треба годувати. Україна — країна з найпродуктивнішими землями, помірним кліматом і розвиненими традиціями сільськогосподарської діяльності. Ці два фактори вже свідчать про перспективи освоєння цього напрямку співпраці.

2. Нинішня економічна політика Китаю спрямована насамперед на розвиток високих технологій і виробництв, які базуються на цих технологіях. Водночас в Україні поки що існує (і певною мірою підтримується) дуже високий рівень технологічних розробок, зосереджених переважно в наукових інститутах і лабораторіях. Попередні спроби якось реалізувати цей потенціал завжди наштовхувалися на глуху стіну чи нерозуміння з боку уряду, або ж на корупцію й відверте здирництво з наукових структур, зацікавлених у фінансуванні своїх проектів. Перспективи інвестування Китаєм наукових розробок, досліджень у сфері штучного інтелекту (у КНР, до речі, затверджено стратегію розвитку ШІ як пріоритетну), а також високотехнологічних виробництв на рівних умовах — це також дуже перспективний напрямок у бізнесі між країнами.

3. В Україні розвинена машинобудівна галузь, літакобудування, виробництво продукції подвійного й військового призначення, а також на досить високому рівні перебувають розробка й освоєння відповідних технологій. Економічні санкції проти Росії, традиційного споживача цієї товарної номенклатури з України, спонукають нас шукати нові ринки збуту — як готової продукції, так і комплектуючих та технологій. Але ж Україна й Китай мають значний досвід військово-технічного співробітництва, напрацьований за багато років. Його активізація, але вже в новому форматі, може стати ефективною складовою в торгово-економічних відносинах між країнами.

Читайте також: Управління ризиками та захист активів — першочергове завдання для будь-якого бізнесу в Україні

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Інші статті на цю тему

  • Google і Microsoft вклалися в індійського конкурента TikTok
    Новини

    Google і Microsoft вклалися в індійського конкурента TikTok

    Microsoft і Google інвестували понад $100 млн в індійського розробника VerSe Innovation Pvt. Про це повідомляє Bloomberg. Індійська компанія володіє додатком для коротких відео Josh і агрегатором новин Dailyhunt, який пропонує контент на кількох індійських мовах. У число інвесторів також увійшли AlphaWave, Sofina Group і Lupa Systems. За підсумками інвестиційного раунду оцінка компанії перевищила $ […]

  • Німецька CureVac приступає до третьої фази випробувань вакцини від COVID-19
    Новини

    Німецька CureVac приступає до третьої фази випробувань вакцини від COVID-19

    Фармацевтична компанія CureVac оголосила в понеділок, що з 22 грудня починає третій етап клінічних випробувань своєї вакцини від COVID-19. В рамках третього етапу вакцина буде випробувана на співробітниках медичного центру Університету Майнца. В цілому в третьому етапі візьмуть участь близько 2,5 тис. чоловік старше 18 років. CureVac працює над створенням вакцини від COVID-19 спільно з […]

  • «Запоріжсталь» встановив дистанційні термосканери на входах на підприємство
    Новини

    «Запоріжсталь» встановив дистанційні термосканери на входах на підприємство

    «Запоріжсталь» вдається до безпрецедентних заходів для боротьби з COVID-19 і захисту співробітників від ризику інфікування коронавірусом. На підприємстві встановлені системи автоматичного термоскрінінгу – 12 терміналів (виробник Hikvision), з метою фіксації ймовірних носіїв вірусу на вході на територію комбінату. Інвестиції в придбання комплексу обладнання становлять близько 465 тис. гривень. «Життєво важливо в будь-який час, а особливо […]

  • За 11 місяців 2020р. товарообіг України склав $92,7 млрд
    Новини

    За 11 місяців 2020р. товарообіг України склав $92,7 млрд

    За 11 місяців поточного року в Україну імпортували товарів на понад $48,4 млрд (у порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. імпорт зменшився на $5,9 млрд або на 10,8% ). Експортували з України на $44,3 млрд (зменшення експорту склало $1,6 млрд або 3,5%). Сальдо (різниця між експортом та імпортом) — від’ємне — $4 млрд. Серед найбільших […]

  • Скільки IT-компанії повинні інвестувати в навчання: дослідження
    Новини

    Скільки IT-компанії повинні інвестувати в навчання: дослідження

    IT-компаніям важливо інвестувати не менше 1,5% річного доходу і постійно навчати фахівців, щоб підтримувати системне зростання IT-бізнесу в Україні. Освітні активності розвивають інженерні таланти та галузь в цілому. Про це говорить дослідження GlobalLogic. За даними компанії, кількість учасників зовнішніх освітніх заходів за три роки зросла у 2,5 рази, а тривалість навчання – в 3 рази. […]

  • Pfizer попередив про брак обсягів вакцини від коронавірусу для США
    Новини

    Pfizer попередив про брак обсягів вакцини від коронавірусу для США

    Компанія Pfizer попередила адміністрацію Дональда Трампа, що не зможе надати США в достатній кількості дози вакцини від коронавірусу до червня або липня 2021 року, оскільки значну кількість доз вже встигли викупити інші країни. Про це з посиланням на обізнані джерела повідомила The Washington Post. При цьому, як відзначають джерела видання, в адміністрації Трампа не очікують, […]

  • S&P прогнозує зростання світового боргу до $200 трлн
    Новини

    S&P прогнозує зростання світового боргу до $200 трлн

    Світовий борг досягне $200 трлн, що становить 265% світового продукту, проте боргової кризи поки що не передбачається. Про це повідомляє Reuters із посиланням на прогноз аналітиків міжнародного рейтингового агентства S&P Global. Стверджується, що цього року співвідношення боргу до світового продукту зросло на 14% в результаті пандемії. Але тренд до зростання частки спостерігався і раніше, коронакриза […]

  • Pfizer відкриє новий хаб в Греції
    Новини

    Pfizer відкриє новий хаб в Греції

    Одна з найбільших в світі фармацевтичних компаній американська Pfizer розширює присутність в Греції, буде створено 600 робочих місць, повідомив офіційний представник уряду Греції Стеліос Петсас на брифінгу. Головою правління Pfizer є грек Альберт Бурла. В останні місяці компанія займається, зокрема, розробкою вакцини від коронавірусу. У Салоніках відкривається хаб компанії. “Греція приваблює великі інвестиції і прагне […]

Читайте також

Китай: країна перспектив і викликів
Новини

Інвестиції в екологізацію виробництва – перспективи для України

Представники українського металургійного комбінату “Запоріжсталь” розповіли про результати проведення першого раунду інвестицій у реалізацію проекту, спрямованого на екологічну модернізацію підприємства. Реконструкція промислового комплексу стартувала на початку 2012-го року і триває до нинішнього часу. Загальна сума капіталовкладень уже досягла 5,6 мільярдів гривень. Із них 1,7 мільярда гривень направлено безпосередньо на підтримку екологічної стратегії компанії. В її […]

Далі
kriptobirzha
Новини

Три великі криптобіржі світу хочуть працювати в Україні

Три великих біржі криптовалют хотіли б почати офіційно працювати в Україні, повідомив голова наглядової ради Асоціації венчурного і приватного капіталу (UVCA) Андрій Колодюк в кулуарах інвестиційного форуму RE:THINK. Invest in Ukraine. “За останні 2,5 року три світові кріптовалютні біржі просили мене зробити так, щоб вони могли працювати в Україні легально: зареєструватися, отримати ліцензію, відкрити представництво. […]

Далі
Китай: країна перспектив і викликів
Новини

Стало відомо, хто керуватиме ТЦ під брендом Амстор

Торговими центрами під брендом Амстор, які знаходилися в заставі в Укрексімбанку і були продані Concorde Capital на аукціоні в грудні минулого року, управлятиме оператор комерційної нерухомості East Solution Group. Останній входить у групу Smart Holding. Рішення про управління на партнерських умовах цими ТЦ, купленими компанією Мадера Девелопмент, прийняли представники Smart Holding і Concorde Capital. Відзначається, […]

Далі
192817.926259.8688
Новини

Стала відома вартість пікапа Tesla

Новинка компанії Tesla – електропікап – надійде у продаж за базовою ціною $50 тисяч. Презентація машини відбудеться 21 листопада в Лос-Анджелесі. Раніше у Twitter глава Tesla Ілон Маск повідомив про те, що церемонія презентації машини, яку він назвав Cybertruck, відбудеться неподалік від підприємства компанії SpaceX, де виробляють ракети. Маск вважає, що електропікап буде перевершувати найпопулярніший […]

Далі
46348
Новини

Стартап Rokid показав прототип компактних АR-окулярів

Представники китайського стартапного проекту похвалилися своєю розробкою компактних АR-окулярів, які мають намір запропонувати і звичайні користувачі. Модель отримала назву Rokid Glass. Правда в тому, що розробники представили виключно прототип моделі. Тому неможливо зрозуміти про роботу моделі в реальному житті. Представники китайського стартапу Rokid заявили про повноцінну презентації продукту під час проведення виставки CES 2018, яка […]

Далі
hhjcqnuk 528x352 1
Новини

В Україні ліквідували ДАБІ

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури офіційно завершило ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції. Про це повідомила прес-служба Мінінфраструктури у Facebook. Наразі роботу призупинили всі 24 територіальні органи ДАБІ, закрито 5420 виконавчих проваджень у судових справах. Усі документи ДАБІ передали на зберігання до Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Віце-прем’єр із відновлення України – міністр […]

Далі
morgan stanley senior bankers are leaving min 1024x683
Новини

Аналітики Morgan Stanley назвали причини майбутнього ослаблення американської валюти в наступному році

Morgan Stanley прогнозує, що американські акції та корпоративні облігації показуватимуть відстаючу динаміку в наступному році, а долар ослабне на тлі прискорення економічного зростання за межами США, повідомляє Bloomberg. “Ми бачимо найбільший потенціал зростання на ринках з більш явними перспективами досягнення зростання прибутків компаній (Японія і ринки, що розвиваються) або простором для масштабного перегляду оцінок на […]

Далі
535
Новини

Бізнес-підсумки тижня від LDaily

Україна Стало відомо про позитивні результати голосування депутатами ВРУ з питання прийняття урядового закону про приватизацію державного майна №7066, розробленого з урахуванням кращого міжнародного досвіду та норм англійського права, а також  такого, що забороняє резидентам країни-агресора брати участь в приватизації українського майна. У зв’язку з координацією роботи тринадцяти морських портів України, для забезпечення безпеки судноплавства, […]

Далі
Китай: країна перспектив і викликів
Новини

Rozetka інвестує в комплекс «Термінал Бровари»

Найбільший інтернет-аукціон України «Rozetka.ua» уклав угоду з європейським агентством Secure Property Development & Investment plc. про купівлю складського комплексу «Термінал Бровари». Девелоперська компанія SPDI у своїй діяльності робить акцент на створенні прибутку від інвестицій, отриманих, в основному, за рахунок операцій вкладення ресурсів у генеруючі доходи об’єкти комерційної нерухомості і приросту капіталу. Чистий приплив доходів від […]

Далі
104873833 6306ae7d cc74 48ce ade4 dbb8d08d6d20
Новини

Акції Facebook впали на повідомленні про зростання витрат

Facebook розчарував власників своїх цінних паперів: на постмаркеті котирування технологічного гіганта впали майже на 7% через уповільнення зростання виручки, а також непомірно роздутих витрат. Витрати Facebook за весь 2019 р склали $46,71 млрд, що на 51% більше, ніж в 2018 р Це збігається з падінням операційної маржі компанії, яка знизилася з 45% в 2018 р […]

Далі
FB IMG 1528099745248
Новини

Український лоукостер збирається запустити рейси із Запоріжжя в Італію і на Кіпр

Авіакомпанія SkyUp планує запустити рейс із Запоріжжя на італійський курорт Ріміні і Кіпр 2020 року. Український лоукостер продовжує розвиватися. Авіакомпанія збирається зробити ставку на регіональні аеропорти. Йдеться про Одесі, Львові та Запоріжжя. Зокрема, в 2020 році, із Запоріжжя збираються запустити рейси в Ріміні (Італія) і на Кіпр. Чи будуть ці рейси регулярними або сезонними і […]

Далі
87369230 106868824247705 5893867578874396672 o
Новини

Правовий статус лісосмуг в Україні: як юридично рятувати нашу екологію

Стан лісосмуг в Україні знаходиться в критичному стані. Експерти Національного екологічного центру зазначають, що у більшості регіонів України лісосмуги знаходяться у жахливому стані, як через використання місцевими мешканцями їх на дрова, так і через невизначений статус та відсутність професійного догляду. Більшість лісосмуг вже пережили свій вік. Також через зміну клімату та малу кількість опадів деякі […]

Далі
52 main
Новини

МАУ планує перевозити гуманітарні вантажі

Авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) у зв’язку з припиненням пасажирського сполучення має намір в найближчій перспективі приєднатися до тих компаній, які почали перевезення вантажів медичного призначення на бортах пасажирських лайнерів. “На тлі критичного спаду пасажирських перевезень активізувалися вантажні, особливо гуманітарні вантажні перевезення: багато пасажирських повітряних суден перетворюється в вантажні, адаптуючи до цього свої пасажирські салони. […]

Далі
Китай: країна перспектив і викликів
Новини

Лоукостер Ryanair припинив продаж квитків, запланований вихід на український ринок скасований

Вчора, 10 липня 2017 року, лоукостер Ryanair припинив продаж авіаквитків на всі рейси в Україну. Причиною такого рішення послужила заява Павла Рябікіна, генерального директора аеропорту «Бориспіль», на прес-конференції про розбіжності і нерозуміння між керівництвом лоукостера і керівництвом аеропорту: вимога авіакомпанії вирішення спірних питань виключно в Лондонському арбітражі із застосуванням лондонського права. Крім того, за словами […]

Далі
Китай: країна перспектив і викликів
Новини

Запорізькі підприємства Метінвесту в 2020 році перерахували до бюджетів усіх рівнів близько 3 млрд гривень податків і зборів

Запорізькі підприємства, асоційовані з Групою Метінвест, у 2020 році перерахували до зведеного бюджету України майже 3 млрд гривень. Зокрема в міській та обласний бюджети «Запоріжсталь», «Запоріжвогнетрив», «Запоріжкокс» і Запорізький ливарно-механічний завод за цей період направили суму податків і зборів на рівні минулого року — близько 824 млн гривень. «Підтримка та розвиток регіону — наше ключове […]

Далі
Китай: країна перспектив і викликів
Новини

Автоконцерн Volkswagen добровільно відкликає автомобілі

У зв’язку з проблемами у гальмівних системах автомобілів марок Volkswagen, Audi і Skoda, всесвітньо-відомий автоконцерн Volkswagen Group добровільно відкликає майже 400 тисяч машин, повідомляє Focus. За даними автоконцерну, 385 тисяч одиниць техніки вже відкликані тільки на території Німеччини. Керівництво автомобілебудівної компанії гарантує власникам авто ліквідувати недоліки безкоштовно, підкоригувати блок управління, а вирішенням цієї проблеми займуться […]

Далі