LDaily вирішив провести опитування серед компаній, які працюють в Україні, щоб дізнатися які соціальні проєкти підтримує компанія та чому саме ці проєкти.
Анастасія Войткевич, керівник відділу корпоративних комунікацій та корпоративної соціальної відповідальності, компанія «Віннер Груп Україна»
КСВ «Віннер» має два напрями — Благодійність та Відповідальний бізнес.
Благодійність — це філантропія, благодійні проєкти компанії «Віннер» та її керівництва, що фокусуються на трьох основних цілях: підтримка дітей та молоді, які перебувають у скрутних життєвих обставинах, допомога місцевим громадам, поряд із якими «Віннер» веде свій бізнес, та збереження української культури.
Валерій Красовський, CEO та співзасновник компанії Sigma Software
Sigma Software чимало уваги приділяє корпоративній соціальній відповідальності упродовж багатьох років. Із 2016-го компанія публікує щорічний КСВ звіт (https://sigma.software/about/csr), серед найпомітніших ініціатив я виділив би формування міцної ІТ-спільноти завдяки розвитку ІТ-освіти та обміну досвідом, співпраці з провідними університетами країни, а також власним проєктам Open Tech Week та Sigma Software Labs.
Майже з перших днів заснування компанія усвідомила важливість ефективної співпраці між бізнесом та освітніми закладами, тож започаткувала програми стажувань та інтернатур, інвестувала в оснащення комп’ютерних лабораторій у вишах, розробляла та запускала спільні програми за трендовими напрямами (Big Data, Data Science, Cybersecurity та ін.). Кілька років тому компанія оплатила стипендію на навчання студентові Українського католицького університету (наразі юнак уже приєднався до нашої команди у Львові), а минулого року підтримала програму з ефективного управління для викладачів львівських вишів. Нині ми співпрацюємо з 16 університетами в Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпрі; понад 1200 студентів щорічно навчаються в лабораторіях, оснащених компанією, близько 300 студентів проходять інтернатуру в Sigma Software; компанія організує та підтримує понад 50 заходів для студентів щороку.
Крім вишів ми працюємо з коледжами та школами, а також надаємо можливість навчатися спеціалістам, що вже мають досвід в ІТ-галузі. На базі нашої освітньої платформи, Sigma Software Unіversity, ми розробляємо та проводимо вокшопи й тренінги для спеціалістів від юніора до сеньйора, залучаючи наших кращих експертів як менторів.
Щороку компанія також підтримує розвиток спільноти через співпрацю з провідними професійними заходами (понад 75 у 2019-му) та проводить власні. Один із таких заходів — благодійна Open Tech Week, що проводиться з 2017-го в чотирьох містах — Харкові, Києві, Одесі й Львові. Це серія з п’яти мітапів за різними напрямками — від дизайну, тестування та розробки ПЗ до проєктного менеджменту, бізнес-аналізу та HR. Усі кошти з мітапів перераховуються на благодійність. За три роки компанія провела 60 мітапів, зібравши понад 3500 учасників та 100+ доповідачів і передавши у благодійні фонди близько 350 тис. грн.
Ще один власний проєкт із розвитку спільноти (цього разу стартап ком’юніті) — платформа Sigma Software Labs, на яку ми запрошуємо молодих підприємців, що створюють софтверні продукти та сервіси. Sigma Software Labs не тільки надає свою інфраструктуру, а й допомагає з пошуком інвестицій, навчанням в усіх напрямах, з розвитком бізнесу через мережу клієнтів компанії Sigma Software.
Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації (EBA)
Як одна з найбільших та найвпливовіших бізнес спільнот в Україні, Європейська Бізнес Асоціація постійно працює над посиленням голосу бізнесу, над просуванням прозорих та справедливих умов ведення бізнесу і загалом над тим, щоб Україна стала кращим місцем для ведення бізнесу. Наша місія та бачення ситуації простежуються у ряді наших соціальних ініціатив.
Однією із головних ініціатив ЄБА є проект Unlimit Ukraine, спрямований на просування малого бізнесу в Україні. Ми пропонуємо унікальні можливості освіти для малого та середнього бізнесу, а також різні варіанти інформаційної підтримки, консультації зі спеціалістами, що мають багатий досвід у сфері бізнесу в Україні та за кордоном.
Крім того, ми усвідомлюємо, що люди є серцем будь-якої справи, тому був створений проект EBA Happy Nation, спрямований на підвищення добробуту українців – відповідальне ставлення до здоров’я, довкілля, суспільства, у якому ми живемо, важливість балансу між роботою та особистим життям та як зробити своє життя кращим і стати щасливішим.
Ми також заохочуємо бізнес працювати з проектом «Прозорий бізнес — офіційні зарплати». Ми надаємо відкриту платформу для компаній, які хочуть нагадати ринку, їх потенційним партнерам та співробітникам, що вони підтримують прозорий бізнес, гарантують безпеку та турбуються про своїх працівників шляхом укладання трудових договорів та сплати всіх податків.
Таким чином, кожна соціальна ініціатива ЄБА є частиною великого проєкту забезпечення довгострокового зростання та розвитку нашої країни. Беручи на себе соціальні зобов’язання, ми поширюємо важливі цінності та ділимося своїм баченням сталого розвитку.
Віктор Шевченко, співвласник групи логістичних компаній ZAMMLER
Окрім того, щоб створювати та примножувати, потрібно ще й ділитись і зберігати цінності. Це моя позиція громадянина. Мені пощастило, що команда ZAMMLER GROUP поділяє моє бачення й усі ми усвідомлюємо свою соціальну відповідальність. Завдяки цьому нам зі співробітниками вдалося реалізувати десятки благодійних проєктів. Ми адресно допомагали важкохворим дітям, бійцям АТО, забезпечували обладнання для лікарень, реалізовували інші заходи. Нині ми тримаємо вектор не стільки на благодійні проєкти, скільки на системні соціальні ініціативи. Ми працюємо з рядом некомерційних організацій в упровадженні програми корпоративного наставництва для дітей-сиріт і підлітків з числа сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, адже їм надважливо бачити позитивні приклади, отримувати необхідні практичні навички та усвідомлювати силу власних здібностей. Також на постійній основі співпрацюємо із закладами вищої освіти, які займаються підготовкою майбутніх логістів:- тут мотивація проста, ми хочемо працювати з кращими професіоналами, а отже, маємо інвестувати в їхню підготовку. Для прикладу, ми перші в Україні створили Логістичну лабораторію на базі Київського національного торговельно-економічного університету, де студенти зможуть відпрацьовувати на практиці теоретичну базу. І звичайно, у нас є проєкти екологічного спрямування. Ми дбаємо про збереження природних ресурсів: наприклад, у щоденній операційній роботі мінімізували використання паперу та пластику, намагаємося бережливо використовувати електроенергію, а наші вантажівки відповідають усім необхідним екологічним стандартам. Я переконаний, що окрім примноження фінансового капіталу, бізнес має створювати ще й капітал соціальний — лише тоді його можна назвати справді успішним.
Віталій Бульда, генеральний директор «Роберт Бош Лтд»
Соціальні проєкти стали частиною життя Bosch. Рушійною силою їх реалізації є колектив компанії. Ці проєкти розпочалися шість років тому та набули системного характеру. За останній рік ми реалізували близько 11 проєктів, які не є дуже масштабними, попри те, мають украй важливе значення. Щороку ми підтримуємо будинок-інтернат для дітей з обмеженими можливостями в Залуччі (Івано-Франківська обл.): минулоріч зібрали для них понад 900 підгузків та понад 1000 пар шкарпеток. У серпні збудували альтанку-кінозал для геріатричного пансіонату в Переяславі (Київська обл.), а зараз підтримуємо, надаючи засоби захисту й дезінфекції від COVID-19. Час від часу в нашому офісі влаштовуємо майстер-класи та пізнавальні лекції для учнів звичайних і спеціальних шкіл-інтернатів. Як і чимало інших компаній, підтримуємо благодійні спортивні пробіги, організовуємо благодійні ярмарки та співпрацюємо з благодійними організаціями. Офіс «Бош Україна» також досить соціально відповідальний. Там є й роздільні сміттєві урни для сортування відходів, енергоощадні лампи, застосовуються інші технології. Щороку навесні ми прибираємо набережну біля офісу від сміття, складаємо його та передаємо до сортувальної станції. Цього року разом із БО «Мальтійська служба допомоги» готуємо новий дуже важливий проєкт, який допоможе соціалізуватися діткам з ДЦП за допомогою бігу. Так, ці діти не можуть самостійно брати участь у марафонах, але ми можемо їм у цьому допомогти. Для реалізації ініціативи було придбано спеціалізований професійний візок, в якому дитині зручно подолати свою першу бігову дистанцію разом із нами. Тренування з першим учасником розпочалися в лютому, однак тимчасово призупинилися на час карантину, проте ми обов’язково відновимо їх, щойно буде цілком безпечно.
Соціальні проєкти мають велику силу — з одного боку, згуртовують колектив компанії, а з другого — роблять світ трошечки добрішим. Тож хто, як не ми?
Віталій Седлер, СЕО та співзасновник компанії Intellias
Підтримка сталого розвитку міст — основний фокус нашої CSR-стратегії. Intellias спеціалізується на програмному забезпеченні для автомобільної галузі та навігаційних систем, у тому числі має досвід розробки софтверних рішень для електромобілів і самокерованих машин. Окрім цього, компанія Intellias давно відома як велодружня компанія: 2018 року її визнали «Велопрацедавцем року». Весь набутий досвід створює унікальну експертизу, яку ми хочемо застосувати для розвитку ecomobility в Україні.
Проте нинішня ситуація з пандемією створює нові виклики для всього суспільства, і бізнес не може стояти осторонь. Ми як відповідальна компанія теж долучаємося до боротьби з поширенням захворювання. Intellias виділила кошти на закупівлю 10 тис. експрес-тестів, які використовуватимуться для організації оперативного тестування населення.
Загалом ми приділяємо значну увагу соціальним проєктам, зокрема розвитку благодійності та корпоративного волонтерства. До прикладу, минулого року в рамках акції «Intellias Time for Charity» ми зібрали кошти на ремонт одного з корпусів госпіталю для ветеранів війни. Крім того, з ініціативи наших колег до Дня Святого Миколая була створена корпоративна благодійна платформа фандрейзингу для соціально важливих проєктів.
Детальніше про ініціативи Intellias у нашому CSR звіті за 2019 рік – https://www.intellias.ua/events/social_responsibility_report_2019
Ярослав Ніцак, директор компанії Ericsson в Україні, Грузії та Вірменії
Компанія Ericsson прагне до сталого розвитку суспільства. Для нас сталість — це довготривала соціальна справедливість, економічне процвітання, а також поліпшення екологічних показників. У своїй діяльності щодо сприяння розвитку суспільства ми орієнтуємося на цілі сталого розвитку. Щоб досягати таких цілей, використовуємо наші технології та багатий досвід.
Компанія Ericsson постійно розробляє, виробляє та реалізує продукти, послуги й рішення для сталого розвитку.
Одним із багатьох прикладів позитивного впливу наших технологій (або нашої діяльності) є проєкт з екологічного транспорту, що реалізується в партнерстві з Einride, Telia і DB Schenker у Швеції. Проєкт спрямований на скорочення викидів від автомобілів. Так, їх частка становить 25% світового обсягу викидів вуглекислого газу, а в містах транспорт лідирує за цим показником. Автомобілі, які використовують природне пальне, завдають шкоди довкіллю, а також спричинюють загрозу безпеці на дорогах. Тож Ericsson разом із партнерами створює більш безпечну й екологічну транспортну екосистему, використовуючи технології 5G для підключення до мережі повністю електричного автономного транспорту. У результаті: перехід на електричний транспорт скорочує обсяг викидів CO2 на етапі логістики на 90%, при цьому безпілотний комерційний транспорт менше простоює, надійніший і економічно ефективніший.
Інший приклад — освітній проєкт в Італії, де Ericsson Digital Lab допомагає здобути знання про інформаційно-комунікаційні технології.
До 65% дітей початкових класів планують опанувати спеціальності, які врешті можуть бути не затребувані після завершення їхнього навчання. Тож дітям потрібно отримувати складніші навички. Digital Lab — це освітня програма для учнів, спрямована на розвиток інтересу до програмування й автоматизації.
Сьогодні галузі трансформуються за рахунок упровадження технологій 5G, IoT і ШІ, а отже, знання цифрових технологій украй необхідні для успіху в майбутньому. 23 учнів узяли участь у безкоштовному навчанні програмуванню, управлінню роботами й автоматизації. Програмою передбачені робочі місця для всіх успішних студентів.
В Україні ж, окрім локальних еко-ініціатив, Ericsson Ukraine долучилася до спільного проєкту European Business Association та Lugera Ukraine «Прозорий бізнес — білі зарплати». Поліпшення інвестиційного клімату в країні та зростання економіки, що можливі в умовах сплати податків і дотримання етики ведення «білого» бізнесу, — у цьому суть проєкту. Вести бізнес чесно й прозоро, турбуватися про співробітників, відчувати відповідальність перед партнерами, замовниками, спільнотою — в нашому ДНК.
Дітріх Трайс, директор ТОВ «УІФК-Агро»
Щоб вдало реалізувати ідею та ефективно вести господарську діяльність, необхідно докласти чимало зусиль і мати достатню базу знань. Проте інколи ще складніше ставати «за кермом» уже існуючого суб’єкта господарювання. І це справедливо як для успішного підприємства (адже в цьому разі головною метою є збереження ринкової позиції та підвищення якісних і кількісних показників), так і для занедбаного. В останньому випадку виникають значні витрати часу й фінансових ресурсів, які необхідні для подолання низки макро- й мікроекономічних проблем. На прикладі сільськогосподарського підприємства ТОВ «УІФК-Агро» розповімо вам історію про німецьких інвесторів, які впоралися зі спадком попередніх власників і відчули «сприятливий» інвестиційний клімат українського ділового середовища.
2017 року ТОВ «УІФК-Агро» (Київська обл., Баришівський р-н, с. Коржі) перебувало в досить скрутному кризовому стані. Основною його діяльністю є рослинництво, зокрема вирощування зернових і технічних культур: пшениця, жито, ріпак, рапс, кукурудза та соняшник. Обсяг земельного банку становив 3400 га й охоплював землі Яблунівської, Гостролуцької, Семенівської та Коржівської сільських рад. Підприємство у своєму розпорядженні мало комбікормовий завод (перебуває в оренді), елеватор (уведений в експлуатацію з наявністю недоробок), м’ясокомбінат (також в оренді) та цехи для вирощування свиней, які залишилися ще з радянських часів, тож актуальність їх використання дорівнює нулю. Здавалось би, потужний агропромисловий комплекс із вдалим розташуванням (70 км від столиці) та достатньо розвиненою інфраструктурою (5 км — і ви на шосе Київ–Харків, 10 км до залізничного полотна) приречене бути успішним, однак низка бізнес-процесів уже не відповідала вимогам сучасної конкурентної боротьби. Фізично та морально застаріла техніка, відсутність автоматизації, неефективний менеджмент, складні відносини з орендодавцями (власниками земельних паїв), нераціональне використання матеріальних ресурсів — це все чекало нових власників.
«Варто тільки повірити, що ви можете, — і ви вже на пів дороги до цілі», — казав Теодор Рузвельт. Ці слова повністю відповідають діяльності нинішнього директора Дітріха Трайса. Досвідчений німецький новатор, який проживає в Україні з 2000-х, зумів повірити й налагодити роботу підприємства за два роки:
Особливу увагу Дітріх Трайс приділяє соціальним запитам сільських громад. Кількість орендодавців ТОВ «УІФК-Агро» становить понад 1500 осіб, для яких обов’язковим є вчасна виплата коштів за користування землею, надання одноразової благодійної допомоги, на додаток до цього підприємство забезпечує:
У рамках соціальної політики ТОВ «УІФК-Агро» охоплює освіту, спорт, культуру, медицину, дозвілля кожної громади, в якої орендує землі. Заходи та проєкти, що реалізуються, відбуваються на регулярній основі. Деякі з них виникають стихійно, проте основні мають сталий і системний характер.
Так, на початку кожної весни в Коржах проводиться дитячий футбольний турнір, де збираються команди з прилеглих сіл та м. Києва. Організацію й призи бере на себе підприємство. Команда Яблунівської сільської ради 2018 року отримала новий комплект футбольної форми та інвентар для поля; коржівські футболісти забезпечені автобусом від «УІФК-Агро» для виїзних ігор.
Уже вдруге поспіль на ремонт школи в Яблуневому виділяється понад 30 000 грн, завдяки чому утеплено класні кімнати, оновлено коридори й демонтовано зношені споруди. Щороку на 1 вересня першачки отримують від «УІФК-Агро» канцелярські набори, а Гостролуцькому НВК було подаровано ноутбук і холодильник.
У Баришівському районі функціонує Інклюзивно-ресурний центр, який отримує підтримку від «УІФК-Агро»: 2018-го придбано персональний комп’ютер; 2019-го — новий килим для кімнати фізкультури; центр забезпечено інформаційними буклетами для підвищення рівня поінформованості населення про наявність такого інституту; наприкінці 2019 року придбано розвиваючі ігри, а також створено відеоролик про діяльність центру.
У м. Березані всього діє чотири школи, одна з них є найменшою — ЗОШ №2. 2019 року підприємство надало будівельні матеріали для ремонту тенісної кімнати, а до новорічних свят подарувало тенісний стіл.
Кожен населений пункт святкує свій «день народження». І ТОВ «УІФК-Агро» не залишається осторонь, активно бере участь в організації та проведенні святкування. Традиційно наша програма спрямована на організацію дозвілля й смаколики для дітей.
Незмінними залишається привітання всіх ветеранів Другої світової війни, людей з обмеженими можливостями, — з наданням продуктових наборів.
Різноманіття заходів і проєктів щоразу стає масштабнішим і значно кориснішим. Соціальна стратегія розвитку від ТОВ «УІФК-Агро» буде й надалі спрямованою на максимальне охоплення всіх категорій населення з тривалим ефектом взаємодії.
Дмитро Аранчій, засновник Dmytro Aranchii Architects
Девізом майстерні Dmytro Aranchii Architects є «проєктуючи майбутнє». Неможливо уявити проєктування майбутнього без виховання дітей та молоді, без розвитку в них критичного мислення, бажання й сміливості творити. Тому ми завжди раді підтримати проєкти, спрямовані на навчання молодого покоління.
Я давав численні публічні лекції та майстер-класи, зокрема неодноразово й для школярів. З-поміж інших івентів був ментором на фестивалі Archikids, лектором на фестивалі Robotica.
Також написав працю з обчислювальної архітектури (яка поступово змінює уявлення про професію та невпинно шириться в майстернях усього світу) «Алгоритмічні методи архітектурного формотворення», яка є чи не єдиною системною монографією в околі параметричної арxітектури в Україні. Ми пропонуємо спеціальні знижки на неї для студентів та радо даруємо книгу бібліотекам профільних університетів, щоби більше допитливої молоді мали доступ до концентрованої інформації з обчислювальної архітектури. Я викладаю в КНУБА архітектурне концепційне проєктування (програма CA, Сomputational Architecture), і мої студенти завжди мають доступ до всіx знань нашої майстерні. Наш офіс відкритий для ниx, щоб вони мали де працювати командою, а наші співробітники завжди раді допомогти їм із будь-якиx питань стосовно їxніх проєктів.
Не так давно в нашій майстерні гостювала дівчинка з дитячого будинку, яка мріє стати архітекторкою. Ми знайомили її з цією роботою, спектром завдань, які може виконувати фахівець професії зодчий. Адже підлітки нерідко обирають професію, навіть не уявляючи, чим насправді займається певний спеціаліст. Наші співробітники постійно бувають як волонтери на дитячих фестивалях архітектури чи на фестивалях популярної культури. Одна з наших співробітниць, Ірина Гребенева, була розробницею курсу «архітектура» для навчання дітей молодшого шкільного віку основним архітектурним поняттям, стилям, про визначні пам’ятки архітектури. Архітекторка майстерні Ангеліна Гладушевська викладає цей курс у школі й працює з дітьми на постійній основі. Вона також читала лекцію для вчителів з усієї країни в межах підготовки до міжнародної олімпіади з робототехніки First Lego League, на якій учні цих викладачів презентуватимуть свої проєкти «міста майбутнього».
Найближчим часом (через останні складні події у світі — онлайн) ми плануємо провести майстер-клас для юних архітекторів і познайомити їх із параметричною архітектурою. Також чекаємо на нову екскурсію школярів до нас після припинення пандемії.
Ми вкладаємо наш час і вміння в майбутнє. Віримо, що долучаємося до виховання креативного й відважного покоління, яке вміє мислити. І вже скоро змінюватимемо майбутнє, ставши пліч-о-пліч.
Надія Кузів, виконавчий директор Аккаунтор Україна
Глобально Accountor Group у всіх семи країнах надає спонсорську підтримку благодійним фондам, які займаються проблемою дитячих онкологічних захворювань.
В Україні Accountor Ukraine підтримала дві організації: Благодійну організацію Клуб Левів «Київ Еколоджі», яка в якості подарунків придбала арт-матеріали для пацієнтів Дитячого відділення онкології Київської обласної клінічної лікарні, та Благодійний фонд «Таблеточки», надавши адресну допомогу онкохворій дитині.
Для Accountor Ukraine підтримка таких благодійних проєктів — це можливість у своїй країні брати активну участь у реалізації допомоги молодій генерації. Об’єднуючи зусилля та допомогу кожного, ми разом створюємо віру в майбутнє.
Україна бере участь у програмі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з глобального доступу до вакцини від коронавірусу. Після появи вакцини Україна повинна буде отримати дози для 20% населення країни. Про це написав в Facebook головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Він зазначив, що на сьогодні у світі на етапі доклінічних досліджень знаходяться 139 вакцин. Клінічні випробування […]
Техногігант Samsung планує випустити дебетову карту Samsung Pay влітку 2020 року. Про це компанія оголосила п’ятницю, 8 травня. Samsung запустить карту, яка буде підтримуватися рахунком управління грошовими коштами, в партнерстві з особистою фінансовою компанією SoFi. У компанії також розробляють “мобільну першу платформу управління грошима”. Але поки ніяких подробиць про це представники компанії не повідомляють, але […]
Компанії Facebook і Google оголосили про плани відновлення роботи своїх офісів найближчим часом. Однак ті співробітники, яким поки зручніше працювати віддалено, зможуть так працювати і далі. Google мала намір зберегти режим роботи з дому до 1 червня. Тепер же компанія вирішила продовжити його ще на сім місяців. Про це оголосив глава компанії Сундар Пічаї. За […]
Американський автоконцерн Ford почне поетапне відновлення роботи заводів в Північній Америці з 18 травня з підвищеним дотриманням заходів безпеки, повідомляє компанія в релізі. Ford планує повернути деяких членів команди, які не можуть виконувати роботу віддалено, в звичайний режим з 18 травня. У їх числі близько 12 тисяч співробітників в Північній Америці. Заводи Ford, які раніше […]
Відкриття Шанхайського Діснейленду знаменує собою крок до відновлення Disney після глобальної кризи в галузі охорони здоров’я. Шанхайський Діснейленд першим з парків Walt Disney Co. був закритий 25 січня, коли коронавірус почав поширюватися за межі міста Ухань. Розпродаж квитків на відкриття Шанхайський Діснейленд був підтверджений на веб-сайті Shanghai Disney Resort. Вартість квитків на початковому етапі відкриття […]
Американський виробник електромобілів Tesla відкрив свій автомобільний завод в США 8 травня. При цьому співробітники, яким тривожно повертатися на роботу, не зобов’язані цього робити. Виробництво на заводі у Фрімонті, штат Каліфорнія, було зупинено з 23 березня через обмеження в зв’язку з поширенням коронавірусу. Блумберг зазначає, що губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом раніше в четвер дозволив виробництвам […]
Корпорація Microsoft анонсувала п’ятирічний інвестиційний план, в рамках якого буде виділено $ 1,5 млрд для допомоги Італії в прискоренні цифрового розвитку. Крім того, компанія побудує свій перший дата-центр в країні, розширить партнерство з постачальником поштових послуг Poste Italiane, надасть доступ до AI-хабам і програмам малому і середньому бізнесу. У повідомленні Microsoft сказано про те, що […]
За чотири місяці 2020 року Україна виплатила за держборгом близько 71,3 млрд грн (81,8% плану), з обслуговування – 41,1 млрд грн (94,2% плану), повідомляє Мінфін у вівторок, 5 травня. За попередніми даними, в січні-квітні бюджет зведений з дефіцитом 23,5 млрд грн, в тому числі за загальним фондом дефіцит склав 33 мрд грн. За цей період […]
Державний концерн Укроборонпром передав до Фонду держмайна 15 державних підприємств і корпоративні права на два акціонерних товариства. Вони втратили своє значення для обороноздатності країни, повідомляє прес-служба концерну. “Підприємства Укроборонпрому, які увійшли до переліку на відчуження, де-факто давно втратили зв’язок з оборонно-промисловим комплексом і відповідно не здійснювали фінансово-господарської діяльності, або були збитковими і мали незадовільні економічні показники”, – відзначили у прес-службі […]
ДаліВлада США оголосила про нові санкції за перевезення російської нафти. Під обмеження потрапили ще 17 танкерів, повідомив американський Мінфін. “Сьогоднішні дії ще раз демонструють, що будь-хто, хто порушує обмеження ціни, стикається з наслідками. Ніхто не повинен сумніватися у відданості нашої коаліції зупинити тих, хто допомагає Кремлю”, – заявив заступник міністра фінансів Воллі Адейемо. Під санкції […]
ДаліНайбільший у світі літак Ан-225 “Мрія” виконав 12-й рейс наймасштабнішого за кількістю послідовних рейсів проекту в історії експлуатації цього літака на комерційному ринку. Йдеться про те, що авіакомпанія “Авіалінії Антонова” доставляла вантажі, а саме великогабаритні генератори для теплоелектростанції, з Чилі до Болівії. Цей енергетичний проект здійснювався на замовлення Hansa Meyer Global Transport GmbH & Co […]
ДаліУкраїна планує закупівлю кількох сотень вантажних електровозів іноземного виробництва. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури. Як повідомляється, днями в Мінінфраструктури відбулася зустріч українських чиновників з представниками бізнес-спільноти Канади. Під час заходу міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна вже має позитивний досвід співпраці зі світовими компаніями, зокрема з General Electric, і готова повторити цей досвід з […]
ДаліУкрзалізниця відкрила продаж квитків на новий рейс із Харкова до польського Гелма. Про це повідомила компанія. “Укрзалізниця відкриває продаж на новий рейс №93/94 Харків – Гелм (Польща)”, – йдеться у повідомленні. Вказано, що поїзд відправлятиметься з Харкова 17, 19 листопада і далі з 22 листопада парними числами о 14:07 і прибуватиме до Гелма наступного дня о 12:35. […]
ДаліАмериканський месенджер WhatsApp зобов’язали виплатити штраф у розмірі 225 млн євро за відсутність прозорості процесу обробки особистих даних. Відповідне рішення винесла Ірландська комісія із захисту даних, повідомляє Bloomberg. Відзначається, що комісія виявила порушення в описі того, як сервіс обробляє дані користувачів. Відомство заявило, що на додаток до штрафу зобов’яже месенджер привести угоду користувача у відповідність […]
ДаліМіністри ОПЕК+ схвалили рішення наростити видобуток нафти з січня 2021 року на 0,5 мільйона барелів на добу, зустрічі проходитимуть у щомісячному форматі для моніторингу ситуації на ринку, повідомляє ТАСС, посилаючись на свої джерела в ОПЕК і на повідомлення Міністерства енергетики Казахстану. “Починаючи з січня, збільшення буде на 0,5 млн барелів на добу, залежно від умов […]
ДаліСоціальна мережа запропонувала компаніям допомогу професіоналів, які знають, як робити ефективну рекламу в Twitter. Twitter оголосив про запуск ArtHouse. Сервіс допоможе брендам створювати контент і таким чином підвищувати продажі. Нова платформа об’єднає акторів, блогерів, продюсерів, художників, ілюстраторів і фахівців в області стратегії маркетингу, які допоможуть компаніям в створенні рекламних акцій в Twitter. Дослідження Twitter показало, […]
ДаліЕскалація суперечностей з ЄС у питанні імпорту китайських електромобілів може спровокувати торговельну війну. Тарифи викликали контрзаходи з боку Китаю і жорстку критику з боку китайських посадовців. Про це заявив офіційний Пекін, повідомляє агентство Reuters. Триденний візит міністра економіки Німеччини Роберта Хабека до Китаю – перший візит високопосадовця до Китаю відтоді, як ЄС запропонував тарифи на імпорт електромобілів […]
ДаліЗа підсумками 2021 року видобуток вугілля в Україні зріс на 2% (на 569,5 тис. т) – до 29,387 млн т, свідчать дані Міненерго. У грудні видобуток рядового вугілля зріс на 5,8% (на 152,9 тис. т) порівняно з аналогічним місяцем 2020 року – до 2 млн 771,8 тис. т. Зокрема, за рік було видобуто 22,153 млн […]
ДаліЄвропейський Союз з 19 червня повернув мита на український овес через перевищення квот. Мита діятимуть до 5 червня 2025 року. Про це повідомили у Генеральному директораті із сільського господарства та розвитку сільських районів. Регламент безмитної торгівлі для України, який почав діяти з 6 червня, передбачає механізм “екстреного гальмування” для окремих продуктів, зокрема й вівса. Він застосовується автоматично, […]
ДаліКомпанія Johnson & Johnson планує завершити третю фазу випробувань своєї вакцини однієї дози від COVID-19 в середині січня 2021 і поставити на ринок 1 мільярд доз, заявив віце-голова виконавчого комітету, старший науковий експерт компанії Johnson & Johnson Пол Штоффелс, виступаючи в середу на онлайн конференції Всесвітнього економічного форуму в Женеві. “Ми знаходимося в середині третьої […]
ДаліСпівробітники Генпрокуратури України проводять розслідування щодо можливих фактів підроблення та примусу під час дачі показань, епізодами службового підроблення детективами Національного антикорупційного бюро України під час досудового розслідування гучної справи щодо незаконного видобутку бурштину. Як стало відомо, один з фігурантів «бурштинової справи» заявив, що представники НАБУ дезінформували його, підмінивши пам’ятку про процесуальні права і його обов’язки, а в […]
ДаліУкраїна та Австрія у 2019 році проводять Двосторонній рік культури. Його урочистий початок та запуск тематичного сайту austriaukraine2019.com відбулися 22 лютого у Києві. Офіційну церемонію та урочисте прийняття відвідали дипломати та діячі культури обох країн. Двосторонній рік культури відкрили Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрія пані Герміне Поппеллер, начальник Управління публічної дипломатії МЗС України Сергій […]
ДаліПолітика ДФС України, направлена на вирішення проблеми дефіциту державного бюджету, жодним чином не сприяє розвитку бізнесу. Підприємці б’ють на сполох! Незважаючи на мораторій проведення перевірок бізнесу рік, що минає, позначився просто неймовірною активізацією дій Державної фіскальної служби України. З практики Як дуже часто трапляється в Україні, користуючись можливостями Кримінально-процесуального кодексу кримінальні провадження часто починаються з неіснуючих (простіше «надуманих») підстав. Наприклад, […]
ДаліВиробник електромобілів Tesla Inc. отримала за підсумками 2021 року рекордний прибуток у 5,52 млрд доларів, що у 7,7 разу більше, ніж роком раніше ($721 млн). Виторг компанії в 2021 році збільшився на 71%, до $53,8 млрд, продажі автомобілів підскочили на 87%, до рекордних 936 тисяч машин. У четвертому кварталі чистий прибуток Tesla зріс до $2,3 млрд, […]
Далі