Вакцинація може не тільки захистити нас від інфекцій, але й попередити важкі ускладнення і передчасну смерть. Неспецифічні ефекти вакцинопрофілактики і захист тих, хто найбільше цього потребує – такою була одна з тем науково-практичної конференції «Інфекції та імунітет», у межах якої в листопаді відбувся щорічний Вакцинний Саміт.
Онлайн-захід, який відбувся за підтримки компанії GSK Україна та участі провідних міжнародних і українських експертів в галузі вакцинології, було присвячено обговоренню актуальних питань вакцинації та способів удосконалення профілактичної роботи в боротьбі з інфекційними захворюваннями.
Наразі, коли в усьому світі пандемія COVID-19 призводить до підвищеного навантаження на системи охорони здоров’я, – вакцинація, яка допомагає кардинально зменшити ризик вакцин-контрольованих інфекцій і не перевантажувати медичну систему, є вкрай важливою.
Імунізація не тільки допомагає знизити ризики захворювання, проти якого спрямована вакцина. Вже існують дослідження, які демонструють, що, наприклад, після програм масової вакцинації проти кору знижується і загальна захворюваність, і загальна смертність серед дитячого населення.
Сьогодні вакцини захищають людство від 30 захворювань, зокрема раку шийки матки, поліомієліту, кору, дифтерії, гепатиту В, кашлюка, пневмококової інфекції, правця і краснухи . Крім того, попереджаючи захворювання, щеплення допомагають зменшити зростання антибіотикорезистентності, котра, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), входить до десятки найбільш небезпечних загроз для здоров’я людини .
Вакцинопрофілактика визнана однією з найуспішніших і економічно ефективних заходів попередження вакцин-контрольованих захворювань. Завдяки імунізації щорічно у світі вдається запобігти 2,5 млн смертей, якщо ситуація з глобальним охопленням вакцинацією покращиться, вдасться врятувати ще 1,5 млн життів на рік .
Інфекційні захворювання, які помилково вважають «легкими» і «дитячими», можуть мати дуже серйозні наслідки: для кору – це судоми, енцефаліт і отит. Для вітряної віспи – пневмонія, синдром Рея та ураження нервової системи; для грипу – міокардит і пневмонія. І найстрашніше, – усі ці захворювання можуть призвести до смерті. Крім того, інфекції мають і віддалені наслідки, про які мало кому відомо. Наприклад, інсульт та інфаркт після грипу чи вітряної віспи .
Вакцинація не просто захищає від конкретної інфекції. Наприклад, якщо людина має серцево-судинні захворювання, то вакцинація від грипу на 55% знижує ризики смерті від захворювань серцево-судинної системи і на 50% – ризики смерті від усіх причин у людей, які страждають на серцеву недостатність .
Статистика кардіо- та цереброваскулярних захворювань зростає і за рахунок ускладнень вакцин-контрольованих захворювань таких як кір, кашлюк, вітряна віспа, пневмококові захворювання і сезонний грип. «Вакцинопрофілактика цих інфекцій не лише дозволяє зберегти життя і здоров’я дітей та дорослих, але також має і сприятливі неспецифічні ефекти, знижуючи ризики виникнення інсульту та інфаркту міокарда у дорослих», – підкреслив Дірк Поларт, Директор з наукових і медичних питань GSK Вакцини (Європа), який виступив на Саміті з доповіддю «Неспецифічні ефекти вакцинації: стратегія захисту вразливих груп населення».
Особливо важливою є вакцинація для людей з хронічними захворюваннями: астмою, хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), хворобами серця тощо. Дірк Поларт пояснив, що пацієнтів із супутніми респіраторними захворюваннями частіше госпіталізують через грип. Так, згідно зі статистикою госпіталізацій до реанімаційного відділення унаслідок інфекції грипу, можна спостерігати, що 10% пацієнтів – це вагітні жінки, 15% – пацієнти із цукровим діабетом, 35% – з ожирінням і понад 30% – пацієнти з астмою чи ХОЗЛ .
Оскільки ресурси системи охорони здоров’я наразі спрямовані насамперед на боротьбу з пандемією COVID-19, у багатьох країнах світу спостерігається зниження показників охоплення вакцинацією. ВООЗ і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підкреслюють, що пандемія коронавірусу не повинна перешкоджати захисту дітей від вакцин-контрольованих інфекцій, і закликають продовжувати планові кампанії з дитячої імунізації від кору та поліомієліту для попередження спалахів і епідемій цих небезпечних захворювань .
Експерти підкреслюють, що в Україні спостерігаються критично низькі показники охоплення дітей у віці до 1 року первинним вакцинальним комплексом (кількістю доз вакцини, необхідних для створення базового імунітету). За даними МОЗ України станом на 1 січня 2019 року, 3 дози вакцини проти поліомієліту в Україні отримали 69,2% дітей у віці до 1 року, гепатиту В – 65,2%, кашлюка, дифтерії та правця – 67,5%, гемофільної інфекції типу b – 57,7% . У той час як в інших країнах світу всі ці показники є на 20% вищими .
Ключовою причиною розвитку загрозливої ситуації стало різке загальнонаціональне зниження охоплення імунізацією в Україні в попередні роки внаслідок високого рівня недовіри суспільства до вакцинації. Це призвело до того, що великій кількості дітей в Україні загрожують небезпечні захворювання, які можна попередити імунізацією. Сьогодні перед медичною системою, державою, суспільством стоїть ще більш важливе й відповідальне завдання – забезпечити ефективну імунізацію для запобігання спалахам небезпечних вакцин-контрольованих інфекцій, незважаючи на пандемію COVID-19. Експерти звертають увагу на те, що будь-які переривання рутинної вакцинації, навіть на короткий період, загрожують зростанням кількості випадків вакцин-контрольованих захворювань з тяжким перебігом, які потребують госпіталізації і проведення інтенсивної терапії. А це, своєю чергою, створює додаткове навантаження на систему охорони здоров’я у вигляді ризиків, пов’язаних із дефіцитом медичного персоналу, місць у стаціонарах і загрожує зниженням здатності держави надавати своєчасну якісну допомогу в достатньому обсязі під час коронавірусної епідемії.
Так, несвоєчасна вакцинація здатна спричиняти спалахи інфекційних захворювань, їх важкий перебіг і підвищувати ризики госпіталізації дітей. Згідно з рекомендаціями ВООЗ та МОЗ України щодо рутинної вакцинації в умовах пандемії COVID-19, новонароджених у пологових будинках необхідно вакцинувати згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. У пріоритеті – первинні вакцинальні комплекси, зокрема вакцинація дітей першого року життя від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюка та правця.
З доповіддю про сучасні стратегії дитячої імунізації та практичний досвід застосування комбінованої вакцини для захисту дітей від 6 небезпечних інфекційних захворювань виступила Валері Берламон, Глобальний медичний директор напрямку педіатричних вакцин АаКДП/Ротавірус/Гепатити.
Комбінована вакцина виробництва компанії GSK, що містить антитіла проти шести серйозних, іноді смертельних захворювань: кашлюка, правця, дифтерії, гемофільної інфекції типу b (Hib), поліомієліту та гепатиту B успішно захищає дітей вже 20 років , зареєстрована у понад 90 країнах світу , і може застосовуватися у дітей, починаючи з 6-тижневого віку.
Учасники Вакцинного Саміту-2020 одноголосно відзначили цінність вакцинопрофілактики для формування популяційного імунітету і максимального захисту населення від вакцин-контрольованих інфекцій, а також підкреслили особливу важливість безперервності кампаній з імунізації дітей у період пандемії COVID-19 для попередження спалахів і епідемій небезпечних захворювань, а також забезпечення епідеміологічного добробуту країни.
Усвідомлюючи виняткову важливість і ефективність вакцинації, світове співтовариство докладає зусиль для того, щоб якомога більше людей у всіх країнах мали доступ до якісних імунобіологічних препаратів. Компанія GSK розробила вакцини проти 21 з 31 захворювання , які сьогодні можна попередити за допомогою вакцинації, щоб допомогти захистити людей на всіх етапах їхнього життя. Приблизно кожна четверта дитина у світі отримала принаймні 1 дозу вакцини, виробленої компанією . Також GSK прагне докладати максимум зусиль для підвищення поінформованості населення про вакцинацію. В Україні компанія приділяє особливу увагу інформаційно-просвітницьким програмам щодо цінності вакцинації для лікарів, журналістів і батьків. Одним з важливих проєктів, що надає актуальну, науково-обґрунтовану і надійну інформацію про вакцинопрофілактику, є створений GSK Україна інформаційно-сервісний ресурс «Мої щеплення».
З моменту початку пандемії COVID-19 GSK пильно стежить за ситуацією, підтримує глобальні зусилля із боротьби з вірусом, а також досліджує усі можливі способи допомоги з використанням наукових розробок і досвіду компанії. Більш детальну інформацію про дії GSK в рамках боротьби з COVID-19 можна знайти на глобальному веб-сайті GSK.
Франція почне вакцинацію громадян від коронавірусу в неділю, 27 грудня, повідомив міністр соціальних справ і охорони здоров’я республіки Олів’є Веран. Вакцинація буде добровільною, першими доступ до вакцини отримають «найуразливіші групи громадян», пояснив міністр. «У неділю ми почнемо вакцинацію у Франції. Першими будуть вакциновані найбільш вразливі громадяни», – повідомив Веран в Twitter. Він зазначив, що вакцинації […]
Всесвітній день боротьби з пневмонією 2020. Ключові виклики У листопаді 2020 року в Україні та в усьому світі вчергове відзначили Всесвітній день боротьби з пневмонією. Ключовою метою щорічної події, заснованої 2009 року, є підвищення обізнаності щодо цього захворювання, інформування про способи профілактики і можливі наслідки пневмонії. Наразі, під час пандемії COVID-19, пневмонія стала особливо актуальною […]
Євросоюз виділить 500 млн євро для глобальної ініціативи COVAX, метою якої є надання вакцин від коронавірусу COVID-19 для країн з низьким і середнім рівнем доходу. Про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії, оприлюдненій у вівторок, 15 грудня. Так, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) погодив фінансування в розмірі 400 млн євро для підтримки участі країн з […]
Фахівці Boeing виявили виробничий дефект в частинах літаків 787 Dreamliner. Через це компанія посилює перевірки всіх Dreamliner, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на галузевих і урядових чиновників. Видання зазначає, що через необхідність більш ретельної перевірки Boeing не зміг поставити клієнтам жодного літака 787 Dreamliner. Безпрецедентний випадок для цієї моделі, яка поставлялася безперебійно з […]
Deutsche Lufthansa AG повідомила в п’ятницю, що їй доведеться скоротити 1 тис пілотів у другому кварталі 2021 року, якщо угода з профспілками не буде досягнута. Це стосується 500 командирів повітряних суден і 500 других пілотів, які покинуть німецьку авіакомпанію за відсутності домовленості про скорочений графік роботи, повідомляє MarketWatch. На початку грудня повідомлялося, що Lufthansa скоротить […]
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило екстрене застосування вакцини від коронавірусу розробки Pfizer і німецького стартапу BioNTech, йдеться в повідомленні на сайті регулятора. Офіційно дозволені поставки вакцини в штати і імунізація людей не молодше 16 років. Дозвіл видано після прозорої оцінки вакцини, яка враховувала думки незалежних вчених і […]
Британський ВВП виріс в жовтні на 0,4% в порівнянні з попереднім місяцем. Це дані Управління національної статистики (ONS), представлені 10 грудня. ВВП країни зростає шостий місяць поспіль, проте це зростання сповільнюється: у вересні він становив 1,1%, в серпні – 2,2%, а в липні – 6,3%. ВВП залишається на 8,2% нижче, ніж в жовтні минулого року, […]
22-го травня компанія “Українські вертольоти” підписала договір з Херсонським аеропортом. Джерелом такої інформації є український Центр транспортних стратегій – ЦТС. За словами виконуючого обов’язки директора Херсонського аеропорту Віталія Кучерука, співпраця передбачає надання найбільшому вертолітному оператору України ряду послуг, пов’язаних з організацією аеропортового і наземного обслуговування. “Завдяки унікальному природному комплексу Херсонської області авіакомпанія має можливість проводити […]
ДаліКатарська Qatar Airways визнана авіакомпанією року редакцією порталу AirlineRatings.com. Як повідомляється у вівторок, 27 липня, рейтинг Top Airlines in the World враховує безпеку польотів, обслуговування на борту, комфорт пасажирів і маршрути авіаперельотів, а також реакцію авіакомпаній на пандемію коронавірусу COVID-19. Qatar Airways була визнана кращою авіакомпанією за інноваційні рішення для салонів літаків, рівень обслуговування на борту і […]
Далі20 жовтня в київській галереї Цех пройшла закрита презентація проекту “Так тримати!” художника та скульптура Євгена Петрова. Бізнес-видання LDaily виступило медіа-партнером цього дивовижного проекту, лейтмотивом якого став спорт. Наразі експозиція відкрита для широкого загалу і буде виставлятися в галереї до 20 січня 2019 року. Євген Петров – феноменальний український художник, майстер акварельної техніки, автор об’єктів. […]
ДаліВитрати американського авіабудівного концерну Boeing через кризу, пов’язану з літаками моделі 737 MAX, експлуатація яких була припинена після двох катастроф, можуть скласти до $15 млрд в першій половині 2020 року. Про це повідомила в понеділок газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела. За їх даними, в цю суму входять витрати на модернізацію лайнера, […]
ДаліБлокчейн-платформа Cozystay набрала рекордну кількість користувачів. Через неї орендували житло – 60 тис. користувачів. В основному – це китайські мандрівники, які хочуть відкрити для себе щось нове. Блокчейн став невіддільною частиною платформи з бронювання житлової площі, і це дає гарні результати. Відтепер платформа, всі процеси які стосуються оренди, пов’язує з технологією blockchain. Генеральний директор компанії […]
ДаліBlaBlaCar оголосив про проведення двох великих угод. Компанія зробила пропозицію щодо покупки французького автобусного оператора Ouibus. Сума угоди не розголошується. Поглинання стане першим виходом BlaBlaCar за межі карпулінгового бізнесу. Раніше компанії вже співпрацювали в рамках шестимісячної тестової програми. У BlaBlaCar вказують, що угода допоможе «підвищити мобільність населення, оптимізувати використання вільних місць в транспорті, запропонувати зручне […]
ДаліАмериканський уряд виступив з вимогою щодо федерального суду США відхилити позов компанії Майкрософт. Корпорація відстоює своє право повідомляти користувачам, що за ними стежать американська влада. На думку Microsoft, подібна заборона суперечить 4-ій поправці до Американської Конституції. Відповідно до неї, американські громадяни мають право бути повідомленими про те, чи розшукує США їхнє майно. Крім того, корпорація […]
ДаліЯк стало відомо, за результатами роботи в жовтні 2017 року, представники НАБУ зафіксували розслідування 461 кримінального провадження. Такі статистичні дані опубліковані на інформаційному ресурсі відомства. Крім цього, детективи НАБУ розслідували порушення корупційних злочинів, а в результаті щодо 293 осіб оголосили про підозру. Якщо ж говорити про обвинувальні акти, то в жовтні 2017 року, підписані акти […]
ДаліБританська компанія Shell отримала рекордний прибуток у 2022 році. Зокрема, її прибуток склав 39,9 млрд доларів. Це пов’язано зі зростанням цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляє Reuters. Таким чином, річний прибуток компанії виявився вдвічі більшим, ніж роком раніше. Також він значно перевищує попередній рекорд 2008 року – 31 млрд доларів. Рекордний прибуток […]
ДаліМільярдер Джек Ма запропонував китайській владі і регуляторам будь-який з активів фінтех-гіганта Ant Group. Таку пропозицію Ма зробив на конфіденційній зустрічі з представниками уряду 2 листопада, з’ясувала The Wall Street Journal. «Ви можете взяти будь-яку з платформ, які є у Ant, якщо вона потрібна країні», – запропонувала на зустрічі з регуляторами найбагатша людина Китаю, пише […]
ДаліМарк Цукерберг зберіг пост голови ради директорів компанії, про що було оголошено за підсумками зборів акціонерів в п’ятницю. “На підставі попередніх підрахунків голосів інспектором виборів кожну з пропозицій з п’ятого по 12-е було відкинуто більшістю поданих голосів”, – сказав провідний зборів в ході аудіотрансляції засідання. Пропозиція про усунення Цукерберга з посади було висунуто раніше декількома […]
ДаліСтатистичні дані фіксують зниження активності угод M&A сегмента фармації і біотехнологій протягом 2017 року. Зафіксовано біля 101 угоди. Для порівняння, за період 2016 року проведено близько 130 угод M&A, в 2015 році – 166. Якщо ж порівнювати фінансову сторону угод, то в 2017 році проведено 15 угод, сума яких перевищувала 1 мільярд доларів, 2016 році – 23, у […]
ДаліЗ метою технологічного обслуговування цифрових активів в період пост трейдингового сервісу, для юридичного захисту учасників, для використання нових фінансових інструментів бізнесу, а також для надання інвесторам комплексу послуг – націлена розробка нової платформи блокчейна і повного запуску сервісу. Про це заявили представники російської небанківської кредитної організації «Національний розрахунковий депозитарій». Партнером проекту виступає блокчейн-платформа для випуску криптографічних […]
ДаліНа заводі Giga Texas в американському штаті Техас випустили перший електропікап від Tesla – Cybertruck. Про це компанія Ілона Маска повідомила у Twitter. “Перший Cybertruck, побудований у Giga Texas!” – сказано у повідомленні від 15 липня. Випуск пікапа Cybertruck відбувся після двох років затримки. Маск представив пікап ще у 2019 році та планував запустити виробництво у 2021 році. Пізніше […]
Далі