Інформатор злив дані Credit Suisse

Новини

Інформатор злив дані Credit Suisse

22.02.2022 Новини

Інформатор злив дані Credit Suisse, що розкривають таємних власників майже 100 мільярдів євро, які зберігаються у швейцарському банку. Українців у списку -дві з половиною тисячі.

Серед клієнтів банку були торговець людьми та мільярдер, який замовив убивство подруги, а також корумповані політики від Єгипту до України. Рахунок, що належить Ватикану, використовувався для шахрайських інвестицій у розмірі 350 мільйонів євро. Масовий витік з одного з найбільших у світі приватних банків Credit Suisse показав прихований статок клієнтів, причетних до тортур, торгівлі наркотиками, відмивання грошей, корупції та інших серйозних злочинів.

“Аморальні закони”

Витік розкриває дані 18 тисяч рахунків, що належать клієнтам Credit Suisse по всьому світу, загальні таємні статки яких налічують понад 100 мільярдів швейцарських франків (близько 96 мільярдів євро), що зберігаються в одній з найвідоміших фінансових установ Швейцарії, пише The Guardian.

Витік вказує на прогалини у комплексній перевірці клієнтів Credit Suisse, незважаючи на неодноразові обіцянки протягом десятиліть відсіювати сумнівних клієнтів та незаконні кошти.

Величезний масив банківських даних було передано німецькій газеті Süddeutsche Zeitung анонімним інформатором. “Я вважаю, що швейцарські закони про банківську таємницю аморальні, – йдеться в заяві джерела. – Привід захисту фінансової конфіденційності – лише фіговий листок, що прикриває ганебну роль швейцарських банків як посібників тих, хто ухиляється від сплати податків”.

У роботі над документом брали участь понад 160 журналістів у всьому світі.

Сам банк категорично відкидає звинувачення і стверджує, що розкриті репортерами дані є “вибірковою інформацією, вирваною з контексту”.

І хоча деякі рахунки з витоку даних були відкриті ще у 1940-х роках, понад дві третини відкриті з 2000 року, а багато з них – в останнє десятиліття. Частина рахунків залишається відкритою і сьогодні. З даних витоку не випливає, що на всіх рахунках – лише незаконні гроші. Але на багатьох, мабуть, – так.

Банк відкривав рахунки одіозним клієнтам з десятків країн, причому більшість з них припадає на країни з економікою, що розвивається, – Венесуела, Україна, Єгипет і Таїланд.

Зіпсована репутація

Credit Suisse останнім часом і так був оточений великими скандалами. У січні цього року новий голова ради директорів банку Антоніо Орта-Осоріо пішов у відставку після того, як двічі порушив правила Covid-19.

Ця подія завершила складний рік, протягом якого банк виявився втягнутим у крах фінансової компанії Greensill Capital та американського хедж-фонду Archegos Capital та був оштрафований більш ніж на 400 мільйонів євро за історію з кредитним скандалом у Мозамбіку.

Цього місяця Credit Suisse став першим великим швейцарським банком в історії країни, якому висунули  кримінальні звинувачення (які він заперечує) через те, що він допомагав відмивати гроші, отримані від торгівлі кокаїном, від імені болгарської мафії.

Однак наслідки витоку можуть бути набагато ширшими, ніж один банк: він загрожує кризою Швейцарії, яка зберігає один із найтаємніших банківських законів у світі, зазначає The Guardian. Швейцарські фінансові установи управляють активами на суму близько 7,9 трлн швейцарських франків (приблизно 7,5 трлн євро), майже половина з яких належить іноземним клієнтам.

Проект Suisse secrets проливає світло на один із найбільших фінансових центрів світу, які звикли працювати в тіні. Він називає людей, які змогли відкрити банківські рахунки або тримати їх відкритими протягом багатьох років після того, як про їхні злочини стало відомо. І це показує, як знамениті закони Швейцарії про банківську таємницю сприяли розграбуванню країн світу, що розвиваються.

Опальні керівники, шахраї, торговці людьми

Коли у 2000 році Рональд Лі Фук-Шіу звернувся до банкіра з проханням відкрити рахунок, навряд чи його вважали звичайним клієнтом. Колишній голова Гонконгської фондової біржі, він був одним із найбагатших людей у ​​місті, де його називали “хрещеним батьком фондового ринку”. Але ще більше він прославився, коли сидів у в’язниці суворого режиму.

Кар’єра Лі закінчилася скандалом у 1990 році, коли його було засуджено за отримання хабарів в обмін на лістинг компаній на фондовій біржі. Тим не менш, через десятиліття Лі все ж таки зміг відкрити рахунок, на якому пізніше перебувало 59 мільйонів швейцарських франків (56,5 мільйона євро), відповідно до витоку.

Лі вже помер, але його справа – одна з десятків, які демонструють, що Credit Suisse відкривав або обслуговував рахунки для клієнтів, які мали серйозні судимості.

Як і будь-який інший банк у світі, Credit Suisse стверджує, що має суворі механізми контролю для проведення великої комплексної перевірки своїх клієнтів, щоб забезпечити дотримання найвищих стандартів поведінки. Банківською мовою такий контроль називається “знай свого клієнта” або KYC.

Зокрема, клієнти банку повинні пройти посилену перевірку, якщо вони відзначені як політично значуща особа з країни з високим рівнем ризику або особа, яка залучена до діяльності з високим рівнем ризику, такої як азартні ігри, торгівля зброєю, фінансові послуги або видобуток корисних копалин.

Теоретично, такий контроль не повинен був дозволити банку відкривати рахунки таким клієнтам, як Родолюб Радулович, сербський шахрай, якому у 2001 році Комісія з цінних паперів та бірж США висунула звинувачення за махінації з цінними паперами.

Проте, він зумів стати співвласником рахунків двох компаній Credit Suisse. На одному з них було 3,4 мільйона швейцарських франків, перш ніж рахунки були закриті у 2010 році. Нещодавно суд у Белграді засудив Радуловича до десяти років ув’язнення за торгівлю кокаїном.

Крім перевірки нових клієнтів, банки повинні постійно проводити переоцінку існуючих. У Credit Suisse кажуть, що перевіряють клієнтів не рідше одного разу на три роки і не рідше одного разу на рік для ризикованих клієнтів.

Таким чином, можна було очікувати, що банк виявить, що його німецького клієнта Едуарда Зайдела, співробітника Siemens, засудили за хабарництво в 2008 році. Очолюючи транснаціональну корпорацію в Нігерії, він керував кампанією з хабарництва у промислових масштабах. Але рахунки Зайделя залишалися відкритими принаймні до останнього десятиліття. Якоїсь миті після того, як він залишив Siemens, на одному рахунку було 54 мільйони швейцарських франків.

Ще один клієнт – Стефан Седерхольм, шведський фахівець з комп’ютерів, який відкрив рахунок у Credit Suisse у 2008 році. Рахунок було відкрито протягом двох з половиною років після того, як Седерхольм у 2011 році був засуджений до довічного ув’язнення за торгівлю людьми на Філіппінах.

Диктатори грабують свій народ

Швейцарські банки славляться своєю надійністю ще з 1713 року, коли Велика рада Женеви заборонила банкірам розкривати подробиці про статки, що вкладаються європейськими аристократами. Незабаром Швейцарія стала податковим притулком для багатьох представників світової еліти, а її банкіри зобов’язалися зберігати абсолютну мовчанку про справи своїх клієнтів.

Така політика була законодавчо закріплена в 1934 році з набуттям чинності швейцарського закону про банківську таємницю, який передбачав кримінальну відповідальність за розкриття банківської інформації клієнта іноземній владі. Протягом десятиліть багаті клієнти зі всього світу стікалися у швейцарські банки. Іноді це означало, що клієнти мають що приховувати.

Одна з найгучніших справ історії Credit Suisse була пов’язана з корумпованим філіппінським диктатором Фердинандом Маркосом і його дружиною Імельдою. Пара, за оцінками, вивела з країни до 10 мільярдів доларів за три президентські терміни Фердинанда, які завершилися у 1986 році.

Credit Suisse був одним із перших банків, який допоміг подружжю розорити власну країну. В 1995 суд Цюріха зобов’язав Credit Suisse і ще один банк повернути 500 мільйонів доларів вкрадених коштів на Філіппіни.

Нігерійський диктатор Сані Абачі за шість років вкрав у свого народу до 5 мільярдів доларів. Credit Suisse відкрив рахунки у Швейцарії синам Абачі, на які вони поклали 214 мільйонів доларів.

Credit Suisse публічно покаявся після того, як його виключили з індексу стійких інвестицій через цю справу.

Credit Suisse співпрацював і з єгипетською політичною елітою за диктатора Хосні Мубарака, який був президентом протягом трьох десятиліть до 2011 року. До 2010 року – за рік до народного повстання, що скинуло диктатора, – на рахунку його сина було 232 мільйони швейцарських франків.

Велике викриття

Один з колишніх співробітників Credit Suisse стверджував, що в швейцарських банківських установах на той час існувала культура, що глибоко укорінилася, “дивитися в інший бік”, коли справа стосувалася проблемних клієнтів.

Іноземні регулятори та податкові органи багато років не могли проникнути у швейцарську фінансову систему. Ситуація змінилася у 2007 році, коли банкір UBS Бредлі Біркенфельд добровільно звернувся до влади США з інформацією про те, як банк допомагає тисячам багатих американців ухилятися від сплати податків за допомогою таємних рахунків.

У Швейцарії Біркенфельда назвали зрадником. А масштабне розслідування Сенату США пізніше розкрило агресивну тактику, яку використовують UBS і Credit Suisse для залучення багатих клієнтів. Зокрема Credit Suisse відправляв банкірів на престижні заходи для вербування клієнтів, заманюючи їх безплатним золотом.

Викриття викликали шок у фінансовому секторі Швейцарії і розлютили США, які змусили Швейцарію в односторонньому порядку розкрити інформацію про те, у кого з її платників податків були секретні швейцарські рахунки з 2014 року. У тому ж році Швейцарія неохоче підписала міжнародну конвенцію про автоматичний обмін банківською інформацією, запровадивши стандарт CRS з 2018 року.

І хоча самі банки заявляють, що більше не можуть гарантувати конфіденційність своїх клієнтів за кордоном, швейцарський закон про банківську таємницю, якому вже майже 90 років, залишається чинним.

За оцінками Tax Justice Network, країни по всьому світу щороку недоотримують 21 мільярд доларів податкових надходжень через Швейцарію. Багато з цих країн стають біднішими, якщо вони не підписалися на обмін даними CRS.

Нагадаємо, Україна має намір запровадити CRS стандарт про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки у 2023 році.

Українці у списку

Політики та державні чиновники є одними з найбільш ризикованих клієнтів для банків через їхній доступ до державних фондів, особливо в країнах, що розвиваються, з меншою кількістю юридичних гарантій проти корупції.

Серед них – Павло Лазаренко, який обіймав посаду прем’єр-міністра України з 1997 по 1998 рік, перш ніж подав заявку на відкриття рахунку в Credit Suisse. Через місяць після того, як тиск з боку конкурентів змусив Лазаренка оголосити про відставку, він відкрив свій перший із двох рахунків у Credit Suisse. Пізніше один з них оцінили майже в 8 мільйонів швейцарських франків (7,6 мільйона євро).

Transparency International підрахувала, що Лазаренко вкрав в українського уряду 200 мільйонів доларів. Він визнав себе винним у відмиванні грошей у Швейцарії у 2000 році, а пізніше був звинувачений у корупції у США та засуджений до дев’яти років ув’язнення за хабарі.

Загалом у список потрапили 2,5 тисячі українців. Серед них і найбагатші громадяни нашої країни за версією Forbes – Рінат Ахметов та Ігор Коломойський.

Ахметов переважно ділив свої рахунки у швейцарському банку з топ-менеджерами керуючої компанії його бізнес-групи СКМ. Загалом журналісти нарахували у них понад 50 банківських рахунків, баланс на одному з яких сягав 497 мільйонів франків у 2016 році.

Коломойський відкрив рахунок на його ім’я, на якому містилося понад 27 мільйонів швейцарських франків. Ще один рахунок на імена його матері, дружини та дочки налічував у 2007 році понад 3 мільярди франків.

Ще один клієнт з України – російсько-український бізнесмен Павло Фукс, який займає 67-й рядок серед найбагатших українців за версією Forbes. Фукс став клієнтом Credit Suisse у 2014 році, вже за рік на його рахунку було 17 мільйонів франків.

Власник великого агрохолдингу UkrLandFarming, а також ліквідованого VAB Банк Олег Бахматюк відкрив у швейцарському банку близько десяти рахунків, на одному з яких у 2008 році було понад 200 мільйонів франків.

Екс-голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський мав три рахунки в Credit Suisse, які він відкрив у 2004, 2006 та 2007 роках. На одному з них було щонайменше 1 мільярд франків.

А колишній глава Державної фіскальної служби України Роман Насіров мав рахунок, на якому в 2010 році за кілька місяців з’явилося майже 700 тисяч франків.

“Гарні капіталісти”

За останні три десятиліття щодо Credit Suisse було введено більше десяти санкцій та штрафів за правопорушення, пов’язані з ухиленням від сплати податків, відмиванням грошей, навмисним порушенням санкцій США та шахрайством щодо власних клієнтів. Загалом сума штрафів та виплат становила понад 4,2 мільярда доларів.

Інформатор, який надав дані, припустив, що в такому стані справ не можна звинувачувати лише банки, оскільки вони “просто є добрими капіталістами, максимізуючи прибуток у рамках правового поля, в якому діють”.

“Простіше кажучи, швейцарські законодавці несуть відповідальність за фінансові злочини, і – через їхню пряму демократію – швейцарський народ має право щось із цим робити. Хоча я знаю, що закони про банківську таємницю вплинули на економічний успіх Швейцарії, я твердо переконаний, що така багата країна має бути в змозі дозволити собі совість.

Інші статті на цю тему

 • 2814641
  Новини

  IKEA продала останню фабрику у Росії

  Шведська компанія IKEA продала свій останній виробничий майданчик у Росії – меблеву фабрику в Новгородській області. Покупцем став співвласник петербурзької компанії Slotex Вадим Осипов. Зазначається, що два інші підприємства дісталися лісопромисловій компанії з Комі Лузалес. За інформацією видання, загальна сума всіх угод могла скласти близько 15 млрд рублів – на чверть менше суми, яку запитував […]

 • 45d99cbbc4587ecbbb9fd55805c3ab31
  Новини

  Акції Deutsche Bank впали на 13%

  Акції одного з найбільших банків єврозони, німецького Deutsche Bank у п’ятницю, 24 березня, знизилися на 13%. У нижній точці ціна цінного паперу опускалася до 7,9 євро за штуку, побивши рекорд останніх п’яти місяців, свідчать дані біржі XETRA. Акції банку падають третій день поспіль. З початку березня Deutsche Bank втратив близько 20% від своєї вартості, пише Reuters. […]

 • 2dbd32eaa35077aa679fa1823dec9ed6
  Новини

  ЄС виділить €56 млн фермерам трьох країн через наплив українського зерна

  Європейський союз активує антикризовий резерв для фермерів Болгарії, Польщі та Румунії, які постраждали від збільшення імпорту зерна з України. Про це повідомило агентство Bloomberg. Як уточнив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський, Єврокомісія надасть 56 мільйонів євро трьом східним країнам. “Це підтримка для країн, де аграрії постраждали від збільшення імпорту з України. Ми спостерігаємо збільшення […]

 • 176035
  Новини

  Росія наростила постачання платини до Китаю в сотні разів

  Росія у січні та лютому 2023 року збільшила постачання платини до Китаю у 279 разів, порівняно з аналогічним періодом 2022 року – до 1,67 т. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на дані Головного митного управління КНР. При цьому у грошовому вимірі збільшення поставок відбулося у 265 разів (з $0,2 млн до $53 млн). […]

 • 630 360 1665898941 964
  Новини

  У Китаї стало менше мільярдерів через репресії

  Більш як 400 осіб втратили статус мільярдерів торік, половина з них – з Китаю. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на дані рейтингу Hurun Report. Зазначається, що скорочення статків найбагатших людей світу пов’язане з глобальним посиленням грошово-кредитної політики, пандемією COVID-19 і репресіями Пекіна проти великих технологічних компаній. За даними Hurun Global Rich List 2023, […]

 • bez nazvanyya 4
  Новини

  Volkswagen представив електромобіль за 25 000 євро

  Німецький автоконцерн Volkswagen офіційно представив фактично передсерійну версію нового електричного хетчбека ID.2all. Новий бюджетний електромобіль замінить у модельній лінійці бренда хетчбек Polo, який стало невигідно випускати через жорсткі екологічні норми. Зазначається, що Volkswagen ID.2all побудований на скороченому варіанті тієї ж електричної платформи MEB, яка лежить в основі всіх сучасних електрокарів марки – від ID.3 до […]

 • 12
  Новини

  Amazon оголосив про нову хвилю скорочень

  Найбільша у світі американська платформа онлайн-торгівлі Amazon оголосила, що скоротить ще 9 000 робочих місць. Про це повідомляє Reuters. “З огляду на невизначеність в економіці, з якою ми живемо, і неясності, що існують у найближчому майбутньому, ми вирішили більш раціонально підходити до наших витрат і чисельності персоналу”, – йдеться в заяві генерального директора Amazon. Повідомляється, що звільнення, […]

 • 2813516
  Новини

  Росія продовжила “добровільне” скорочення видобутку нафти

  Країна-агресор Росія ухвалила рішення про продовження “добровільного” скорочення видобутку нафти на 500 тис. барелів на добу (б/д) ще на три місяці – до червня включно. Про це сказав віце-прем’єр-міністр РФ Олександр Новак. “Відповідно до поточної ситуації на ринку, рішення про добровільне скорочення видобутку у розмірі 500 тис. барелів на добу діятиме до червня 2023 року […]

Читайте також

Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Philips, Asus, Pioneer і D&M постраждали від штрафів за порушення в сфері е-комерції

Голландська група Philips і ще три компанії в сфері споживчої електроніки були оштрафовані в загальному на 111,2 млн євро (130 млн доларів) антимонопольними регуляторами ЄС за введення фіксованих або мінімальних онлайн-цін на їх продукцію. Рішення проти Philips, Asus, Pioneer і Denon&Marantz послідувало за 17-місячним розслідуванням Європейської Комісії в рамках боротьби з порушеннями в онлайн-практиці продажів, […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Великий гравець нафто-сервісного ринку відкрив дочірнє підприємство в Україні

Як стало відомо, великий гравець нафто-сервісного ринку Xinjiang Beiken Energy Engineering Co відкрив дочірнє підприємство в Україні. Про це констатують дані Державного реєстру юридичних осіб Міністерства юстиції України, де сказано, що дочірнє підприємство називають «Бейкень енергетика України». Дата реєстрації компанії – 19 вересень 2017 року. Статутний капітал – 5,2 мільйона гривень. Одноосібний засновник – гонконгська Beiken Energy Co. […]

Далі
investori
Аналітика

Іноземні компанії в умовах українського ринку: як змусити залишитися зарубіжного інвестора?

Присутність американських компаній на українському ринку прямих інвестицій традиційно не була вагомою у порівнянні з іншими країнами. Це пояснюється багатьма чинниками, головним із яких є – спосіб ведення бізнесу в Україні, постійні перерозподіли ринків впливу та корумпованість дозвільних та судових органів. Тим не менш, цікавість до України як до потенційного інвестиційного ринку завжди існувала. Ті […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Банк Аркада виставлений на продаж

Фонд гарантування вкладів фізосіб починає процедуру виведення з ринку банку Аркада, повідомила прес-служба ФГВФО. Фонд запропонував кілька варіантів виведення банку з ринку: ліквідація банку з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов’язань на користь приймаючого банку; відчуження всіх або частини активів і зобов’язань банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Помпео і Мнучін відмовилися зняти санкції з Ірану

Державний секретар США Майк Помпео та міністр фінансів США Стівен Мнучін відхилили прохання європейських лідерів відмовитися від застосування санкцій щодо компаній, які ведуть бізнес з Іраном після того, як президент Дональд Трамп вивів США з ядерного угоди 2015 року та відновив санкції проти Ісламської Республіки. У листі, зміст якого було описано агентством Bloomberg News, Помпео […]

Далі
e3a15b3029b5c603c6e14e5e1691d93a XL
Новини

Мінфін поділився інформацією про інвестиції в Україну

У Міністерстві фінансів поділилися інформацією про те, звідки надходять вкладення в Україну. Більшість інвестицій йдуть через повернення коштів України з офшорів і докапіталізації банків. У Мінфіні було названо головні джерела прямих інвестицій з-за кордону в Україну. Дану інформацію вказали в макроекономічному прогнозі на поточний рік. Відомо, що за підсумками дев’яти місяців минулого року, прямі інвестиції […]

Далі
4434 large
Новини

За останні 10 років зростання акції Microsoft випередили зростання Google

Технологічний гігант Microsoft сильно змінився під керівництвом Сатья Наделла, компанії вдалося домогтися значних успіхів у бізнесі хмарних обчислень, ігровому та соціальних мереж, де Google поки поступається. Акції Microsoft виросли більш ніж на 58% за 2019 рік і більш ніж на 400% за останні 10 років, перевершуючи зростання материнської компанії Google Alphabet і індексу S&P 500. […]

Далі
Ukrtransgaz 8
Новини

Cadogan Petroleum продасть «Укрінвест Груп» свою дочірню компанію за $ 2,8 млн

Британська нафтогазова компанія Cadogan Petroleum продасть компанії «Укрінвест Груп» свою дочірню компанію «Газвидобування» за $ 2,8 мільйона. Продаж компанії пояснили частиною плану компанії Cadogan по зростанню в Україні за допомогою розумного використання своїх грошових коштів і монетизації активів. У листопаді 2018 року компанія повинна була почати буріння свердловини «Блаж-10» глибиною 3,5 км на Монастирецькому родовищі. […]

Далі
630 360 1486233696 7964
Новини

General Electric отримала замовлення на $4 млрд від Катару

General Electric отримала замовлення на поставку реактивних двигунів на суму $4 млрд від Qatar Airways. Авіакомпанії потрібні двигуни для оснащення 50 літаків Airbus A321neo. Катарська авіакомпанія Qatar Airways замовила двигуни Leap-1A, які збираються на спільному підприємстві General Electric і французької Safran. Вартість угоди, включаючи контракти на обслуговування, складає $4 млрд. Це найбільше замовлення на двигуни […]

Далі
Poezd v Boryspol 1024x683
Новини

“Укрзалізниця” купила кондиціонери в 5 разів дорожче

“Укрзалізниця” придбала в АТ “Завод Екватор” кондиціонери для пасажирських вагонів в п’ять разів дорожче від звичайних. Згідно з інформацією «Наші гроші», до кінця 2020 року виробник має намір поставити 19 комплектів покрівельної системи кондиціонування повітря з індивідуальним регулюванням температури в кожному купе. Ціна цього комплекту для одного вагона становила 1,50 млн гривень. В даному випадку […]

Далі
252165w540zc0
Новини

Система ProZorro заощадила для України 74,5 млрд

За чотири роки понад 215 тисяч підприємців подали хоча б одну тендерну пропозицію, зазначили у відомстві. Завдяки роботі системи електронних державних закупівель ProZorro Україні вдалося заощадити 74,5 млрд гривень. Про це напередодні повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі на своїй сторінці у Facebook. “3 млн закупівель, 74,5 млрд гривень заощаджено для бюджету, понад 215 тисяч […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Куртка перетворюється, або Бренд Riot Division за добу зібрав 26 тисяч доларів

Новий проект київського бренду Riot Division менше аніж за добу зібрав необхідну суму на Kickstarter (сайт для фінансування творчих проектів за схемою краудфандінга) для запуску в серійне виробництво новинки «три в одному» сумки-куртки-трансформера. Анонс трансформера менше, ніж за добу зібрав 26 тисяч доларів. Модель-трансформер пошита з дихаючого матеріалу, таку модель називають «розумний одяг». Перший варіант – […]

Далі
google com ua maps id15889 650x410 12 650x410 1 650x410 1 650x410
Новини

Український «Енергоатом» відзвітував про закупівлі ядерного палива

Український «Енергоатом» опублікував звіт, в якому повідомляється про те, де закуповувалося ядерне паливо для атомних електростанцій. За перші 9 місяців року основні закупівлі припали на Росію. Тепловиділяючих збірок російського виробництва імпортовано на суму майже в 158,5 млн доларів – 61,2%. Якщо виражати в абсолютних значеннях, то це близько 174,5 тонн ядерного палива. Усе інше, як […]

Далі
d2f5875f4ffb03ce7e2fde18d8b
Новини

Мільярдер Джордж Сорос придбав облігації Tesla

Інвестиційна фірма, заснована і контрольована Джорджем Соросом, придбала частку в облігаціях Tesla Inc протягом першого кварталу 2018 року, надавши виробнику електрокарів, яким керує Ілон Маск, значну підтримку. Soros Fund Management LLC придбала $35 млн конвертованих облігацій Tesla, термін обігу яких закінчується в березні 2019 року, відповідно до інформації Комісії з цінних паперів та бірж США. […]

Далі
609327343 1280x720
Новини

BNEF: Перспективи відмови від ядерної зброї, нові можливості для поновлюваних джерел енергії

Як повідомляють фахівці Bloomberg New Energy Finance, проаналізувавши перспективи 2018 року, будуть оприлюднені плани по боротьбі з історично успадкованим ядерним потенціалом, а також грядуть зміни у вуглевидобувній галузі. Перспективними є проекти в сфері можливостей використання поновлюваних джерел енергії, що потенційно принесе вигоду великим розробникам, таким як Electricite de France SA, wpd AG і Innogy SE. […]

Далі
24b53448010c724277460f50169153504d1857ae
Новини

Apple запропонує єдину підписку на свої медіасервіси

Керівництво Apple розглядає ідею створення єдиної підписки на всі свої платні медіасервіси. Йдеться про Apple News+, Apple TV + та Apple Music, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, які знайомі з планами компанії. У договорах із ЗМІ, які беруть участь в News+, є положення, яке дозволяє Apple об’єднувати підписку на сервіс з іншими проєктами компанії, […]

Далі