Інформатор злив дані Credit Suisse

Новини

Інформатор злив дані Credit Suisse

22.02.2022 Новини

Інформатор злив дані Credit Suisse, що розкривають таємних власників майже 100 мільярдів євро, які зберігаються у швейцарському банку. Українців у списку -дві з половиною тисячі.

Серед клієнтів банку були торговець людьми та мільярдер, який замовив убивство подруги, а також корумповані політики від Єгипту до України. Рахунок, що належить Ватикану, використовувався для шахрайських інвестицій у розмірі 350 мільйонів євро. Масовий витік з одного з найбільших у світі приватних банків Credit Suisse показав прихований статок клієнтів, причетних до тортур, торгівлі наркотиками, відмивання грошей, корупції та інших серйозних злочинів.

“Аморальні закони”

Витік розкриває дані 18 тисяч рахунків, що належать клієнтам Credit Suisse по всьому світу, загальні таємні статки яких налічують понад 100 мільярдів швейцарських франків (близько 96 мільярдів євро), що зберігаються в одній з найвідоміших фінансових установ Швейцарії, пише The Guardian.

Витік вказує на прогалини у комплексній перевірці клієнтів Credit Suisse, незважаючи на неодноразові обіцянки протягом десятиліть відсіювати сумнівних клієнтів та незаконні кошти.

Величезний масив банківських даних було передано німецькій газеті Süddeutsche Zeitung анонімним інформатором. “Я вважаю, що швейцарські закони про банківську таємницю аморальні, – йдеться в заяві джерела. – Привід захисту фінансової конфіденційності – лише фіговий листок, що прикриває ганебну роль швейцарських банків як посібників тих, хто ухиляється від сплати податків”.

У роботі над документом брали участь понад 160 журналістів у всьому світі.

Сам банк категорично відкидає звинувачення і стверджує, що розкриті репортерами дані є “вибірковою інформацією, вирваною з контексту”.

І хоча деякі рахунки з витоку даних були відкриті ще у 1940-х роках, понад дві третини відкриті з 2000 року, а багато з них – в останнє десятиліття. Частина рахунків залишається відкритою і сьогодні. З даних витоку не випливає, що на всіх рахунках – лише незаконні гроші. Але на багатьох, мабуть, – так.

Банк відкривав рахунки одіозним клієнтам з десятків країн, причому більшість з них припадає на країни з економікою, що розвивається, – Венесуела, Україна, Єгипет і Таїланд.

Зіпсована репутація

Credit Suisse останнім часом і так був оточений великими скандалами. У січні цього року новий голова ради директорів банку Антоніо Орта-Осоріо пішов у відставку після того, як двічі порушив правила Covid-19.

Ця подія завершила складний рік, протягом якого банк виявився втягнутим у крах фінансової компанії Greensill Capital та американського хедж-фонду Archegos Capital та був оштрафований більш ніж на 400 мільйонів євро за історію з кредитним скандалом у Мозамбіку.

Цього місяця Credit Suisse став першим великим швейцарським банком в історії країни, якому висунули  кримінальні звинувачення (які він заперечує) через те, що він допомагав відмивати гроші, отримані від торгівлі кокаїном, від імені болгарської мафії.

Однак наслідки витоку можуть бути набагато ширшими, ніж один банк: він загрожує кризою Швейцарії, яка зберігає один із найтаємніших банківських законів у світі, зазначає The Guardian. Швейцарські фінансові установи управляють активами на суму близько 7,9 трлн швейцарських франків (приблизно 7,5 трлн євро), майже половина з яких належить іноземним клієнтам.

Проект Suisse secrets проливає світло на один із найбільших фінансових центрів світу, які звикли працювати в тіні. Він називає людей, які змогли відкрити банківські рахунки або тримати їх відкритими протягом багатьох років після того, як про їхні злочини стало відомо. І це показує, як знамениті закони Швейцарії про банківську таємницю сприяли розграбуванню країн світу, що розвиваються.

Опальні керівники, шахраї, торговці людьми

Коли у 2000 році Рональд Лі Фук-Шіу звернувся до банкіра з проханням відкрити рахунок, навряд чи його вважали звичайним клієнтом. Колишній голова Гонконгської фондової біржі, він був одним із найбагатших людей у ​​місті, де його називали “хрещеним батьком фондового ринку”. Але ще більше він прославився, коли сидів у в’язниці суворого режиму.

Кар’єра Лі закінчилася скандалом у 1990 році, коли його було засуджено за отримання хабарів в обмін на лістинг компаній на фондовій біржі. Тим не менш, через десятиліття Лі все ж таки зміг відкрити рахунок, на якому пізніше перебувало 59 мільйонів швейцарських франків (56,5 мільйона євро), відповідно до витоку.

Лі вже помер, але його справа – одна з десятків, які демонструють, що Credit Suisse відкривав або обслуговував рахунки для клієнтів, які мали серйозні судимості.

Як і будь-який інший банк у світі, Credit Suisse стверджує, що має суворі механізми контролю для проведення великої комплексної перевірки своїх клієнтів, щоб забезпечити дотримання найвищих стандартів поведінки. Банківською мовою такий контроль називається “знай свого клієнта” або KYC.

Зокрема, клієнти банку повинні пройти посилену перевірку, якщо вони відзначені як політично значуща особа з країни з високим рівнем ризику або особа, яка залучена до діяльності з високим рівнем ризику, такої як азартні ігри, торгівля зброєю, фінансові послуги або видобуток корисних копалин.

Теоретично, такий контроль не повинен був дозволити банку відкривати рахунки таким клієнтам, як Родолюб Радулович, сербський шахрай, якому у 2001 році Комісія з цінних паперів та бірж США висунула звинувачення за махінації з цінними паперами.

Проте, він зумів стати співвласником рахунків двох компаній Credit Suisse. На одному з них було 3,4 мільйона швейцарських франків, перш ніж рахунки були закриті у 2010 році. Нещодавно суд у Белграді засудив Радуловича до десяти років ув’язнення за торгівлю кокаїном.

Крім перевірки нових клієнтів, банки повинні постійно проводити переоцінку існуючих. У Credit Suisse кажуть, що перевіряють клієнтів не рідше одного разу на три роки і не рідше одного разу на рік для ризикованих клієнтів.

Таким чином, можна було очікувати, що банк виявить, що його німецького клієнта Едуарда Зайдела, співробітника Siemens, засудили за хабарництво в 2008 році. Очолюючи транснаціональну корпорацію в Нігерії, він керував кампанією з хабарництва у промислових масштабах. Але рахунки Зайделя залишалися відкритими принаймні до останнього десятиліття. Якоїсь миті після того, як він залишив Siemens, на одному рахунку було 54 мільйони швейцарських франків.

Ще один клієнт – Стефан Седерхольм, шведський фахівець з комп’ютерів, який відкрив рахунок у Credit Suisse у 2008 році. Рахунок було відкрито протягом двох з половиною років після того, як Седерхольм у 2011 році був засуджений до довічного ув’язнення за торгівлю людьми на Філіппінах.

Диктатори грабують свій народ

Швейцарські банки славляться своєю надійністю ще з 1713 року, коли Велика рада Женеви заборонила банкірам розкривати подробиці про статки, що вкладаються європейськими аристократами. Незабаром Швейцарія стала податковим притулком для багатьох представників світової еліти, а її банкіри зобов’язалися зберігати абсолютну мовчанку про справи своїх клієнтів.

Така політика була законодавчо закріплена в 1934 році з набуттям чинності швейцарського закону про банківську таємницю, який передбачав кримінальну відповідальність за розкриття банківської інформації клієнта іноземній владі. Протягом десятиліть багаті клієнти зі всього світу стікалися у швейцарські банки. Іноді це означало, що клієнти мають що приховувати.

Одна з найгучніших справ історії Credit Suisse була пов’язана з корумпованим філіппінським диктатором Фердинандом Маркосом і його дружиною Імельдою. Пара, за оцінками, вивела з країни до 10 мільярдів доларів за три президентські терміни Фердинанда, які завершилися у 1986 році.

Credit Suisse був одним із перших банків, який допоміг подружжю розорити власну країну. В 1995 суд Цюріха зобов’язав Credit Suisse і ще один банк повернути 500 мільйонів доларів вкрадених коштів на Філіппіни.

Нігерійський диктатор Сані Абачі за шість років вкрав у свого народу до 5 мільярдів доларів. Credit Suisse відкрив рахунки у Швейцарії синам Абачі, на які вони поклали 214 мільйонів доларів.

Credit Suisse публічно покаявся після того, як його виключили з індексу стійких інвестицій через цю справу.

Credit Suisse співпрацював і з єгипетською політичною елітою за диктатора Хосні Мубарака, який був президентом протягом трьох десятиліть до 2011 року. До 2010 року – за рік до народного повстання, що скинуло диктатора, – на рахунку його сина було 232 мільйони швейцарських франків.

Велике викриття

Один з колишніх співробітників Credit Suisse стверджував, що в швейцарських банківських установах на той час існувала культура, що глибоко укорінилася, “дивитися в інший бік”, коли справа стосувалася проблемних клієнтів.

Іноземні регулятори та податкові органи багато років не могли проникнути у швейцарську фінансову систему. Ситуація змінилася у 2007 році, коли банкір UBS Бредлі Біркенфельд добровільно звернувся до влади США з інформацією про те, як банк допомагає тисячам багатих американців ухилятися від сплати податків за допомогою таємних рахунків.

У Швейцарії Біркенфельда назвали зрадником. А масштабне розслідування Сенату США пізніше розкрило агресивну тактику, яку використовують UBS і Credit Suisse для залучення багатих клієнтів. Зокрема Credit Suisse відправляв банкірів на престижні заходи для вербування клієнтів, заманюючи їх безплатним золотом.

Викриття викликали шок у фінансовому секторі Швейцарії і розлютили США, які змусили Швейцарію в односторонньому порядку розкрити інформацію про те, у кого з її платників податків були секретні швейцарські рахунки з 2014 року. У тому ж році Швейцарія неохоче підписала міжнародну конвенцію про автоматичний обмін банківською інформацією, запровадивши стандарт CRS з 2018 року.

І хоча самі банки заявляють, що більше не можуть гарантувати конфіденційність своїх клієнтів за кордоном, швейцарський закон про банківську таємницю, якому вже майже 90 років, залишається чинним.

За оцінками Tax Justice Network, країни по всьому світу щороку недоотримують 21 мільярд доларів податкових надходжень через Швейцарію. Багато з цих країн стають біднішими, якщо вони не підписалися на обмін даними CRS.

Нагадаємо, Україна має намір запровадити CRS стандарт про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки у 2023 році.

Українці у списку

Політики та державні чиновники є одними з найбільш ризикованих клієнтів для банків через їхній доступ до державних фондів, особливо в країнах, що розвиваються, з меншою кількістю юридичних гарантій проти корупції.

Серед них – Павло Лазаренко, який обіймав посаду прем’єр-міністра України з 1997 по 1998 рік, перш ніж подав заявку на відкриття рахунку в Credit Suisse. Через місяць після того, як тиск з боку конкурентів змусив Лазаренка оголосити про відставку, він відкрив свій перший із двох рахунків у Credit Suisse. Пізніше один з них оцінили майже в 8 мільйонів швейцарських франків (7,6 мільйона євро).

Transparency International підрахувала, що Лазаренко вкрав в українського уряду 200 мільйонів доларів. Він визнав себе винним у відмиванні грошей у Швейцарії у 2000 році, а пізніше був звинувачений у корупції у США та засуджений до дев’яти років ув’язнення за хабарі.

Загалом у список потрапили 2,5 тисячі українців. Серед них і найбагатші громадяни нашої країни за версією Forbes – Рінат Ахметов та Ігор Коломойський.

Ахметов переважно ділив свої рахунки у швейцарському банку з топ-менеджерами керуючої компанії його бізнес-групи СКМ. Загалом журналісти нарахували у них понад 50 банківських рахунків, баланс на одному з яких сягав 497 мільйонів франків у 2016 році.

Коломойський відкрив рахунок на його ім’я, на якому містилося понад 27 мільйонів швейцарських франків. Ще один рахунок на імена його матері, дружини та дочки налічував у 2007 році понад 3 мільярди франків.

Ще один клієнт з України – російсько-український бізнесмен Павло Фукс, який займає 67-й рядок серед найбагатших українців за версією Forbes. Фукс став клієнтом Credit Suisse у 2014 році, вже за рік на його рахунку було 17 мільйонів франків.

Власник великого агрохолдингу UkrLandFarming, а також ліквідованого VAB Банк Олег Бахматюк відкрив у швейцарському банку близько десяти рахунків, на одному з яких у 2008 році було понад 200 мільйонів франків.

Екс-голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський мав три рахунки в Credit Suisse, які він відкрив у 2004, 2006 та 2007 роках. На одному з них було щонайменше 1 мільярд франків.

А колишній глава Державної фіскальної служби України Роман Насіров мав рахунок, на якому в 2010 році за кілька місяців з’явилося майже 700 тисяч франків.

“Гарні капіталісти”

За останні три десятиліття щодо Credit Suisse було введено більше десяти санкцій та штрафів за правопорушення, пов’язані з ухиленням від сплати податків, відмиванням грошей, навмисним порушенням санкцій США та шахрайством щодо власних клієнтів. Загалом сума штрафів та виплат становила понад 4,2 мільярда доларів.

Інформатор, який надав дані, припустив, що в такому стані справ не можна звинувачувати лише банки, оскільки вони “просто є добрими капіталістами, максимізуючи прибуток у рамках правового поля, в якому діють”.

“Простіше кажучи, швейцарські законодавці несуть відповідальність за фінансові злочини, і – через їхню пряму демократію – швейцарський народ має право щось із цим робити. Хоча я знаю, що закони про банківську таємницю вплинули на економічний успіх Швейцарії, я твердо переконаний, що така багата країна має бути в змозі дозволити собі совість.

Інші статті на цю тему

 • bez nazvanyya
  Новини

  ДТЕК збільшила виробництво електроенергії, покривши дефіцит енергомережі

  Компанія Ріната Ахметова ТЕC ДТЕК Енерго збільшила у вересні відпуск електроенергії на 16%, повідомляється на сайті компанії. Таким чином, надпланова робота компанії дозволила значною мірою компенсувати дефіцит в енергосистемі, що виник через обмежену роботу держгенерації, зупинення роботи чотирьох ТЕС, а також окуповану Запорізьку АЕС і недоступність 1 ГВт ВДЕ. ДТЕК вже підготувала свої теплоелектростанції для […]

 • bez nazvanyya 1
  Новини

  ОПЕК+ різко знизить видобуток нафти

  Міністри ОПЕК+ домовилися про скорочення видобутку нафти на два мільйони барелів на день, повідомляє Reuters із посиланням на джерела в організації. “Потенційне скорочення ОПЕК+ може спровокувати відновлення цін на нафту, які впали, приблизно, до 90 доларів зі 120 доларів три місяці тому через побоювання глобальної економічної рецесії, зростання відсоткових ставок у США та зміцнення долара”, […]

 • 2773999
  Новини

  В Україні прискорилася споживча інфляція

  В Україні прискорилася споживча інфляція з 23,8% у серпні до 24,4% у вересні у річному вимірі. Про це йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку. “Основними факторами посилення інфляційного тиску залишаються наслідки воєнних дій та російської окупації, а також ефекти перенесення від корекції курсу гривні”, – наголосив регулятор. Зазначається, що прискорення інфляції зумовили липнева корекція […]

 • 1a84b40 refinans
  Новини

  Україна випустила держоблігацій на 750 млрд грн

  Держпозики за дев’ять місяців 2022 року становили 749 млрд гривень, повідомляється на сайті Мінфіну. План на цей період виконано на 87%. Зокрема, від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 475,6 млрд. грн., у тому числі в іноземній валюті 49,7 млрд. гривень (1131,4 млн. доларів і 473 млн. євро). За рахунок випуску військових ОВДП залучено 443,3 млрд. грн., […]

 • 2773359
  Новини

  В Одеській області на аукціоні продали заарештований теплохід Mamba B

  Суховантаж Mamba B, заарештований за борги власника, продали через електронний аукціон OpenMarket державного підприємства СЕТАМ. З 2018 року він перебував у порту Рені Одеської області. Про це повідомляє прес-служба аукціону на своїй Facebook-сторінці. Судно придбало за 14,89 млн грн ТОВ Логотрейдгруп одесита Владислава Постнікова. “Зовсім скоро заарештований теплохід Mamba B віддасть швартові і вирушить у своє […]

 • e62c1ce7910e81d93c8e275173498e3f xl
  Новини

  Світовий банк покращив прогноз для України

  Світовий банк (СБ) покращив прогноз зростання економіки України у 2023 році з 2,1% до 3,3%, повідомляється в оновленому звіті СБ. Також покращено оцінку економіки у 2022 році – у червні СБ очікував падіння на 45,1%, а тепер – на 35%. У 2024 році зростання ВВП України очікується на рівні 4,1%. “Очікується, що зростання відновиться у […]

 • picturepicture 156446930057951110266878 96171
  Новини

  КРЕДІ АГРІКОЛЬ ЛІДЕР РЕЙТИНГУ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СЕРЕД БАНКІВ ЗА ВЕРСІЄЮ СТАНДАРТ-РЕЙТИНГ

  Креді Агріколь посів перше місце рейтингу соціальної відповідальності банківського сектору, який підготував Стандарт-Рейтинг за підсумками першого півріччя 2022 року. Рейтингове агентство  відзначило внесок банку в підтримку економіки України. Банк сплатив наперед податків на 100 млн грн, а в рамках державної програми «Доступні кредити 5–7–9%» надав біля 1,2 млрд грн кредитів, більшу частину з яких отримали […]

 • impact automotive
  Новини

  Як українські розробники впливають на безпеку на дорогах

  З 1 жовтня водії мають включати ближнє світло фар автомобіля за містом. Це допомагає додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період. GlobalLogic нагадує про важливість дотримання ПДР та розповідає про розробки українських інженерів, що впливають на безпеку на дорогах. У перші п’ять місяців 2022 року зафіксовано на 33,7% менше ДТП, ніж […]

Читайте також

1049449242
Новини

Volkswagen не впорався зі шквалом замовлень на VW ID.3 1ST у першу добу

Volkswagen відкрив онлайн-бронювання своїх електроавтомобілів і його система не впоралася з кількістю отриманих замовлень. Протягом доби прийшло 10 тисяч заявок на автомобілі від Volkswagen, внаслідок чого відбулися процеси тривалого очікування і перебої в реєстрації. Всього ж компанія випустить 30 000 автомобілів серії ID.3 1ST. Вартість одного автомобіля менше 40 тисяч євро. Передзамовлення має на увазі […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Відома ціна розплати за борги Дельта Банку

Дельта Банк нарешті розрахується з боргами? Повідомляється, що наразі, виплати від фінансової установи, Дельта Банку та ДІУ, становлять 240 мільйонів гривень. 31-го травня суд відмовлявся задовольняти касаційну скаргу ліквідатора Дельта Банку, залишивши на той момент без змін вирок Держсуду (від 12 вересня 2017 р.), а також постанову апеляційного суду (7 лютого 2018 р.). Лише частково […]

Далі
755426359204615
Новини

Магістральні газопроводи України передадуть Нафтогазу

У Кабінеті Міністрів України визначили модель відділення газотранспортної системи України від НАК Нафтогаз. В уряді також вирішили, що після включення структури з управління оператором ГТС у Нафтогаз вона в обов’язковому порядку повинна бути виведена не пізніше як 1 січня 2020 року. Таким чином, новий контракт на транзит газу з Газпромом укладе вже нова керуюча українською […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Китай вивів на орбіту перший в світі супутник 6G

Китай запустив у космос перший в світі тестовий супутник мережі 6G. Він повинен продемонструвати, наскільки добре працює експериментальна технологія мережі шостого покоління, повідомляє ВВС. Супутник успішно вийшов на орбіту разом з 12 іншими апаратами після запуску ракети з космодрому Тайюань в провінції Шаньсі. Відомо, що експериментальний апарат 6G був розроблений компанією Chengdu Guoxing Aerospace Science […]

Далі
y1
Новини

Прибуток Ford впав на 86% через реструктуризацію компанії

Чистий прибуток автовиробника Ford Motor впав на 86% у другому кварталі 2019 року. Причиною стали витрати на перебудову бізнесу. Інвесторів розчарували фінансові результати. Акції обвалилися на 6% Чистий прибуток автовиробника Ford Motor в другому кварталі впав на 86% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше і склав $ 148 млн, повідомляється в звітності компанії. Отриманий […]

Далі
picture2 tureckij brend lc 328791 p0
Новини

Турецький ритейлер LC Waikiki планує відкрити 60 магазинів в Україні

Турецький ритейлер LC Waikiki в першому кварталі 2020 року відкриває найбільший магазин мережі в Україні в торгово-розважальному центрі ТРЦ River Mall в Києві загальною площею 1,88 тисячі квадратних метрів, а також планує відкрити ще 60 магазинів до 2023 року. Зараз в Україні налічується 32 магазини мережі, зокрема в Києві, Чернігові, Житомирі, Харкові, Львові, Дніпрі, Кривому […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Власник Booking.com. укладе угоду з європейською компанією Momondo Group

Американська корпорація Priceline Group Inc, що надає послуги в галузі туризму, уклала угоду з британською компанією Momondo Group. Вартість підписаного контракту склала 550 мільйонів доларів. Йдеться про придбання двох сервісів європейського конгломерату, призначених для пошуку та бронювання авіаквитків по всьому світу: Momondo і Cheapflights. Варто вказати, що на сьогоднішній день Priceline Group також є власником […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

МВФ прогнозує втрати в банківському секторі до 2025 року

З огляду на те, що спалах пандемії COVID-19 ще не пройден, економісти розглядають різні сценарії, які очікують світову економіку в найближчі 5 років. Прогнози коливаються від “швидкого і різкого відновлення” до “глибокої глобальної фінансової кризи”. Міжнародний валютний фонд в п’ятницю заявив, що світові банки будуть стикатися з втратою прибутку протягом наступних п’яти років, так як […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Airbus готова купити літаків Go Airlines на 7 мільярдів доларів  

Майже найбільша авіабудівна компанія у світі Airbus наразі домовляється з індійською Go Airlines про те, щоб купити у неї 70 літаків F320neo. Йдеться про угоду в $7,5 мільярдів. До речі, у 2011 році Go Airlines вже купувала у Airbus 72 літаки A320neos. Як повідомляє Bloomberg, про угоду можуть оголосити вже цього тижня, і, скоріш за […]

Далі
saole 61a6fad6387a
Новини

Іран офіційно визнав, що український пасажирський літак «ненавмисно» збив ракетою

Іран офіційно заявив, що “Боїнг” української авіакомпанії МАУ був збитий, оскільки іранські військові сприйняли його за ворожий об’єкт. Про це повідомляє BBC. У заяві генштабу збройних сил Ірану, зробленої в суботу вранці, йдеться, що причиною трагедії “став людський фактор”. “Через напругу у відносинах з США іранські військові були в стані високої боєготовності. У таких умовах […]

Далі
Інформатор злив дані Credit Suisse
Новини

Тwitter втратив мільйон активних користувачів

Звіт компанії Тwitter розчарував ринок, місячна аудиторія за квітень-червень показала скорочення майже на мільйон активних користувачів. Близько 335-ти мільйонів пропало через «зачистки» фейковий акаунтів. Інвесторам звичайно, це дуже не сподобалося, і дані в квартальному звіті привели до зниження акцій на цілих 20%. Очікується спад числа користувачів Тwitter, адже компанія і далі продовжує боротьбу зі спамом, […]

Далі
image 810xs
Новини

В Україні почали діяти нові правила авіаперевезень пасажирів і багажу

Державіаслужба відмовилася від обов’язкової безкоштовної норми багажу і внесла ще низку змін. В Україні набрали чинності нові правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу. Новий документ вводиться на зміну розробленим Мінінфраструктури правилам, що діяли з 2012 року. Одним з основних нововведень стала відмова від обов’язкової безкоштовної норми багажу. Як пише видання, Державіаслужба фактично узаконила […]

Далі
2b2cace4573b626229200ee2009eade2
Новини

На кожному другому підприємстві україни є офіційно непрацевлаштовані працівники

На кожному другому підприємстві в Україні, яке піддається перевірці, є офіційно непрацевлаштовані працівники, які отримують «сірі зарплати», повідомив виконуючий обов’язки заступника голови Державної фіскальної служби України Євген Бамбізов. «Є яскрава статистика з нашого боку. Кожна друга перевірка щодо офіційного працевлаштування дає результат. На кожному другому підприємстві – це 50% чи більше – ми знаходимо неофіційних […]

Далі
d99a5cec83236ce6a475338ff89f2f20
Новини

“Нова Пошта” почала використовувати літак для доставки посилок

“Нова Пошта” буде доставляти частину своїх поштових відправлень між великими містами України за допомогою літака. Співвласник “Нової поштою” Володимир Поперешнюк на своїй сторінці в соцмережі уточнив, що першим був відправлений тестовий рейс Київ-Львів-Київ. Пізніше авіадоставка день в день стане доступна для Дніпра, Одеси і Харкова. Також в планах поширити послугу на інші міста Східної і […]

Далі
amazon 75960117
Новини

Amazon створює власну лабораторію для тестування персоналу

Випадки COVID-19 були зареєстровані в більш ніж 50 установах Amazon на всій території США. Деякі залучили кілька інфікованих працівників. Компанія заявила, що зібрала команду для створення власних «додаткових можливостей тестування». Співробітники Amazon раніше критикували фірму за її відповідь на пандемію коронавіруса. У березні Amazon звільнила нью-йоркського працівника складу, який організував акцію протесту з приводу відсутності […]

Далі

10 свіжих новин