Міністерство фінансів США: Жодна американська компанія працювати з РФ не буде. За проведення операцій за контрактами, які укладені в період 2014 року, тобто порушення санкційного пакету проти РФ, компанія ExxonMobil оштрафована на два мільйони доларів.
За даними дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів, Україна – країна-лідер з найвищим показником обсягу тіньової економіки. Про це повідомляє видання «Експрес». Очолює список країн-лідерів з найвищим ступенем тіньового сегмента економіки – Азербайджан – 67,7%, друге місце – Нігерія з показником в 48%, Україна – третє місце, – 45,96%. Найнижчий показник тіньової економіки в Сполучених Штатах Америки – 7,78%, трохи поступаються Японія і Китай – більше 10%.
Президент України Петро Порошенко заявив, що українська влада прийме необхідний комплекс заходів і Україна займе сімдесяте місце рейтингу, проведеного в рамках проекту Doing Business.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вперше стала номінантом і заслужено увійшла в топ-50 країн у Глобальному індексі інновацій.
Нацбанк України спростив правила інвестування за кордон. З липня 2017 року громадяни нашої країни можуть вкладати кошти в міжнародні фінансові інструменти, перераховувати гроші на підставі електронної ліцензії, яку легко отримати в банківській установі. Вона (ліцензія) повинна підтвердити ваше право офіційно вкладати кошти в активи зарубіжних компаній, в накопиченні в закордонних банках, а також укладання договорів з іноземними страховими компаніями. Допустима встановлена сума перерахувань – до п’ятдесяти тисяч доларів. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Мінфінансів України та Державна банківська установа «ПриватБанк» з метою створення верифікації бюджетних виплат, як повідомляють на сайті банку, підписали Меморандум про співпрацю.
Щорічні втрати бюджету – мільярди гривень через відсутність системи моніторингу видаткової частини виплат: соціальних пільг, допомоги і т. д. Відсутність узгодженності баз данних в держорганах також негативно впливає на збитки, ефективність роботи, якісність надання послуг. Тому виникла необхідність в системі верифікації бюджетних виплат.
Під час привітання з професійним святом трудівників гірничо-металургійного комплексу прем’єр-міністр України заявив, що металургійна галузь постраждала від російської окупації окремих територій Донбасу, а також в результаті анексії Криму.
Національний банк України відновив дані щодо економічних нормативів для банківської системи в цілому, які вже розміщені на сайті регулятора. Аналіз результативності роботи банківської системи першого півріччя 2017 роки демонструє зниження регулятивного капіталу – 92550,7 мільйонів гривень (це показник на перше число липня 2017 року), в січні – 109 653,6 мільйона гривень, в лютому – 111 913,3 мільйона гривень, в березні – 102 600,8 мільйона гривень, квітень – 99 029,8 мільйона гривень, травень – 973 12,9 мільйона гривень і червень – 96030,1 мільйона гривень.
Консалтингова компанія McKinsey&Company перемогла в незалежному конкурсі вибору міжнародної визнаної компанії, що відповідає за розробку ринкової стратегії оптимізації операцій, що проводиться Наглядовою радою «ПриватБанку». Результат конкурсу повідомляє прес-служба банку на сайті установи.
У зв’язку з виходом Великобританії з Європейського Союзу, Brexit, виникає ряд проблем в питанні повноцінної торгової угоди. Про це повідомляє агентство Bloomberg. Як заявив пан Крайан, Brexit негативно вплине на багато фінансових компаній і банківських установ, так як переговори між Європейським Союзом і Великобританією ще не завершені і не відомо якими виявляться нові правила і норми для ведення бізнесу. Природно, що багато великих компаній, вже прорахували ризики і розробили плани мінімізації втрат.
Генеральний директор Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Олександр Кривоконь заявив, що у ХДАВП з’явився стратегічний інвестор.
Український літак Ан-74 харківського виробництва купили за 15 мільйонів євро.
Рада ЄС ухвалила рішення щодо надання тимчасових торгових преференцій для України. Про це повідомляється на сайті Ради ЄС. Торгові преференції прийняті строком на три роки, почнуть діяти з вересня 2017 року. Опублікування повного тексту відбудеться під час проведення пленарного засідання сесії Європарламенту.
В період січня-червня 2017 року українські виробники експортували рапсове масло на загальну суму п’ять мільярдів доларів (6,15 тисяч тонн). Про це повідомляє Державна Фіскальна служба України.
Одеса ламає стереотипи великого сировинного експортера і планує просувати на європейські ринки готову продукцію.
Аналітики англійської компанії Lloyd`s of London, провівши дослідження страхового ринку, заявили, що загальні втрати світового ринку економіки в результаті кібератак – 450 мільярдів доларів.
Вчора під час україно-грузинського форуму, що проходив в Батумі, Президент України Петро Порошенко заявив, що українська влада прийме необхідний комплекс заходів і Україна займе сімдесяте місце рейтингу, проведеного в рамках проекту Doing Business.
Петро Порошенко повідомив, що наша країна вже почала демонструвати темпи зростання української економіки. Для створення привабливого інвестиційного клімату необхідно ще працювати і побороти корупцію, вирішити питання дерегуляції, децентралізації, провести успішні реформи в сфері регулювання бізнес …
Для довідки. Україна в 2017 році зайняла 80 місце в рейтингу, піднявшись на три пункти, якщо порівнювати з минулим роком. Раніше в Мінекономрозвитку заявили, що за прогнозами наступного року Україна повинна піднятися в Doing Business на десять, а то й дванадцять пунктів.
Грузія займає 39 місце рейтингу.
Нагадаємо, що проект Doing Business створений для об’єктивного рейтингу законодавства країни, пов’язаного з регулюванням бізнесу, для оцінки використовуються кількісні показники, які демонструють сприятливість клімату правових норм для діяльності і захисту прав власності. У проекті задіяні 190 країн-учасниць.
Doing Business для ранжирування країн використовує дані, які підготовлені на 1 червня попереднього року.
19 липня 2017 року на засіданні уряду прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вперше стала номінантом і заслужено увійшла в топ-50 країн у Глобальному індексі інновацій.
Опублікований Корнельського університету, школою бізнесу INSEAD і Всесвітньою організацією інтелектуальної власності вже протягом десяти років, Глобальний індекс інновацій – це, за словами прем’єра, вищий рядок для нашої країни, а окрім того, демонстратор результативності інноваційної діяльності та комплексної роботи в державі.
Нагадаємо, що аналізу підлягають докладні дані щодо інноваційноъ діяльністі в 127 країнах і регіонах світу, на підставі 81 показника, що дозволяє уявити картину інвестиційного клімату. Параметрами такої оцінки є: політичне середовище, рівень освіти, можливості розвитку бізнесу і т.д., проводиться з позиції наукових і ділових кіл.
Нацбанк України спростив правила інвестування за кордон. З липня 2017 року громадяни нашої країни можуть вкладати кошти в міжнародні фінансові інструменти, перераховувати гроші на підставі електронної ліцензії, яку легко отримати в банківській установі. Вона (ліцензія) повинна підтвердити ваше право офіційно вкладати кошти в активи зарубіжних компаній, в накопиченні в закордонних банках, а також укладання договорів з іноземними страховими компаніями. Допустима встановлена сума перерахувань – до п’ятдесяти тисяч доларів. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Раніше, інвестиції за кордон були можливі, але процедура була більш обтяжливою, тобто необхідно було отримання індивідуальних ліцензій в Нацбанку виключно при особистому зверненні, проходження призначеної співбесіди в правоохоронних органах, аргументовано обґрунтувати операцію зі своїми коштами і т. д. Потім чекати рішення від 30 днів.
Для фізичних осіб необхідність в одноразової ліцензії не відпала, але тепер отримання проводитиметься при електронному запиті в банк, клієнтом якого ви являєтеся (відкритий валютний рахунок), далі вже ваш банк відправляє запит в Нацбанк. Єдина вимога – обґрунтувати виникнення грошової суми, тобто офіційність і законність. Для оформлення ліцензії в основному достатньо 48 годин. Хоча, все залежить від технічних можливостей банку.
Такі заходи сприяють виникненню в Україні потенційних інвесторів відомих світових гігантів-компаній, можливості доступу і присутності на глобальних ринках світу.
Українські брокерські компанії вже активно розглядають нові можливості для розширення бізнесу.
Для представників бізнесу – офіційне право інвестування за рубіж грошової суми в розмірі двох мільйонів доларів, а підстава – одна валютна ліцензія/календарний рік. Раніше сума становила до 50 тисяч доларів/календарний місяць. Результат таких заходів – поліпшення умов ведення зовнішньоекономічної діяльності, дозвільні заходи проведення економічно обґрунтованих операцій, заборона виведення незаконних коштів за межі України.
Громадяни нашої країни відтепер легко зможуть поповнювати свої депозити в іноземних банківських установах, при цьому не виїжджаючи з країни. Мотиви у таких вкладників прості, нехай прибутковість набагато нижче, ніж в українських банках, але вище поріг зручності у розпорядженні внеском та надійності.
Для довідки. Національний банк України вже видав 65 індивідуальних ліцензій.
Національний банк України відновив дані щодо економічних нормативів для банківської системи в цілому, які вже розміщені на сайті регулятора.
Аналіз результативності роботи банківської системи першого півріччя 2017 роки демонструє зниження регулятивного капіталу – 92550,7 мільйонів гривень (це показник на перше число липня 2017 року), в січні – 109 653,6 мільйона гривень, в лютому – 111 913,3 мільйона гривень, в березні – 102 600,8 мільйона гривень, квітень – 99 029,8 мільйона гривень, травень – 973 12,9 мільйона гривень і червень – 96030,1 мільйона гривень.
Показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу в системі зафіксував позначку низького рівня – 12,4 відсотка (1 липня 2017 року). Національний банк України встановив норматив в 10 відсотків. Для порівняння нагадаємо, що показник достатності капіталу в системі в січні склав – 12,69 відсотків, лютий – 12,65 відсотків, березень – 12,85 відсотків, квітень – 13,72 відсотків, травень – 13,77 відсотків, червень – 13,11 відсотків, (показник на 1 липня 2017 року – 12,41). Якщо ж говорити про загальний розмір регулятивного капіталу по системі, то і його показник демонструє низький результат – 92,551 мільярда гривень, початок банківського року стартувало з капіталом в розмірі 109,654 мільярда гривень. Експерти таку ситуацію мотивують скороченням кількості банківських установ.
Якщо ж говорити про миттєвої ліквідності, то показник тримається на 58,59%, а це один з найгірших рівнів (вище нормативу), а показники поточної ліквідності – найвищі за рік –106,61 відсотка, а встановлений норматив – 40 відсотків, на початок року – 102,14 відсотки. Короткосрочна ліквідність – 94,95 відсотків (норматив – 60 відсотків), на початку року –92,09 відсотка.
При цьому, показники поточної – 106,61 відсотків (норматив – 40 відсотків), а на початку року – 102,14 відсотка, і короткострокова ліквідність – 94,95 відсотків (норматив – 60 відсотків) зараз самий високий показник за рік, а в початку року – 92,08 процентов.
Показник зниження максимального розміру кредитного ризику банківських операцій з пов’язаними з банком особами – 26,84 відсотка (норматив – 25 відсотків), в січні 2017 року –36,72 відсотка.
Показник достатності капіталу (Н2), що характеризує загальну капіталізацію банків, співвідношення між регулятивним капіталом (за вирахуванням резервів під активні операції) та спільними зобов’язаннями фінансових установ, чим нижче результат, тим відповідальності більше у вкладників і клієнтів банківської установи, тобто ризики перекладаються на них. Якщо ж високий результат показника, тим більше ризиків перекладається на власників банку.
Нагадаємо, що Катерина Рожкова, заступник Глави НБУ, заявляла, що для основних великих банків країни зараз діє пом’якшений норматив – 7 процентов. Коли ж говорити, то тільки 12 банківських установ виконали норматив у 10 відсотків, а це банки з першої двадцятки страни.
Для довідки. У НАБУ прогнозують, що всі банківські установи повинні виконати норматив в 10 відсотків тільки до початку 2019 року.
За даними дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів, Україна – країна-лідер з найвищим показником обсягу тіньової економіки. Про це повідомляє видання «Експрес».
Очолює список країн-лідерів з найвищим ступенем тіньового сегмента економіки – Азербайджан – 67,7%, друге місце – Нігерія з показником в 48%, Україна – третє місце, – 45,96%.
Найнижчий показник тіньової економіки в Сполучених Штатах Америки – 7,78%, трохи поступаються Японія і Китай – більше 10%.
Якщо ж говорити про грошовий еквівалент, то розмір української тіньової економіки експерти оцінили в розмірі 1 трильйона 95,3 мільярда гривень. На думку експертів Світового банку, однією з головних причин ситуації, що склалася в Україні є досить важке податкове навантаження – 52 відсотки від доходу. Якщо порівнювати з іншими країнами світу, то в середньому показник податків становить 41 відсоток.
Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, вважає, що так вже склалося, бізнес просто боїться працювати «по-білому», маючи досвід рейдерських захоплень, потребуючи реформ (високе оподаткування) і т.д.
І якщо говорити про реальні дані, то експерт Борис Кушнірук вважає, що показник дійсного тіньового сегмента економіки України становить приблизно 35%, а причина – історична недовіра і нестабільність законодаваства.
За статистикою Мінекономіки лідерами тіньової економіки є – переробні підприємства, компанії, які працюють з нерухомістю, наданням транспортних послуг, страховою діяльністю …
За словами ж аналітика А. Охрімекнка, лідером тіньового сегмента є представники торгового сегменту (традиційно за напрацьованими схемами), на другому місці – аграрні підприємства, виробники сільгосппродукції (складно перевірити прорахунки реального об’єму врожаю), ну і енергетичний сегмент економіки (традиційна покупка через офшори і т.д).
Нагадаємо, що в Україні, 2014 рік зафіксував сектор тіньової економіки близько 50% ВВП, в Болівії в середині нульових тіньова економіка – 66%, в Зімбабве – 63%, а Грузія–рекордсмен 1990-х – 68% економічної діяльності.
І ще, Держкомстат і Міністерство економічного розвитку і торгівлі завжди резюмують дослідження з різними даними з одного ж і того ж питання в однаковий період.
Для довідки. Країни з досить високою часткою тіньової економіки: Росія, Бразилія, Пакистан.
Цікаво і факт. Тінізація економіки в 70% не зустрічалася ніколи, навіть в країнах з дуже погано працюють державними інститутами.
Данія надасть 6 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури України, пошкодженої внаслідок російських атак. Про це оголосила міністерка у європейських справах Данії Марія Б’єрре Хольст, передає пресслужба уряду. За її словами, ці кошти спрямують у фонд енергетичної підтримки України енергетичного співтовариства. Хольст також наголосила, що підтримка України була і залишається одним із пріоритетів Данії. Країна прагне бачити Україну […]
Рада директорів Європейського банку реконструкції й розвитку (ЄБРР) схвалила інвестиції в Україну на суму понад 1,3 млрд. євро. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Йдеться про вісім проєктів на підтримку державного й приватного секторів. Зокрема, у сфері відновлення транспортної та енергетичної інфраструктури, у підтримці урядових програм щодо розвитку розподіленої генерації та посилення енергоефективності. За словами Шмигаля, частина […]
Майже 70 000 працівників Volkswagen вийшли на страйк через масштабні плани скорочень у компанії. Про це повідомляє пресслужба профспілки IG Metall. Працівники протестували проти планів керівництва скоротити заробітну плату і закрити деякі заводи в Німеччині. Наступні переговори щодо заробітної плати між керівництвом компанії та робітниками заплановані на 9 грудня. Угода про зарплату у VW поширюється на шість […]
Україна підписала меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду з Європейським Союзом щодо залучення до 35 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA). Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів. Від України угоду підписали міністр фінансів Сергій Марченко та голова Національного банку Андрій Пишний. Від ЄС – віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс. “Остаточний обсяг MFA буде визначено після затвердження суми […]
Рада на засіданні 4 грудня ухвалила в цілому законопроєкт №9256-д про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) та посилення контролю за гральним бізнесом. Про це повідомив віцепрем’єр, міністр з питань цифровізації Михайло Федоров. Суть закону – реорганізувати Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і прибрати з процесу видачі ліцензій людський чинник. Цифровізувати […]
Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №9319, який, зокрема, передбачає скасування збільшення податків “заднім числом” для ФОП. Про це повідомив заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк. Законопроєкт стосується оподаткування винагород за гіг-контракти у резидентів Дія.Сіті. Для резидентів зі статусом стартапу – скасування норми про незастосування пільгової ставки ПДФО 5 % та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів, якщо […]
Мінекономіки відновило надання статусу критичності підприємствам для бронювання працівників від мобілізації. Відомство оновило статус для перших семи підприємств за новими критеріями. Про це розповіла перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомляє прес-службу міністерства. “Перші сім підприємств успішно пройшли процедуру оновлення критичності за новими критеріями. Це компанії зі сфери виробництва скляних виробів, меблів, текстилю, керамічної плитки […]
Новий пакет санкцій США, запроваджений у листопаді, суттєво ускладнив російським компаніям можливість проводити прямі платежі до Китаю, змушуючи шукати альтернативні, а інколи й сумнівні шляхи для розрахунків. Про це повідомляє The Moscow Times. Китай, що став головним постачальником товарів до Росії, тепер активно використовує послуги платіжних агентів. Ці агенти пропонують зручні схеми розрахунків через взаємозаліки […]
Проблеми американського концерну Boeing віднімуть 0,5% від темпів зростання ВВП США в 2020 році. Про це розказав міністр фінансів США Стівен Мнучін. “Немає сумнівів, що ситуація з Boeing сповільнить економічне піднесення. Boeing – один з найбільших американських експортерів, і проблеми з припиненням польотів літаків 737 MАХ може відняти 0,5 процентного пункту від темпів зростання ВВП […]
ДаліУспішно завершилися випробування надзвукового боліда Bloodhound Supersonic Car на міському аеродромі Корнуолла. Автомобіль здивував присутніх глядачів швидким розгоном і швидкістю, яку розвинув транспорт в лічені секунди, тобто до 322 кілометрів на годину. Керував таким швидким транспортом Енді Грін, королівський офіцер ВПС Англії. Даний експериментальний варіант традиційно оснащений реактивним двигуном від винищувача Eurofighter Typhoon. Потужності двигуна […]
ДаліСьогодні Корейська біржа відкрилася падінням акцій Samsung Electronics на 1,2%; цінні папери Samsung C & T Corp. впали на 3,2%. Акції Samsung Electronics обвалилися через новини про арешт глави корпорації Лі Чже Єна. Керівник звинувачується в масштабній корупції. Прокуратура вважає, що голова компанії заплатив $ 36,3 мільйона уряду країни за схвалення злиття Samsung і компанії […]
ДаліКомпанія Meta вивчає можливість створення окремої соціальної мережі де можна буде ділитися останньою інформацією. Про це повідомляє CNN із посиланням на заяву представника компанії. “Ми вважаємо, що існує можливість для окремого простору, де творці контенту та громадські діячі зможуть ділитися своєчасною інформацією про свої інтереси”, – йдеться у заяві представника компанії. Зазначається, що задумана соцмережа за концепцією […]
ДаліПерша в світі приватна космічна компанія підприємця, винахідника і мільярдера Ілона Маска привернула нові інвестиції – $500 млн замість очікуваних $250 млн, продавши свої акції приватним інвесторам по $220 за штуку. Про це повідомляє канал CNBC. Кошти спрямують на «три амбітних проєкти» — багаторазовий корабель Crew Dragon для доставки вантажів на МКС, систему навколоземних супутників […]
ДаліЗ огляду на те, що спалах пандемії COVID-19 ще не пройден, економісти розглядають різні сценарії, які очікують світову економіку в найближчі 5 років. Прогнози коливаються від “швидкого і різкого відновлення” до “глибокої глобальної фінансової кризи”. Міжнародний валютний фонд в п’ятницю заявив, що світові банки будуть стикатися з втратою прибутку протягом наступних п’яти років, так як […]
ДаліПродовжуючи тему правильного оформлення відносин між інвестором і забудовником ми продовжуємо інформувати про юридичні тонкощі можливих варіантів оформлення таких відносин в рамках спецпроекту «Будівельні афери». Ми вже говорили про те, як оформляти угоду пайової участі, попередній договір купівлі-продажу, сьогодні ж мова піде про особливості взаємодії між забудовником та інвестором на етапі документального оформлення відносин, а […]
ДаліПредставники компанії Boeing ведуть переговори з українськими партнерами про можливість відкриття додаткового аеродрому для посадки і обслуговування американських авіалайнерів. Про це в рамках прес-конференції повідомив Юрій Рожков, який на даний момент є головою комісії Херсонського ради з питань управління об’єктами комунальної власністі області. Будівництво нової авіаплатформи заплановано саме на території Херсонського аеродрому, оскільки особливості його […]
ДаліЗа попередніми даними, міська адміністрація закупить 50 нових вагонів метро. Такі зручності в столиці мають з’явитися вже до кінця 2020 року. Радник глави Києва повідомив Дмитро Давтян, що влада столиці хоче підписати договір з ЄБРР і отримати фінансування покупки вагонів. Очікується, що угода відбудеться в найближчі 3 місяці. Читайте також: Столичне метро стане довшим на […]
ДаліНаціональний банк має думку скасувати фіксований курс валют, який було введено на час воєнного стану, і повернутися до плаваючого курсу. Про це в інтерв’ю виданню The Asahi Shimbun розповів голова центробанку Кирило Шевченко. “Хочу повідомити, що зараз ми розглядаємо можливість пом’якшення деяких валютних обмежень. Ми також думаємо, як повернутися до режиму плаваючого обмінного курсу. Такий […]
ДаліЗапрошуємо усіх бажаючи взяти участь у І Фінансовому Форумі ААУ (“Асоціація адвокатів України”) – заході, який служить платформою для обговорення та вирішення проблем у сфері фінансів – адвокатури та бізнесу, обговорення фінансово–правових аспектів, питань реструктуризації та оподаткування. Форум проводитиметься 21 жовтня 2016 року, з 09:00 до 18:00 у готелі «Русь», вул. Госпітальна, 4, Київ, Україна. Додаткову інформацію […]
ДаліАкції Nvidia, що збільшилися на 109,7% з початку року, в понеділок досягли нового рекордного історичного максимуму, в результаті чого, ринкова капіталізація Nvidia вперше перевищила $ 300 млрд., це значно перевищує ринкову оцінку Intel в $ 210 млрд. Експерти Уолл-Стріт відзначили, що Nvidia стала одним з головних бенефіціарів умов пандемії, оскільки попит на її графічні процесори […]
ДаліЗагальний обсяг інвестицій в будівництво заводу виробника електромобілів компанії Tesla в Шанхаї становитиме близько 50 млрд юанів (близько $ 7 млрд). “Представники Tesla в Шанхаї також підтвердили успішну реалізацію проекту, який, з інвестиціями в розмірі близько 50 млрд юанів, стане найбільшим виробничим проектом з іноземним капіталом в історії Шанхаю і першим для Tesla за межами […]
ДаліUber вже намагався дати більше автономії водіям, щоб вони вважалися підрядниками, а не співробітниками. Каліфорнійський суд видав попередній наказ, яким зобов’язав Uber і Lyft негайно перекваліфікувати водіїв з підрядників в співробітників компанії. Наказ вступить в силу через 10 днів. В якості незалежних підрядників водії Uber і Lyft не отримують страховку, декретну відпустку, оплату лікарняних і […]
ДаліВиноробною галуззю України зацікавилися угорські бізнесмени. Вони готові вкладати і розвивати виноробство з перспективою продажу українського вина в Європі. Про таку зацікавленість було заявлено під час зустрічі міністра аграрної політики і промисловості України Тараса Кутового з послом Угорщини в Україні Ерно Кешкеном. Як повідомила прес-служба міністерства, угорські бізнесмени зацікавлені в розвитку сільськогосподарських технологій у […]
Далі