Вперше в Україні індекс інвестиційної привабливості продемонстрував позитивну динаміку за останні шість років, подолавши позначку докризового рівня, і показав результат в 3,15 бала за п’ятибальною системою. Профіцит держбюджету за п’ять місяців 2017 року – 26,47 мільярдів гривень, а втрати економіки від банківської кризи 2014-2016гг – 38% ВВП.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії Renvior Trading Limited (Кіпр) придбання часткової частини в розмірі 50%, а компанія «Епіцентр» стане власником часткової долі, що дорівнює 24,7 відсотків сумарних активів статутного капіталу десяти агропідприємств, що раніше належали Renaisco B.V.
Ernst & Young – переможець конкурсу з вибору радника для приватизації ПАТ «Центренерго», а компанія Microsoft Corporation проводить грандіозну реорганізацію.
Франція, Німеччина, Америка переорієнтують виробництво автотранспортних засобів, мотивуючи свої дії турботою про екологію і «зеленою» економікою, яка, як відомо, спрямована на економне споживання тих природних ресурсів, які в даний час на грані виснаження.
Автоконцерн Volkswagen заявив про добровільне відкликання близько чотирьохсот тисяч авто в зв’язку з несправностями в блоці управління ABS (антиблокувальна гальмівна система) і ESP (електронна система стабілізації).
Все про бізнес – в щотижневому огляді новин від видання LDaily. Для тих, хто вміє цінувати свій час, прагне володіти новою інформацією, аналітикою, прогнозами експертів для досягнення успіху та результативності в діловій сфері, цілеспрямовано удосконалюючи свою особистість як лідера, Бизнеспартнера, досвідченого керівника, грамотного економіста, кваліфікованого фахівця, справжнього професіонала.
Індекс інвестиційної привабливості зафіксували з показником в 3,15 бали за п’ятибальною системою. Такий результат продемонстрував позитивну динаміку вперше за останні шість років. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація, яка проводила опитування керівників 142-ох міжнародних і українських компаній. Якщо порівнювати з показниками попереднього року, то в завершенні першого півріччя 2016 року показник результативності завмер на позначці 2,88 бала, а в кінці другого півріччя – непомітне зниження – 2,85 бала. Позначку в 3 бали фіксували тільки в кінці 2011 року.
Респонденти акцентували увагу, що є зміни, які демонструють поступову позитивну динаміку для залучення інвесторів в країну. Наприклад, державні дані стали більш відкритими, введені в дію електронні сервіси, спрощені процедури отримання дозвільних документів і т.д.
Щоб залучити інвестиції в Україну, бізнесмени, які беруть участь в опитуванні, назвали необхідні для негайного усунення проблеми: боротьба з корупцією, судова і земельна реформи …
Учасники опитування звернули увагу, що існують і негативні фактори в Україні для успішних інвестиційних проектів – війна на сході України.
Профіцит держбюджету України за п’ять місяців 2017 року – 26,47 млрд. грн, констатує Міністерство фінансів.
Позитивного результату вдалося досягти завдяки профіциту спеціального фонду в 30,52 млрд. грн у квітні 2017 року, говориться в повідомленні. Держбюджет перших п’яти місяців поточного року попередньо запланований з дефіцитом коштів в сумі 6,61 млрд. грн, але вже в травні був зафіксований профіцит доходів у 7,07 млрд грн.
Відповідно до публікації результатів витрат державного бюджету країни за січень-травень 2017 року, витрати склали 300,04 млрд. грн, а це на 22,2% більше, ніж за аналогічний період 2016 року, хоча видатки за загальним фондом просунулися до 283, 79 млрд. грн, а це свідчить про збільшення на 20,9%.
Витрати за травень за загальним фондом піднялися до 55,83 млрд. грн, тобто на 15,1% і 12,6% і перевищують показники за травень 2016 року.
Міністерство фінансів заявляє, що доходи держбюджету демонструють приріст. За результатами п’яти місяців фіксується збільшення до 325,77 млрд. грн, яке відображає підйом на 48,6%. Зростання загального фонду складає до 275,19 млрд. грн, що вигідніше на 32,9%.
Після рекордних квітневих надходжень в сумі 85,03 млрд грн, внесок спецконфіскаціі склав 29,67 млрд. грн, в травні держбюджет поповнився до 65,99 млрд грн, в тому числі, загальний фонд – 61,95 млрд. грн, що відповідно на 39,6% і 37,7% перевищує показники травня 2016 року.
У Міністерстві фінансів України підсумували, що зведений бюджет України за січень-травень 2017 року фінішував з профіцитом 50,48 млрд. грн, травневий профіцит – 11,89 млрд. грн.
Якщо говорити про доходи, то зведений бюджет продемонстрував підйом до 408,87 млрд. грн, що уже на 46% більше. Витратні показники збільшилися до 359,03 млрд. грн, а це зростання на 26,5%.
У 2017 році заплановані доходи державного бюджету – 731,03 млрд. грн, а витрати – 800,13 млрд. грн, що реально ескалірує показники 2016 року у 18,6% і 16,8%.
По загальному фонду заплановано отримати 673,74 млрд. грн, а витратити – 739,71 млрд. грн, а це інтенсифіцируванння показників минулого року на 17,2% і 15,1%.
Держбюджет-2017 передбачає граничний розмір дефіциту в 77,65 млрд грн, в тому числі, по загальному фонду – 62,34 млрд грн, тоді як в 2016 році дефіцит склав 70,13 млрд грн, або 2,94% ВВП, в тому числі, по загальному фонду – 63,74 млрд грн.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів ініціював підвищення доходів і видатків державного бюджету країни, а парламент в першому читанні вже вніс зміни в закон «Про державний бюджет України на 2017» (№6600). Відповідно до правок доходи планують збільшити до 757 млрд. грн (раніше в бюджеті заклали суму в розмірі 731,031 млрд. грн), витрати – до 827,14 млрд. грн (раніше затверджена сума становила 800,126 млрд. грн), в тому числі за загальним фондом – відповідно до 698,74 млрд. грн, і – до 764,7 млрд. грн, при цьому граничний дефіцит зберегти на рівні 77,65 млрд. грн.
Довідка. За перших п’ять місяців минулого року дефіцит держбюджету становив 26,45 млрд. грн, в тому числі, за загальним фондом – 25,76 млрд. грн.
Компанія Renvior Trading Limited (Кіпр) і компанія «Епіцентр» купують активи агропідприємств, які раніше належали світовому лідеру з постачання сировини, швейцарській компанії Glencore International AG. Про це повідомляє інформаційний портал LIGA.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії Renvior Trading Limited придбання часткової долі у розмірі половини, а компанія «Епіцентр» стане власником часткової долі рівній 24,7 відсоткам сумарних активів статутного капіталу десяти підприємств, що раніше належали Renaisco B.V. (Дочка трейдингової компанії Glencore International): ТОВ «Чернівчанка-Агро», ТОВ «Бужанський», ТОВ «Інтерагроінвест», ТОВ «Кряж і К», ТОВ «Лучанського-2», ТОВ «Мрія», ТОВ «Поділ», ТОВ «Світанок», ТОВ «Федюківка Агро», ПП «Віта-Колос».
Довідка. Glencore International AG – трейдінговая компанія (Швейцарія), постачальник сировинних товарів і рідкоземельних матеріалів.
Журі конкурсу, на якому проводилися вибори радника в питаннях приватизації ПАТ «Центренерго», оголосило результати.
Переможець конкурсу – незалежний аудитор Ernst&Young (EY) – міжнародний лідер в сфері аудиту, оподаткування, супроводу угод і консультування.
На другому місці – компанія Rotshcild (Польща). У конкурсі брали участь також українські фірми: PwC Ukraine, KPMG Ukraine. Про це повідомляє прес-служба Фонду держмайна України.
Необхідність в посаді радника з питань приватизації виникла в зв’язку із потребою підвищення інвестиційної привабливості компанії «Центренерго», рішенням із забезпечення продажу державного пакета акцій.
Нагадуємо, що ПАТ «Центренерго» – енергогенеруючий постачальник, який експлуатує три теплові електростанції: Вуглегірську, Зміївську, Трипільську. Сумарна потужність – 7660 мегават.Державна частка активів – 78,3 відсотка.
У складі журі конкурсу – керівники Міністерства економічного розвитку, Міністерства фінансів, Фонду державного майна. Конкурс проходив у три етапи, а заявки на участь подали чотири компанії.
У зв’язку з проблемами у гальмівних системах автомобілів марок Volkswagen, Audi і Skoda, всесвітньо-відомий автоконцерн Volkswagen Group добровільно відкликає майже 400 тисяч машин, повідомляє Focus.
За даними автоконцерну, 385 тисяч одиниць техніки вже відкликані тільки на території Німеччини.
Керівництво автомобілебудівної компанії гарантує власникам авто ліквідувати недоліки безкоштовно, підкоригувати блок управління, а вирішенням цієї проблеми займуться майстерні.
При експлуатації автомобілів зазначених марок, в блоці управління ABS (антиблокувальна гальмівна система) і ESP (електронна система стабілізації) при термічній і механічній перевантаженнях виникає несправність функції стабілізації транспортного засобу.
Нагадаємо, що велика компанія-виробник мотоциклів Harley-Davidson Inc., добровільно відкликала близько 57 тисяч одиниць техніки. Таке рішення було прийнято в зв’язку з неполадками в системі маслопроводу.
Раніше повідомлялося, що Volkswagen відкликає свої автомобілі на російському ринку через пошкодження акумулятора.
Данія надасть 6 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури України, пошкодженої внаслідок російських атак. Про це оголосила міністерка у європейських справах Данії Марія Б’єрре Хольст, передає пресслужба уряду. За її словами, ці кошти спрямують у фонд енергетичної підтримки України енергетичного співтовариства. Хольст також наголосила, що підтримка України була і залишається одним із пріоритетів Данії. Країна прагне бачити Україну […]
Рада директорів Європейського банку реконструкції й розвитку (ЄБРР) схвалила інвестиції в Україну на суму понад 1,3 млрд. євро. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Йдеться про вісім проєктів на підтримку державного й приватного секторів. Зокрема, у сфері відновлення транспортної та енергетичної інфраструктури, у підтримці урядових програм щодо розвитку розподіленої генерації та посилення енергоефективності. За словами Шмигаля, частина […]
Майже 70 000 працівників Volkswagen вийшли на страйк через масштабні плани скорочень у компанії. Про це повідомляє пресслужба профспілки IG Metall. Працівники протестували проти планів керівництва скоротити заробітну плату і закрити деякі заводи в Німеччині. Наступні переговори щодо заробітної плати між керівництвом компанії та робітниками заплановані на 9 грудня. Угода про зарплату у VW поширюється на шість […]
Україна підписала меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду з Європейським Союзом щодо залучення до 35 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA). Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів. Від України угоду підписали міністр фінансів Сергій Марченко та голова Національного банку Андрій Пишний. Від ЄС – віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс. “Остаточний обсяг MFA буде визначено після затвердження суми […]
Рада на засіданні 4 грудня ухвалила в цілому законопроєкт №9256-д про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) та посилення контролю за гральним бізнесом. Про це повідомив віцепрем’єр, міністр з питань цифровізації Михайло Федоров. Суть закону – реорганізувати Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і прибрати з процесу видачі ліцензій людський чинник. Цифровізувати […]
Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №9319, який, зокрема, передбачає скасування збільшення податків “заднім числом” для ФОП. Про це повідомив заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк. Законопроєкт стосується оподаткування винагород за гіг-контракти у резидентів Дія.Сіті. Для резидентів зі статусом стартапу – скасування норми про незастосування пільгової ставки ПДФО 5 % та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів, якщо […]
Мінекономіки відновило надання статусу критичності підприємствам для бронювання працівників від мобілізації. Відомство оновило статус для перших семи підприємств за новими критеріями. Про це розповіла перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомляє прес-службу міністерства. “Перші сім підприємств успішно пройшли процедуру оновлення критичності за новими критеріями. Це компанії зі сфери виробництва скляних виробів, меблів, текстилю, керамічної плитки […]
Новий пакет санкцій США, запроваджений у листопаді, суттєво ускладнив російським компаніям можливість проводити прямі платежі до Китаю, змушуючи шукати альтернативні, а інколи й сумнівні шляхи для розрахунків. Про це повідомляє The Moscow Times. Китай, що став головним постачальником товарів до Росії, тепер активно використовує послуги платіжних агентів. Ці агенти пропонують зручні схеми розрахунків через взаємозаліки […]
Американський авіаконцерн Boeing опублікував листування своїх співробітників з різкою критикою на адресу літаків моделей 737 MAX, польоти яких були заборонені після двох падінь протягом декількох місяців. У ній говориться, що 737 MAX був “розроблений клоунами під керівництвом мавп”. З листування випливає, що персонал авіагіганту знав про проблеми з лайнерами моделі 737 MAX і, ймовірно, намагався […]
ДаліСільськогосподарський сектор України за час війни зазнав збитків від 4 до 6 млрд доларів. Про це у п’ятницю, 29 липня, повідомила представниця Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Вікторія Михальчук. Підраховані на червень збитки включають шкоду інфраструктурі, такій як іригаційне обладнання, сховища, інфраструктура судноплавства та переробки, теплиці, польові культури, сільськогосподарські тварини. Михальчук зазначила, що цього […]
ДаліРайффайзенбанк з 2 вересня припинить здійснювати в Росії вихідні перекази у валюті для фізичних осіб в іноземній валюті. Про це з посиланням на заяву банку повідомляє The Insider. Обмеження запроваджено у зв’язку з рішенням материнської структури банку – австрійської групи RBI, припис якої, зі свого боку, видав Європейський центробанк. “Нам шкода, якщо ця ситуація порушить ваші фінансові […]
ДаліТеплохід «Волга», що належить ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», зафрахтований на 2018 рік австрійською компанією Donau Touristik. Про це повідомляє прес-служба пароплавної компанії. За словами голови правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитра Баринова, контракт вже підписаний, команда теплохода приступить до роботи з 16 червня наступного року до обслуговування рейсів за маршрутом: Пассау-Будапешт-Пассау, Пассау-Відень-Пассау. Тривалість одного маршруту […]
ДаліКомпанія Apple видалила додатки WhatsApp і Threads від Meta Platforms зі свого китайського магазину App Store. Причина – наказ китайського уряду, який послався на міркування національної безпеки, передає Reuters. Два інших іноземних додатки для обміну повідомленнями – Telegram і Signal – також були видалені з магазину, згідно з даними компаній Qimai і AppMagic, що займаються відстеженням […]
ДаліКитайські банки запроваджують обмеження стосовно місцевих компаній, котрі співпрацюють з Росією – їм забороняють відкривати рахунки за межами своєї провінції. Про це пише The Moscow Times. За словами одного з джерел, компанія з провінції Сичуань, яка постачає продукцію в Росію, намагалася відкрити рахунок у банку в провінції Шаньдун, але їй відмовили. З цією проблемою зіштовхнувся […]
ДаліІнноваційний фестиваль Sikorsky Challenge, що проходить щорічно, познайомив з цікавими трендами агросегмента. На щорічному фестивалі автори цікавих проектів можуть знайти інвесторів, почути думку експертів, отримати оцінку щодо актуальності та життєдіяльності проекту. Виробництво гранульованих мінеральних добрив з відходів. Даний стартап продемонстрував готовий прототип. Заплановано виготовлення з відходів водопідготовки без хімічних добавок мінеральних добрив при використанні процесу […]
ДаліПроблема стійкості бактерій до антибіотиків є однією з найсерйозніших загроз здоров’ю, продовольчій безпеці та розвитку людства. Подальше безконтрольне використання протимікробних препаратів може призвести до того, що вони втратять свою ефективність і повернуть людство в «доантибіотичну» еру. Звернути увагу на цю глобальну світову проблему покликаний щорічний Всесвітній тиждень раціонального використання антибіотиків, що триває з 18 до […]
ДаліПАТ “Укрзалізниця” знову йде попереду всіх. Наразі компанія планує відновлення прямого сполучення Києва з Берліном. В.о. голови правління Є. Кравцов розповів, що вони працюватимуть над тим, щоб відбулося повне відновлення залізничного сполучення між цими двома столицями. Реалізувати великі плани представники “Укрзалізниці” планують найближчим часом. Вони хочуть запустити потяг – Берлін – Київ в наступному році. […]
ДаліNestle доклав ще більше зусиль, щоб контролювати якість своєї кави в зернах після того, як випробування показали збільшення кількості гліфосатів, які в деяких партіях зерен були близькі до нормативних значень. Гліфосат використовуються для боротьби з бур’янами, але в певних кількостях можуть викликати рак у людини. Nestle купує зерна для своїх продуктів у Neumann Kaffee Gruppe, […]
ДаліУ період першого кварталу 2017 року прямі інвестиції (акціонерний капітал) з Америки в розвиток економіки Львівської області склали приблизну суму в розмірі 13,2 мільйонів доларів. Якщо ж говорити про інвестування за цей же період, то географічно інвестори представляють 19 країн світу. Лідером інвестиційних надходжень є інвестори з Кіпру, сума інвестування склала 7,6 мільйона доларів. На […]
ДаліПопулярна в Німеччині мережа супермаркетів Lidl готується зайти на ринок України. Про це пише німецьке видання Lebensmittel Zeitung з посиланням на внутрішні документи компанії Schwarz Group, що володіє мережею. Компанія вже призначила Герда Хшановскі керівником головного офісу Lidl України, раніше він очолював цю ж мережу в Польщі. Передбачається, що Lidl конкурувати з мережею ATБ. Lidl […]
ДаліНайдорожчим автомобілем, завезеним в Україну за нульовим митом, став Mercedes-Benz моделі G63 AMG випуску 2022 ціною 220 тисяч доларів. Про це повідомила Закарпатська митниця. Його власник – підприємець із Дніпропетровщини. Загалом, станом на 1 липня у зоні діяльності Закарпатської митниці з початку дії закону про “нульове розмитнення” (з 24 березня) випущено для вільного обігу 18897 […]
ДаліВедучий провайдер по послугам наземного обслуговування літаків в Міжнародному аеропорту “Бориспіль”, компанія Aerohandling встановила рекорд, яка обслужила за день 87 рейсів. Про це повідомляється на сторінці компанії в Facebook. За час обслуговування рейсів компанією, це є рекордним показником. Тільки вранці були обслужені рейси авіакомпаній Wizzair, Buta airways, Rayanair, SkyUp airlines, UIA, Czech airlines. Також, наголошується […]
ДаліАмериканський виробник продуктів з рослинного м’яса Impossible Foods розраховує, що інвестори в ході лістингу оцінять його в $ 10 млрд. Компанія планує вийти на біржу протягом року, але ще не визначилася з тим, яким способом стане публічною компанією, передає Reuters з посиланням на обізнаних співрозмовників. За їх словами, компанія зараз вивчає можливість виходу на біржу […]
ДаліБізнесмен планує побудувати на території цього заводу житловий масив і торгово-офісний центр. Бізнесмен Сергій Тігіпко планує побудувати на територіях заводу “Кузня на Рибальському” в Києві житловий масив і торгово-офісний центр. Про це він заявив в інтерв’ю журналу Новое время. За його словами, він розглядає “Кузню на Рибальському” не тільки як промисловий, але й як комплексний […]
Далі