Київ, 14 квітня 2021 р. 一 Рік, що минув з початку глобальної революції дистанційної роботи та масового переходу на роботу з дому чи з будь-якого іншого місця, показав глибинні наслідки цифрової трансформації бізнесу та проблем із безпекою даних. Згідно з новим дослідженням компанії Lenovo “Майбутнє роботи та цифрової трансформації” (Future of Work and Digital Transformation) 83% підприємств планують працювати віддалено принаймні половину робочого часу. В той час як 60% співробітників не просто згодні, а навіть радіють такій тенденції. У рамках дослідження, реалізованого на початку 2021 року на 14 ринках, було проведено глобальне опитування понад 8 тисяч співробітників та відповідальних за прийняття ІТ-рішень в компаніях. Респондентів запитували про перехід на віддалену роботу, чи задовольняє їх такий формат праці, технологічні проблеми та рішення.
Один із ключових висновків: працівники досягають значних успіхів працюючи з дому, а 83% співробітників прагнуть зберегти гібридну модель роботи. Компанії теж із радістю готові й надалі її впроваджувати, оскільки це спосіб стимулювати залучення працівників та наймати нові таланти. Віддалена робота дала можливість:
Дослідження також показує, що надійні постачальники технологій будуть відігравати ключову роль у розробці цифрових стратегій майбутнього. Рішення “пристрій як послуга” (DaaS) набирають популярності серед представників великого бізнесу, адже спрощують роботу з новими технологічними пристроями і вивільняють фінансові та часові ресурси для вирішення більш пріоритетних стратегічних завдань.
“Оскільки бізнес та співробітники з оптимізмом дивляться в майбутнє гібридного формату роботи й віддаленої співпраці, ІТ-відділи все частіше стикатимуться зі зростанням ресурсних витрат та питаннями безпеки даних, — сказав Джанфранко Ланчі (Gianfranco Lanci), президент та головний операційний директор компанії Lenovo. — Зараз компаніям потрібні надійні технологічні партнери, які допоможуть комплексно керувати обладнанням, програмним забезпеченням та послугами, щоб максимізувати продуктивність та підвищити рівень безпеки”.
Гібридний формат роботи, щоб подолати вигорання
Попри побоювання бізнесу, що віддалена робота призведе до вигорання працівників, дослідження Lenovo показало, що більшість колег добре адаптувалися до роботи з дому чи з іншого місця. 70% опитаних впевнені, що завдяки гнучкості вони стали більш задоволеними роботою. Близько 60% респондентів віддають перевагу віддаленому формату принаймні протягом половини свого робочого часу. Понад третина співробітників готова працювати з дому чи з інших місць більшість часу або навіть постійно. Ці настрої посилюються серед працівників масштабного бізнесу — приблизно дві третини респондентів у великих компаніях хотіли б працювати віддалено принаймні половину часу. Для міжнародних брендів це особливо актуально, адже часто команди працюють на різних континентах і в різних часових поясах, через що присутність в офісі менш важлива для ефективної співпраці.
Попри переваги, респонденти вказують на низку проблем. Головна з них — повільне або нестабільне інтернет-з’єднання вдома. Крім того, половина працівників середнього бізнесу та 42% представників малого і дуже малого бізнесу повідомляють про нестабільну ІТ-підтримку, коли вона необхідна. Щоб уникнути цього, компаніям варто розглянути можливість придбання ноутбуків із підтримкою стандартів зв’язку LTE або 5G. Це дозволить працівникам покладатись не лише на домашню мережу Wi-Fi і забезпечить кращий рівень безпеки. “Розумні” пристрої, послуги та програмні рішення, які самостійно діагностують та попереджають проблеми, можуть допомогти малому бізнесу, який зазвичай не має надійної команди ІТ-підтримки.
90% опитаних працівників все ж хочуть мати можливість приходити в офіс, щоб побачитись із колегами, а 56% заявляють, що вони більш продуктивні вдома. Це означає, що офіс буде трансформуватись у місце, де можна спілкуватися і командно працювати, залишаючи складнішу роботу для зосередження вдома.
“Нова реальність” стирає межі між особистими та робочими пристроями
Віддалена робота призвела до появи нового набору цифрового, апаратного та програмного забезпечення, а також сервісних рішень. Пристрої та технології для роботи стають все більш індивідуальними та пристосованими до спільної віддаленої роботи з колегами. Співробітники все частіше використовують свої особисті пристрої для роботи — 79% респондентів стверджують, що використовують власні смартфони під час відеодзвінків, для швидкого реагування на електронну пошту та спілкування в месенджерах. Шумопоглинання під час дзвінків на основі штучного інтелекту, механічна шторка конфіденційності для веб-камери, зменшений вплив шкідливого синього випромінювання екрану на очі та краще охолодження пристроїв — технології, які співробітники називають найкориснішими у смарт-пристроях. Однак працівники неактивно користуються можливостями, що надають компанії, зокрема програмами придбання нової техніки. 80% ІТ-відділів готові покривати закупівлю техніки необхідної для роботи, тоді як лише 22% співробітників скористались цією можливістю.
Не дивно, що хмарні та програмні інструменти для колективної роботи тепер необхідні 97% співробітників — зокрема для відеодзвінків й одночасної спільної роботи з документами. Майже дві третини респондентів переконані, що ці інструменти допомагають їм підвищити продуктивність і ефективність.
Інновації та безпека понад усе — цифрова трансформація неможлива без цифрової безпеки
Поширення хмарних технологій та інструментів для спільної роботи призвело до того, що безпека даних стала пріоритетом для ІТ-відділів у процесі цифрової трансформації. Навіть пристрої смарт-будинку збільшують ризик викрадення даних із робочого ПК, якщо працівник під’єднується до домашньої мережі. Цей та інші фактори змушують ІТ-відділи витрачати більше ресурсів для підтримки ефективної роботи. Керівники ІТ-підрозділів компаній відчувають себе більш підготовленими до боротьби з пандемією, ніж до загрози замаху на дані з комп’ютерів співробітників. З усіх завдань, які стоять перед ІТ-відділами, безпека даних потребує найбільше ресурсів, часу та грошей. У той час як більшість великих та середніх компаній вже оформили підписку на послуги ІТ-безпеки.
Малим та великим підприємствам потрібно буде розібратися, як найкраще захиститися завдяки інтеграції партнерських сервісів безпеки. Також важливо дотримуватися більш гнучкого бізнес-орієнтованого підходу до безпеки, який зосереджений на хмарних сервісах і даних. Всупереч зростанню занепокоєння, майже всі компанії повідомляють, що мають план для забезпечення безперебійної роботи. Зокрема 45% респондентів планують впроваджувати резервне копіювання даних у хмару, 39% — резервне копіювання даних на фізичний носій, а 39% фокусуються на навчанні безпеці даних.
Із розвитком культури підписки респонденти — керівники ІТ-підрозділів, особливо середнього та великого бізнесу, — більше цікавляться рішеннями “пристрій як послуга” (DaaS). Модель допоможе підтримувати обладнання у придатному стані, масштабувати технологічні потреби з плином часу і навіть вивільнити ресурси для стратегічних проєктів. Десята частина підприємств вже зараз підписані на сервіси подібні до DaaS, а майже дві третини опитаних (63%) проявляють все більший інтерес, вказуючи на посилення переходу тенденції «все як послуга» (EaaS) від споживача до комерційної сфери. Очікується, що модель EaaS також розширить і пришвидшить впровадження ІТ-рішень під ключ, скорочуючи терміни з місяців до кількох днів.
Результати дослідження: https://news.lenovo.com/wp-content/uploads/2021/03/Lenovo-Future-of-Work-Digital-Transformation-Study_Mar-2021_final.pdf
Про дослідження компанії Lenovo “Майбутнє роботи та цифрової трансформації” (Future of Work and Digital Transformation)
Польові дослідження були проведені за допомогою кількісного опитування з 15 січня по 11 лютого 2021 року з загальною кількістю респондентів — 8 533 у світі. Вибірка опитування включає майже однакову кількість респондентів із різних країн: Австралія, Бразилія, Китай, Франція, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Японія, Мексика, Росія, Сінгапур, Великобританія та США. Серед респондентів були користувачі, які зараз працюють вдома, співробітники, що працювали в офісі до пандемії та керівники ІТ-підрозділів, чиї компанії внесли зміни в політику або формат роботи внаслідок пандемії.
Міністр фінансів Сергій Марченко виступає за скасування податкових пільг для бізнесу, запроваджених з початку війни. Про ситуацію із наповненням бюджету він розповів під час телемарафону. Він заявив, що уряд потребує грошей для фінансування армії. “Вважаю, що треба повернути всі податки до довоєнного рівня. Бізнесу ми допомогли, тепер треба допомогти державі, яка фінансує армію”, – заявив […]
Великий німецький енергетичний концерн RWE підписав меморандум про щорічне постачання 2,25 млн тонн СПГ (3,1 млрд кубометрів) з американською Sempra Infrastructure. Про це повідомляє сайт компанії. Документ визначає будівництво СПГ-термінала Port Arthur у Мексиканській затоці. Сторони продовжать переговори і фіналізують 15-річний контракт. Вантажі німецький концерн забиратиме зі США і направлятиме в будь-яку точку світу. “Це партнерство […]
Світова організація торгівлі на міністерській конференції 12-15 червня в Женеві розгляне питання розблокування портів України, повідомляє Міністерство економіки. “Ми вдячні за особисті зусилля генерального директора СОТ у знаходженні рішення логістики українського зерна, настільки важливого для України, Африки та всього світу. Вільна і справедлива торгівля врятує світ від голоду та зубожіння”, – заявила перший віце-прем’єр-міністр – міністр […]
Компанія ДТЕК під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі закликала європейські компанії приєднатися до проекту розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні, повідомляє прес-служба компанії. “Важливою частиною енергетичної безпеки є відновлювані джерела енергії. ДТЕК ініціював проект “30 до 2030″, який має стати важливою частиною плану відновлення України та метою збільшити потужність відновлюваних джерел енергії в Україні до […]
До кінця року Україна планує розширити можливості енергетичних компаній щодо експорту електроенергії до Євросоюзу. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду. Він нагадав, що в середині березня Україна достроково приєдналася до європейської мережі ENTSO-E і вже експортує свою електроенергію до Європи. За даними Шмигаля, у квітні експорт електроенергії до Польщі зріс на 35%, порівняно з довоєнним […]
Корпорація Google вивезла більшість своїх співробітників з Росії. Про це 18 травня повідомила газета The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела. Зазначається, що значна частина працівників переїхала в Дубай, де Google має великий офіс, тоді як дехто вирішив звільнитися та залишився в Росії. “Арешт російськими органами влади банківського рахунку Google у Росії зробив нездійсненним функціонування […]
Україна засіяла під час весняної посівної 11,84 млн га земель – це 82,2% запланованих на поточний сезон 14,4 млн га. Про це повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики. Так, вже засіяно 3,94 млн га соняшнику (80% запланованих 4,93 млн га), кукурудзи – 4,17 млн га (86% від 4,85 млн га), ярого ячменю – 927,5 тис. […]
Литва відмовилася від імпорту російської електроенергії. Рішення про це, ухвалене Міненерго країни. “Згідно з рішенням оператора біржі електроенергії Nord Pool, торгівля виробленою в Росії електроенергією, яка здійснювалася підприємством Inter RAO (через дочірню компанію Inter RAO Lietuva – ред.), припиняється”, – йдеться у повідомленні. Потреби Литви задовольнятимуться внутрішнім виробництвом та імпортом через з’єднання з Латвією, Польщею та […]
Нафтова компанія Exxon Mobil має сплатити штраф у розмірі 74 мільярдиів доларів державі Центральної Африки Чад. У будь-якому разі, таким є рішення місцевої Феміди. Як повідомляє інформаційний ресурс Bloomberg, сума, яку Міністерство фінансів вимагає від американської корпорації, у 5-6 разів перевищує річний обсяг ВВП країни. До того ж, навіть у масштабах світової практики це – […]
ДаліВ Україні зникне ще один телеканал: йдеться про інформаційний медіа-ресурс UBR (UKRAINIAN BROADCASTING RESOURCE), що входить до складу української групи «Мультимедіа-інвест груп». Згідно із заявою випускаючого редактора Сергія Шинкаря, яке він зробив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, таке рішення викликане відсутністю достатнього фінансування: інвестори відмовилися вкладати гроші в подальший розвиток телеканалу. 1-го січня […]
ДаліСоціальна мережа Instagram ввела нові функції, щоб боротися з проявами ненависті і цькування в Інтернеті. Одним з нововведень буде механізм, що розпізнаватиме за допомогою штучного інтелекту, яку лексику використовує користувач у публікаціях чи коментарях. Якщо система оцінить допис як образливий, автору запропонують замінити його з використанням менш різкої лексики. Іншою інновацією стане введення опції Restrict, […]
ДаліКриптовалютна біржа Coinbase оголосила, що вона конфіденційно подала в Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC) форму S-1, необхідну для виходу на біржу. Компанія не повідомила деталі передбачуваного розміщення, а її представники відмовилися від коментарів з цього питання. Coinbase може стати першим великим гравцем на криптовалютному ринку, який став публічною компанією. Про намір Coinbase […]
ДаліВ рамках щорічного конкурсу «The next AI Guardians» компанія Microsoft обере 5 найкращих ідей від учасників із 28 країн, включно з Україною. Учасниками можуть стати команди студентів, які запропонують рішення локальної або глобальної проблеми сфери освіти на основі технології штучного інтелекту (ШІ). Подати заявку на участь можна до 25 січня. «The next AI Guardians» — […]
ДаліЯк стало відомо, представники американського автомобільного концерну General Motors заявили про наміри виходу на ринок з обслуговування пасажирських перевезень за допомогою безпілотних таксі і вже подали заявку в Національне управління США по забезпеченню безпеки дорожнього руху, вказавши 2,5 тисячі одиниць безпілотників в парку таксі. Цікаво знати, що GM планує використовувати автомобілі марки Cruise AV, які […]
ДаліУкраїна вже закрила авіасполучення за двома італійськими напрямки, наразі на черзі – ще два. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій. Він зауважив, що рейси до шести італійських міст з України виконували три авіаперевізники. “Це чотири напрямки: Бергамо, Мілан, Рим та Венеція. Вже два напрямки вони закрили. Залишається Мілан та Рим. Сьогодні-завтра вони здійснюють останній […]
ДаліЗа заявою міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, заплановано створення нових робочих місць для 800 тисяч співробітників в період до 2030 року в зв’язку з результатами реформування інфраструктури, а також з причини виходу на український ринок бюджетних авіаперевізників. Зафіксовані перші позитивні результати, які демонструють приріст на 30% ринку авіації. Крім цього, міністр зазначив, що український ринок […]
ДаліВ Індії будуть представлені смартфони Redmi K20 і Redmi K20 Pro. Також компанія презентує спеціальну версію старшої моделі Xiaomi Redmi K20 Pro. Яка буде виділятися золотим корпусом зі спеціальною ребристою формою, і на ній розмістили букву «К» прикрашену діамантами. Новинку виробляють в Індії і вона вийде тиражом всього в 20 одиниць. Ціна такого смартфона складе […]
ДаліДержкомпанія ПАТ Укргазвидобування за підсумками першого півріччя скоротила чистий прибуток до 301 млн грн, порівняно з 16,3 млрд грн за той же період 2019 року. Про це йдеться в повідомленні компанії. Ключовим фактором, що вплинув на погіршення показника, в Укргазвидобуванні називають зниження середньої ціни продажу газу на 46%, порівняно з тим же періодом 2019 року. […]
ДаліЧеська компанія Vector Energy s.r.o. (Пльзень) планує купити 1,58 млн. простих іменних акцій ПАТ “Івано-Франківський арматурний завод”, що відповідає 49,99% в даному підприємстві. У повідомленні компанії, опублікованому в “Відомостях НЦЦБФР”, вказується, що раніше чеській компанії Vector Energy належали акції Івано-Франківського заводу. У чеському торговому реєстрі вказано, що Vector Energy була зареєстрована в 2014 році, а […]
ДаліГалерея Portal 11 представляє виставку Астіана Рея «Золото та Іржа» за адресою Київ, вул. Трьохсвятительська, 11 02.07.21 – 25.07.21 «Золото та іржа» – виставка київського художника Астіана Рея, що став одним із переможців премії Portal 11 Art Prize 2020. Золото та іржа – два взаємовиключних поняття, що лежать в основі будови Всесвіту. Вони являють собою […]
ДаліДо масштабної реформи, яка включає глобальний податок на діяльність цифрових корпорацій і зменшить можливості відходу міжнародних компаній від оподаткування, приєдналися 130 країн світу. Оподаткування великих корпорацій 15-процентним податком може принести державам 150 мільярдів щорічно. Найважливіша угода в області податків за ціле століття 130 країн, на частку яких припадає 90 відсотків світової економіки, домовилися про те, […]
ДаліАналітичне агентство Bloomberg склало список факторів, які найбільше впливають на сучасні тенденції на ринку інвестицій. Дослідження проходило у форматі опитування, у рамках якого представники найбільших венчурних фондів світу і приватні інвестори поділилися своїми прогнозами, думкою і баченням проблеми. Таким чином, аналітичне бюро прийшло до висновку, що головний страх сучасного підприємця – це розпад нинішньої політичної […]
ДаліОдна з найбільших авіакомпаній Індії Jet Airways через 26 років роботи зупинила всі свої перелети, аргументуючи це дефіцитом наявних коштів. Пік прибутковості в компанії був у кінці дев’яностих. В 2000-х роках на ринок авіаперевезень Індії зайшли нові гравці з новим авіапарком і низькими цінами на квитки. Збитки компанії росли, тому в 2013 році 24% акцій […]
ДаліУкраїна та Іспанія сьогодні досягли домовленостей про співробітництво у чотирьох сферах. Зокрема, сторони підписали меморандум про уникнення подвійного оподаткування. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який сьогодні перебуває з робочим візитом в Мадриді, передає кореспондент РБК-Україна. “Ми підписали 4 важливих документи, важливих як для Іспанії, так і для України”,- сказав міністр. За […]
Далі