Горіховий сад – інвестиція на століття

Горіховий сад – інвестиція на століття

19.08.2018 Аналітика

За ментальністю – це суто європейський бізнес: довгострокові інвестиції і абсолютно прозорий процес. Називається він – садівництво. Фінансовою перлиною даної галузі є горіх. Так, саме горіховий сад площею лише в 1 гектар дає прибуток більше 1,2 млн гривень за рік.

Горіховий сад – це інвестиція в майбутнє та багаторічний добробут, адже дерево горіха живе в середньому 400 років і врожайність його невпинно збільшується до 60 років.

Горіх в Україні

Протягом останніх 15 років українці активно висаджують дерева горіха.

Україні пощастило з кліматом та ґрунтами, адже лише 7% земель в світі сприятливі для вирощування волоського горіха. За статистикою в нашій країні є майже 500 тис. гектарів   вільної землі, що придатна для вирощування горіха.

Цей напрямок бізнесу став активно розвиватися лише протягом останнього десятиліття, проте  Україна вже посіла третє місце в світі, як експортер волоського горіха.

Річний врожай сягнув 113 тис. тонн, а враховуючи рівень тінізації, сміливо говоримо про 150 тис. тонн.

Тому п’яте місце в світі за валовим збором даної культури ми посідаємо дуже впевнено.

Щодо споживання горіхів в Україні, то при середній нормі 3 кг на рік наші громадяни з’їдають лише  0,5 – 1кг.

Через це для задоволення внутрішнього і зовнішнього попиту промислові площі горіха потрібно наростити майже вдвічі – 25 тис. гектарів.

Площі горіхових садів в Україні на сьогодні займають 16,3 тис. гектарів. Слід відзначити, що ще в 1995 році горіх ріс на 40 тис. гектарів.

Мінусом українських горіховодів є недостатній рівень переробки. З плодів можна робити горіхове масло, варення, настоянки, медичні препарати, але на сьогодні ця сфера діяльності знаходиться в зародковому стані.

Ще однією проблемою, яка стає перед садоводами – це нестача районованих та акліматизованих саджанців.

Саме тому частина посадкового матеріалу цієї культури завозиться з Польщі, Молдови, Італії, Франції. Проте невідомо, як іноземці почуватимуть себе на чужині. Чи зможуть вони витримувати тривалі мінуси, чи зможуть вони активно плодоносити та, як довго вони житимуть.

Основні гравці – звична аномалія

Правила ведення горіхового бізнесу в Україні нічим не відрізняються від правил ведення бізнесу в інших галузях – напівмафіозні. Всі грошові потоки контролюються олігархатом, який уособлений не лише в приватних структурах, а й в усіх владних структурах до найвищого щабля.

В цій сумній історії є промінчики світла. Практика показує, що прості громадяни також можуть займатися бізнесом, якщо він не дуже великий. Зокрема, земельні магнати терпимо відносяться до вже існуючих садів в 10-15 гектарів. Правда втому, що вам доведеться продавати врожай їхнім структурам за ціною в 5 разів нижчою, ніж в подальшому реалізують вони.

Щоб безкарно виводити гроші, більшість власників горіхового бізнесу мають базову фірму, яка виробляє продукт і фірму-продавця, яка експортує плоди. Так от, фірми-експортери існують не більше року. Після отримання прибутку фірма зникає не заплативши жодних податків. На її місці з’являється компанія з новим ім’ям. Для прикладу, минулого маркетингового року, за даними міжнародних аналітиків, до Туреччини було нелегально продано 30 тис. тонн горіха. Колона автомобілів з таким вантажем розтягнеться на 30 кілометрів. Виявляється, що такий об’єм також стає непомітним, якщо його натерти доларовими купюрами.

Фірми, які ми назвемо нижче належать також не бідним людям. Вони працюють у владних структурах, або через родинні стосунки пов’язані з чиновниками вищого рангу. Серед них є депутат 5, 6, 7 скликання, син якого очолював Митну службу України, а племінниця була депутатом Верховної ради, а також чиновник першого рангу з адміністрації президента В. Ющенка, діючий депутат який входить в депутатську групу, яку очолює один із основних контролерів контрабанди волоських горіхів…

Отже в минулому маркетинговому році в Україну було імпортовано 250 тис. саджанців горіха. За даними митниці найбільше закупила дерев компанія «Український грецький горіх» – 129,8 тис. шт. Дальше ідуть: «Глобал Інвест» -59 тис. шт, «Алькор С», «Алькор-Сервіс» – 20,3 тис. шт, «Жашківська кінно-спортивна школа» – 10 тис. шт, «ЯФК-Вітон» – 9,2 тис. шт, «Крокус Промсервіс» – 8,7 тис. шт, «Перша плодово-овочна компанія» – 4,9 тис. шт, «Агрофірма Світанок» – 2,9 тис. шт, «Орекс-Юкрейн» – 2,8 тис. шт.

Щоб ця негативна тема не стала перешкодою на шляху ваших ментальних ініціатив, згадуйте Історію в колесі якої перемелюються цілі імперії. То що там, на її шляху, якісь глиноногі олігархи: «марнота марнот» – казав Соломон.

Саджайте дерева. До того часу, як вони почнуть плодоносити, в Україні ринок стане прозорим, а гравці працюватимуть за європейськими правилами.

Експорт

Дефіцит волоського горіха на ринку ЄС сягає 100 тис. тонн і потреби зростають. Спостерігаючи зовнішній та внутрішній попит, підприємці можуть сміливо подвоювати виробництво горіха.

Основними покупцями вітчизняного горіха в Європі є  Франція – 1523 тонн, Греція – 539 тонн, Угорщина – 461 тонн, Австрія – 320 тонн.

На азіатському напрямку експорт спрямований до Іраку – 1981 тонн, Туреччина – 793 тонн, Ірану – 540 тонн і Грузії – 452 тонн.

Найбільше серед країн СНД в минулому році українських горіхів купили Білорусь – 1535 тонн та Азербайджан – 1407 тонн.

Загальний об’єм українського експорту в минулому році становить 75% від врожаю.

Світовий ринок горіха

Іноземні експерти прогнозують, що 2017-2018 МР закінчиться зниженням світового виробництва волоського горіха на рівні 2 млн тонн у шкаралупі.

Основними виробниками залишаються Китай – 1 млн 60 тонн та США – 620 тис. тонн у минулому маркетинговому році. Їхня частка у світовому виробництві становить 76,8%. Хоча ще п’ять років тому у США вироблялося 450 тис. тонн, а у Китаї – 720 тис. тонн.

Графік світового виробництва волоського горіха

Найбільший відсоток експорту волоського горіха припадає на США, майже 63% або 475 тис. тонн.

Другим найбільшим експортером волоських горіхів є Чилі, відповідно – 15,6% або 118 тис. тонн.

Натомість, країни ЄС є найбільшими імпортерами волоського горіха. Вони закупають на зовнішніх ринках майже 260 тис. тонн.

Туреччина імпортує 110 тис тонн. Попри велетенське виробництво власного горіха Китай здійснює зовнішні закупки в межах 70 тис. тонн. Японія імпортує 50 тис. тонн і Південна Корея 35 тис. тонн.

Рахуємо

А чи дійсно виробництво волоського горіха є таким прибутковим бізнесом? Називаються цифри, які в десятки раз перевищують прибуток від будь-якої іншої агрокультури окрім маку. Тому цікаво порахувати самому. Звичайно, у нас будуть допущення та відхилення, але вони не перевищать 10-15%.

Отже рахуємо, середня врожайність молодого саду – 4 тис. кілограм з гектара. Далі беремо відсоток чистого горіха, який після очищення становить  50%. Таким чином з 4 тис. кілограм горіхів отримуємо 2 тис. кілограм чистого ядра. Перемножимо на середню ціну реалізації – 150 грн за кілограм. Виходить 300 тис. грн. Віднімаємо 10 тис. грн на затрати і мінус 4-5 тис. грн накладних затрат. Таким чином, отримуємо 290 тис. грн з гектара.

Ці розрахунки стосуються молодого саду. Після 20 річного віку з гектара збирають до 10 тонн плодів, а це, відповідно, майже 750 тис. грн прибутку.

Зауважимо, що дані розрахунки зроблено на сад, що містить 120 дерев, хоча деякі сади містять до 200-250  дерев. При такій густині саду ваш врожай сягатиме 8 тонн очищеного горіха з 1 гектара і прибуток перевищить 1,2 млн грн.

Звернемо вашу увагу на те, що розрахунки зроблені із нинішніми оптовими здирницькими цінами, а це не триватиме вічно.

Європейська ціна чищеного горіха становить 11 євро за кілограм оптом та 25 євро в роздріб. Отже, європейський виробник отримує з дорослого саду майже 3 млн грн з гектара при оптовій продажі  (8000 кг множимо 11 євро, що дорівнює 88 тис. євро, або 2 млн 816 тис. грн) при густині посадки 240 дерев.

Про витрати

Вони складають приблизно 10 тис. грн на гектар.  То б то, на тому ж рівні, що і затрати на зернові культури. Нагадаємо, що середня врожайність зернових в Україні становить 4,5 тонн з гектара, а середня ціна за тонну – 5 тис грн.

Мрія

Ми вже згадували, що в Україні є близько 500 тис. гектарів вільної землі придатної для вирощування волоського горіха. Якщо перетворити її на горіховий сад, то щорічно можна отримувати 5 млн тонн горіха, що в п’ять разів перевищує світовий рекорд Китаю. Після очистки залишиться 2 млн тонн ядра  і становитиме це 300 000 000 000 грн – половина бюджету України, або весь зовнішній борг країни.

Читайте також: Зовнішня інвестиційна привабливість країни

 • Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє виключно авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Інші статті на цю тему

 • Металурги звернулися до Зеленського через експорт металобрухту
  Новини

  Металурги звернулися до Зеленського через експорт металобрухту

  Об’єднання підприємств Укрметалургпром звернулося до Президента Володимира Зеленськоого і Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із проханням на час до 2024 року ввести мораторій на експорт металобрухту. Лист публікує БізнесЦензор. У листі наведено дані Митної служби, згідно з якими, в 2021 році експорт металобрухту виріс майже в 20 разів, до 410 тисяч тонн. Найбільше металобрухту вивозили в критичний […]

 • Призначено нове керівництво Нафтогазу
  Новини

  Призначено нове керівництво Нафтогазу

  Кабінет Міністрів на засіданні в понеділок, 27 вересня, взяв на себе повноваження наглядової ради Нафтогазу і призначив нове правління компанії. Так, були припинені повноваження членів правління НАК Сергія Переломи і Ярослава Теклюка. Разом з тим, Кабмін обрав членами правління Нафтогазу таких осіб: Маврикія Калугіна – радника голови правління з питань видобутку газу; Владислава Воловика – радника голови правління; […]

 • Нафта подорожчає до $90 до кінця року – Goldman Sachs
  Новини

  Нафта подорожчає до $90 до кінця року – Goldman Sachs

  До кінця року ціни на нафту досягнуть 90 доларів за барель, вважають аналітики Goldman Sachs, повідомляє Reuters. Причиною зростання вартості нафти називається більш швидке відновлення попиту на паливо. “Минулого тижня ф’ючерси на марку Brent досягли майже трирічного максимуму, оскільки перебої у світовому виробництві змусили енергетичні компанії витягувати великі обсяги нафти зі сховищ”, – йдеться в повідомленні. При цьому […]

 • Біткойн різко подешевшав після заяви центробанку Китаю
  Новини

  Біткойн різко подешевшав після заяви центробанку Китаю

  Ціна біткойна обвалилася після того, як центробанк Китаю ввів повну заборону на всі криптовалютні транзакції на території країни. “Комерційна діяльність, пов’язана з криптовалютами, є незаконною”, – заявив НБК. Уряд КНР буде “рішуче боротися з торгівлею криптовалютами і супутніми фінансовими операціями, а також неправомірними діями, щоб захистити власність людей, а також підтримати економічний, фінансовий та соціальний […]

 • Huawei відповіла на заклик Литви не користуватися її телефонами
  Новини

  Huawei відповіла на заклик Литви не користуватися її телефонами

  У компанії Huawei відповіли на заяву Міноборони Литви, яке визнало смартфони компанії небезпечними і порадило їх не купувати. У Huawei всі звинувачення заперечують. Нагадаємо, кількома днями раніше Національний центр кібербезпеки при Міністерстві національної оборони Литви провів оцінку вразливостей 5G-смартфонів китайських виробників, що постачаються в Литву, після чого рекомендував не купувати ці пристрої та позбутися тих, які вже […]

 • СБУ звинувачують у рейдерській атаці на власника рекламних бордів
  Новини

  СБУ звинувачують у рейдерській атаці на власника рекламних бордів

  Іноземний інвестор великого оператора зовнішньої реклами Октагон-Аутдор розцінює дії СБУ як спробу рейдерської атаки через справу про нібито співпрацю із сепаратистами. Про це в інтерв’ю Обозревателю розповів власник компанії Йозеф Ондерка. Він відкинув звинувачення СБУ в роботі на окупованих територіях. У компанії говорять, що з 2014 року провели безліч безкоштовних рекламних кампаній проти окупантів на підтримку українських силовиків. За […]

 • Ryanair розмістить до 20 літаків в Україні
  Новини

  Ryanair розмістить до 20 літаків в Україні

  Ірландський лоукостер Ryanair найближчим часом розмістить на території України до двох десятків літаків. Про це сказав виконавчий директор перевізника Майкл О’Лірі. Планується, що оператором всіх українських баз може стати польська “дочка” Ryanair – Buzz, яка зростає швидкими темпами. Вона була створена навесні 2019 року, а вже до кінця жовтня її флот збільшиться до 54 літаків. […]

 • Між Україною в ФРН створять водневий коридор
  Новини

  Між Україною в ФРН створять водневий коридор

  Оператори газотранспортних систем України, Словаччини, Чехії та Німеччини підписали угоду про створення водневого коридору. Про це повідомляє прес-служба Оператора ГТС України. “Спільна ініціатива “Центрально-водневий коридор” спрямована на створення водневої “магістралі” в Центральній Європі для транспортування водню з перспективних районів поставки водню в Україні, яка має хороші умови для виробництва зеленого водню, через Словаччину і Чехію в […]

Читайте також

Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Harley-Davidson назвав дату виходу і ціни своїх електровелосипедів

Американський виробник мотоциклів Harley-Davidson розкрив технічні подробиці, ціни і назвав приблизну дату виходу своїх перших моделей електровелосипедів. Перші чотири моделі надійдуть у продаж навесні 2021 року в США і Німеччині за ціною від $3,4 тис. до $5 тис. Електровелосипеди в залежності від моделі зможуть розвивати швидкість від 32 км/год до 45 км/год. Також вони будуть […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Японська Honda вкладе значну суму грошей в своє виробництво в Канаді

Влада Канади і, безпосередньо, мерія найбільшого міста Торонто сприятимуть вдосконаленню автомобілезаводів Honda. Таку інформацію надає інвестиційний портал України InVenture. Відомо, що передовий японський виробник мотоциклів і автомобілів вкладе в свої підприємства в центральній провінції Канади – Онтаріо (м Еллістон) більше $ 300 мільйонів. Уряд країни і мерія Торонто, зі свого боку вкладуть $ 31,6 мільйонів. […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Український стартап залучив $120 тисяч інвестицій

За підсумками відбору американського бізнес-акселератора Techstars Austin в український стартап Propertymate інвестували $120 тисяч. Стартап став однією з 10 компаній, які отримали інвестування. Propertymate заснували українці Богдан Гнатковський та Софія Вишневська. Компанія займається платформою для агентів з нерухомості. Вона дає можливість об’єднати дані про покупців і нерухомості на ринку, а також прогнозує які об’єкти найбільше […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

В Apple повідомили про цікаву новинку

Корпорація Apple повідомила, що планує воскресити улюблену модель телефону багатьох фанатів. iPhone X знову буде красуватися на прилавках та радувати своїх власників. Нагадуємо, що дана модель була представлена у минулому році, але компанія через низькі продажі вирішила воскресити бувалий смартфон. Таким чином Apple  бажає масштабувати продаж товару та збільшити рівень рентабельності. Ще дані плани компанії […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Третина української економіки перебуває в тіні

Стало відомо, що в період 4 кварталу 2017 року представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі зафіксовано, що сегмент тіньової економіки в Україні становить 33% від офіційного показника ВВП, а це фактично третина українського бізнесу. Нагадаємо, що в період незалежності країни і до 2015 року розмір тіньового сегмента в Україні становив майже половину, тобто 44,8% структури […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Інвестори сподіваються на подорожчання нафти до $150 до 2025 року

Зниження інвестицій у видобуток газу і нафти в результаті обвалу їхньої вартості на світовому ринку може привести до нового стрибка цін. Таку думку висловили низка інвесторів і аналітиків, опитаних американським виданням Wall Street Journal. Вони прогнозують зростання ціни до $100 за барель до 2022 року. На думку інвестиційного директора компанії Northern Trace Capital Тревора Вудса, […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Boeing закриє свої заводи в Пьюджет-Саунд на два тижні через коронавірус

У понеділок Boeing заявив, що закриває виробництво на своїх заводах в районі Пьюджет-Саунд на два тижні. Дані заводи Boeing виробляють кілька типів широкофюзеляжних літаків, в тому числі пасажирські і вантажні, загальне число робітників становить близько 66 000 чоловік. Тимчасове закриття цих заводів знаменує собою один з найсерйозніших збоїв у виробничому секторі США, викликане пандемією. Штат […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Apple проведе презентацію нових iPhone 15 вересня

Американська корпорація Apple оголосила, що 15 вересня 2020 року проведе презентацію, на якій, представить нові iPhone, Apple Watch і оголосить дату релізу iOS 14. Через пандемію коронавірусу презентація пройде на тиждень пізніше, ніж в минулому році. У компанії також заявили, що не збираються поставляти нові смартфони до кінця вересня. Раніше повідомлялося, що Apple може провести […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Комп'ютерний вірус Petya.A пронісся Україною і вже добрався до європейських компаній

У пресі з’явився повний список компаній, які постраждали від хакерської атаки у вівторок, 27-го червня. За інформацією УНІАН, в їх числі опинилися найбільші поштові оператори країни, кілька великих АЗС, ряд фінустанов і навіть “Міжнародний аеропорт” Бориспіль “. Банки: державні “Ощадбанк” і “Укргазбанк” “Банк” Південний “ ОТР банк “ТАСкомбанк” Поштові оператори: “Укрпошта” “Нова Пошта” Автозаправні станції: […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Відновлення турпотоку в Нью-Йорку очікується лише у 2024 році

Відновлення кількості туристів в Нью-Йорку можливо після того, як в 2021 році почнеться процес вакцинації, зазначив керівник управління Нью-Йорка з питань туризму Фред Діксон. Про це повідомила телекомпанія CNN з посиланням на прогноз управління Нью-Йорка з питань туризму. “З огляду на невизначеність перспектив відновлення економіки, а також такий фактор, як бажання людей здійснювати поїздки, перевищити […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Американський суд скасував заборону на TikTok

Суд в США пізно ввечері в неділю тимчасово заблокував заборону адміністрації президента Дональда Трампа на скачування програми TikTok. Про це в понеділок, 28 вересня, повідомило агентство Reuters. Зазначається, що заборона повинна була набути чинності в неділю о 23:59 за місцевим часом (в понеділок о 6:59 за Києвом). Однак додаток китайської соцмережі поки залишиться доступним в […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Офіс компанії METRO Україна переходить на гнучкий режим роботи на постійній основі

«МЕТРО Кеш енд Кері Україна», першою з продуктових ритейлерів на ринку України, ухвалила рішення перевести Офіс підтримки торговельних центрів METRO на гнучкий режим роботи на постійній основі. Проаналізувавши досвід дистанційної роботи, на яку компанія METRO Україна перевела своїх співробітників під час пандемії, представники міжнародного ритейлера зрозуміли, що можуть досягати високих результатів, не втрачати налагодженої комунікації […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Sharp отримає $ 6 млрд. в результаті поглинання тайванською корпорацією

Днями стало відомо, що сума угоди з поглинання Sharp корпорацією Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. зросла більше, ніж в 2 рази. Спочатку сторони домовлялися про те, що ціна угоди складе $ 2,5 млрд. Однак тепер, обізнані джерела стверджують, що Sharp отримає в результаті угоди $ 6 млрд. Джерела повідомляють, що остаточне рішення щодо угоди […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

В Австралії розроблений «пандемічний дрон», здатний знайти хворого в натовпі людей

Університет Південної Австралії (UniSA) і канадська компанія Draganfly Inc об’єднали зусилля з розробки «пандемічного безпілотника», який може використовувати спеціальні датчики і комп’ютерний зір для пошуку людей з інфекційними захворюваннями дихальних шляхів. Одна з головних проблем в боротьбі з COVID-19 – оперативне виявлення інфікованих. Однак найбільш поширений сьогодні спосіб шляхом вимірювання температури навряд чи підійде для […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Agro Сore: нове підприємство в системі управління аграрним бізнесом

Агропромисловий холдинг Астарта-Київ, кінцевим бенефіціаром якої є Віктор Іванчик і компанія Borsch Ventures на чолі з Євгеном Уткіним сформували загальну компанію під назвою «Agro Сore» (ТОВ «Агро Кор»), головною діяльністю якої будуть проекти в області розроблення інноваційних систем управління аграрним бізнесом. Така інформація стала відома з джерела InVenture. Як повідомив В. Іванчик, завдяки такій співпраці […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Starbucks повідомила, що її квартальний прибуток впав вдвічі через коронавірус

Starbucks в середу оголосила, що її прибуток на акцію 2 кварталу знизилась на 46% в порівнянні з торішнім періодом. Через пандемію коронавірусу компанія скасувала свій річний прогноз і заявила, що його негативний вплив буде відчуватися в наступних двох кварталах, не чекаючи істотного поліпшення аж до вересня. Двома найбільш постраждалими ринками стали найбільші ринки для Starbucks […]

Далі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com