Горіховий сад – інвестиція на століття

Горіховий сад – інвестиція на століття

19.08.2018 Аналітика

За ментальністю – це суто європейський бізнес: довгострокові інвестиції і абсолютно прозорий процес. Називається він – садівництво. Фінансовою перлиною даної галузі є горіх. Так, саме горіховий сад площею лише в 1 гектар дає прибуток більше 1,2 млн гривень за рік.

Горіховий сад – це інвестиція в майбутнє та багаторічний добробут, адже дерево горіха живе в середньому 400 років і врожайність його невпинно збільшується до 60 років.

Горіх в Україні

Протягом останніх 15 років українці активно висаджують дерева горіха.

Україні пощастило з кліматом та ґрунтами, адже лише 7% земель в світі сприятливі для вирощування волоського горіха. За статистикою в нашій країні є майже 500 тис. гектарів   вільної землі, що придатна для вирощування горіха.

Цей напрямок бізнесу став активно розвиватися лише протягом останнього десятиліття, проте  Україна вже посіла третє місце в світі, як експортер волоського горіха.

Річний врожай сягнув 113 тис. тонн, а враховуючи рівень тінізації, сміливо говоримо про 150 тис. тонн.

Тому п’яте місце в світі за валовим збором даної культури ми посідаємо дуже впевнено.

Щодо споживання горіхів в Україні, то при середній нормі 3 кг на рік наші громадяни з’їдають лише  0,5 – 1кг.

Через це для задоволення внутрішнього і зовнішнього попиту промислові площі горіха потрібно наростити майже вдвічі – 25 тис. гектарів.

Площі горіхових садів в Україні на сьогодні займають 16,3 тис. гектарів. Слід відзначити, що ще в 1995 році горіх ріс на 40 тис. гектарів.

Мінусом українських горіховодів є недостатній рівень переробки. З плодів можна робити горіхове масло, варення, настоянки, медичні препарати, але на сьогодні ця сфера діяльності знаходиться в зародковому стані.

Ще однією проблемою, яка стає перед садоводами – це нестача районованих та акліматизованих саджанців.

Саме тому частина посадкового матеріалу цієї культури завозиться з Польщі, Молдови, Італії, Франції. Проте невідомо, як іноземці почуватимуть себе на чужині. Чи зможуть вони витримувати тривалі мінуси, чи зможуть вони активно плодоносити та, як довго вони житимуть.

Основні гравці – звична аномалія

Правила ведення горіхового бізнесу в Україні нічим не відрізняються від правил ведення бізнесу в інших галузях – напівмафіозні. Всі грошові потоки контролюються олігархатом, який уособлений не лише в приватних структурах, а й в усіх владних структурах до найвищого щабля.

В цій сумній історії є промінчики світла. Практика показує, що прості громадяни також можуть займатися бізнесом, якщо він не дуже великий. Зокрема, земельні магнати терпимо відносяться до вже існуючих садів в 10-15 гектарів. Правда втому, що вам доведеться продавати врожай їхнім структурам за ціною в 5 разів нижчою, ніж в подальшому реалізують вони.

Щоб безкарно виводити гроші, більшість власників горіхового бізнесу мають базову фірму, яка виробляє продукт і фірму-продавця, яка експортує плоди. Так от, фірми-експортери існують не більше року. Після отримання прибутку фірма зникає не заплативши жодних податків. На її місці з’являється компанія з новим ім’ям. Для прикладу, минулого маркетингового року, за даними міжнародних аналітиків, до Туреччини було нелегально продано 30 тис. тонн горіха. Колона автомобілів з таким вантажем розтягнеться на 30 кілометрів. Виявляється, що такий об’єм також стає непомітним, якщо його натерти доларовими купюрами.

Фірми, які ми назвемо нижче належать також не бідним людям. Вони працюють у владних структурах, або через родинні стосунки пов’язані з чиновниками вищого рангу. Серед них є депутат 5, 6, 7 скликання, син якого очолював Митну службу України, а племінниця була депутатом Верховної ради, а також чиновник першого рангу з адміністрації президента В. Ющенка, діючий депутат який входить в депутатську групу, яку очолює один із основних контролерів контрабанди волоських горіхів…

Отже в минулому маркетинговому році в Україну було імпортовано 250 тис. саджанців горіха. За даними митниці найбільше закупила дерев компанія «Український грецький горіх» – 129,8 тис. шт. Дальше ідуть: «Глобал Інвест» -59 тис. шт, «Алькор С», «Алькор-Сервіс» – 20,3 тис. шт, «Жашківська кінно-спортивна школа» – 10 тис. шт, «ЯФК-Вітон» – 9,2 тис. шт, «Крокус Промсервіс» – 8,7 тис. шт, «Перша плодово-овочна компанія» – 4,9 тис. шт, «Агрофірма Світанок» – 2,9 тис. шт, «Орекс-Юкрейн» – 2,8 тис. шт.

Щоб ця негативна тема не стала перешкодою на шляху ваших ментальних ініціатив, згадуйте Історію в колесі якої перемелюються цілі імперії. То що там, на її шляху, якісь глиноногі олігархи: «марнота марнот» – казав Соломон.

Саджайте дерева. До того часу, як вони почнуть плодоносити, в Україні ринок стане прозорим, а гравці працюватимуть за європейськими правилами.

Експорт

Дефіцит волоського горіха на ринку ЄС сягає 100 тис. тонн і потреби зростають. Спостерігаючи зовнішній та внутрішній попит, підприємці можуть сміливо подвоювати виробництво горіха.

Основними покупцями вітчизняного горіха в Європі є  Франція – 1523 тонн, Греція – 539 тонн, Угорщина – 461 тонн, Австрія – 320 тонн.

На азіатському напрямку експорт спрямований до Іраку – 1981 тонн, Туреччина – 793 тонн, Ірану – 540 тонн і Грузії – 452 тонн.

Найбільше серед країн СНД в минулому році українських горіхів купили Білорусь – 1535 тонн та Азербайджан – 1407 тонн.

Загальний об’єм українського експорту в минулому році становить 75% від врожаю.

Світовий ринок горіха

Іноземні експерти прогнозують, що 2017-2018 МР закінчиться зниженням світового виробництва волоського горіха на рівні 2 млн тонн у шкаралупі.

Основними виробниками залишаються Китай – 1 млн 60 тонн та США – 620 тис. тонн у минулому маркетинговому році. Їхня частка у світовому виробництві становить 76,8%. Хоча ще п’ять років тому у США вироблялося 450 тис. тонн, а у Китаї – 720 тис. тонн.

Графік світового виробництва волоського горіха

Найбільший відсоток експорту волоського горіха припадає на США, майже 63% або 475 тис. тонн.

Другим найбільшим експортером волоських горіхів є Чилі, відповідно – 15,6% або 118 тис. тонн.

Натомість, країни ЄС є найбільшими імпортерами волоського горіха. Вони закупають на зовнішніх ринках майже 260 тис. тонн.

Туреччина імпортує 110 тис тонн. Попри велетенське виробництво власного горіха Китай здійснює зовнішні закупки в межах 70 тис. тонн. Японія імпортує 50 тис. тонн і Південна Корея 35 тис. тонн.

Рахуємо

А чи дійсно виробництво волоського горіха є таким прибутковим бізнесом? Називаються цифри, які в десятки раз перевищують прибуток від будь-якої іншої агрокультури окрім маку. Тому цікаво порахувати самому. Звичайно, у нас будуть допущення та відхилення, але вони не перевищать 10-15%.

Отже рахуємо, середня врожайність молодого саду – 4 тис. кілограм з гектара. Далі беремо відсоток чистого горіха, який після очищення становить  50%. Таким чином з 4 тис. кілограм горіхів отримуємо 2 тис. кілограм чистого ядра. Перемножимо на середню ціну реалізації – 150 грн за кілограм. Виходить 300 тис. грн. Віднімаємо 10 тис. грн на затрати і мінус 4-5 тис. грн накладних затрат. Таким чином, отримуємо 290 тис. грн з гектара.

Ці розрахунки стосуються молодого саду. Після 20 річного віку з гектара збирають до 10 тонн плодів, а це, відповідно, майже 750 тис. грн прибутку.

Зауважимо, що дані розрахунки зроблено на сад, що містить 120 дерев, хоча деякі сади містять до 200-250  дерев. При такій густині саду ваш врожай сягатиме 8 тонн очищеного горіха з 1 гектара і прибуток перевищить 1,2 млн грн.

Звернемо вашу увагу на те, що розрахунки зроблені із нинішніми оптовими здирницькими цінами, а це не триватиме вічно.

Європейська ціна чищеного горіха становить 11 євро за кілограм оптом та 25 євро в роздріб. Отже, європейський виробник отримує з дорослого саду майже 3 млн грн з гектара при оптовій продажі  (8000 кг множимо 11 євро, що дорівнює 88 тис. євро, або 2 млн 816 тис. грн) при густині посадки 240 дерев.

Про витрати

Вони складають приблизно 10 тис. грн на гектар.  То б то, на тому ж рівні, що і затрати на зернові культури. Нагадаємо, що середня врожайність зернових в Україні становить 4,5 тонн з гектара, а середня ціна за тонну – 5 тис грн.

Мрія

Ми вже згадували, що в Україні є близько 500 тис. гектарів вільної землі придатної для вирощування волоського горіха. Якщо перетворити її на горіховий сад, то щорічно можна отримувати 5 млн тонн горіха, що в п’ять разів перевищує світовий рекорд Китаю. Після очистки залишиться 2 млн тонн ядра  і становитиме це 300 000 000 000 грн – половина бюджету України, або весь зовнішній борг країни.

Читайте також: Зовнішня інвестиційна привабливість країни

 • Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє виключно авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Інші статті на цю тему

 • ВВП США виріс на 33,1%
  Новини

  ВВП США виріс на 33,1%

  ВВП США за підсумками третього кварталу виріс на 33,1% в порівнянні з попереднім кварталом, говориться в попередньому звіті Міністерства торгівлі країни. Це рекордний показник за всю історію ведення статистики, тобто з часів Другої світової війни. Рекордне зростання виробництва товарів і послуг в третьому кварталі дозволило повністю відіграти рекордне падіння ВВП, яке трапилося у другому кварталі […]

 • Компанія Harley-Davidson представила свій перший електровелосипед
  Новини

  Компанія Harley-Davidson представила свій перший електровелосипед

  Американська компанія Harley-Davidson презентувала свій перший електровелосипед Serial1 і анонсувала старт продажів навесні 2021 року. “Назва електровелосипеда Serial1 – це відсилання до назви першого мотоцикла Harley-Davidson Serial Number One, який випустили в 1903 році”, – зазначає видання. Експерти зазначають, що білий колір шин, чорна рама, шкіряне сідло і розташування керма також нагадують дизайн першої моделі. […]

 • SpaceX оголосила ціну підключення до сервісу супутникового інтернету
  Новини

  SpaceX оголосила ціну підключення до сервісу супутникового інтернету

  Жителі США, які до цього моменту зареєструвалися на сайті Starlink і висловили бажання взяти участь у розширеному комерційному тестуванні сервісу супутникового інтернету, почали отримувати листи від SpaceX з деталізованою пропозицією послуги. У пропозиції йдеться, що при замовленні комплекту обладнання за 499 доларів користувач отримує термінал для підключення до супутників, кріпильний штатив і маршрутизатор Wi-Fi. “При […]

 • Фонд держмайна продав четвертий спиртзавод
  Новини

  Фонд держмайна продав четвертий спиртзавод

  Лопатинський спиртовий завод, що входить в держконцерн Укрспирт, проданий на аукціоні за 50 млн грн. Про це повідомив Фонд державного майна. Стартова ціна розташованого у Львівській області підприємства становила 18,7 млн ​​грн, в аукціоні брали участь чотири потенційні покупці. Після підписання протоколу про результати аукціону, складання договору купівлі-продажу та проведення повного розрахунку процес приватизації Лопатинського […]

 • Boeing повідомив про збиток четвертий квартал поспіль і ще більшому скороченні персоналу
  Новини

  Boeing повідомив про збиток четвертий квартал поспіль і ще більшому скороченні персоналу

  Акції Boeing, що знизилися на 52,35% з початку року, знизилися на 2,5% після того, як американський авіагігант повідомив про збитки третього кварталу, що завершився 30 вересня. Boeing повідомив про збиток на акцію 3-го кварталу в – $ 1,39 у порівнянні з прибутком на акцію в $ 1,45 в тому ж кварталі рік тому, проте це […]

 • Tiffany погодилася знизити ціну акцій в рамках угоди по злиттю з LVMH
  Новини

  Tiffany погодилася знизити ціну акцій в рамках угоди по злиттю з LVMH

  Рада директорів американської ювелірної компанії Tiffany погодилася знизити ціну за акцію в рамках нових умов угоди по злиттю з французьким концерном з виробництва предметів розкоші LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy). Про це з посиланням на джерела повідомила газета Financial Times. За словами джерел газети, сторони домовилися, що LVMH придбає Tiffany за меншу вартість. Раніше передбачалося, […]

 • LVMH і Tiffany спробують заново домовитися про угоду в переддень суду
  Новини

  LVMH і Tiffany спробують заново домовитися про угоду в переддень суду

  Власник брендів Louis Vuitton і Dior концерн LVMH і виробник ювелірних виробів Tiffany ведуть «активні переговори» про перегляд умов угоди, в рамках якої LVMH планував купити Tiffany за більш ніж $ 16 млрд. Про це Financial Times розповіли чотири обізнані джерела. LVMH і Tiffany знаходяться в процесі «непрямих переговорів», зазначив журналіст CNBC Девід Фейбер з […]

 • Чистий прибуток Microsoft виріс на 30%
  Новини

  Чистий прибуток Microsoft виріс на 30%

  Microsoft опублікувала підсумки першого кварталу 2021 фінансового року, що завершився 30 вересня. За звітні три місяці корпорації вдалося заробити $ 37,2 млрд (+ 12% в порівнянні з минулим роком), а її чистий прибуток виріс на 30%, до $ 13,9 млрд. Все це відбулося багато в чому завдяки карантинним обмеженням, через які люди стали працювати і […]

Читайте також

Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Укрпошта отримала 6,5 млрд грн чистого доходу за три квартали 2020 року

Укрпошта за результатами 9 місяців 2020 року збільшила дохідність на 16% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та отримала 6,5 млрд грн чистого доходу. Чистий прибуток компанії за три квартали 2020 року склав 60,9 млн грн. Національному поштовому оператору вдалося наростити обсяги та доходи за всіма основним напрямками бізнесу – поштовими, фінансовими та торгівельними […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Китайські інвестори зацікавилися перспективою будівництва технопарків в Південному

Делегація китайських чиновників і дипломатів відвідала м.Южний Одеської області, обговоривши з керівництвом міста перспективи реалізації інвестиційних проектів, в тому числі будівництва переробних заводів і технопарків. До складу делегації на чолі з віце-президентом торгово-промислової палати Китаю увійшли чиновники, консули, а також представники керівництва китайської провінції Цзянсі. Метою гостей був пошук нових перспектив для інвестування. Так, сторони […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

ЄБРР виділить 1 мільйон євро на підтримку українського Green Business

Європейський банк реконструкції і розвитку запускає нову програму, спрямовану на підтримку українського бізнесу. Про це стало відомо з прес-релізу європейського кредитора, опублікованого напередодні. Йдеться про фінансування підприємств, що працюють у напрямку Green Business: тобто компанії, які у своїй роботі керуються принципами екологічного виробництва та бережливого ставлення до навколишнього середовища. Проект розрахований на 1 рік (з […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Офіційне звернення «АрселорМіттал Кривий Ріг», щодо обшуків на підприємстві

«АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомляє про те, що сьогодні, у вихідний день, напередодні професійного свята усіх металургів та гірників, у «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбувається обшук слідчого відділу управління Служби безпеки України у Дніпропетровської області. Наводимо коментар виконуючого обов’язки генерального директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олександра Іванова і зв’язку з цією подією. «Шановні колеги, напередодні нашого професійного […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Сбербанк відсудив фабрику АВК у Донецьку

Господарський суд Донецької області частково задовольнив позов Сбербанку РФ, стягнувши за борги в 56 млн доларів кондитерську фабрику АВК, розташовану в непідконтрольному Донецьку. Згідно з документом, стягнення з фабрики має відбутися шляхом продажу через публічні торги, у рамках процедури виконавчого провадження. За кредитним договором, заставна вартість ВАТ Кондитерська фабрика АВК Донецьк становила 45,6 млн грн. […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

З «Укртелекому» зняли арешт

З активів компанії «Укртелеком» Печерським судом м. Києва було знято арешт на 92,8% акцій компанії. Позов щодо скасування арешту на цінні папери компанії було подано Фондом державного майна України. Суд своїм рішенням зняв повністю арешт на майно і дозволив надалі відчуження акцій телекомунікаційної компанії. Дане рішення є остаточним, подальше його оскарження не передбачено. У судовому […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Миколаївський порт-елеватор не буде приватною власністю

Завдяки наполегливій позиції прокуратури області забезпечено захист інтересів у сфері державної власності. Про це повідомила Прес-служба прокуратури Миколаївської області. Так, судами різних інстанцій неодноразово розглядалась справа за позовом прокуратури області про скасування незаконного рішення органу місцевого самоврядування та свідоцтва про право власності на державне майно – об’єкт нерухомості Миколаївського портового елеватора вартістю 7 млн грн. […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Google купує виробника смарт-браслетів і фітнес-трекерів Fitbit за $2,1 млрд

Компанія Google, що належить холдингу Alphabet, купує виробника смарт-браслетів і фітнес-трекерів Fitbit за $2,1 млрд. Про це йдеться в прес-релізі Fitbit. У повідомленні говориться, що Google придбає компанію за ціною $7,35 за акцію. “За допомогою ресурсів і має міжнародний масштаб платформи Google компанія Fitbit зможе прискорити впровадження інновацій в сфері портативних пристроїв, швидше розвиватися і […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Nasdaq встановила мінімальний розмір IPO для певних компаній

Американська біржа вимагатиме від компаній, до фінпоказників яких американські регулятори не мають доступу, залучити мінімум $25 млн в ході IPO або не менше чверті їх ринкової капіталізації Як повідомляє видання Financial Times, відповідні документи біржа подала в Комісію з цінних паперів і бірж США. Нові вимоги стосуються компаній з країн, в яких є закони про […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

В економіці Китаю виявили прихований борг на 6 трильйонів доларів

Місцеві уряди в Китаї могли накопичити позабалансовий борг в обсязі 40 трильйонів юанів (близько 5,8 трильйона доларів), що вказує на можливість нових дефолтів. Про це з посиланням на S&P Global Ratings повідомляє Bloomberg. “Потенційні суми заборгованості – це айсберг з гігантськими кредитними ризиками”, – написали в огляді кредитні аналітики S&P на чолі з Глорією Лу. […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Три топ-менеджера Samsung отримали тюремні терміни через шахрайство

Суд в Сеулі засудив трьох топ-менеджерів Samsung Electronics до тюремних термінів за знищення доказів, пов’язаних з передбачуваним шахрайством в області бухгалтерського обліку в компанії Samsung Biologics. Віце-президент Samsung Electronics, що контролював кошти компанії, отримав два роки в’язниці, а два голови оперативної групи Samsung були засуджені до одного року і шести місяців тюремного ув’язнення. Звинувачення вимагало […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Ізраїль іде в Росію: Gett інвестує 100 мільйонів доларів

Ізраїльська служба онлайн-замовлення таксі Gett оголосила про те, що планує вкласти у російський ринок 100 мільйонів доларів до кінця 2017 року. Ця приблизно п’ята частина усіх засобів, які компанія залучила за останні кілька років своєї роботи. Також представники компанії розповіли, що інвестори вклали у Gett всього 520 мільйонів доларів, щоправда, інвестування відбувалося поетапно. У компанії […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Тестування супутникового інтернету Starlink почнеться через півроку

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск повідомив, що супутникова мережа Starlink компанії вийде на публічну бета-версію приблизно через шість місяців. Тестування розпочнеться з високих широт, наприклад, в Німеччині, уточнив він. SpaceX заявила, що сервіс Starlink буде доступний в 2020 році в Канаді і в північній частині США, а в 2021 році охопить і інші частини світу. […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Walmart застосовує свої камери для розпізнання розкрадань в магазинах

Керівництво Walmart підтвердило факт розпізнання дрібної крадіжки камерами, але налаштовані вони на розпізнання продуктів, а не людей. Камери ідентифікують товари, які були покладені в сумку і не оплачені на касі. Ця технологія експлуатується в 1000 магазинах мережі та після впровадження, кількість крадіжок або помилок істотно скоротилося.   Читайте також: Співпраця Synchrony Financial і Walmart припиняється […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Австралійський банк замінить частину співробітників роботами

Браян Хартцер, генеральний директор австралійського банку Westpac, вважає, що в недалекому майбутньому віртуальні помічники зможуть виконувати роботу банківських менеджерів. У Westpac є віртуальний банківський помічник Red, який мав майже 1 млн взаємодій з клієнтами і зміг самостійно розібратися з 70% клієнтських запитів. «Westpac поступово трансформує свою ІТ-інфраструктуру, впроваджує нові інноваційні продукти та послуги для своїх […]

Далі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com