bez imeni

Горіховий сад – інвестиція на століття

19.08.2018 Аналітика

За ментальністю – це суто європейський бізнес: довгострокові інвестиції і абсолютно прозорий процес. Називається він – садівництво. Фінансовою перлиною даної галузі є горіх. Так, саме горіховий сад площею лише в 1 гектар дає прибуток більше 1,2 млн гривень за рік.

Горіховий сад – це інвестиція в майбутнє та багаторічний добробут, адже дерево горіха живе в середньому 400 років і врожайність його невпинно збільшується до 60 років.

Горіх в Україні

Протягом останніх 15 років українці активно висаджують дерева горіха.

Україні пощастило з кліматом та ґрунтами, адже лише 7% земель в світі сприятливі для вирощування волоського горіха. За статистикою в нашій країні є майже 500 тис. гектарів   вільної землі, що придатна для вирощування горіха.

Цей напрямок бізнесу став активно розвиватися лише протягом останнього десятиліття, проте  Україна вже посіла третє місце в світі, як експортер волоського горіха.

Річний врожай сягнув 113 тис. тонн, а враховуючи рівень тінізації, сміливо говоримо про 150 тис. тонн.

Тому п’яте місце в світі за валовим збором даної культури ми посідаємо дуже впевнено.

Щодо споживання горіхів в Україні, то при середній нормі 3 кг на рік наші громадяни з’їдають лише  0,5 – 1кг.

Через це для задоволення внутрішнього і зовнішнього попиту промислові площі горіха потрібно наростити майже вдвічі – 25 тис. гектарів.

Площі горіхових садів в Україні на сьогодні займають 16,3 тис. гектарів. Слід відзначити, що ще в 1995 році горіх ріс на 40 тис. гектарів.

Мінусом українських горіховодів є недостатній рівень переробки. З плодів можна робити горіхове масло, варення, настоянки, медичні препарати, але на сьогодні ця сфера діяльності знаходиться в зародковому стані.

Ще однією проблемою, яка стає перед садоводами – це нестача районованих та акліматизованих саджанців.

Саме тому частина посадкового матеріалу цієї культури завозиться з Польщі, Молдови, Італії, Франції. Проте невідомо, як іноземці почуватимуть себе на чужині. Чи зможуть вони витримувати тривалі мінуси, чи зможуть вони активно плодоносити та, як довго вони житимуть.

Основні гравці – звична аномалія

Правила ведення горіхового бізнесу в Україні нічим не відрізняються від правил ведення бізнесу в інших галузях – напівмафіозні. Всі грошові потоки контролюються олігархатом, який уособлений не лише в приватних структурах, а й в усіх владних структурах до найвищого щабля.

В цій сумній історії є промінчики світла. Практика показує, що прості громадяни також можуть займатися бізнесом, якщо він не дуже великий. Зокрема, земельні магнати терпимо відносяться до вже існуючих садів в 10-15 гектарів. Правда втому, що вам доведеться продавати врожай їхнім структурам за ціною в 5 разів нижчою, ніж в подальшому реалізують вони.

Щоб безкарно виводити гроші, більшість власників горіхового бізнесу мають базову фірму, яка виробляє продукт і фірму-продавця, яка експортує плоди. Так от, фірми-експортери існують не більше року. Після отримання прибутку фірма зникає не заплативши жодних податків. На її місці з’являється компанія з новим ім’ям. Для прикладу, минулого маркетингового року, за даними міжнародних аналітиків, до Туреччини було нелегально продано 30 тис. тонн горіха. Колона автомобілів з таким вантажем розтягнеться на 30 кілометрів. Виявляється, що такий об’єм також стає непомітним, якщо його натерти доларовими купюрами.

Фірми, які ми назвемо нижче належать також не бідним людям. Вони працюють у владних структурах, або через родинні стосунки пов’язані з чиновниками вищого рангу. Серед них є депутат 5, 6, 7 скликання, син якого очолював Митну службу України, а племінниця була депутатом Верховної ради, а також чиновник першого рангу з адміністрації президента В. Ющенка, діючий депутат який входить в депутатську групу, яку очолює один із основних контролерів контрабанди волоських горіхів…

Отже в минулому маркетинговому році в Україну було імпортовано 250 тис. саджанців горіха. За даними митниці найбільше закупила дерев компанія «Український грецький горіх» – 129,8 тис. шт. Дальше ідуть: «Глобал Інвест» -59 тис. шт, «Алькор С», «Алькор-Сервіс» – 20,3 тис. шт, «Жашківська кінно-спортивна школа» – 10 тис. шт, «ЯФК-Вітон» – 9,2 тис. шт, «Крокус Промсервіс» – 8,7 тис. шт, «Перша плодово-овочна компанія» – 4,9 тис. шт, «Агрофірма Світанок» – 2,9 тис. шт, «Орекс-Юкрейн» – 2,8 тис. шт.

Щоб ця негативна тема не стала перешкодою на шляху ваших ментальних ініціатив, згадуйте Історію в колесі якої перемелюються цілі імперії. То що там, на її шляху, якісь глиноногі олігархи: «марнота марнот» – казав Соломон.

Саджайте дерева. До того часу, як вони почнуть плодоносити, в Україні ринок стане прозорим, а гравці працюватимуть за європейськими правилами.

Експорт

Дефіцит волоського горіха на ринку ЄС сягає 100 тис. тонн і потреби зростають. Спостерігаючи зовнішній та внутрішній попит, підприємці можуть сміливо подвоювати виробництво горіха.

Основними покупцями вітчизняного горіха в Європі є  Франція – 1523 тонн, Греція – 539 тонн, Угорщина – 461 тонн, Австрія – 320 тонн.

На азіатському напрямку експорт спрямований до Іраку – 1981 тонн, Туреччина – 793 тонн, Ірану – 540 тонн і Грузії – 452 тонн.

Найбільше серед країн СНД в минулому році українських горіхів купили Білорусь – 1535 тонн та Азербайджан – 1407 тонн.

Загальний об’єм українського експорту в минулому році становить 75% від врожаю.

Світовий ринок горіха

Іноземні експерти прогнозують, що 2017-2018 МР закінчиться зниженням світового виробництва волоського горіха на рівні 2 млн тонн у шкаралупі.

Основними виробниками залишаються Китай – 1 млн 60 тонн та США – 620 тис. тонн у минулому маркетинговому році. Їхня частка у світовому виробництві становить 76,8%. Хоча ще п’ять років тому у США вироблялося 450 тис. тонн, а у Китаї – 720 тис. тонн.

Графік світового виробництва волоського горіха

Найбільший відсоток експорту волоського горіха припадає на США, майже 63% або 475 тис. тонн.

Другим найбільшим експортером волоських горіхів є Чилі, відповідно – 15,6% або 118 тис. тонн.

Натомість, країни ЄС є найбільшими імпортерами волоського горіха. Вони закупають на зовнішніх ринках майже 260 тис. тонн.

Туреччина імпортує 110 тис тонн. Попри велетенське виробництво власного горіха Китай здійснює зовнішні закупки в межах 70 тис. тонн. Японія імпортує 50 тис. тонн і Південна Корея 35 тис. тонн.

Рахуємо

А чи дійсно виробництво волоського горіха є таким прибутковим бізнесом? Називаються цифри, які в десятки раз перевищують прибуток від будь-якої іншої агрокультури окрім маку. Тому цікаво порахувати самому. Звичайно, у нас будуть допущення та відхилення, але вони не перевищать 10-15%.

Отже рахуємо, середня врожайність молодого саду – 4 тис. кілограм з гектара. Далі беремо відсоток чистого горіха, який після очищення становить  50%. Таким чином з 4 тис. кілограм горіхів отримуємо 2 тис. кілограм чистого ядра. Перемножимо на середню ціну реалізації – 150 грн за кілограм. Виходить 300 тис. грн. Віднімаємо 10 тис. грн на затрати і мінус 4-5 тис. грн накладних затрат. Таким чином, отримуємо 290 тис. грн з гектара.

Ці розрахунки стосуються молодого саду. Після 20 річного віку з гектара збирають до 10 тонн плодів, а це, відповідно, майже 750 тис. грн прибутку.

Зауважимо, що дані розрахунки зроблено на сад, що містить 120 дерев, хоча деякі сади містять до 200-250  дерев. При такій густині саду ваш врожай сягатиме 8 тонн очищеного горіха з 1 гектара і прибуток перевищить 1,2 млн грн.

Звернемо вашу увагу на те, що розрахунки зроблені із нинішніми оптовими здирницькими цінами, а це не триватиме вічно.

Європейська ціна чищеного горіха становить 11 євро за кілограм оптом та 25 євро в роздріб. Отже, європейський виробник отримує з дорослого саду майже 3 млн грн з гектара при оптовій продажі  (8000 кг множимо 11 євро, що дорівнює 88 тис. євро, або 2 млн 816 тис. грн) при густині посадки 240 дерев.

Про витрати

Вони складають приблизно 10 тис. грн на гектар.  То б то, на тому ж рівні, що і затрати на зернові культури. Нагадаємо, що середня врожайність зернових в Україні становить 4,5 тонн з гектара, а середня ціна за тонну – 5 тис грн.

Мрія

Ми вже згадували, що в Україні є близько 500 тис. гектарів вільної землі придатної для вирощування волоського горіха. Якщо перетворити її на горіховий сад, то щорічно можна отримувати 5 млн тонн горіха, що в п’ять разів перевищує світовий рекорд Китаю. Після очистки залишиться 2 млн тонн ядра  і становитиме це 300 000 000 000 грн – половина бюджету України, або весь зовнішній борг країни.

Читайте також: Зовнішня інвестиційна привабливість країни

 • Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє виключно авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Інші статті на цю тему

 • 750x450 press release image ua
  Новини

  Intellias придбав компанію Digitally Inspired, посилюючи свою експертизу в індустріях Retail та eCommerce

  Глобальна сервісна та консалтингова IT компанія Intellias оголосила про придбання Digitally Inspired, швидкозростаючої IT компанії, яка базується у Великій Британії та фокусується на галузях роздрібної торгівлі та електронної комерції. “Я радий вітати команду Digitally Inspired в Intellias. Дуже символічно, що на своє 20-річчя ми підписали угоду, яка дозволить нам прискорити зростання Intellias, а також поглибити […]

 • photo 1
  Новини

  Де і в якому форматі навчаються діти українських айтівців — дослідження GlobalLogic

  Більшість дітей українських інженерів надають перевагу державним закладам освіти в Україні та очному навчанню. Про це свідчить опитування, яке спеціально до Дня вчителя провела IT-компанія GlobalLogic. Більшість опитаних інженерів мають дітей шкільного віку. До початку повномасштабного вторгнення 60% дітей респондентів відвідувала державні школи, 24% – приватні, решта дітей займалася в дитячих садочках. Як свідчить опитування […]

 • invest
  Новини

  Україна представила міжнародним інвесторам 11 готових до реалізації інвестпроєктів на понад $ 2 млрд

  29 вересня відбувся міжнародний онлайн-форум  REBUILDING UKRAINE WITH THE PRIVATE SECTOR: International Investment Fair. Зібравши понад 1500 представників бізнес спільноти з 63 країн світу, форум слугував інтерактивною платформою для інформування потенційних інвесторів про можливості в Україні. Під час заходу було представлено 11 інвестиційних проєктів з високим ступенем готовності у сферах агропереробки, логістики, виробництва будівельних матеріалів. […]

 • images 3
  Новини

  У США оштрафували 16 компаній на $1,8 млрд

  Регулятори США оштрафували 16 фінансових компаній на суму 1,8 млрд доларів після того, як співробітники компаній обговорили угоду на своїх персональних пристроях та у додатках. Про це повідомляє Reuters. До списку “штрафників” потрапили: Barclays, Bank of America, Citigroup, Credit Suisse, Goldman Sachs, Morgan Stanley та UBS. Масштабне галузеве розслідування стало знаковою справою для Комісії з цінних паперів […]

 • 166a94ca d6875 18353f0244775d5
  Новини

  Міжнародні платіжні системи знизять комісію на перекази в Україну

  Міжнародні платіжні системи змогли домовитися про зниження комісії для грошових переказів в Україну. Рішення ухвалено з ініціативи Єврокомісії. Про це повідомив Національний банк України. Компанії, які надають послуги з переказу грошей, зобов’язалися допомогти з доступними і прозорими переказами коштів на підтримку українців та України. Зокрема, платіжні системи обмежать комісію за переказ грошей в Україну до […]

 • e3885b 1960 wall street
  Новини

  Банки Волл-стріт прогнозують подальше падіння фунта стерлінгів

  Bank of America прогнозує падіння курсу фунта стерлінгів до паритету з доларом на тлі нестабільності економіки Великобританії, яку спостерігають упродовж тижня. Про це повідомляє інформагентство Bloomberg. “Чернеткові” попередні розрахунки наслідків нової фіскальної політики британського уряду не сприяли зміцненню довіри інвесторів до Британії, повідомляє стратег американського банку Камаль Шарма у вказівці для клієнтів. Він також зазначив, […]

 • 2772294
  Новини

  Оператора Турецького потоку позбавили ліцензії

  Нідерланди відкликали ліцензію дочірньої компанії Газпрому South Stream Transport B.V., яка є оператором газопроводу Турецький потік, пише Радіо Свобода. За даними видання, у внутрішніх документах компанії йдеться, що газопровід має зупинитися 17 вересня. Через це без російського газу можуть залишитися Сербія та Угорщина. Стверджується, що 14 вересня виконавчий директор South Stream Transport Олег Аксютін надіслав керівникам […]

 • palne
  Новини

  Зеленський затвердив повернення акцизів на пальне

  Президент Володимир Зеленський підписав закон про повернення акцизів на пальне. Закон на підпис президенту був направлений 26 вересня, а повернутий з підписом – 28 вересня. Минулого тижня Верховна Рада проголосувала за повернення акцизів у розмірі: бензин – €100/1000 л, дизель – €100/1000 л, біопаливо – €100/1000 л, газ – €52/1000 л.

Читайте також

investiciipotekytrekoy 650x410
Новини

Топ-10 урядових рішень для покращення інвестиційного клімату в Україні

Український та іноземний бізнес, який працює в Україні, відзначають, що за останні два роки Уряд України зміг ухвалити та запровадити десятки важливих рішень, які покращили ситуацію в економіці і посилили упевненість інвесторів. Серед найбільш затребуваних реалізованих урядових рішень вони відзначають: запуск автоматизованої системи реєстрації ПДВ-накладних прозорий механізм відшкодування ПДВ Електронний кабінет платника податків  система «Єдине […]

Далі
1111nf717 21
Новини

НБУ оцінив кризову стійкість ПриватБанку

Націоналізований ПриватБанк стійкий до майбутніх криз. Про це заявила перший заступник голови правління Нацбанку Катерина Рожкова, розповідаючи про результати стрес-тестування банківського сектора. “Що стосується результатів стрес-тестування Приватбанку. Та бізнес-модель, яка була затверджена і реалізується, є життєздатною, банк має найбільший прибуток серед українських банків і є стійким до майбутніх криз”, – підкреслила Рожкова. Вона зазначила, що […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Інвестиційний форум в Харкові, або Мільйонні контракти

З метою підвищення інвестиційної привабливості України, сприяння регіональному бізнесу в питанні залучення іноземних інвестицій, зміцнення міжнародних економічних інтеграційних процесів, активізації міжнародного співробітництва сьогодні, 22 вересня 2017 року, в Харкові відкривається міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи ». За заявою голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної форум «Інновації» стане майданчиком для підписання контрактів. Як прорахували […]

Далі
4G Ukraine
Новини

Київстар, Vodafone та Lifecell почнуть війну за абонентів

Українські оператори мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та Lifecell виведуть на ринок особливі тарифні пропозиції, щоб утримати своїх абонентів. На 1 травня 2019 року в Україні заплановано запуск послуги Mobile Number Portability (MNP), за допомогою якої можна буде переходити до іншого стільникового оператора зі збереженням номера. За 2018 рік сукупна абонентська база всієї української мобільного трійки […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Суд Відня дозволив екстрадувати Фірташа в США

Земельний суд Відня дав добро на екстрадицію бізнесмена Дмитра Фірташа в США. Однак, останнє слово про видачу українця американській владі буде приймати федеральний міністр юстиції. Суд пояснив свій вердикт угодою між ЄС і США. Пізніше буде дано більш розгорнуте пояснення. Раніше суд погодився відпустити Фірташа під заставу в 125 млн євро і зобов’язання не залишати […]

Далі
General Motors
Новини

GM і LG створять СП з виробництва акумуляторів і інвестують в нього $2,3 млрд

Компанії General Motors і LG Chem оголосили про плани інвестувати $2,3 млрд у будівництво заводу з виробництва акумуляторних батарей для електромобілів в Огайо, який стане одним з найбільших в світі виробничих об’єктів подібного роду. Будівництво має розпочатися в середини 2020 року поряд з закритим заводом GM з виробництва автомобілів в Лордстауні на північному сході Огайо. […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Україна продала акції Газпрому в одному з підприємств у Донецьку

Міністерство юстиції України примусово продало акції донецького Інституту ПівденНДІГіпрогаз, який раніше належав російському Газпрому. Про це йдеться у звітності газового монополіста за третій квартал 2018 року. “22 серпня в рамках аукціону здійснений примусовий продаж належних Газпрому акцій ПАТ Інститут ПівденНДІГіпрогаз”, – йдеться в документі. Згідно з даними, опублікованими на сайті Сміда, Газпрому належало 40% акцій […]

Далі
uber
Новини

Uber за 9 місяців отримав чистий збиток в $7,4 млрд

Чистий збиток сервісу таксі Uber Technologies Inc., що припадає на акціонерів компанії, за перші дев’ять місяців 2019 року склав 7,41 мільярда доларів проти прибутку в 1,88 мільярда доларів роком раніше, говориться в звітності компанії. Разводненний збиток на акцію склав 6,79 долара на акцію, тоді як за аналогічний період рік тому був отриманий прибуток в 0,52 […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

КРЕДІ АГРІКОЛЬ ПІДПИСАВ УГОДУ З ЄБРР ТА ДОЛУЧИВСЯ ДО ПРОГРАМИ «КРЕДИТНА ЛІНІЯ EU4BUSINESS-EBRD»

21 квітня Креді Агріколь підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та долучився до програми «Кредитна лінія EU4Business-EBRD», в рамках якої банк отримає кредит 25 млн євро строком на 4 роки. Мета залучення коштів – підтримати мікро, малий і середній бізнес та розширити їх доступ до лізингових послуг. Згідно з умовами Програми клієнти Креді […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Siemens виграв контракт на будівництво нових поїздів для лондонської підземки

Підрозділ німецького Siemens отримав контракт вартістю близько £1,5 млрд ($2 млрд) на проектування та будівництво 94 нових поколінь поїздів для лінії лондонського метрополітену Пікаділі. “Transport for London” (TfL), публічна інституція, відповідальна за столичне метро, ​​заявила, що присудження контракту дозволить Siemens Mobility Limited просувати свій план будівництва нового заводу в Гулі, східному Йоркширі, на півночі Англії. […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Johnson Controls укладає угоду про злиття з Tyco International на $ 16,5 млрд.

Американське підприємство, яке займається розробкою та реалізацією автомобільних акумуляторів та іншого обладнання, оголосило про придбання ірландського виробника протипожежних систем Tyco International. Сума великомасштабної угоди становить $ 16,5 млрд. Угода дасть можливість підприємству Johnson Controls  значно знизити податкові витрати. Після закриття угоди, штаб-квартира компанії буде знаходитися в Ірландії. Tyco International завжди прагнула отримати податкові знижки, тому […]

Далі
207759
Новини

Антонов відновлює співпрацю з Кубою

Український авіаконцерн повертається до обслуговування шести літаків Ан-158 кубинського авіаперевізника. Виходячи з умов договору з лізинговою компанією South American Aircraft Leasing S.A. (SAAL), Панама, на першому етапі фахівці підприємства вже проводять оцінку технічного стану всіх літаків Ан-158 кубинського авіаперевізника. Після завершення цих робіт розпочнеться другий етап – з відновлення льотної придатності шести літаків. За результатами […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

В Україні з'явився перший завод землерийної техніки

У Львівській області в районному центрі Буськ розпочало роботу підприємство, яке спеціалізується на виготовленні навісного обладнання для землерийної техніки. Про це повідомила прес-служба Львівської обласної державної адміністрації. «Це підприємство – черговий крок Львівщини в напрямку створення нових робочих місць, стимулювання конкуренції за працівника і зростання рівня оплати праці та інших соціальних пакетів, які мотивують трудівників […]

Далі
630 360 1549443246 193
Новини

Світова економіка втратила $5 трильйонів через коронавірус

Так, індекс світових акцій MSCI World, який відстежує майже 50 країн впав майже на 10% за тиждень – найгірший показник з жовтня 2008 року. Акції Уолл-стріт впали на 4,4% тільки в четвер. Індекси втратили 12% з моменту досягнення рекордного максимуму всього дев’ять днів тому. Прибутковість захисних 10-річних держоблігацій США досягла рекордного мінімуму в 1,241%. Останній […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Lufthansa поверне державі допомогу у 2,5 мільярда євро

Німецький концерн Lufthansa планує вивести державу з числа своїх співвласників шляхом збільшення капіталу на 2,14 мільярда євро і повернення державної антикризової допомоги, отриманої у період пандемії COVID-19. Ці заходи почнуть здійснюватися ще до виборів в Бундестаг 26 вересня, повідомив авіаперевізник ввечері неділі, 19 вересня. З 22 вересня до 5 жовтня акціонерам Lufthansa запропонують обміняти старі […]

Далі
Горіховий сад – інвестиція на століття
Новини

Стало відомо хто може увійти в топ-5 партнерів ЄБРР

Сума Чакрабарті повідомив, що Україна може увійти в топ-5 найбільших партнерів ЄБРР. Президент Європейського банку реконструкції і розвитку впевнений, що країна може увійти в вищевказаний список. Дана заява прозвучала в процесі спілкування прем’єр-міністра України і Сума Чакрабарті. Також він додав, що поточний рік один з найбільш позитивних, що стосується співпраці України і ЄБРР. Володимир Гройсман […]

Далі

10 свіжих новин