5d5517d8f2d75581569318

SEF 2019 KYIV: Відновлювана енергетика — драйвер декарбонізації глобальної економіки

06.11.2019 Новости

Декарбонізація світової економіки неможлива без глобального розвитку відновлюваної енергетики, тому все що можуть зробити супротивники зеленої генерації — це лише сповільнити розвиток галузі. Зупинити цей процес вже неможливо, адже “точку неповернення” було пройдено 5 років тому, коли в Європі та США вперше “зелена” електроенергія стала дешевшою ніж з традиційних джерел. Про це впевнено заявив директор IB Centre Europe Віталій Давій, коментуючи результати однієї з головних галузевих подій року – 11-го Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2019 KYIV, який відбувся у Києві.

“Сьогодні в Україні активно обговорюється питання необхідності сповільнення розвитку відновлюваної енергетики. Але весь супротив, який чиниться сьогодні – це останні спроби протидіяти прогресу та зберегти напрацьовані десятками років фінансові моделі. Ці люди нічого не хочуть змінювати, вони просто хочуть заробляти без будь-яких емоцій щодо екологічних наслідків, їх просто це не хвилює. Проте світ вже змінився і активний розвиток новітньої енергетики – це процес, який можна сповільнити, але вже не зупинити”, – зазначив Віталій Давій.

У той же час на думку експерта, український ринок сьогодні залишається одним із найпривабливіших у Європі, і тому важливо сформувати чіткі гарантовані правила гри, зокрема при переході від системи “зелених” тарифів до аукціонної моделі.

Форум SEF 2019 KYIV

Крім теми можливих турбулентних змін галузевого законодавства у центрі уваги учасників SEF 2019 KYIV відбулось обговорення декарбонізації та застосування блокчейн-технологій, як сладової частини новітніх енергетичних моделей.

Зокрема, як стало відомо під час Форуму SEF 2019 KYIV, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України планує створити з інвесторами “зеленої” енергетики окрему робочу групу для захисту інвестиційного клімату на українському ринку.

Олексій Рябчин, заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища на форумі SEF 2019 KYIV

“Інвестори вкладають гроші, платять податки, тому ми маємо спільно знайти вихід із ситуації яка склалась на ринку (ініціатива введення квот для об’єктів відновлюваної енергетики і зміни тарифів — прим.). Енергетична трилема – це одночасне досягнення безпеки ресурсу, його економічності, а також екологічності. Всі ці речі повинні бути збалансовані, а для цього потрібне фінансове забезпечення. І це один з тих викликів, над яким ми активно працюємо у Міністерстві», – зазначиав під час свого виступу на SEF 2019 KYIV заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Рябчин.

Чудовою ілюстрацією глобальних “зелених” трендів в економіці став виступ Посла Італійської Республіки в Україні, пана Давіде Ла Чеічіліа, який зауважив, що Італія продовжує підтримувати Паризьку угоду як необхідний і незворотній процес, а також дотримуватись повного її виконання.

Давіде Ла Чеічіліа, Посол Італійської Республіки в Україні на форумі SEF 2019 KYIV

“Ми запропонували каталізувати перехід енергії за допомогою діджиталізації енергетичної системи, яка має на меті оцифрувати енергетичну інфраструктуру та сприяти стрімкому росту енергоефективності. Відновлювана енергетика гратиме в цій системі провідну роль», – додав Давіде Ла Чеічіліа.

Голова Держенергоефективності України Сергій Савчук зазначив під час виступу, що 4 млрд євро «зелених» інвестицій, які були вкладені в Україну за останні 5 років, свідчать про те наскільки привабливими та перспективними є проекти у сфері сталої енергетики України. За його словами, інвестиції у проекти відновлюваної енергетики – це також значний поштовх для активізації економічних процесів, і цей тренд має зміцнюватись і надалі.

Сергій Савчук, голова Держенергоефективності на форумі SEF 2019 KYIV

“Важливим знаком того, що державна політика розвитку відновлюваних джерел енергії та енергоефективності буде розвиватися і надалі є те, що орган, який імплементує державну стратегію в цій галузі, увійшов у систему координат об’єднаного міністерства (Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища — прим.), яке тепер відповідає і за енергетику, і за навколишнє середовище”, – додав Сергій Савчук.

Згідно з даними, які представило Державне підприємтво “Гарантований покупець” на форумі, організація вже підписала 468 двосторонніх договорів купівлі-продажу електричної енергії (РРА) із виробниками електричної енергії за “зеленим” тарифом, а також за укаладеними договорами prePPA отримали загальну встановлену потужність об’єктів понад 1900 МВт. Про це повідомив під час виступу директор ДП “Гарантований покупець” Костянтин Петриковець.

Костянтин Петриковець, директор ДП “Гарантований покупець” на форумі SEF 2019 KYIV

“Значним чинником для сталого розвитку є паралельний розвиток та впровадження високотехнологічних потужностей для забезпечення холодних резервів, чим обумовлюється підтримка балансової надійності в системі”, – підкреслив Костянтин Петриковець.

За інформацією віце-президента Всесвітньої асоціації вітроенергетики Андрія Конеченкова, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища зробило прогноз стосовно того, що до 2050 р. весь світ має досягти 86% виробництва електроенергії за рахунок відновлюваних джерел, 40% з яких припадатиме на вітроенергетику.

За його словами, це говорить про те, що державні міністерства надали цій статистиці стратегічного характеру.

Андрій Конеченков, віце-президент Всесвітньої асоціації вітроенергетики на форумі SEF 2019 KYIV

“Сьогодні ми не можемо казати, що в Україні високий “зелений” тариф, коли ми не врахували наявності в багатьох країнах безкоштовного приєднання до мережі для виробників “зеленої” енергії, а також створення сприятливих умов, які спрощують процедуру і зменшують витрати на розвиток будь-яких проектів. Україна може зменшити “зелений” тариф за рахунок менших витрат на підключення до електромереж, а також створення кращих умов для отримання дозволу на будівництво”, – зазначив Андрій Конеченков.

Стимулом для прискорення будівництва нових об`єктів відновлюваної енергетики також стане діджиталізація галузі та використання штучного інтелекту, що у свою чергу повністю змінить ландшафт індустрії.

Рецептом повної децентралізації ринку електроенергії поділився генеральний директор Інституту кліматичних блокчейн-досліджень Аластейр Марке: «Рецепт полягає в об’єднанні блокчейну та Інтернету (наприклад, розумних лічильників) з доступним виробництвом відновлюваної енергії (наприклад, надахових сонячних панелей) та обладнання для зберігання електроенергії».

Аластейр Марке, генеральний директор Інституту кліматичних блокчейн-досліджень на форумі SEF 2019 KYIV

За словами експерта, блокчейн допоможе спростити структуру ціноутворення та встановити походження відновлюваних джерел енергії за допомогою однорангової торгівлі мікромережі, а також зможе запобігти платіжним шахрайствам, дасть можливість працювати без посередників, забезпечить розрахунок за декілька хвилин та суттєво збільшить можливості акумулювання.

На думку директора одного із головних гравців ринку відновлюваної енергетики України, компанії KNESS, Сергія Шакалова, Україна може відмовитися від вугільної генерації вже влітку 2025 року. Він також звернув увагу на питання балансування енергетичної системи.

Сергій Шакалов, CEO, KNESS на форумі SEF 2019 KYIV

«Ми маємо ділити балансування на декілька типів: добове балансування, тижневе балансування і сезонне балансування. На даний час Україна має велику потребу балансування всередині доби. Це питання можуть вирішити електрохімічні акумулятори, але без державної підтримки цей бізнес не буде мати перспектив», – наголосив Сергій Шакалов під час виступу на Форумі SEF 2019 KYIV.

Також він додав, що для забезпечення тижневого балансування варто застосовувати водневі технології – водневий транспорт та систему підмішування «зеленого» водню в газовій мережі до 5%. А у випадку сезонного балансування можна використовувати водневі технології для палива, яке повністю замінить газ, вугілля та нафту.

Проте втілення технологій нового покоління має здійснюватись вже сьогодні, інакше Україна може опинитись на узбіччі енергетичного прогресу дуже швидко.

Віталій Тимощенко, генеральний директор ТОВ “Блок Мастер Україна” на форумі SEF 2019 KYIV

Як зазначив Генеральний директор ТОВ “Блок Мастер Україна” Віталій Тимощенко: “Кліматична ситуація показує, що ми не можемо чекати, коли відбудуться зміни та підуть інвестиції в сектор відновлюваних джерел. Наше завдання – створити такі механізми та засоби впливу на ситуацію, щоб шлях до енергетичної незалежності та “зеленої” енергетики був безальтернативним”.

Генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш у своєму виступі приділив значну увагу ефективному переходу від системи “зелених” тарифів до “зелених” аукціонів.

Філіп Лекебуш, генеральний директор ДТЕК ВДЕ на форумі SEF 2019 KYIV

“Україна сьогодні має унікальну перевагу. Наздоганяючи європейських лідерів у галузі відновлюваної енергетики, країна може перейняти найкращий досвід. В результаті держава впровадить найефективнішу систему і отримає зиск від нижчих цін на відновлювані джерела енергії для потреб України”, – зазначив Філіп Лекебуш.

На думку гендиректора компанії Avenston Дмитра Лукомського, новий національний план дій розвитку відновлюваної енергетики до 2030 р. повинен відображати технічно та економічно максимально можливі зусилля України у напрямку збільшення частки відновлюваних джерел енергії, крім того враховувати результати, яких було досягнуто.

Дмитро Лукомський, генеральний директор, Avenston на форумі SEF 2019 KYIV

За його словами, енергетичну стратегію України, яка має на меті досягнення 25% “зеленої” генерації, потрібно відновити та закріпити законодавчо. Крім цього необхідно розробити окрему стратегію з розвитку відновлюваної енергетики в Україні з врахуванням всіх слабких інфраструктурних місць.

Учасниками 11-го Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2019 KYIV стали понад 600 делегатів – власників та топ-менеджерів компаній, а також понад 70 спікерів з 39 країн. Експонентами виставки SEF 2019 KYIV були понад 130 українських і міжнародних компаній.

Партнери SEF 2019 KYIV

Партнерами SEF 2019 KYIV стали компанії: KNESS, Blockmaster, Helios Strategia, Longi Solar, Avenston, Trina Solar, Jolywood, Solar Systems, DTEK, Jinko Solar, Solar Steelconstruction, Huawei (Photomate), Atmosfera, Sungrow, Ingeteam, JA Solar, Recom, Fronius, Unisolar, Zucchetti Centro Sistemi, Solaredge, Volten, PhonoSolar, Odeskabel, Karbon, SPP Development, Ukrgasbank.

Організатор і продюсер SEF 2019 KYIV – Центр інноваційного бізнесу (IB Centre).

Найближча галузева подія від IB Centre — 9-та Конференція та Виставка Сонячної Енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR 2020, яка відбудеться у Києві 7-9 квітня 2020 р.

9-та Конференція та Виставка Сонячної Енергетики Центральної та Східної Європи CISOLAR 2020

Детальніше дізнатись про головну подію у галузі сонячної енергетики та зареєструватись на CISOLAR 2020 можна на сайті 2020.cis-solar.com, за тел.: +38 044 383 03 56 або за ел. адресою: cisolar@ibcentre.org

Другие статьи на эту тему

 • ЕС не ожидает решения США и увеличивает помощь Украине – Боррель
  Новости

  ЕС не ожидает решения США и увеличивает помощь Украине – Боррель

  В Европейском Союзе не ожидают урегулирования бюджетных вопросов в США относительно помощи Украине, а увеличивают поддержку Киеву. Об этом сообщает вице-президент Европейской комиссии, высокий представитель ЕС по вопросам внешней и политики безопасности Жозеп Боррель, передает УНИАН. Он выразил понимание, что широкая общественность людей заинтересована последними решениями Конгресса США по бюджетным вопросам. “Несколько дней назад состоялось еще одно […]

 • Во Франции разработали механизм страхования инвестиций в восстановление Украины
  Новости

  Во Франции разработали механизм страхования инвестиций в восстановление Украины

  Франция разработала двусторонний механизм страхования инвестиций в Украине. Как сообщила пресс-служба Минэкономики Украины, французская государственная страховая компания Bpifrance Assurance Export будет страховать компании, готовые участвовать в реконструкции страны. Сообщается, что право на это инвестиционное страхование имеют компании, работающие по французскому законодательству и осуществляющие долгосрочные инвестиции за рубежом в новую или имеющуюся компанию, а также любое кредитное учреждение, […]

 • НБУ продал рекордный объем валюты с января
  Новости

  НБУ продал рекордный объем валюты с января

  Национальный банк в сентябре продал на межбанковском рынке наибольший объем валюты с января текущего года – 2,691 млрд долларов. Об этом свидетельствуют данные регулятора. Всего с начала года Нацбанк для поддержки баланса на рынке продал более 19,4 млрд долларов, а купил всего 195 млн. Отрицательно сальто составляет 19,2 млрд долларов. Вместе с тем за прошедшую неделю […]

 • “Зерновая война” не нужна ни Украине, ни Польше – Кулеба
  Новости

  “Зерновая война” не нужна ни Украине, ни Польше – Кулеба

  Украина настроена на разрешение ситуации с экспортом украинского зерна, “зерновая война” не нужна ни Киеву, ни Варшаве. Об этом в интервью Интерфакс-Украина заявил министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба. “История, будущее и безопасность просто не оставляет нам другого выбора, как выйти из этого кризиса. Не мы этот кризис создали, и мы абсолютно настроены на его прекращение. Эмоции […]

 • В Украине начали работать еще пять газовых скважин
  Новости

  В Украине начали работать еще пять газовых скважин

  В Украине запустили в работу еще пять скважин с дополнительной добычей 500 тыс. кубометров газа в сутки. Об этом сообщила компания Укргаздобыча. Отмечено, что четыре скважины были пробурены на “старых” месторождениях возрастом 45-55 лет. А еще одна – совершенно новая. Впервые газ из нее поступил в газотранспортную систему Украины в этом месяце. “Чтобы достичь наших целей […]

 • Украина откроет еще один наземный коридор для экспорта зерна – Кулеба
  Новости

  Украина откроет еще один наземный коридор для экспорта зерна – Кулеба

  В ближайшее время Украина планирует открыть еще один наземный железнодорожный коридор для экспорта украинского зерна. Об этом в интервью Интерфакс-Украина сообщил министр иностранных дел Дмитрий Кулеба. “Мы сейчас открыли альтернативный “зерновой коридор”, тестируем его. Также мы откроем еще один наземный железнодорожный коридор. То есть то, что мы продолжаем увеличивать пропускную способность всех коридоров вместе взятых, – это […]

 • Польша подписала соглашение о строительстве первой АЭС
  Новости

  Польша подписала соглашение о строительстве первой АЭС

  Официальные представители Польши и США подписали соглашение о строительстве первой атомной электростанции на польской территории. Об этом сообщило Associated Press. Премьер-министр Польши Матеуш Моравецкий назвал это соглашение стартом новой страницы в развитии страны. В частности, американские компании Westinghouse и Bechtel подписали соглашение с польской государственной компанией Polskie Elektrownie Jadrowe, занимающейся программой. АЭС будет находиться в […]

 • В США Hyundai и Kia отзывают почти 3,4 млн машин из-за риска возгорания
  Новости

  В США Hyundai и Kia отзывают почти 3,4 млн машин из-за риска возгорания

  Американские подразделения южнокорейских компаний Hyundai Motor и Kia отзывают почти 3,4 млн автомобилей в связи с риском возгорания в отсеке двигателя. Об этом сообщает Национальное управление безопасности дорожного движения США (NHTSA). Речь идет примерно о 1,64 млн машин Hyundai, в том числе о спортивных купе Genesis, и 1,73 млн автомобилей Kia 2010-2017 годов выпуска. Отмечается, что утечка […]

Читайте также

2232413
Новости

Почти 100 миллионов в бюджет Полтавской области

Рентные отчисления крупнейшего частного энергохолдинга Украины в бюджеты Полтавской области составили почти 100 миллионов грн. Показатели указаны за 2018 год. Известно, что средства были направлены в села и объединенные громады. Сумма 100 млн грн указана за часть рентных платежей от предприятий, которые добывают в Полтавской области газ и нефть. Известно, что за 2018 год рентные […]

Далее
gettyimages 501436730kloecknercrop
Новости

Германия обеспокоена вопросами торговли американской соей

Торговые отношения между Соединенными Штатами и Европой улучшаются, заявила в субботу министр сельского хозяйства Германии Джулия Клокнер, но нет гарантии, что ЕС купит достаточное количество соевых бобов, ожидаемых Вашингтоном. Президент США Дональд Трамп и Жан-Клод Юнкер, президент Европейской Комиссии, исполнительного органа ЕС, неожиданно объявили в среду, что положили конец непосредственно торговой войне между Штатами и […]

Далее
1438102628 1392272810 24gadget dji phantom 2 vision in flight 1
Новости

Дроны Samsung вскоре могут стать реальностью

Компания получила ещё один патент в этой отрасли Компания Samsung, судя по всему, всерьёз намерена выйти на рынок дронов. Когда это случится, неясно, но сегодня стало известно об очередном патенте корейского гиганта, касающегося дронов. Впервые о таких патентах стало известно ещё весной, так что можно говорить о том, что Samsung не бросила данную идею. Новый […]

Далее
CCwAJRGfRNi7Go65kTi2N7
Новости

Samsung учел ошибки и готов опять выпустить на рынок Galaxy Fold

Samsung нашел решение по неудачной модели Galaxy Fold. Новинка была не пригодна к использованию и сразу же после выхода на рынок была отозвана производителем, так как телефон был не приспособлен к повседневному использованию. Но в Samsung учли все негативные моменты, расширили верхний защитный слой телефона, а также внесли изменения в аппаратную часть и готовы в […]

Далее
gazprom vemex
Новости

Чеську «дочку» «Газпрому» запідозрили у несплаті податків

За повідомленнями чеських ЗМІ податкова служба Чехії провела обшук компанії Vemex s.r.o., що є дочірнім підприємством російського «Газпрому» в Чехії. Так, одне з місцевих видань Hospodarske Noviny повідомило про те, що нібито податківці почали отримувати інформацію про те, що під час угод купівлі-продажу газу Vemex s.r.o. не сплачувало ПДВ. Саме ці дані і стали причиною […]

Далее
ca6a92fe
Новости

Экс-глава ПУМБ и ВТБ возглавил Mobile Finance Group

Бывший глава ВТБ Банка и ПУМБ Константин Вайсман стал председателем правления и соучредителем Mobile Finance Group. Об этом он сообщил на LinkedIn. Mobile Finance Group (MFG) – это digital-платформа для развития мобильных финансовых сервисов. Своей целью они видят охват населения стран, где представлен финансовый бизнес. Константин Вайсман возглавлял Украинский ВТБ Банк с октября 2013 по […]

Далее
1366351
Новости

Евросоюз отложил проведение Совета ассоциации Украина-ЕС

Евросоюз отложил проведение Совета ассоциации Украина-ЕС, которое должно было состояться восьмого декабря в режиме онлайн. Заседание намерены провести в очном формате, а не в формате видеоконференции. Об этом  сообщает DW со ссылкой на собственный источник в структурах ЕС. Ранее заседание планировалось провести в формате видеоконференции из-за пандемии коронавируса. Такая встреча в виртуальном формате была бы […]

Далее
KMO 144638 00268 1 t218 184404
Новости

Thomas Cook ищет инвестиции, чтобы спастись от банкротства

Туристическая компания Thomas Cook в поисках финансирования в размере 750 миллионов фунтов стерлингов, именно столько надо бизнесу, чтобы остаться на плаву. Туристический бизнес стал невероятно сложным, ведь население стало менее платежеспособным. Этот фактор ударил по финансовому состоянию фирмы и заставил обратиться к инвесторам и главному акционеру – Fosun. Компания заявляет, что какой бы ни был […]

Далее
SEF 2019 KYIV: Відновлювана енергетика — драйвер декарбонізації глобальної економіки
Новости

Acer поставляет компьютерное оборудование в РФ

Тайваньский производитель Acer поставлял в Россию компьютерное оборудование, несмотря на заявления об остановке бизнеса в стране. Об этом сообщило агентство Reuters со ссылкой на данные таможни. Отмечается, что за период с 8 апреля 2022 года по 31 марта 2023 года было поставлено товаров на минимум 70,4 миллиона долларов США. “Хотя действия Acer не незаконны, они отличаются […]

Далее
Bez nazvaniya 1
Новости

SoftBank готовится к продаже облигаций на 4,5 миллиарда долларов

SoftBank назначил главным андеррайтером по продаже облигаций в общей сумме 4,5 миллиарда долларов финансовую группу Nomura Holdings Inc. На такой отчаянный шаг по продаже компания пошла из-за огромных долгов, которые должны быть погашены на протяжении полугода. Кроме того, андеррайтерами также назначены Daiwa Securities Group Inc. и SMBC Nikko Securities Inc., но доля их участия в […]

Далее
IMG 0050 1240x720
Новости

BlackBerry приобрели ИИ-разработчика Cylance

BlackBerry произвел крупную покупку на 1,5 миллиардов долларов США. Бывший производитель телефонов приобрел ИИ-разработчика Cylance. Представители заявили о поглощении создателя решений в сфере кибербезопасности. Известно, что приобретенная компания работает с технологией искусственного интеллекта. Также она применяет машинное обучение связанное с прогнозированием и предотвращением кибератак. Напоминаем, что данный стартап был создан 6 лет назад. После стольких […]

Далее
1563478180 fotoram io
Новости

Pampers разрабатывает новинку в подгузниках

Мировой бренд детских подгузников Pampers работает над «умным» подгузником, который будет оповещать сообщением на радионяню и на смартфон, что подгузник заполнился. Линейка носит название Lumi by Pampers, чертой которой является наличие датчика в подгузнике и ко всему прочему отслеживание ритма сна ребенка. Радионяня идет в комплекте с запасом подгузников на 10 дней. Цена на такое […]

Далее
krajnij srok sliyaniya sprint i t mobile prodlen na odin mesyac tak kak obyavlenie dlitsya odin god 5cc8532f3fcd9 660x330
Новости

Процесс слияния Sprint и T-Mobile сдвинулся с мертвой точки

Процесс слияния Sprint и T-Mobile уже много лет никак не может прийти к своему логическому завершению. Но в недавнем времени было заявлено, что компании готовы выполнить все условия, которые выдвинули Регулятор и Министерство юстиции США. Эти условия включают определенные обязательства по покрытию, в том числе скорость загрузки 100 мегабит за секунду. Кроме того, они обязуются […]

Далее
1 50
Новости

Рост украинской экономики составил 2,2% в 2017 году

По заявлению представителей Министерства экономического развития и торговли Украины, экономика Украины зафиксировала рост ВВП на 2,2%. Годом ранее реальный ВВП страны демонстрировал рост на 2,3%. Положительными факторами в министерстве назвали положительную динамику потребительской активности, выход украинской продукции на рынки Европейского Союза. Напомним, что статистические данные Госстата Украины на протяжении прошлого года фиксировали ежеквартальное снижение роста […]

Далее
Antonov An 225 Mriya Antonov Airlines JP7168106
Новости

Antonov Airlines откроет представительство в Британии

Украинская авиационная компания Antonov Airlines в 2017 году откроет представительство в Великобритании – Dreamlifts Ltd. Об этом сообщает пресс-служба отечественного авиахолдинга. Основное направление деятельности новосозданного предприятия – осуществление международных грузоперевозок. В рамках работы команды Dreamlifts Ltd. на территории Соединенного Королевства будут использоваться самолеты модели Ан-124-100, грузоподъемность которых составляет 120 тысяч килограмм. Именно на технические характеристики авиафлота украинской компании делают […]

Далее
DJI 0138
Новости

Завод от Homanit предоставит сотни рабочих мест

Германская компания Homanit инвестирует 115 миллионов евро. Крупное вложение будет направлено на строительство завода ДВП-плит. Месторасположения – Литва (под Вильнюсом). Литовское агентство Investuok Lietuvoje заявило, что Homanit в течение 3 лет хочет провести финансирование в крупный проект, в результате чего, создать сотни рабочих мест. Homanit приняли такое решение в связи с ростом спроса местных производителей. […]

Далее

10 свежих новостей