Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?

Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?

21.03.2017 Аналітика

Яка наразі ситуація з інвестиціями у фармацевтичну та медичну галузь України? Чи очікується бум? Якщо так, то коли, а якщо ні, то чому? Що приваблю, а що заважає?

Грунт для інвестицій

Інвестиції у медичну галузь України розцінюються інвестиційними експертами як одні з найперспективніших. Іноземні інвестори вважають Україну потенційно привабливою. Йдеться про можливості встановлювати виробничі потужності для найпередовіших препаратів за привабливою собівартістю, тверду підтримку державою фармацевтичного бізнесу (як на загальному, так і на місцевому рівнях) та широкомасштабне реформування медичної галузі, у результаті якої держава перестане бути фактичним монополістом у галузі охорони здоров’я, та приватні медичні заклади отримають рівні з державними можливості.

Крім того, медична реформа повинна стати двигуном введення обов’язкового медичного страхування, а тут вже великі можливості для представників страхових корпорацій. І, нарешті, в Україні є величезний попит на якісні медичні послуги та комфортну інфраструктуру, який держава не в змозі наразі задовольнити. Передбачається, що у процесі реформи звільняться великі площі комунальних та державних лікарень, що у свою чергу простимулює прихід інвесторів. Населення звикло до розташування лікарень у своїх округах, тож інвестору навіть не потрібно буде додатково витрачати кошти на спеціалізоване будівництво та промоцію закладу. А у рівних умовах державного та приватного сектору останньому лишається залучати клієнта якістю.

Сьогодні одними з найбільших інвесторів у медичній галузі України є, як це не парадоксально, міжнародні організації, серед яких — Світовий Банк та ЄБРР.

З 2015 року діє спільний проект Світового Банку та Міністерства охорони здоров’я «Поліпшення здоров’я на службі у людей», спрямований на підтримку реформування системи охорони здоров’я. У рамках проекту – як технічна допомога, так і фактичні закупівлі у галузі охорони здоров’я. Серед останніх заходів проекту – закупівля 18 нових машин швидкої допомоги у Рівненській області, наступними плануються реконструкції амбулаторій та створення серцево-судинного центру на базі обласної лікарні.

З іншого боку, ЄБРР здійснює кредитування фармацевтичних проектів українських компаній, що здійснюють дослідницьку діяльність та розробку високоефективних медичних препаратів.

У грудні 2016 року між українським виробником лікарських засобів «Фарма Старт» та ЄБРР було підписано кредитну угоду на 3 млн євро.

Столична КМДА, а точніше Департамент економіки та інвестицій розробив цілу низку інвестиційних проектів щодо медичних закладів Києва та успішно залучає інвесторів на різних етапах проектів. На сайті KYIV INVESTMENT AGENCY можна подати офіційну заявку та стати інвестором наявних проектів або поділитись ідеєю у цьому напрямку. Серед проектів Міста у розділі Медицина наразі 4-ри проекти, два з яких готуються до конкурсу, а два – вже в процесі реалізації. Зокрема, це будівництво або реконструкція медичних центрів.

Міністерство охорони здоров’я також розробило та впровадило портал з дорожньою картою інвестиційних проектів МОЗ в Україні. Серед останніх є проекти з міжнародними донорами (серед яких Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)) та виконавцями (Всесвітня організація охорони здоров’я (ВОЗ)).

Присутні в Україні й світові фармацевтичні гіганти, що працюють та розвиваються в Україні. Серед них: Корпорація Takeda (Японія), світовий лідер у сфері медичних рішень для життя – Компанія Sanofi (Франція) та компанія ACINO (Швейцарія).

Ключовий суб’єкт системи

Реформа – попереду, втім обличчям медицини, безперечно, є клініки та фахівці. За останнє десятиліття в Україні виросло «покоління» мережевих приватних клінік, які вже давно асоціюються у населення з якістю медичних послуг, у держави – з конкурентоспроможними суб’єктами медичної реформи, а у страхових компаній – з надійним партнером.

У травні цього року видання «Бізнес» склало рейтинг найуспішніших приватних клінік країни. У першій п’ятірці рейтингу: «Добробут», «Медіком», EUROLAB, «Борис», DoctorSam.

Медична мережа «Добробут» працює з 2001 року та надає широкий спектр послуг: від поліклінічних до невідкладної допомоги та стаціонару. А дитячі клініки «Добробут» є безперечним лідером з надання професійних педіатричних послуг будь-якого рівня. Фахівці мережі працюють за єдиним стандартом якості надання послуг з врахуванням зворотного зв’язку пацієнт-клініка. Інвестиції до проекту склали 216 млн грн. Лікувально-діагностичний центр мережі може обслуговувати до 300 тис. пацієнтів, у тому числі 3600 у стаціонарі.

Клініка «Медіком» нараховує майже 25 років досвіду та є першою недержаною клінікою незалежної України. За ці роки в клініці обслуговувалось більше 100 тисяч пацієнтів та надано більше мільйона послуг. Лікарі клініки проходять багаторівневий відбір на посади та постійно проходять сучасні програми підвищення кваліфікації.

Діагностичний центр EUROLAB працює з 2000-х та має у своєму арсеналі не лише якісну лабораторну діагностику, а й сучасний Центр генетичних досліджень. Центр позиціонує себе законодавцем моди на якість серед передових клінік та вибудовує свою діяльність відповідно до міжнародних стандартів та орієнтації на світових лідерів галузі. Крім того, EUROLAB співпрацює з міжнародними страховими компаніями.

Ще один «старожил» — клініка «Борис». Працює 24 години на день 365 днів на рік, починаючи з далекого 1993 року. Кожен знає, що альтернатива державній невідкладній допомозі як дорослим, так і малятам – багатопрофільна допомога бригад саме цієї клініки. Колектив клініки називає себе клінікою медичної досконалості.

Мережа DoctorSam, до якої входять аптеки та клініки для дорослих та дітей, позиціонує себе з точки зору нової філософії медичного обслуговування: проактивна та превентивна медицина. На сайті мережі впроваджено інноваційні медичні рішення щодо обслуговування пацієнта. Клієнт може скористатись послугою «телемедицина» та отримати консультацію онлайн через Інтернет та веб-камеру. Крім того, впроваджена на сайті клініки послуга «альтернативна» думка» дозволяє пацієнту у разі виникнення сумнівів щодо консультативного висновку та призначень лікаря отримати альтернативну думку спеціаліста.

Та не дивлячись на наявність приватних клінік високого якісного рівня, МОЗ зазначає, що сьогодні навіть найбільша приватна лікарня все одно менше районної, та «архітектори» реформи очікують, що з введенням нової системи в Україну прийдуть великі міжнародні медичні мережі.

Страхова медицина

У новій реформі медичні установи йдуть пліч о пліч зі страховими компаніями. Взагалі, світова практика є такою: лікування пацієнта завжди асоціюється з медичним страхуванням.

За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України (Нацкомфінпослуг), за січень-березень чисті страхові премії страхових компаній (СК) з медичного страхування склали 534,5 млн грн., перевищивши на 21,6 % показники аналогічного періоду минулого року. Тим не менше, за час гривневої девальвації дохід СК у доларовому еквіваленті не показав суттєвого зростання та вже не виглядає таким вражаючим. Загалом, добровільне медичне страхування в Україні вважається одним із збиткових видів страхування для страхових компаній. За даними тієї ж Нацкомфінпослуг, за першоквартальний звітний період 2017 року рівень виплат у цій сфері склав 57,2 % (співвідношення зібраних премій до страхових виплат), у гривневому виразі – 327,2 млн грн. (на 11,2 % більше, ніж за аналогічний період минулого року). Переважна більшість клієнтів СК (95 %) за такими угодами – корпоративні клієнти, у яких медичні поліси є частиною соціального пакету.

Тим не менше, СК продовжують конкурувати і у цій сфері. За даними видання «Бізнес», серед п’ятірки лідерів страхового ринку у сфері медичного страхування за страховими преміями наступні компанії: «Провідна», «Альфа страхування», «Нафтогазстрах», «АХА», «Уніка». Більшість з них – компанії з іноземним капіталом.

Сьогодні власниками полісів медичного страхування в Україні є, за різними даними, не більше 5 % населення, та після впровадження усіх реформ медицини та введення обов’язкового медичного страхування цей сегмент буде охоплювати майже усе населення України. А поки що алгоритм СК&Медична установа стабільно працює у приватному секторі медицини. Цей попит є наслідком бажання компаній та фізичних осіб отримати якісне та швидке обслуговування, а найголовніше – ефективне.

Купуючи поліс медичного страхування, клієнт отримує перелік медичних закладів, де за цим полісом він може отримати лікування або лабораторне обслуговування чи швидку допомогу та обирати, куди звернутись у разі необхідності. Одного разу придбавши поліс, клієнт отримує можливість більше не витрачати кошти окремо на різні процедури та медикаменти, які охоплені обраним пакетом.

Питання у відповідях

Поки що усі учасники медичного ринку в очікуванні так само, як і іноземні інвестори. Одним з найактуальніших питань є чи зможе Держава «потягнути» реформу з фінансової точки зору. Іншим – чи зможуть «потягнути» реформу громадяни.

Теоретично — реформа передбачає співоплату спільно з пацієнтом медичного обслуговування на рівнях вище екстреної та первинної допомоги. Практично — тариф співоплати детально не прописаний, як не прописані дотації та субвенції для тих, хто не зможе здійснити співоплату чи не має полісу медичного страхування у СК.

Принципи розподілу медичного бюджету держави планується кардинально змінити та передати до установи, яку буде створено: Національна служба здоров’я. Багато експертів вбачають у цьому нове корупційне підгрунтя.

З іншого боку, зрозуміло всім: лишати медицину у нинішньому стані – шлях в нікуди. Ті величезні кошти, які зараз витрачаються на медицину, в основному, йдуть на утримання несучасних лікарень, у яких пацієнти з декларованою безкоштовною медициною отримують послуги з тіньовою оплатою.

Реформу розпочато, основний законопроект прийнято у першому читанні. Далі – питання його всебічного вдосконалення та єдиного підходу до майбутнього медичної галузі України.

Другие статьи на эту тему

 • В Кабмине заявили о рекордном долларовом ВВП
  Новости

  В Кабмине заявили о рекордном долларовом ВВП

  Украина завершает 2021 год с самым высоким долларовым ВВП за всю историю — около 195 миллиардов. Об этом в субботу, 27 ноября, заявила министр экономики Юлия Свириденко в Facebook. «В следующем году мы планируем выйти на высокие темпы роста внутреннего валового продукта благодаря старту ряда программ. В частности, масштабная термомодернизация жилых домов, комплексное восстановление систем орошения […]

 • Renault показали автомобиль-квадрокоптер
  Новости

  Renault показали автомобиль-квадрокоптер

  Французские компании Renault и TheArsenal показали прототип одноместного аэротакси Air4, построенного по классической конструкции квадрокоптера, но выполненного в стиле ретро-модели Renault 4. Видео полета аппарата опубликовали на официальном YouTube-канале автопроизводителя. В последние несколько лет десятки компаний начали разрабатывать аэротакси — небольшие летательные аппараты с вертикальными взлетом и посадкой, рассчитанные на перевозку одного или нескольких пассажиров на […]

 • Украина и Франция будут развивать сотрудничество в сфере авиации
  Новости

  Украина и Франция будут развивать сотрудничество в сфере авиации

  Мининфраструктуры подписало меморандум о сотрудничестве с авиастроительной компанией Airbus о развитии сотрудничества Украины и Франции в сфере авиации. Документ включает условия сотрудничествав рамках создания в Украине национального авиаперевозчика. В частности, как пишет Интерфакс-Украина, рассматривается возможность лизинга/покупки: шести малых узкофюзеляжных самолетов (типа А220); 12 средних узкофюзеляжных самолетов (типа А320/А321); четырех широкофюзеляжных самолетов (типа А330/350). Также после создания […]

 • Укроборонпром и Airbus будут сотрудничать по вертолетной программе
  Новости

  Укроборонпром и Airbus будут сотрудничать по вертолетной программе

  Укроборонпром будет сотрудничать с французской авиастроительной компанией Airbus по вертолетной программе. Об этом в ходе форума Большое строительство: авиация и туризм, сообщил глава концерна Юрий Гусев. «Нами спланированы определенные совместные действия вместе с Airbus и не только в вопросах создания национальной авиакомпании, но также сотрудничество по направлению вертолетной программы. Кроме того, рассматривается создание сервисного центра, […]

 • У WhatsApp посилили політику конфіденційності після рекордного штрафу
  Новости

  У WhatsApp посилили політику конфіденційності після рекордного штрафу

  Компанія WhatsApp, що належить концерну Meta Platforms (раніше Facebook. — Ред.), змінила політику конфіденційності для європейських користувачів після накладання на неї рекордного штрафу ірландським регулятором за порушення правил щодо захисту даних у ЄС. Починаючи з понеділка, 22 листопада, WhatsApp надаватиме користувачам більше інформації про дані, які збирає месенджер, а також про те, як вони використовуються, […]

 • Госстат определил главного торгового партнера Украины
  Новости

  Госстат определил главного торгового партнера Украины

  По итогам трех кварталов текущего года товарооборот Украины и Китая увеличился и составляет 13,4%, или 13 941,4 млн долларов, по сравнению с аналогичным периодом 2020 года (13,1%). Об этом сообщила пресс-служба Госстата. По данным ведомства, в тройку лидеров также вошли Польша и Германия. Доля первой во внешнем обороте Украины (экспорт и импорт товаров и услуг) составляет […]

 • АМКУ расследует законность приватизации завода Большевик в Киеве
  Новости

  АМКУ расследует законность приватизации завода Большевик в Киеве

  Антимонопольный комитет Украины (АМКУ) изучает обстоятельства и действия участников аукциона, на котором было продано АО Первый киевский машиностроительный завод (Большевик). Об этом сообщила пресс-служба АМКУ. Отмечается, что законностью приватизации завода Комитет занялся по собственной инициативе. В то же время указано, что победитель торгов, ООО Дженерал Коммерс, запрашивал разрешения на приобретение акций Большевика, что обеспечит превышение 50% голосов в высшем органе управления […]

 • Pfizer разрешила другим компаниям производить лекарство от COVID-19
  Новости

  Pfizer разрешила другим компаниям производить лекарство от COVID-19

  Американская фармацевтическая компания Pfizer подписала соглашение с Патентным пулом лекарственных средств, которое позволит другим производить их экспериментальное лекарство от коронавируса COVID-19. Об этом сообщила накануне пресс-служба компании. «Соглашение строится на комплексной стратегии Pfizer, направленной на равный доступ к вакцинам и лекарствам от COVID-19 для всех людей, особенно для тех, кто живет в наибеднейших частях света», – говорится […]

Читайте также

Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Объём торговли между Украиной и ФРГ существенно увеличился

В 2017 году двусторонняя торговля между Украиной и Германией увеличилась почти на 23%, сказал президент Петр Порошенко на совместной пресс-конференции с бундеспрезидентом Германии Франком-Вальтером Штайнмайером, который находится с визитом в Украине. «В прошлом году товарооборот между двумя странами резко возрос. Он вырос почти на 23%. Это достаточно существенный рост. И я думаю, что это является […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Украина получила от МВФ $2,7 млрд

В рамках нового распределения Международным валютным фондом (МВФ) специальных прав заимствования (SDR) Украина в понедельник, 23 августа, получила свою часть в размере SDR 1,9 млрд, или 2,7 миллиарда долларов, сообщила первый заместитель главы Нацбанка Екатерина Рожкова на своей странице в Facebook. «Сегодня 1.9 млрд СПЗ поступили на счет Украины в МВФ!  Отличный подарок ко Дню Независимости! Слава Украине!» — указано […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Крупнейшая сделка в истории Германии: Bayer купил Monsanto

Немецкая фармацевтическая компания Bayer AG и ее американский конкурент Monsanto Co., выпускающий зерновые и овощные культуры, объявили о решении слияния и о завершении соответствующей договоренности. В совместном пресс-релизе говорится о том, что руководство Monsanto приняло улучшенное предложение Bayer, которая готова заплатить 128 долларов за акцию Monsanto, оценив в целом компанию в сумму 66 миллиардов долларов, […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Ученые испытали 19 препаратов против коронавируса и назвали работающие

Американские ученые заявили, что 16 из 19 популярных противовирусных препаратов и лекарств от ВИЧ оказались бесполезными для лечения коронавирусной инфекции. Предварительные результаты работы ученые опубликовали в среду, 29 апреля, в электронной научной библиотеке bioRxiv.Биологи из США заявили, что проследили за тем, как действуют на клетки, зараженные вирусом SARS-CoV-2.«Если говорить коротко, то почти все лекарства, которые […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Украинская компания создает дома всего за 1 день

В городе Рино, штат Невада, находится цех, в котором создают первые абсолютно автономные дома. Это проект украинского стартапа PassivDom. Этот дом уникален тем, что он не требует подключения к электросетям или централизованного водоснабжения, и позволяет людям жить где угодно. Окна, которые почти невозможно разбить, помогают экономить энергию в доме, где две стены — стеклянные. Поэтому […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Dubai Aerospace планирует купить около 400 новых джетов

Dubai Aerospace Enterprise, одна из крупнейших в мире лизинговых авиакомпаний, ведет переговоры о покупке 400 лайнеров Airbus и Boeing. Этот шаг компания предприняла после того, как ведущий американский инвестор организовал рекордную сделку в ноябре прошлого года для группы авиакомпаний, которые купили более 400 самолетов Airbus по причине прогнозируемого рост авиаперевозок в ближайшем будущем. Управляемая правительством […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Ирина Хорунжикевич оставляет WOG

Ирина Хорунжикевич приняла решение покинуть компанию с 15 ноября 2019. Ирина занимала должность Директора дирекции управления магазинами АЗК WOG, а также отвечала за закупку товаров нетопливного бизнеса компании. Ирина Хорунжикевич проработала в компании четыре года. С ее участием начался новый этап развития продаж нетопливных направлений, было воплощено немало инновационных решений. Читайте также: Владелец ОККО рассказал […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Президент подписал закон о Счетной палате

Петр Порошенко подписал закон о Счетной палате, сообщается на сайте парламента. Закон предусматривает, что кандидаты на членство в палате определяются по результатам рейтингового голосования, а назначаются они большинством голосов. Орган состоит из 9 членов и финансируется за счет средств государственного бюджета, включая средства, полученные в соответствии с международными договорами Украины. При этом Счетная палата после […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Impossible Foods получила финансирование на $200 млн

Компания по производству мяса на растительной основе Impossible Foods привлекла $200 млн. Согласно PrimeUnicorn Index, бизнес оценивается в $4 млрд. Раунд возглавил хедж-фонд Coatue, специализирующийся на технологиях, также в нем участвовал хедж-фонд из Нью-Йорка XN. Благодаря привлеченным $200 млн общая сумма инвестиций Impossible Foods с момента основания в 2011 году составила $1,5 млрд, пишет TechCrunch. […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Сеть гостиниц Hyatt покупает Two Roads Hospitality

Сеть Hyatt объявила о подписании соглашения о приобретении Two Roads Hospitality, международной гостиничной сети, которая управляет 85 отелями под разными брендами в восьми странах. После завершения сделки, которая ожидается в конце этого года, Hyatt создаст специальное подразделение для настройки процесса работы двух брендов. Базовая покупная стоимость покупки Two Roads Hospitality составит $480 млн. Но не […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Gilead Sciences сообщает об обнадеживающих успехах экспериментального препарата для лечения COVID-19

Крупнейшая биофармацевтическая компания США Gilead Sciences (GILD) дала надежду на эффективное лечение от пандемии нового коронавируса COVID-19, который распространился по всему миру.На прошлой неделе доктора Gilead в авторитетном медицинском журнале The New England Jornal of Medicine опубликовали предварительные результаты экспериментального лечения COVID-19 противовирусным препаратом Gilead Remdesivir. Препарат первоначально разрабатывался для борьбы с эпидемией Эболы и […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Tesla откроет завод в Китае

Крупнейший производитель электромобилей, заявил о том, что открывает завод в Китае. Таким образом руководство компании планирует расширить сферу производства и увеличить количество выпускаемых машин. В интервью журналистам, представители компании заявили о том, что такая стратегия направлена на увеличение популярности бренда. Также компания надеется увеличить прибыль и вкладывать больше инвестиций в развитие своей деятельности. Аналитики говорят […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

В НБУ оценили отток инвестиций за полгода

По итогам первого полугодия 2021 года в Украине продолжидся отток инвестиций, сообщил в среду, 4 августа, глава Совета Нацбанка Богдан Данилишин в Facebook. По его словам, прямые иностранные инвестиции в экономику Украины за участие прямого инвестора в капитале выросли на 2,7 млрд долларов, из которых реинвестированные доходы прямого инвестора А без учета реинвестированных доходов инвестиции прямого инвестора […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Robinhood грозит штраф в $10 млн

Компания онлайн-брокер Robinhood Markets Inc. за последние годы завоевала большую популярность среди молодых инвесторов-новичков, благодаря своей платформе и мобильному приложению, которые предлагают торговлю без комиссии. В июне на платформе Robinhood было совершено больше сделок (4,3 млн.), чем у E-Trade и Charles Schwab вместе взятых. При этом, за второй квартал торговая выручка Robinhood выросла до $180 […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Куба снова готова доверить железные дороги иностранным компаниям

На данный момент кубинскими железными дорогам управляет государственная компания «Союз железных дорог» На Кубе решили законодательно изменить многие правила использования железных дорог Куба впервые разрешила управлять железными дорогами иностранным компаниям. Соответствующий закон «О железных дорогах» был опубликован в газете «Официальный вестник Республики». Данный закон вступит в силу сентябре. Он определяет новые правила, которые применимы к […]

Далее
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com