Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?

Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?

21.03.2017 Аналітика

Яка наразі ситуація з інвестиціями у фармацевтичну та медичну галузь України? Чи очікується бум? Якщо так, то коли, а якщо ні, то чому? Що приваблю, а що заважає?

Грунт для інвестицій

Інвестиції у медичну галузь України розцінюються інвестиційними експертами як одні з найперспективніших. Іноземні інвестори вважають Україну потенційно привабливою. Йдеться про можливості встановлювати виробничі потужності для найпередовіших препаратів за привабливою собівартістю, тверду підтримку державою фармацевтичного бізнесу (як на загальному, так і на місцевому рівнях) та широкомасштабне реформування медичної галузі, у результаті якої держава перестане бути фактичним монополістом у галузі охорони здоров’я, та приватні медичні заклади отримають рівні з державними можливості.

Крім того, медична реформа повинна стати двигуном введення обов’язкового медичного страхування, а тут вже великі можливості для представників страхових корпорацій. І, нарешті, в Україні є величезний попит на якісні медичні послуги та комфортну інфраструктуру, який держава не в змозі наразі задовольнити. Передбачається, що у процесі реформи звільняться великі площі комунальних та державних лікарень, що у свою чергу простимулює прихід інвесторів. Населення звикло до розташування лікарень у своїх округах, тож інвестору навіть не потрібно буде додатково витрачати кошти на спеціалізоване будівництво та промоцію закладу. А у рівних умовах державного та приватного сектору останньому лишається залучати клієнта якістю.

Сьогодні одними з найбільших інвесторів у медичній галузі України є, як це не парадоксально, міжнародні організації, серед яких — Світовий Банк та ЄБРР.

З 2015 року діє спільний проект Світового Банку та Міністерства охорони здоров’я «Поліпшення здоров’я на службі у людей», спрямований на підтримку реформування системи охорони здоров’я. У рамках проекту – як технічна допомога, так і фактичні закупівлі у галузі охорони здоров’я. Серед останніх заходів проекту – закупівля 18 нових машин швидкої допомоги у Рівненській області, наступними плануються реконструкції амбулаторій та створення серцево-судинного центру на базі обласної лікарні.

З іншого боку, ЄБРР здійснює кредитування фармацевтичних проектів українських компаній, що здійснюють дослідницьку діяльність та розробку високоефективних медичних препаратів.

У грудні 2016 року між українським виробником лікарських засобів «Фарма Старт» та ЄБРР було підписано кредитну угоду на 3 млн євро.

Столична КМДА, а точніше Департамент економіки та інвестицій розробив цілу низку інвестиційних проектів щодо медичних закладів Києва та успішно залучає інвесторів на різних етапах проектів. На сайті KYIV INVESTMENT AGENCY можна подати офіційну заявку та стати інвестором наявних проектів або поділитись ідеєю у цьому напрямку. Серед проектів Міста у розділі Медицина наразі 4-ри проекти, два з яких готуються до конкурсу, а два – вже в процесі реалізації. Зокрема, це будівництво або реконструкція медичних центрів.

Міністерство охорони здоров’я також розробило та впровадило портал з дорожньою картою інвестиційних проектів МОЗ в Україні. Серед останніх є проекти з міжнародними донорами (серед яких Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)) та виконавцями (Всесвітня організація охорони здоров’я (ВОЗ)).

Присутні в Україні й світові фармацевтичні гіганти, що працюють та розвиваються в Україні. Серед них: Корпорація Takeda (Японія), світовий лідер у сфері медичних рішень для життя – Компанія Sanofi (Франція) та компанія ACINO (Швейцарія).

Ключовий суб’єкт системи

Реформа – попереду, втім обличчям медицини, безперечно, є клініки та фахівці. За останнє десятиліття в Україні виросло «покоління» мережевих приватних клінік, які вже давно асоціюються у населення з якістю медичних послуг, у держави – з конкурентоспроможними суб’єктами медичної реформи, а у страхових компаній – з надійним партнером.

У травні цього року видання «Бізнес» склало рейтинг найуспішніших приватних клінік країни. У першій п’ятірці рейтингу: «Добробут», «Медіком», EUROLAB, «Борис», DoctorSam.

Медична мережа «Добробут» працює з 2001 року та надає широкий спектр послуг: від поліклінічних до невідкладної допомоги та стаціонару. А дитячі клініки «Добробут» є безперечним лідером з надання професійних педіатричних послуг будь-якого рівня. Фахівці мережі працюють за єдиним стандартом якості надання послуг з врахуванням зворотного зв’язку пацієнт-клініка. Інвестиції до проекту склали 216 млн грн. Лікувально-діагностичний центр мережі може обслуговувати до 300 тис. пацієнтів, у тому числі 3600 у стаціонарі.

Клініка «Медіком» нараховує майже 25 років досвіду та є першою недержаною клінікою незалежної України. За ці роки в клініці обслуговувалось більше 100 тисяч пацієнтів та надано більше мільйона послуг. Лікарі клініки проходять багаторівневий відбір на посади та постійно проходять сучасні програми підвищення кваліфікації.

Діагностичний центр EUROLAB працює з 2000-х та має у своєму арсеналі не лише якісну лабораторну діагностику, а й сучасний Центр генетичних досліджень. Центр позиціонує себе законодавцем моди на якість серед передових клінік та вибудовує свою діяльність відповідно до міжнародних стандартів та орієнтації на світових лідерів галузі. Крім того, EUROLAB співпрацює з міжнародними страховими компаніями.

Ще один «старожил» — клініка «Борис». Працює 24 години на день 365 днів на рік, починаючи з далекого 1993 року. Кожен знає, що альтернатива державній невідкладній допомозі як дорослим, так і малятам – багатопрофільна допомога бригад саме цієї клініки. Колектив клініки називає себе клінікою медичної досконалості.

Мережа DoctorSam, до якої входять аптеки та клініки для дорослих та дітей, позиціонує себе з точки зору нової філософії медичного обслуговування: проактивна та превентивна медицина. На сайті мережі впроваджено інноваційні медичні рішення щодо обслуговування пацієнта. Клієнт може скористатись послугою «телемедицина» та отримати консультацію онлайн через Інтернет та веб-камеру. Крім того, впроваджена на сайті клініки послуга «альтернативна» думка» дозволяє пацієнту у разі виникнення сумнівів щодо консультативного висновку та призначень лікаря отримати альтернативну думку спеціаліста.

Та не дивлячись на наявність приватних клінік високого якісного рівня, МОЗ зазначає, що сьогодні навіть найбільша приватна лікарня все одно менше районної, та «архітектори» реформи очікують, що з введенням нової системи в Україну прийдуть великі міжнародні медичні мережі.

Страхова медицина

У новій реформі медичні установи йдуть пліч о пліч зі страховими компаніями. Взагалі, світова практика є такою: лікування пацієнта завжди асоціюється з медичним страхуванням.

За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України (Нацкомфінпослуг), за січень-березень чисті страхові премії страхових компаній (СК) з медичного страхування склали 534,5 млн грн., перевищивши на 21,6 % показники аналогічного періоду минулого року. Тим не менше, за час гривневої девальвації дохід СК у доларовому еквіваленті не показав суттєвого зростання та вже не виглядає таким вражаючим. Загалом, добровільне медичне страхування в Україні вважається одним із збиткових видів страхування для страхових компаній. За даними тієї ж Нацкомфінпослуг, за першоквартальний звітний період 2017 року рівень виплат у цій сфері склав 57,2 % (співвідношення зібраних премій до страхових виплат), у гривневому виразі – 327,2 млн грн. (на 11,2 % більше, ніж за аналогічний період минулого року). Переважна більшість клієнтів СК (95 %) за такими угодами – корпоративні клієнти, у яких медичні поліси є частиною соціального пакету.

Тим не менше, СК продовжують конкурувати і у цій сфері. За даними видання «Бізнес», серед п’ятірки лідерів страхового ринку у сфері медичного страхування за страховими преміями наступні компанії: «Провідна», «Альфа страхування», «Нафтогазстрах», «АХА», «Уніка». Більшість з них – компанії з іноземним капіталом.

Сьогодні власниками полісів медичного страхування в Україні є, за різними даними, не більше 5 % населення, та після впровадження усіх реформ медицини та введення обов’язкового медичного страхування цей сегмент буде охоплювати майже усе населення України. А поки що алгоритм СК&Медична установа стабільно працює у приватному секторі медицини. Цей попит є наслідком бажання компаній та фізичних осіб отримати якісне та швидке обслуговування, а найголовніше – ефективне.

Купуючи поліс медичного страхування, клієнт отримує перелік медичних закладів, де за цим полісом він може отримати лікування або лабораторне обслуговування чи швидку допомогу та обирати, куди звернутись у разі необхідності. Одного разу придбавши поліс, клієнт отримує можливість більше не витрачати кошти окремо на різні процедури та медикаменти, які охоплені обраним пакетом.

Питання у відповідях

Поки що усі учасники медичного ринку в очікуванні так само, як і іноземні інвестори. Одним з найактуальніших питань є чи зможе Держава «потягнути» реформу з фінансової точки зору. Іншим – чи зможуть «потягнути» реформу громадяни.

Теоретично — реформа передбачає співоплату спільно з пацієнтом медичного обслуговування на рівнях вище екстреної та первинної допомоги. Практично — тариф співоплати детально не прописаний, як не прописані дотації та субвенції для тих, хто не зможе здійснити співоплату чи не має полісу медичного страхування у СК.

Принципи розподілу медичного бюджету держави планується кардинально змінити та передати до установи, яку буде створено: Національна служба здоров’я. Багато експертів вбачають у цьому нове корупційне підгрунтя.

З іншого боку, зрозуміло всім: лишати медицину у нинішньому стані – шлях в нікуди. Ті величезні кошти, які зараз витрачаються на медицину, в основному, йдуть на утримання несучасних лікарень, у яких пацієнти з декларованою безкоштовною медициною отримують послуги з тіньовою оплатою.

Реформу розпочато, основний законопроект прийнято у першому читанні. Далі – питання його всебічного вдосконалення та єдиного підходу до майбутнього медичної галузі України.

Другие статьи на эту тему

 • С 2014 года экспорт IT-услуг вырос в 3 раза
  Новости

  С 2014 года экспорт IT-услуг вырос в 3 раза

  За 7 лет экспортные поступления в экономику страны от IT-индустрии выросли в 3 раза. Если в 2014 экспорт IT-услуг составлял 1,5 млрд долларов США, то по итогам 2020 — рекордные 5 млрд. Самый большой скачок роста зафиксировали в 2019 году – тогда экспортные поступления от IT увеличились за год на 30%.   При этом количество […]

 • Lenovo и LITKOVSKAYA презентовали эксклюзивную коллекцию чехлов из переработанной одежды
  Новости

  Lenovo и LITKOVSKAYA презентовали эксклюзивную коллекцию чехлов из переработанной одежды

  Компания Lenovo и украинский бренд LITKOVSKAYA презентовали капсульную коллекцию чехлов для ноутбуков флагманской серии YOGA. Аксессуары изготовлены в оригинальной технике, которую команда Лилии Литковской использует в деми-кутюрной линейке ARTISANAL. Во время презентации специалисты компании Lenovo и Лилия Литковская рассказали об устойчивом развитии и поделились  деталями сотрудничества fashion и техно-брендов. Чехлы эксклюзивно разработаны в сотрудничестве Lenovo […]

 • RENAULT TRUCKS ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ УСІМ БАЖАЮЧИМ СПОСТЕРІГАТИ ОНЛАЙН ЗА СТВОРЕННЯМ ВАНТАЖІВОК НА ЗАВОДІ RENAULT У БУРГ-АН-БРЕСС
  Новости

  RENAULT TRUCKS ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ УСІМ БАЖАЮЧИМ СПОСТЕРІГАТИ ОНЛАЙН ЗА СТВОРЕННЯМ ВАНТАЖІВОК НА ЗАВОДІ RENAULT У БУРГ-АН-БРЕСС

  Здобувши більш ніж столітній досвід у сфері виробництва вантажних автомобілів, компанія Renault Trucks є частиною французької історії автобудування. Нещодавно виробник вирішив поділитися з широким загалом тим, що відбувається за лаштунками процесу створення вантажівок, і запропонував долучитися через свою корпоративну інтернет-сторінку до віртуальної екскурсії на автоскладальний завод у Бург-ан-Бресс. З 1894 року штаб-квартира і заводи компанії […]

 • В Германии пригрозили заблокировать Telegram
  Новости

  В Германии пригрозили заблокировать Telegram

  В Германии Telegram грозит 55 млн евро штрафа, так как в компании отсутствует контактное лицо для общения с государством насчет распространения контента, нарушающего законы. Об этом сообщает Der Spiegel. При этом если компания откажется сотрудничать с властями ФРГ, то приложение в стране могут заблокировать. Минюст Германии требует, в частности, чтобы мессенджер оперативно удалял незаконное содержание в […]

 • Нацбанк назвал четыре фактора для роста гривны
  Новости

  Нацбанк назвал четыре фактора для роста гривны

  Существенное укрепление курса гривни к доллару происходит благодаря четырем главным факторам. Об в эфире телеканале Украина 24 сказал заместитель председателя Совета Нацбанка Украины Василий Фурман. «Это в первую очередь рост цен на сырьевых рынках с одной стороны, хотя с другой стороны надо говорить о том, что у нас увеличивается импортная составляющая… Второй фактор, почему гривна усиливается […]

 • Украина вошла в десятку стран с наибольшим заработком на Bitcoin
  Новости

  Украина вошла в десятку стран с наибольшим заработком на Bitcoin

  Украина попала в ТОП-10 стран с наибольшим заработком на Bitcoin в 2020 году. — украинские инвесторы получили около 400 млн долларов прибыли на криптовалюте. Об этом со ссылкой на данные аналитической компании Chainalysis сообщает Минцифры. Авторы рейтинга обращают внимание на очевидное доминирование США. Американские инвесторы в совокупности заработали 4,1 млрд долларов прибыли на биткоине в 2020 […]

 • США и ЕС прекратят торговый спор между Boeing и Airbus
  Новости

  США и ЕС прекратят торговый спор между Boeing и Airbus

  Власти США и Евросоюза договорились о прекращении многолетнего торгового спора по делу аэрокосмических концернов Boeing и Airbus, в результате которого были введены взаимные таможенные пошлины на сумму свыше $10 млрд. Об этом сказала представитель США на торговых переговорах Кэтрин Тай. «Соглашение между США и ЕС знаменует собой значительный прогресс в достижении долгосрочного решения этого 16-летнего […]

 • В Microsoft назвали дату «смерти» Windows 10
  Новости

  В Microsoft назвали дату «смерти» Windows 10

  Корпорация Microsoft прекратит поддержку операционной системы Windows 10 14 октября 2025 года. Об этом сообщает пресс-служба компании. Портал Thurrot пишет, что это означает дату «смерти» Windows 10. Издание добавляет, что новое поколение операционной системы, которое Microsoft представит на следующей неделе, не будет называться Windows 10, по крайней мере, это ожидаемо с точки зрения маркетинга или брендинга. Новая […]

Читайте также

Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Глобальный объём M&A-сделок увеличился

В первом три месяца 2018 года наметился резкий подъём количества сделок по слиянию и поглощению компаний. В первом квартале их общая сумма оценивается в $1,2 трлн. Эксперты главными причинами называют налоговую реформу в США и ускорение экономического роста европейских государств. Ану Айенгар, один из членов менеджмента крупного финансового конгломерата JPMorgan Chase & Co, отметила, что ясность в […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Смена состава учредителей «Амстора» — незаконная

Апелляционный суд подтвердил решение административного суда относительно незаконности смены состава учредителей в целом ряде предприятий, которые входят в группу компаний «Амстор», и назначение новых руководителей данных компаний. Об этом сообщается на официальном  сайте компании. На сегодняшний день вступили в законную силу уже три постановления окружного административного суда, которыми противоправными признаны также и записи, вносившиеся в […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Бизнес-итоги недели от LDaily

Производственно-торговая группа компаний IKEA выходит на украинский рынок, сотрудников российской компании “Яндекс” обвинили в государственной измене, а Служба безопасности Украины провела резонансный обыск в офисе украинского провайдера “ОЛЛИ ТРАНС”. Издание LDaily подводит информационные итоги недели: ничего лишнего — только бизнес. 1.Компания Aequo анонсировала конкурс на лучший инновационный стартап в сфере юридического бизнеса Компания Aequo намерена […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Украина полностью откажется от российского угля: какие альтернативы?

Украинское правительство намерено запретить экспорт российского угля в Украину на уровне законодательства. Об этом сообщает информационный источник delo.ua, ссылаясь на заявление министра энергетики и угольной промышленности Украины. По словам Игоря Насалика, в нынешний период Кабинет министров Украины уже работает над созданием соответствующего проекта постановления. Предполагается, что вопрос о запрете импорта угля из России рассмотрят через […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Маркетинговая компания Nielsen продает свое подразделение за $2,7 млрд

Американская компания Nielsen Holdings, занимающаяся маркетинговыми исследованиями и медиаизмерениями, подписала соглашение с частной инвестиционной компанией Advent International о продаже ей своего подразделения Global Connect за $2,7 млрд. Advent покупает этот актив в партнерстве с бывшим главой компании TransUnion Джимом Пеком. После продажи Global Connect компания Nielsen сохраняет за собой бизнес медиаизмерений Global Media. Подразделение Global […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Samsung выпустит смартфон с гибким экраном

Компания Samsung готовит к выпуску еще один смартфон, у которого будет сгибаться экран. Он будет складываться экраном внутрь. Смартфон будет напоминать классические телефоны в форм-факторе «раскладушка». Диагональ экрана в разложенном состоянии составит 6,7 дюйма. В сложенном состоянии пользователям будет доступен дополнительный информационный дисплей с диагональю 1 дюйм. Ожидается, что новинка выйдет в первом квартале 2020 […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Coca-Cola обвинили в корпоративном мошенничестве

Бизнесмен подал жалобу на производителя напитков в прокуратуру Мехико, требуя взыскать с нее почти $345 млн. Мексиканский предприниматель Хосе Антонио дель Валле обвиняет американскую компанию Coca-Cola в корпоративном мошенничестве и хищении промышленной собственности. Бизнесмен подал жалобу на производителя напитков в прокуратуру Мехико, требуя взыскать с нее почти $345 млн. Поводом для спора стал новый напиток […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Создатель Microsoft купил экологическую яхту за $640 млн

Создатель Microsoft и один из богатейших людей мира Билл Гейтс заказал первую в мире экологическую супер-яхту (с водородным двигателем) за $644 млн. Об этом пишет The Guardian. Производством яхты займется голландская фирма Sinot. Ее длина составляет 112 метров, она вмещает в себя пять палуб. Одновременно на яхте могут находиться 14 гостей и 31 член экипажа. […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Укрзализныця распродаст на аукционах 16 тысяч списанных вагонов

Укрзализныця объявит торги на прозрачные продажи 16 тыс. старых вагонов. Все желающие на аукционе могут купить списанный вагон. Укрзализныця намерена продать на аукционах около 16 тыс. старых списанных вагонов. Об этом сообщил в пятницу, 14 сентября, и. о. председателя правления УЗ Евгений Кравцов, передает Громадське. «Мы уже начали утвержденную Кабмином процедуру: независимый эксперт должен оценить состояние […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Представители НАБУ начали обыски в офисе порта «Южный»

Работники НАБУ начали серию обысков в офисе администрации порта «Южный». Об этом сообщает украинский новостной ресурс «Вести», ссылаясь на представителей местного филиала АМПУ. Согласно заявлению Администрации морских портов Украины, проверки также коснулись кабинета начальника администрации Максима Широкого. Предпосылкой к началу следственных действий стал тендер на осуществление дноуглубительных работ на территории морского терминала в Одесской области, […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

НБУ начал процедуру ликвидации «Артем-Банка»

В НБУ заявили о ликвидации «Артем-Банка». Об этом сообщается на официальном сайте финучреждения. Также известно, что соответствующее решение о лишении банка лицензии было принято 15-го декабря. Инициаторами процедуры выступили представители Фонда гарантирования вкладов физических лиц. Согласно информации, предоставленной центральным банком, состоянием на ноябрь 2016-го года задолженность «Артем-Банка» перед своими клиентами составляла около 20,2 миллионов гривен. При […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

АМКУ разрешил Тигипко купить завод Порошенко

Покупка более 50% завода Кузня на Рыбальском будет осуществлена через кипрскую компанию Эвинз Лимитед. Антимонопольный комитет Украины (АМКУ) предоставил разрешение Сергею Тигипко на приобретение более 50% акций ЗАО Завод Кузница на Рыбацком. Об этом сообщила пресс-служба АМКУ в пятницу, 19 октября. «Предоставлено разрешение физическому лицу — гражданину Украины (опосредованно через компанию «Эвинз Лимитед (г. Никосия, […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

В ожидании 4G

В связи с расширением вопросов государства и бизнеса в различных сферах жизни, продолжением направления экономического роста страны (т.е. привлечение допсредств в бюджет), развитием телекоммуникационной отрасли, вчера на заседании правительства принято важное решение о старте проекта продажи лицензирования на предоставление услуг связи 4G. Одним из важных вопросов остается прозрачность продажи лицензий, такую миссию возложили на регулятора […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Один из украинских банков предупредил о блокировке ряда услуг

Со второй половины октября 2018 года банк будет сотрудничать с Украинским процессинговым центром (UPC). Кроме того, Forward Bank внедряет новый онлайн-банк и создает новое мобильное приложение. Благодаря сотрудничеству с UPC банк сможет быстро и эффективно использовать новейшие технологии и сервисы по оформлению и обслуживанию платежных карт. Из-за перехода на новый центр обработки в период с 00:00 […]

Далее
Інвестиції у фармацевтичний сектор: у чому формула успіху?
Новости

Amazon поможет магазинам в аэропортах отказаться от касс и продавцов

Американский лидер электронной торговли предложил конкурентам технологию Just Walk Out. Она позволяет избавиться от очередей. К концу 2020 года Amazon рассчитывает внедрить систему в сотнях магазинов. Корпорация Amazon начала переговоры о внедрении технологии продажи товаров без касс и продавцов в магазинах сторонних компаний. В первую очередь речь идет о магазинах в аэропортах США. Amazon рассчитывает […]

Далее
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com