LDaily&Live.Love

«Завдяки спорту я став приймати більш обмірковані рішення»

Загартовувати силу волі, тренувати терпіння і витримку, переконуючи себе, що не можна зупинятися, а можна лише набрати повітря і рухатися далі, вдосконалюючись у техніці. Ці риси максимально точно характеризують Руслана Крамаренко, Голову Ради директорів компанії JSC Civinity Ukraina, і дозволяють йому не втрачати лідерські позицій у бізнесі та  житті

Бесіда з Русланом переконує в тому, що роботу в самому стресовому сегменті українського бізнесу, управління житловим фондом, вибирають тільки люди з лідерськими якостями. А це обумовлює вибір і спортивного напряму – біг з  LIVE.LOVRE. Азарт і амбіції додали плавання, яке зовсім недавно закінчилося запливом через Босфор. Зараз для Голови Ради директорів компанії JSC Civinity Ukraina тренування це дещо більше, ніж фізичне навантаження – це можливість побути наодинці собою, зібратися з думками, визначити пріоритетність цілей, що постійно ускладнюються. Як Руслан Крамаренко прийшов у LIVE.LOVRE, який змінив і його самого, і ставлення до роботи, бізнесмен поділився з LDaily.

Про бізнес

: Ринок обслуговування житлової та комерційної нерухомості по праву можна вважати як одним із слаборозвинених в Україні, так і одним з найважчих. Але, незважаючи на це, Ви, Руслан, зважилися започаткувати свій бізнес у цій сфері. Що вас підштовхнуло до цього?

Р. Крамаренко: Одинадцять років свого життя я віддав роботі у державних структурах. Мені довелося займати як рядові посади, так і високі. У певний момент я усвідомив, що необхідно зупинитися. Тому 2014 р. я вирішив залишити своє останнє місце роботи на держслужбі у Київській міській держадміністрації, і почати пошук нової сфери діяльності.

Так у 2015 р я ретельно досліджував і проаналізував мало не всі бізнес-напрямки і вирішив створити найбільшу керуючу компанію з обслуговування житлового фонду України. Це  божевільний і водночас перспективний ринок, що потребує реформування. Першим рішенням було купити два ЖЕКи – в Києві та Кременчуці. Ми назвалися «Містом для людей». Після успішного старту ми об’єдналися з литовською компанією CIVINITY, яка є лідером по обслуговуванню житлової та комерційної нерухомості в Східній Європі.

: Чого ви вже встигли досягти після об’єднання?

Р. Крамаренко: Якщо підрахувати, в Україні є мільярд квадратних метрів житла, один житловий будинок – це 4 тис кв м. Ми собі поставили за мету почати обслуговування 50-ти млн кв м. На даний момент ми обслуговуємо майже 4 млн, і до кінця року хочемо досягти позначки у 10 млн кв м.

Прийняти рішення і взяти відповідальність на себе

: Розкажіть, будь-ласка, детальніше, які саме послуги надає ваша компанія?

Р. Крамаренко: У першу чергу, це прибирання прибудинкової території, дезінфекція, аварійна служба і так далі. Можна сказати, що це саме ті послуги, які повинен надавати кожен ЖЕК. Але на відміну від нього, ми звітуємо перед жителями будинків, за що ми беремо гроші: за керування, поточне обслуговування, ремонт … Кожен місяць ми надсилаємо звіт про виконані роботи. І ми чесно зізнаємося, що з кожної гривні ми хочемо заробити 10 копійок.

: Працюючи у сфері ЖКГ, ви напевно стикаєтеся з частими конфліктами. Як долаєте, що допомагає?

Р. Крамаренко: Одним зі складних напрямків у сфері ЖКГ є робота з людьми. Досить часто доводиться пояснювати багато моментів жителям будинків, які їх колишній ЖЕК залишив без уваги. Також складна кадрова історія: нам нелегко знайти працюючих людей. Наприклад, хорошому сантехніку не в Києві ми пропонуємо заробітну плату в розмірі 10-12 тис.грн. У відповідь ми вимагаємо виконувати удвічі більше роботи, ніж вони робили на зарплату в 3 тисячі гривень. Дуже дивно, але люди не хочуть працювати, їх навіть не приваблюють високі заробітки. Тому ми намагаємося співпрацювати з ПТУ, коледжами і вже звідти запрошувати зварників, сантехніків, електриків, щоб працевлаштовувати молоді кадри.

: Що ви хочете донести до українського суспільства через компанію «Місто для людей»?

Р. Крамаренко: Наші люди повинні вимкнути совкові погляди і припинити звинувачувати у своєму поганому житті всіх навколо, окрім себе. Ми повинні навчитися брати відповідальність не тільки за стіни своєї квартири, але і за будинок, двір. Зараз ми вже чітко бачимо процес, що люди стали цікавитися, за що вони платять, чого не було раніше. Це дуже складний і вимотувальний  процес комунікації, тому що в головах багато сміття від популістів і багато нерозуміння. Але коли ми цей процес пройдемо, у нас будуть абсолютно інші люди і інше суспільство.

З чого починався LIVE.LOVE

: Руслан, як давно займаєтеся спортом? Що стало причиною того, що Ви змусили себе почати тренуватися?

Р. Крамаренко: Можна сказати, що спортом я займаюся з дитинства. До 18 років я захоплювався дзюдо і навіть став майстром спорту міжнародного класу. Але в 19 років я припинив тренування через зайнятість на роботі.

Тривалий час мені вдавалося зберігати спортивну форму тіла, але в якийсь момент я почав набирати вагу. Це мене не влаштовувало і я вирішив експериментувати з дієтами, але зрозумів, що це все безглуздо. Тому вирушив на індивідуальні заняття з тренером. Тут теж потрібно дуже серйозно підходити до питання, тому що не всі тренери можуть допомогти тобі, деякі з них хороші, як картинка, але не як професіонали.

Водночас я дізнався, що багато моїх колег та знайомих активно залучені у спорт, зокрема, в проект Live.Love, і готуються до різних запливів і забігів. Це мене дуже зацікавило. Я вирішив спробувати себе в гонках Race Nation і мене це сильно затягнуло. На жаль, через травму зараз бігати мені нелегко, але я знайшов себе у плаванні з Live.Love та в їзді на велосипеді. Можу сказати, що мій інтерес до спорту пробудили мої близькі  знайомі, що цим займаються.

: Що вам дають спортивні тренування?

Р. Крамаренко: У мене завжди є якась мета – проплисти, проїхати, пробігти. І для мене неважливий витрачений час, перемога, для мене важливо те почуття, яке я отримую після тренування. Це легка втома, радість, щастя, почуття виконаного обов’язку перед самим собою.

Модель S2B

: Чи відображаються спортивні тренування на бізнесі, його розвитку?

Р. Крамаренко: Я став спокійнішим і більш обмірковано приймаю рішення. Мені подобається вирішувати деякі питання, коли я пливу або біжу, у цей момент ніхто і ніщо не відволікає. Також я став ретельніше планувати свої справи. Тепер я знаходжу оптимальне місце, де можу провести всі робочі зустрічі, щоб не витрачати зайвий час на пересування містом. А вивільнені години я краще використаю для спортивних тренувань. Тепер мої колеги на роботі знають, що з 7 години ранку і до 10 годин я тренуюся. І мені подобається так починати свій день.

: З моменту постійних тренувань, чи дійшли ви якогось незвичного для себе висновку, або, можливо, рішення?

Р. Крамаренко: Я твердо зрозумів, що спортом потрібно займатися системно і його правила тісно переплітаються з бізнесом. Наприклад, у спорті, перш ніж робити вправи, потрібно розібратися, що в цей момент відбувається з твоїм організмом з точки зору фізики, хімії, що треба з’їсти і випити, взути і одягнути, щоб досягти максимального ефекту. Майже такі ж процеси відбуваються і у бізнесі: перш, ніж створити продукт або надавати послугу, необхідно все процеси вивчити зсередини, причому дуже ретельно.

  •  

Напишіть коментар