Новини

Закриття заводів в Китаї через коронавірус б’є по світовому ланцюжку поставок

У понеділок перед початком торгів акції Apple знизилися, оскільки інвестори отримали інформацію про те, що її великий китайський постачальник Hon Hai Precision Industry Co., більш відомий як Foxconn, заявив про те, що заводи залишаються закритими на карантин до подальших вказівок місцевої влади.

Аналітики поспішили попередити, що через невизначеність наслідків коронавіруса і термінів затримки виробництва, Apple може відкласти запуск більш дешевої моделі (можливе назва iPhone SE2) до березня або квітня.

Якщо раніше для 20 провінцій і інших регіонів заборона влади на роботу підприємств закінчувалася цього понеділка 10 лютого, то тепер влада Китаю називає новий термін до 1 березня “в деяких провінціях і районах”.

Як повідомляє CNBC, порушені виробничі регіони Китаю, на які в 2019 році припадало понад 80% національного ВВП і 90% експорту.

Експерти Morgan Stanley написали в понеділок наступне: «Невідомо, чи зможуть фабрики відновити виробництво на цьому тижні на тлі місцевих заходів з карантину та контролю трафіку. Дійсно, багато органів влади та підприємства на місцевому рівні планують відновити бізнес 17 лютого або пізніше, і відновлення, ймовірно, буде поетапним підходом».

Якщо затримка триватиме довше, ніж названі терміни, це означатиме серйозний удар не тільки по економіці Китаю, але і по всьому світу.

«Це … є серйозним ударом по глобальному ланцюжку не тільки для Китаю, але і для всього світу. Це вже, по суті, півтора місяці без роботи заводів», – сказала Алісія Гарсія Ерреро, головний економіст по Азіатсько-Тихоокеанському регіону в Natixis.

Для запобігання поширенню вірусу багато міжнародних компаній в сферах відпочинку, туризму і суспільно харчування змушені були тимчасово закрити свої точки. Про заходи тимчасово зупинити бізнес в Китаї оголосили McDonald’s і Starbucks. У Nike також сказали, що спалах коронавіруса надасть «істотний вплив» на діяльність компанії в Китаї.

Порушено автомобільний сектор, Toyota і BMW заявили, що продовжують зупинку заводів в Китаї до наступного тижня. Серед автовиробників і Tesla, яка змушена була призупинити виробничі операції на своєму новому заводі в Шанхаї.

Читайте також: Foxconn відправив на карантин складальників iPhone

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар