Новини

За чий рахунок живуть українські аграрії?

Купівля та продаж активу або частки капіталу, в основному, асоціюється з участю іноземного інвестора. Але чи  це дійсно так?

Практично всі агрокомпанії на ринку України фінансуються ззовні. Назва кожної компанії говорить сама за себе: іноземні абревіатури в кінці. Усю цю інформацію можна знайти на фондовій біржі, яка знаходиться у відкритому доступі.

Причина криється у статусі правил, яких дотримується компанія: міжнародні стандарти фінансової звітності. На даний момент на території України ліквідних компаній  вдвічі менше, ніж кілька років тому.

Чиновники не особливо розголошують зацікавленість інвесторів в українських активах. Аналізуючи угоди з АПК, відповідно, що ймовірність участі грошових вкладань іноземних інвестицій в купівлі невеликого заводу вища, ніж вкладання нового інвестора в капітал.

Саме до такого висновку прийшла Марина Мугра в рамках авторського розслідування, пов’язаного з інвестиціями в агропромисловий комплекс України. Про це стало відомо з інформації, розміщеній на сайті AgroPortal.ua.

Приклади

  • Березкіни продали свою «Креатив» компанію таємно. 19,33% акцій компанії викупили «Dolebrer Holdings Limited», Translogistik Servises LTD, «Journalita & Co Ltd.» і «Zeruin Co Ltd.» в рівних частках. Незабаром список власників поповнив бізнесмен Андрій Веревський, власник групи «Kernel», і Леонід Юрушев. Рисбек Токтомушев (казахський інвестор) став інвестором даного проекту.
  • Інвестори Канади продовжують купувати українські активи. «Астарта» – далеко не перша в цьому списку. У 2015 році Fairfax купила 5,35% акцій яєчного холдингу «Овостар». За словами Наталії Шпигоцької, яка є аналітиком інвесткомпанії Dragon Capital, «Астарта» залишається одним з найстабільніших підприємств серед публічних компаній.
  • Олександр Паращій, керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital, заявляє, що лише акціонери отримають прибуток від угоди.
  • Fаirfax -страхова компанія, до складу якої входить кілька інвестфондів по всьому світу. Анонімний інвестійний банкір заявляє, що проводити паралелі між цими двома угодами ще зарано.
  • Валерій Коротков (один з бізнес-партнерів Іванчика) може покинути підприємство. Його частка в компанії складає 25,99% акцій.
  • Ще один інвестбанкір передбачає, що Іванчик разом з канадськими інвесторами будуть визначати долю компанії в майбутньому. Таким чином, міжнародні інвестори відіграють важливу роль в українському бізнесі.
  •  

Напишіть коментар