Новини

З квітня від електроенергії відключать понад 1300 підприємств

Електроенергію відключать всім підприємствам, які не знайшли постачальника згідно з новими правилами ринку.

Укрінтеренерго з 1 квітня відключить електроенергію 1339 підприємствам, які не знайшли нового постачальника. Зокрема, таке повідомлення отримала компанія ДТЕК Київські Електромережі, повідомляється на сайті КМДА.

Аналогічні листи отримали оператори системи розподілу по всій Україні. За інформацією на сайті Укрінтеренерго, його клієнтами є понад 1300 організацій в Україні. Серед них – водоканали, теплоцентралі, державні підприємства та державні шахти.

Тільки в Києві без електропостачання опиняться 64 організації. Серед них два підприємства Укроборонпрому (завод Маяк і ДП Київський науково-дослідний інститут гідроприладів), Центр державного земельного кадастру, кіностудія імені О. Довженка, кілька підприємств КП Київпастранс, ДОМ-СЕРВІС 19 (будинки забудовника Войцеховського на Харківському шосе).

У КМДА нагадали, що відповідно до закону, постачальник “останньої надії”, яким є Укрінтеренерго, не мав права відмовити в укладенні договору і був зобов’язаний надавати послуги з постачання електроенергії, але не більше ніж 90 днів, тобто з 1 січня до 1 квітня. Далі ПОН повинен ініціювати припинення електропостачання споживача, якщо за 3 місяці клієнт не вибрав собі постачальника електроенергії і не уклав з ним договір на ринкових умовах. Про це йдеться в частині 9 ст. 64 ЗУ Про ринок електроенергії, який набрав чинності з 1 січня.

Згідно з новими правилами, підприємства, організації, установи, чия договірна потужність електроустановок перевищує 150 кВт, повинні були до 11 грудня 2018 року вибрати собі постачальника електроенергії та укласти з ним договір на ринкових умовах.

Компанії, які не знайшли постачальника на новому ринку, з 1 січня стали клієнтами постачальника “останньої надії”, функції якого виконує Укрінтеренерго.

Читайте також: В АМКУ встановили, що ДТЭК контролює всього 26% ринку електроенергії

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар