Новини

З Днем Соборності України

Шановні читачі!

Редакція вітає Вас з Днем Соборності України.

22 січня – особливе свято в житті кожного українця.

Свято, яке присвячене об’єднанню України – Акт возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки – «Акт злуки» від 22 січня 1919 року.

13 листопада 2014 указом Президента України Петра Порошенка День Соборності України був офіційно відновлений.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, а одвічна мрія народу про власну незалежну, соборну державу відображена в народній пісенній творчості як єдина Україна «від Сяну до Дону».

Соборність – українська національна ідея, джерело консолідації, фундаментальні основи національно-визвольного руху, невичерпні духовні витоки ідеалів свободи і незалежності, що формують українську політичну націю.

У період радянської влади це свято було заборонено. Тільки пам’ять народу берегла мрію про єдину Україну.

У 1990 році в честь Дня Соборності представники «Народного руху» України організували живий ланцюг від Львова до Києва, окрилили і надихнули Україну, змусили повірити у власні сили і перестати боятися режиму.

Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Війна проти агресора – Росії ще раз доводить, що за Україну, її соборність і свободу треба боротися, приходить усвідомлення, що цивілізований європейський шлях, окроплений кров’ю, омитий сльозами, осяяний високим патріотизмом, глибинною духовністю, силою і сміливістю, мужністю і любов’ю нашого народу.

  •  

Напишіть коментар