Новини

Євросоюз опинився головним споживачем українських кавунів і динь

Експорт динь і кавунів в січні-липні 2018 року знизився на 28% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 7 тис. тонн в 2018-м проти 9,7 тис. тонн в 2017 році, повідомляють в аналітичному відділі Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

«Головними покупцями в минулому році виступали країни найближчого зарубіжжя: Білорусь – 39,8% (3,8 тис. т), Польща – 20,3% (1,9 тис. т), Латвія – 13,5% (1, 3 тис. т), Литва – 11,8% (1,1 тис. т), Естонія – 10,6% (1,03 тис. т). У поточному році експортна географія суттєво не змінилася, українські кавуни і дині купують Білорусь – 29,3%, Литва – 26,5%, Латвія – 20,9% », – підрахували експерти.

Експерти відзначають, що зниження експорту в поточному році викликано складністю виходу на ринок ЄС – головного споживача кавунів і динь. Цей ринок є досить важливим для ряду експортерів, і конкуренція на ньому висока. Відзначимо, що Україна займає 55 місце серед експортерів цих баштанних культур, а головними гравцями на світовому ринку є Іспанія, Мексика, Нідерланди і США.

«Імпортні поставки же за січень-липень поточного року склали всього 552 тонни (598 тонн в січні-липні минулого року). Піковими періодами імпортних поставок визначаються осінні місяці – вересень-жовтень, оскільки внутрішній попит високий, а вітчизняне пропозицію його не задовольняє. У минулому році основними постачальниками виступали Бразилія – 28,2%, Республіка Молдова – 22,3% і Узбекистан – 17,7%. За сім місяців поточного року головними імпортерами виступають Туреччина – 27,7%, Бразилія – 24,6% і Узбекистан – 22,4%, згідно з даними ДМС», – коментують в аналітичному відділі UFEB.

Розглядаючи динаміку ціни в поточному році, можна відзначити її незначне зростання в сегменті кавунів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (на 1,1 грн/кг). Ціна ж на диню знизилася на 4,5 грн/кг.

«Подорожчання в минулому році пояснюється посушливими погодними умовами, що знизило загальний обсяг врожайності і підвищило ціни. В цьому ж році ситуація більш сприятлива для виробників, врожайність за очікуваннями виросте на 5-7% в порівнянні з минулим роком, що і стримує ціни», – деталізує експерт аналітики.

Читайте також: Україна за півроку експортувала агропродукції на $8,6 млрд

 

  •  

Напишіть коментар