Новини

ЄС накладе найбільший груповий штраф на європейських виробників вантажівок

ЄС накладе найбільший груповий штраф на європейських виробників вантажівокДнями джерело Financial Times повідомило  про те, що ЄС накладе найбільший в історії союзу штраф на групу підприємств. Зі штрафними санкціями Євросоюзу зіткнуться найбільші європейські виробники вантажівок – DAF, Daimler, Iveco, Scania, MAN і Volvo / Renault – влада звинувачує їх в ціновій змові. Згідно з встановленими нормами законодавства ЄС, організаціям загрожує штраф в обсязі до 10%  їх загального заробітку.

Очікуваний штраф для автовиробників – $ 2,6 млрд.,  це майже в два рази вище за попередній рекорд в $ 1,4 млрд. в 2012 році.

Відомо, що розслідування проти групи компаній було відкрито в 2014 році єврокомісаром Маргрете Вестагер. Воно торкнулося діяльності  шести найбільших представників галузі в період з 1997 по 2011 роки.

Вестагер зазначила, що в Європі близько 600 тис. логістичних компаній, що купують вантажівки, і цінова змова виробників тягачів неминуче вплинула  на зростання цін на всі види товарів що транспортуються – від продуктів харчування до меблів.

За даними джерел, штрафи будуть пред’явлені вже в поточному році, і, скоріше за все, в найближчі кілька тижнів. Також повідомляється, що серед вищезгаданих компаній, 4 вже відклали € 2,6 млрд.  для виплати штрафу.

На сьогоднішній день, представники компаній ніяк не прокоментували дану ситуацію. Критики припускають, що підприємства визнають свою провину і заплатять крупний штраф для того, щоб уникнути судового розгляду з цього питання.

Джерело: rns.online

  •